Florida State Men's Swimming & Diving - 2004-05 Year In Review

Florida State Men's Swimming & Diving - 2004-05 Year In Review

Coaching Staff
Neil Harper, Head Coach
James Barber, Assistant Coach
Justin Betts, Graduate Assistant
Kirk Hampleman, Graduate Assistant
Patrick Jeffrey, Divers
Jonathan Kaplan, Graduate Assistant
Liz Klink, Assistant Coach
Dwan Riggins, Strength and Conditioning
Andy Robins, Associate Head Coach

Click here for team picture

Click here to see individual mug shots
2004-05 Men's & Women's Swimming & Diving


2004-05 Florida State Signees/Newcomers

Jarryd Botha, 6-6, BK-FR, Worcester, South Africa

Brendan Burke, 5-11, FL-BK, West Des Moines, IA

Euan Dale, 5-10, BR-IM, Berwickshire, Scotland

Ed Denton, 6-1, FS, Maidenhead, England

Matt Hammond, 6-2, FS, Daytona Beach

Billy Jamerson, 6-0, BR-FS, Savannah, GA

Danny Keeling, 5-9, BK-BR, Westminster, CO

Ian Powell, 5-8, BK-FL, Guernsey, Channel Islands

Alex Tilbrook, 6-0, D, Largo

Kyle Young, 6-2, FS, Oviedo


2004-05 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Michael Averett       FS-FL   6-2   Sr   ***  Davie (Pinecrest)
* Jason Beinlich        D       5-11  Jr   **   Ridley, PA (Ridley)
* Tommy Bishop          FS-IM   5-11  So   *    Houston, TX (Cypress Creek)
* Jarryd Botha          BK-FR   6-6   Fr        Worcester, South Africa (Paul Roos Gymnasium)
  Brendan Burke         FL-BK   5-11  Fr        West Des Moines, IA (Valley)
  Andrew Castro         FS-FL   6-0   Sr   **   Miami (Saint Thomas Aquinas)
* Stephan Connor        FL-FS   6-1   Jr   *    Burr Ridge, IL (Hinsdale Central/Toledo)
* Pete Crane            D       6-0   Jr   **   Fairport, NY (Fairport)
  Euan Dale             BR-IM   5-10  Fr        Berwickshire, Scotland (Millfield School)
  Stuart de la Rosa     D       5-9   Jr   **   Erdenheim, PA (Springfield Township)
* Ed Denton             FS      6-1   Fr        Maidenhead, England (Millfield School)
  David Ellis           FS      6-4   So        Valrico (Durant)
* Paul Erben            BR      6-6   So-R *    Panama City (Bay)
* Matt Hammond          FS      6-2   Fr        Daytona Beach (Spruce Creek)
* Jared Heine           BK      5-9   Jr   **   Honolulu, HI (Damien Memorial)
* Brett Irvin           FS      6-4   So   *    Boca Raton (Pinecrest)
* Billy Jamerson        BR-FS   6-0   Fr        Savannah, GA (Sandy Creek)
* Derek Jones           D       5-9   So   *    Jacksonville (First Coast)
* Danny Keeling         BK-BR   5-9   Fr        Westminster, CO (Standley Lake)
* Alex Kennon           FS-FL   6-1   So   *    Winter Haven (Lake Region)
  Bobby Langsett        FS      6-2   Sr        Fort Lauderdale (Fort Lauderdale/Florida Atlantic)
* Mark Nicholls         FL-IM   5-11  So   *    Charlotte, NC (South Mecklenburg)
* Ian Powell            BK-FL   5-8   Fr        Guernsey, Channel Islands (Millfield School)
* Alan Ribeiro          FS      6-2   Sr   ***  Rio de Janeiro, Brazil (Cardinal Gibbons)
* Steve Roof            FS-FL   5-10  So   *    Canton, OH (Central Catholic)
* Joel Roycik           FS-FL   6-2   Jr   **   Winter Park (Winter Park)
* Curtis Schroeger      D       5-7   Sr   *    Shawnee Mission, KS (Shawnee Mission North/Southwest Missouri State)
* Andrew Skaggs         FS      5-8   Sr   ***  Jacksonville (Bolles)
* Alex Tilbrook         D       6-0   Fr        Largo (Osceola)
  Chris Vythoulkas      BK-FL   5-11  Jr   **   Nassau, Bahamas (Cardinal Gibbons)
* Kyle Young            FS      6-2   Fr        Oviedo (Oviedo)

2004-05 All-Americans

Name                     NCAA Championships
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Tommy Bishop             800-Yard Freestyle Relay (16th) - Honorable Mention

Billy Jamerson           800-Yard Freestyle Relay (16th) - Honorable Mention

Steve Roof               800-Yard Freestyle Relay (16th) - Honorable Mention

Kyle Young               800-Yard Freestyle Relay (16th) - Honorable Mention

All-Americans -  4

2004-05 Schedules and Results

DATE
REF
LOC
OPPONENT
SCORE
09/25
Ref
H
CLEMSON W 122-112
10/15
Ref
H
FLORIDA A&M W 253-34
10/22
Ref
A
CALIFORNIA L 127-171
10/23
Ref
A
PACIFIC W 132.5-67.5
10/30
Ref
A
GEORGIA TECH
October 29-30, 2004, Quad-Meet
W 188-162
10/30
Ref
N
VIRGINIA TECH
October 29-30, 2004, Quad-Meet, Atlanta, Ga
W 189.5-163.5
10/30
Ref
N
MARYLAND
October 29-30, 2004, Quad-Meet, Atlanta, Ga
W 240-113
11/12
Ref
N
INDIAN RIVER CC
Coral Gables, Fl
W 153-66
11/13
Ref
N
FLORIDA ATLANTIC
Tri-Meet, Miami, Fl
W 229-71
11/13
Ref
N
INDIAN RIVER CC
Tri-Meet, Miami, Fl
W 191-99
11/16
Ref
H
FLORIDA L 123-173
12/05
Ref
N
GEORGIA FALL INVITATIONAL
December 3-5, 2004, Athens, Ga
2nd Place
01/16
Ref
N
DALLAS MORNING NEWS CLASSIC
January 15-16, 2005, Dallas, Tx
5th Place
01/20
Ref
H
FLORIDA A&M W 137-34
01/29
Ref
H
AUBURN L 126-172
02/26
Ref
N
ACC CHAMPIONSHIP
February 23-26, 2005, Atlanta, Ga
2nd Place
03/27
Ref
N
NCAA CHAMPIONSHIP
March 25-27, 2005, Minneapolis, Mn
35th Place
EOY Stats Ref

                Overall   Home    Away   Neutral
------------------------------------------------
FSU RECORD IS   10- 3     3- 2     2- 1     5- 0


2005 ATLANTIC COAST CONFERENCE RESULTS
 1  VIRGINIA              726.5
 2  FLORIDA STATE         580
 3  GEORGIA TECH          429
 4  NORTH CAROLINA        412
 5  CLEMSON               323
 6  NORTH CAROLINA STATE  321
 7  VIRGINIA TECH         289.5
 8  MARYLAND              273
 9  DUKE                  132
10  MIAMI                  73

FLORIDA STATE 122, CLEMSON 112
09/25/2004, TALLAHASSEE, FL

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:32.58   11                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Ed Denton
  3    Relay Team B                  1:36.13    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Brendan Burke
       4) Matt Hammond

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Tommy Bishop                  9:31.37    9                                              
  4    Kyle Young                    9:39.72    2                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Joel Roycik                   1:42.52    4                                              
  3    Brett Irvin                   1:43.71    3                                              

Event 8 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 21.18    9                                              
  3    Ed Denton                       21.29    3                                              
  4    Billy Jamerson                  21.67    2                                              

Event 10 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Danny Keeling                 1:54.95    4                                              
  5    Ian Powell                    1:57.45    1                                              

Event 12 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Alex Tilbrook                  199.40    9                                              
  3    Curtis Schroeger               176.25    3                                              
  4    Pete Crane                     173.60    2                                              

Event 14 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Joel Roycik                     51.01    4                                              
  4    Stephan Connor                  52.63    2                                              
  5    Mark Nicholls                   53.20    1                                              

Event 16 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       46.24    9                                              
  3    Brett Irvin                     47.33    3                                              
  5    Alex Kennon                     47.87    1                                              

Event 18 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Ian Powell                      52.18    4                                              
  2    Jared Heine                     52.54    4                                              

Event 20 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Tommy Bishop                  4:38.84    4                                              
  6    Kyle Young                    4:45.06    1                                              

Event 22 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  194.55    4                                              
  3    Derek Jones                    187.30    3                                              
  4    Curtis Schroeger               176.65    2                                              

Event 24 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  56.79    9                                              
  3    Paul Erben                      58.90    3                                              
  5    Danny Keeling                 1:00.36    1                                              

Event 26 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:24.05   11                                              
       1) Alex Kennon
       2) Brett Irvin
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik


FLORIDA STATE 253, FLORIDA A&M 34
10/15/2004, TALLAHASSEE, FL

Event 2 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:27.52   11                                              
       1) Jared Heine
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Alex Kennon

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Kyle Young                    9:34.88    9                                              
  2    Andrew Skaggs                 9:50.75    4                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    1:41.58    9                                              
  2    Ed Denton                     1:42.67    4                                              
  3    Brett Irvin                   1:45.32    3                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jared Heine                     52.99    9                                              
  2    Joel Roycik                     54.44    4                                              
  3    Andrew Castro                   55.05    3                                              

Event 10 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Paul Erben                      59.45    9                                              
  2    Ed Denton                     1:00.12    4                                              

Event 12 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:53.12    9                                              
  2    Danny Keeling                 1:55.70    4                                              
  3    Mark Nicholls                 1:56.91    3                                              

Event 14 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  21.52    9                                              
  2    Matt Hammond                    22.26    4                                              
  3    David Ellis                     22.29    3                                              

Event 16 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Alex Tilbrook                  286.35    9                                              
  2    Curtis Schroeger               273.05    4                                              
  3    Pete Crane                     267.80    3                                              

Event 18 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 46.43    9                                              
  2    Stephan Connor                  47.36    4                                              
  3    Alan Ribeiro                    47.97    3                                              

Event 20 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jared Heine                   1:56.56    9                                              
  2    Danny Keeling                 2:01.57    4                                              

Event 22 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Paul Erben                    2:11.08    9                                              
  2    Tommy Bishop                  2:11.21    4                                              

Event 24 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Andrew Skaggs                 4:48.36    9                                              
  2    Mark Nicholls                 4:53.06    4                                              
  3    Brett Irvin                   4:53.18    3                                              

Event 26 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Stephan Connor                  51.47    9                                              
  2    Steve Roof                      51.73    4                                              
  3    Alex Kennon                     53.06    3                                              

Event 28 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Alex Tilbrook                  317.70    9                                              
  2    Jason Beinlich                 290.30    4                                              
  3                                   277.30    3                                              

Event 30 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                   1:58.37    9                                              
  2    Tommy Bishop                  2:00.11    4                                              
  3    Billy Jamerson                2:01.14    3                                              

Event 32 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:08.44   11                                              
       1) Michael Averett
       2) Ed Denton
       3) Matt Hammond
       4) Steve Roof
  2    Relay Team A                  3:09.55    4                                              
       1) Stephan Connor
       2) Alex Kennon
       3) Brett Irvin
       4) Joel Roycik


CALIFORNIA 171, FLORIDA STATE 127
10/22/2004, BERKELEY, CA

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Relay Team A                  1:33.30    2                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Tommy Bishop                  9:19.99    3                                              
  6    Steve Roof                    9:30.87    1                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Ed Denton                     1:42.10    3                                              
  5    Alan Ribeiro                  1:43.45    1                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Ian Powell                      51.50    3                                              
  5    Jared Heine                     52.28    1                                              

Event 10 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Billy Jamerson                  56.61    3                                              
  5    Paul Erben                      58.31    1                                              

Event 12 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Danny Keeling                 1:54.44    2                                              
  6    Steve Roof                    1:54.77    1                                              

Event 14 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Michael Averett                 21.40    3                                              
  4    Alex Kennon                     21.60    2                                              
  5    Ed Denton                       21.64    1                                              

Event 16 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Joel Roycik                     46.68    2                                              
  6    Ed Denton                       46.75    1                                              

Event 18 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Ian Powell                    1:49.52    4                                              
  4    Jared Heine                   1:56.61    2                                              
  5    Danny Keeling                 1:57.21    1                                              

Event 20 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Billy Jamerson                2:05.81    2                                              
  5    Paul Erben                    2:10.71    1                                              

Event 22 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Steve Roof                    4:34.06    3                                              
  5    Tommy Bishop                  4:35.85    1                                              

Event 24 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Joel Roycik                     51.58    3                                              
  4    Michael Averett                 51.92    2                                              
  5    Stephan Connor                  52.18    1                                              

Event 26 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Danny Keeling                 1:55.32    2                                              
  5    Ian Powell                    1:56.80    1                                              

Event 28 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:23.91    4                                              
       1) Michael Averett
       2) Joel Roycik
       3) Ed Denton
       4) Alex Kennon

Event 30 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  270.45    4                                              
  5    Pete Crane                     234.30    1                                              


FLORIDA STATE 132.5, PACIFIC 67.5
10/23/2004, STOCKTON, CA

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:34.64   11                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Alex Kennon
  3    Relay Team B                  1:36.57    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) David Ellis

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Tommy Bishop                  9:23.36    9                                              
  2    Steve Roof                    9:25.09    4                                              
  3    Kyle Young                    9:38.04    3                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                     1:42.63    9                                              
  3T   Alan Ribeiro                  1:44.07    2.50                                           
  5    Brett Irvin                   1:44.16    1                                              

Event 8 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     21.08    9                                              
  4    Alex Kennon                     21.64    2                                              
  5    Matt Hammond                    22.26    1                                              

Event 10 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 1:55.71    9                                              
  2    Ian Powell                    1:56.94    4                                              
  4    Billy Jamerson                2:01.39    2                                              

Event 12 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 52.12    9                                              
  2    Stephan Connor                  52.51    4                                              
  3    Mark Nicholls                   52.88    3                                              

Event 14 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     46.13    9                                              
  2    Ed Denton                       46.46    4                                              
  3    Brett Irvin                     47.88    3                                              

Event 16 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                      52.25    9                                              
  2    Jared Heine                     52.50    4                                              
  5    Andrew Castro                   57.09    1                                              

Event 18 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Tommy Bishop                  4:36.07    9                                              
  2    Steve Roof                    4:36.20    4                                              
  3    Kyle Young                    4:42.30    3                                              

Event 20 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  58.74    9                                              
  2    Paul Erben                      58.74    4                                              
  4    Danny Keeling                 1:01.27    2                                              

Event 22 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:24.83   11                                              
       1) Ed Denton
       2) Michael Averett
       3) Alex Kennon
       4) Joel Roycik
  3    Relay Team B                  1:28.75    2                                              
       1) Stephan Connor
       2) Brett Irvin
       3) Matt Hammond
       4) David Ellis


FLORIDA STATE 188, GEORGIA TECH 162
10/30/2004, ATLANTA, GA, October 29-30, 2004, Quad-Meet

Event 2 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.63   11                                              
       1) Billy Jamerson
       2) Ed Denton
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik

Event 4 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Pete Crane                     286.70    3                                              
  4    Alex Tilbrook                  278.50    2                                              
  5    Derek Jones                    234.30    1                                              

Event 6 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Kyle Young                    9:28.45    4                                              
  3    Steve Roof                    9:29.11    3                                              
  5    Andrew Skaggs                 9:58.23    1                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Jared Heine                     52.05    4                                              
  3    Danny Keeling                   54.24    3                                              

Event 10 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Alan Ribeiro                  1:42.15    4                                              
  3    Steve Roof                    1:42.23    3                                              
  4    Ed Denton                     1:42.85    2                                              

Event 12 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Billy Jamerson                  57.09    4                                              
  3    Paul Erben                      57.84    3                                              

Event 14 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Danny Keeling                 1:55.97    4                                              
  3    Brett Irvin                   1:59.44    3                                              

Event 16 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 21.12    9                                              
  2    Joel Roycik                     21.14    4                                              
  4    Alex Kennon                     21.39    2                                              

Event 18 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Mark Nicholls                 1:54.52    4                                              
  3    Steve Roof                    1:54.70    3                                              

Event 20 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  3:23.05    4                                              
       1) Jared Heine
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Ed Denton

Event 22 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:33.53    4                                              
       1) Jared Heine
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Alex Kennon

Event 24 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Pete Crane                     262.00    3                                              
  4    Alex Tilbrook                  259.35    2                                              

Event 26 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    4:04.00    4                                              
  4    Danny Keeling                 4:05.22    2                                              

Event 28 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       45.98    9                                              
  3    Joel Roycik                     46.52    3                                              
  4    Alex Kennon                     46.53    2                                              

Event 30 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Jared Heine                   1:55.16    3                                              
  5    Danny Keeling                 2:01.35    1                                              

Event 32 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 50.21    9                                              
  3    Joel Roycik                     51.57    3                                              
  4    Stephan Connor                  52.17    2                                              

Event 34 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                2:03.88    9                                              
  3    Paul Erben                    2:06.65    3                                              

Event 36 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    4:30.78    4                                              
  3    Alan Ribeiro                  4:37.89    3                                              
  4    Kyle Young                    4:38.77    2                                              

Event 38 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:04.56   11                                              
       1) Brett Irvin
       2) Alex Kennon
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik
  3    Relay Team B                  3:10.43    2                                              
       1) Stephan Connor
       2) Matt Hammond
       3) David Ellis
       4) Alan Ribeiro

Event 40 - Platform Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  305.70    4                                              


FLORIDA STATE 189.5, VIRGINIA TECH 163.5
10/30/2004, October 29-30, 2004, Quad-Meet, Atlanta, Ga

Event 2 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.63   11                                              
       1) Billy Jamerson
       2) Ed Denton
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik

Event 4 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Pete Crane                     286.70    3                                              
  4    Alex Tilbrook                  278.50    2                                              
  5    Derek Jones                    234.30    1                                              

Event 6 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Kyle Young                    9:28.45    4                                              
  3    Steve Roof                    9:29.11    3                                              
  5    Andrew Skaggs                 9:58.23    1                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Jared Heine                     52.05    4                                              
  3    Danny Keeling                   54.24    3                                              

Event 10 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Alan Ribeiro                  1:42.15    4                                              
  3    Steve Roof                    1:42.23    3                                              
  4    Ed Denton                     1:42.85    2                                              

Event 12 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Billy Jamerson                  57.09    4                                              
  3    Paul Erben                      57.84    3                                              

Event 14 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Danny Keeling                 1:55.97    4                                              
  3    Brett Irvin                   1:59.44    3                                              

Event 16 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 21.12    9                                              
  2    Joel Roycik                     21.14    4                                              
  4    Alex Kennon                     21.39    2                                              

Event 18 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Mark Nicholls                 1:54.52    4                                              
  3    Steve Roof                    1:54.70    3                                              

Event 20 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  3:23.05    4                                              
       1) Jared Heine
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Ed Denton

Event 22 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:33.53    4                                              
       1) Jared Heine
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Alex Kennon

Event 24 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Pete Crane                     262.00    3                                              
  4    Alex Tilbrook                  259.35    2                                              

Event 26 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    4:04.00    4                                              
  4    Danny Keeling                 4:05.22    2                                              

Event 28 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       45.98    9                                              
  3    Joel Roycik                     46.52    3                                              
  4    Alex Kennon                     46.53    2                                              

Event 30 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Jared Heine                   1:55.16    3                                              
  5    Danny Keeling                 2:01.35    1                                              

Event 32 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 50.21    9                                              
  3    Joel Roycik                     51.57    3                                              
  4    Stephan Connor                  52.17    2                                              

Event 34 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                2:03.88    9                                              
  3    Paul Erben                    2:06.65    3                                              

Event 36 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    4:30.78    4                                              
  3    Alan Ribeiro                  4:37.89    3                                              
  4    Kyle Young                    4:38.77    2                                              

Event 38 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:04.56   11                                              
       1) Brett Irvin
       2) Alex Kennon
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik
  3    Relay Team B                  3:10.43    2                                              
       1) Stephan Connor
       2) Matt Hammond
       3) David Ellis
       4) Alan Ribeiro

Event 40 - Platform Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  305.70    4                                              


FLORIDA STATE 240, MARYLAND 113
10/30/2004, October 29-30, 2004, Quad-Meet, Atlanta, Ga

Event 2 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.63   11                                              
       1) Billy Jamerson
       2) Ed Denton
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik

Event 4 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Pete Crane                     286.70    3                                              
  4    Alex Tilbrook                  278.50    2                                              
  5    Derek Jones                    234.30    1                                              

Event 6 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Kyle Young                    9:28.45    4                                              
  3    Steve Roof                    9:29.11    3                                              
  5    Andrew Skaggs                 9:58.23    1                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Jared Heine                     52.05    4                                              
  3    Danny Keeling                   54.24    3                                              

Event 10 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Alan Ribeiro                  1:42.15    4                                              
  3    Steve Roof                    1:42.23    3                                              
  4    Ed Denton                     1:42.85    2                                              

Event 12 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Billy Jamerson                  57.09    4                                              
  3    Paul Erben                      57.84    3                                              

Event 14 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Danny Keeling                 1:55.97    4                                              
  3    Brett Irvin                   1:59.44    3                                              

Event 16 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 21.12    9                                              
  2    Joel Roycik                     21.14    4                                              
  4    Alex Kennon                     21.39    2                                              

Event 18 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Mark Nicholls                 1:54.52    4                                              
  3    Steve Roof                    1:54.70    3                                              

Event 20 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  3:23.05    4                                              
       1) Jared Heine
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Ed Denton

Event 22 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:33.53    4                                              
       1) Jared Heine
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Alex Kennon

Event 24 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Pete Crane                     262.00    3                                              
  4    Alex Tilbrook                  259.35    2                                              

Event 26 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    4:04.00    4                                              
  4    Danny Keeling                 4:05.22    2                                              

Event 28 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       45.98    9                                              
  3    Joel Roycik                     46.52    3                                              
  4    Alex Kennon                     46.53    2                                              

Event 30 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Jared Heine                   1:55.16    3                                              
  5    Danny Keeling                 2:01.35    1                                              

Event 32 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 50.21    9                                              
  3    Joel Roycik                     51.57    3                                              
  4    Stephan Connor                  52.17    2                                              

Event 34 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                2:03.88    9                                              
  3    Paul Erben                    2:06.65    3                                              

Event 36 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    4:30.78    4                                              
  3    Alan Ribeiro                  4:37.89    3                                              
  4    Kyle Young                    4:38.77    2                                              

Event 38 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:04.56   11                                              
       1) Brett Irvin
       2) Alex Kennon
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik
  3    Relay Team B                  3:10.43    2                                              
       1) Stephan Connor
       2) Matt Hammond
       3) David Ellis
       4) Alan Ribeiro

Event 40 - Platform Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  305.70    4                                              


FLORIDA STATE 153, INDIAN RIVER CC 66
11/12/2004, Coral Gables, Fl

Event 4 - 1650-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                   15:45.69    9                                              
  2    Tommy Bishop                 15:46.03    4                                              
  3    Kyle Young                   16:03.18    3                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alan Ribeiro                  1:41.56    9                                              
  2    Stephan Connor                1:43.08    4                                              
  4    Brett Irvin                   1:44.39    2                                              

Event 8 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       21.33    9                                              
  2    Alex Kennon                     21.45    4                                              
  3    Joel Roycik                     21.47    3                                              

Event 10 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Ian Powell                    1:56.19    4                                              
  3    Tommy Bishop                  1:58.61    3                                              
  5    Brett Irvin                   1:59.18    1                                              

Event 12 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  270.35    4                                              
  3    Jason Beinlich                 255.75    3                                              
  4    Pete Crane                     250.85    2                                              

Event 14 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    1:53.56    4                                              
  3    Mark Nicholls                 1:59.08    3                                              
  5    Brendan Burke                 2:02.18    1                                              

Event 16 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       46.80    9                                              
  2    Joel Roycik                     46.83    4                                              
  5    Matt Hammond                    48.14    1                                              

Event 18 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:50.74    9                                              
  2    Jared Heine                   1:53.43    4                                              

Event 20 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alan Ribeiro                  4:40.02    9                                              
  2    Tommy Bishop                  4:40.16    4                                              
  3    Kyle Young                    4:40.70    3                                              

Event 22 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Derek Jones                    280.05    4                                              
  3    Jason Beinlich                 274.10    3                                              
  5    Alex Tilbrook                  246.05    1                                              

Event 24 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Paul Erben                    2:08.62    4                                              


FLORIDA STATE 229, FLORIDA ATLANTIC 71
11/13/2004, Tri-Meet, Miami, Fl

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:33.62   11                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon
  3    Relay Team B                  1:38.24    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Brendan Burke
       4) Matt Hammond

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:30.69    9                                              
  2    Kyle Young                    9:33.69    4                                              
  3    Tommy Bishop                  9:37.42    3                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alan Ribeiro                  1:42.19    9                                              
  3    Brett Irvin                   1:44.43    3                                              
  4    Alex Kennon                   1:44.69    2                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Ian Powell                      52.23    4                                              
  3    Jared Heine                     52.64    3                                              

Event 10 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  56.15    9                                              
  3    Ed Denton                       59.22    3                                              
  4    Paul Erben                    1:00.14    2                                              

Event 12 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    1:55.12    4                                              
  3    Stephan Connor                1:56.31    3                                              
  4    Mark Nicholls                 1:58.39    2                                              

Event 14 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     20.99    9                                              
  4    Alex Kennon                     21.83    2                                              
  5    Billy Jamerson                  22.41    1                                              

Event 16 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Derek Jones                    257.30    9                                              
  2    Pete Crane                     254.50    4                                              
  3    Jason Beinlich                 243.70    3                                              

Event 18 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       46.72    9                                              
  2    Brett Irvin                     47.35    4                                              
  5    Stephan Connor                  48.07    1                                              

Event 20 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:50.87    9                                              
  3    Jared Heine                   1:55.62    3                                              

Event 22 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Paul Erben                    2:11.18    4                                              
  3    Tommy Bishop                  2:11.57    3                                              

Event 24 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alan Ribeiro                  4:40.07    9                                              
  3    Kyle Young                    4:44.11    3                                              

Event 26 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     50.16    9                                              
  3    Ed Denton                       52.10    3                                              

Event 28 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Derek Jones                    251.00    9                                              
  2    Jason Beinlich                 245.60    4                                              
  3    Curtis Schroeger               223.95    3                                              

Event 30 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    4:04.68    4                                              
  3    Tommy Bishop                  4:12.96    3                                              
  5    Mark Nicholls                 4:27.69    1                                              

Event 32 - 800-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  6:53.86   11                                              
       1) Alan Ribeiro
       2) Stephan Connor
       3) Brett Irvin
       4) Steve Roof
  3    Relay Team B                  7:00.13    2                                              
       1) Ian Powell
       2) Ed Denton
       3) Kyle Young
       4) Joel Roycik


FLORIDA STATE 191, INDIAN RIVER CC 99
11/13/2004, Tri-Meet, Miami, Fl

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:33.62   11                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon
  3    Relay Team B                  1:38.24    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Brendan Burke
       4) Matt Hammond

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:30.69    9                                              
  2    Kyle Young                    9:33.69    4                                              
  3    Tommy Bishop                  9:37.42    3                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alan Ribeiro                  1:42.19    9                                              
  3    Brett Irvin                   1:44.43    3                                              
  4    Alex Kennon                   1:44.69    2                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Ian Powell                      52.23    4                                              
  3    Jared Heine                     52.64    3                                              

Event 10 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  56.15    9                                              
  3    Ed Denton                       59.22    3                                              
  4    Paul Erben                    1:00.14    2                                              

Event 12 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    1:55.12    4                                              
  3    Stephan Connor                1:56.31    3                                              
  4    Mark Nicholls                 1:58.39    2                                              

Event 14 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     20.99    9                                              
  4    Alex Kennon                     21.83    2                                              
  5    Billy Jamerson                  22.41    1                                              

Event 16 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Derek Jones                    257.30    9                                              
  2    Pete Crane                     254.50    4                                              
  3    Jason Beinlich                 243.70    3                                              

Event 18 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       46.72    9                                              
  2    Brett Irvin                     47.35    4                                              
  5    Stephan Connor                  48.07    1                                              

Event 20 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:50.87    9                                              
  3    Jared Heine                   1:55.62    3                                              

Event 22 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Paul Erben                    2:11.18    4                                              
  3    Tommy Bishop                  2:11.57    3                                              

Event 24 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alan Ribeiro                  4:40.07    9                                              
  3    Kyle Young                    4:44.11    3                                              

Event 26 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     50.16    9                                              
  3    Ed Denton                       52.10    3                                              

Event 28 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Derek Jones                    251.00    9                                              
  2    Jason Beinlich                 245.60    4                                              
  3    Curtis Schroeger               223.95    3                                              

Event 30 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    4:04.68    4                                              
  3    Tommy Bishop                  4:12.96    3                                              
  5    Mark Nicholls                 4:27.69    1                                              

Event 32 - 800-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  6:53.86   11                                              
       1) Alan Ribeiro
       2) Stephan Connor
       3) Brett Irvin
       4) Steve Roof
  3    Relay Team B                  7:00.13    2                                              
       1) Ian Powell
       2) Ed Denton
       3) Kyle Young
       4) Joel Roycik


FLORIDA 173, FLORIDA STATE 123
11/16/2004, TALLAHASSEE, FL

Event 2 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  3:20.98    4                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Tommy Bishop                  9:20.07    3                                              
  4    Steve Roof                    9:23.74    2                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Ed Denton                     1:42.30    3                                              
  4    Alan Ribeiro                  1:42.31    2                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Ian Powell                      51.47    4                                              
  4    Jared Heine                     52.40    2                                              

Event 10 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  55.91    9                                              
  3    Paul Erben                      57.64    3                                              

Event 12 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Steve Roof                    1:52.15    2                                              
  6    Danny Keeling                 1:55.50    1                                              

Event 14 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Michael Averett                 20.91    4                                              
  3    Joel Roycik                     21.01    3                                              
  5    Alex Kennon                     21.42    1                                              

Event 16 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Pete Crane                     277.80    3                                              
  4    Alex Tilbrook                  275.55    2                                              
  5    Curtis Schroeger               261.60    1                                              

Event 18 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Joel Roycik                     46.09    4                                              
  3    Ed Denton                       46.24    3                                              
  5    Brett Irvin                     47.14    1                                              

Event 20 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Ian Powell                    1:49.26    3                                              
  5    Jared Heine                   1:56.38    1                                              

Event 22 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Billy Jamerson                2:02.74    4                                              
  3    Paul Erben                    2:06.50    3                                              

Event 24 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3T   Steve Roof                    4:32.07    2.50                                           
  5    Tommy Bishop                  4:38.09    1                                              

Event 26 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 49.50    9                                              
  5    Stephan Connor                  51.86    1                                              

Event 28 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  273.83    4                                              
  3    Derek Jones                    266.18    3                                              
  4    Curtis Schroeger               263.18    2                                              

Event 30 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Danny Keeling                 1:55.01    3                                              
  4    Ian Powell                    1:55.62    2                                              

Event 32 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  3:04.39    4                                              
       1) Michael Averett
       2) Alex Kennon
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik
  3    Relay Team B                  3:08.05    2                                              
       1) Brett Irvin
       2) Stephan Connor
       3) Alan Ribeiro
       4) Steve Roof


GEORGIA FALL INVITATIONAL, 2nd place
12/05/2004, December 3-5, 2004, Athens, Ga

Event 1 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:20.88   34                                              
       1) Michael Averett
       2) Joel Roycik
       3) Alex Kennon
       4) Ed Denton
 10    Relay Team B                  1:24.55    6                                              
       1) David Ellis
       2) Billy Jamerson
       3) Matt Hammond
       4) Brett Irvin

Event 3 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Steve Roof                    4:27.20   15                                              
  8    Alan Ribeiro                  4:31.58   11                                              
  9    Tommy Bishop                  4:30.21    9                                              
 10    Kyle Young                    4:30.81    7                                              

Event 5 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Danny Keeling                 1:50.48   16                                              
  9    Ian Powell                    1:52.29    9                                              
 14    Brett Irvin                   1:55.54    3                                              
 16    Paul Erben                    1:56.05    1                                              

Event 7 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4T   Joel Roycik                     20.48   14.50                                           
  6    Michael Averett                 20.49   13                                              
  8    Alex Kennon                     20.59   11                                              
  9    Ed Denton                       20.53    9                                              

Event 9 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  7    Alex Tilbrook                  260.20   12                                              
 11    Curtis Schroeger               251.65    6                                              
 13    Pete Crane                     238.40    4                                              

Event 11 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Relay Team A                  3:17.16   32                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Ed Denton
  5    Relay Team B                  3:22.77   28                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Michael Averett

Event 13 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:29.95   34                                              
       1) Jared Heine
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik
  7    Relay Team B                  1:31.74   24                                              
       1) Ian Powell
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Alex Kennon

Event 15 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Danny Keeling                 3:55.79   16                                              
  9    Tommy Bishop                  3:58.86    9                                              
 16    Mark Nicholls                 4:07.94    1                                              

Event 17 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Joel Roycik                     48.39   17                                              
  3    Michael Averett                 48.61   16                                              
 12    Stephan Connor                  50.28    5                                              

Event 19 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Joel Roycik                   1:39.22   13.50                                           
  5T   Alan Ribeiro                  1:40.07   13.50                                           
 11    Ed Denton                     1:39.53    6                                              
 12    Steve Roof                    1:39.74    5                                              
 15    Brett Irvin                   1:40.77    2                                              
 16    Stephan Connor                1:41.36    1                                              

Event 21 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  54.49   20                                              
  7    Paul Erben                      57/14    2                                              
  9    Ed Denton                       57.24    9                                              

Event 23 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Jared Heine                     50.33   13                                              
  9    Ian Powell                      50.08    9                                              

Event 25 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  4    Alex Tilbrook                  510.45   15                                              
  9    Curtis Schroeger               397.85    9                                              
 10    Pete Crane                     409.40    7                                              

Event 27 - 800-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Relay Team A                  6:41.71   32                                              
       1) Michael Averett
       2) Steve Roof
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik
  6    Relay Team B                  6:44.29   26                                              
       1) Alan Ribeiro
       2) Alex Kennon
       3) Brett Irvin
       4) Stephan Connor

Event 29 - 1650-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Tommy Bishop                 15:27.74   16                                              
  4    Steve Roof                   15:32.33   15                                              
  5    Kyle Young                   15:36.71   14                                              
 16    Andrew Skaggs                16:24.37    1                                              

Event 31 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Ian Powell                    1:47.63   14                                              
  8    Jared Heine                   1:49.94   11                                              

Event 33 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Ed Denton                       45.01   15                                              
  7    Joel Roycik                     45.04   12                                              
 10    Michael Averett                 45.37    7                                              

Event 35 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                1:58.74   20                                              
  4    Danny Keeling                 2:03.34   15                                              
  6    Paul Erben                    2:05.52   13                                              
  7    Tommy Bishop                  2:06.23   12                                              

Event 37 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Mark Nicholls                 1:51.10   16                                              
  5    Steve Roof                    1:51.70   14                                              
  6    Ian Powell                    1:51.88   13                                              
  8    Danny Keeling                 1:52.99   11                                              

Event 39 - Platform Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Alex Tilbrook                  474.55   16                                              

Event 41 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  2:59.31   34                                              
       1) Michael Averett
       2) Joel Roycik
       3) Ed Denton
       4) Alex Kennon
  9    Relay Team B                  3:05.57   18                                              
       1) Brett Irvin
       2) Stephan Connor
       3) Alan Ribeiro
       4) Matt Hammond


DALLAS MORNING NEWS CLASSIC, 5th place
01/16/2005, January 15-16, 2005, Dallas, Tx

Event 1 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Relay Team A                  3:22.64   16                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Ed Denton

Event 2 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Danny Keeling                 4:03.63   10                                              
 11    Tommy Bishop                  4:04.39    2                                              

Event 3 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Ed Denton                     1:41.80   10                                              
  9    Steve Roof                    1:41.63    3                                              

Event 4 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Michael Averett                 21.45    9                                              
 12    Joel Roycik                     21.33    1                                              

Event 5 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  4    Alex Tilbrook                  276.25   11                                              

Event 6 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Joel Roycik                     50.84   10                                              
 10    Michael Averett                 51.83    3                                              

Event 7 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Ian Powell                      51.82   10                                              
 12    Danny Keeling                   53.84    1                                              

Event 8 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Billy Jamerson                  56.68   11                                              
 10    Ed Denton                       58.65    3                                              

Event 9 - 800-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Relay Team A                  6:54.67   14                                              
       1) Steve Roof
       2) Joel Roycik
       3) Danny Keeling
       4) Ian Powell

Event 10 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Relay Team A                  3:04.94   14                                              
       1) Joel Roycik
       2) Steve Roof
       3) Ed Denton
       4) Michael Averett

Event 11 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Steve Roof                    4:30.23   12                                              
 10    Tommy Bishop                  4:33.55    3                                              

Event 12 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Ian Powell                    1:49.94   11                                              
 11    Danny Keeling                 1:53.84    2                                              

Event 13 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Billy Jamerson                2:02.73   13                                              
 10    Tommy Bishop                  2:06.57    3                                              

Event 14 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  5    Alex Tilbrook                  269.75   10                                              

Event 15 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Joel Roycik                     46.45    9                                              
  9    Ed Denton                       46.13    3                                              

Event 16 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Steve Roof                    1:52.95   10                                              
  9    Ian Powell                    1:52.56    4                                              

Event 17 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Danny Keeling                 1:54.46    9                                              
 12    Billy Jamerson                1:57.79    1                                              

Event 18 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Relay Team A                  1:23.09   16                                              
       1) Ed Denton
       2) Joel Roycik
       3) Michael Averett
       4) Billy Jamerson


FLORIDA STATE 137, FLORIDA A&M 34
01/20/2005, TALLAHASSEE, FL

Event 2 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  3:25.25   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Ed Denton
  2    Relay Team C                  3:33.19    4                                              
       1) Ian Powell
       2) Danny Keeling
       3) Stephan Connor
       4) David Ellis

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Tommy Bishop                  9:24.67    9                                              
  2    Kyle Young                    9:29.54    4                                              
  3    Steve Roof                    9:48.68    3                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Stephan Connor                1:43.00    9                                              
  2    Brett Irvin                   1:45.80    4                                              
  3    Matt Hammond                  1:48.89    3                                              

Event 8 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     21.14    9                                              
  2    Michael Averett                 21.15    4                                              
  3    Alex Kennon                     21.56    3                                              

Event 10 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                     1:55.18    9                                              
  2    Danny Keeling                 1:57.94    4                                              
  3    Tommy Bishop                  2:01.50    3                                              

Event 12 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Alex Tilbrook                  393.60    9                                              
  2    Pete Crane                     314.55    4                                              
  3    Curtis Schroeger               289.05    3                                              

Event 14 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:53.05    9                                              
  2    Steve Roof                    1:57.61    4                                              
  3    Brendan Burke                 2:00.41    3                                              

Event 16 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alex Kennon                     46.95    9                                              
  2    Brett Irvin                     47.38    4                                              
  3    David Ellis                     49.11    3                                              

Event 18 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:52.10    9                                              
  2    Jarryd Botha                  1:53.53    4                                              
  3    Jared Heine                   2:01.74    3                                              

Event 20 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Kyle Young                    4:39.02    9                                              
  2    Steve Roof                    4:48.91    4                                              
  3    Andrew Skaggs                 4:58.67    3                                              

Event 22 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Alex Tilbrook                  359.10    9                                              
  2    Jason Beinlich                 325.88    4                                              
  3    Pete Crane                     307.65    3                                              

Event 24 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                2:08.42    9                                              
  2    Tommy Bishop                  2:10.44    4                                              
  3    Danny Keeling                 2:15.70    3                                              

Event 26 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  3:05.64    9                                              
       1) Joel Roycik
       2) Michael Averett
       3) Alex Kennon
       4) Ed Denton
  2    Relay Team B                  3:15.95    4                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Brett Irvin
       3) Brendan Burke
       4) Kyle Young


AUBURN 172, FLORIDA STATE 126
01/29/2005, TALLAHASSEE, FL

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:29.88   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik

Event 4 - 1650-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Tommy Bishop                 15:34.49    9                                              
  2    Steve Roof                   15:44.19    4                                              
  4    Kyle Young                   16:02.08    2                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Alan Ribeiro                  1:40.50    2                                              
  5    Stephan Connor                1:41.26    1                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Jarryd Botha                    50.31    2                                              
  5    Ian Powell                      50.74    1                                              

Event 10 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  55.32    9                                              
  4    Paul Erben                      57.99    2                                              

Event 12 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Ian Powell                    1:53.08    2                                              
  5    Danny Keeling                 1:54.29    1                                              

Event 14 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Averett                 20.47    9                                              
  3    Joel Roycik                     20.80    3                                              

Event 16 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Pete Crane                     285.35    3                                              
  4    Alex Tilbrook                  276.50    2                                              
  5    Curtis Schroeger               273.40    1                                              

Event 18 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Joel Roycik                     45.30    4                                              
  5    Ed Denton                       46.07    1                                              

Event 20 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Ian Powell                    1:48.88    4                                              
  3    Jarryd Botha                  1:50.18    3                                              
  5    Jared Heine                   1:52.03    1                                              

Event 22 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                2:00.80    9                                              
  4    Paul Erben                    2:09.81    2                                              

Event 24 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Tommy Bishop                  4:28.41    4                                              
  3    Steve Roof                    4:28.80    3                                              
  4    Kyle Young                    4:31.63    2                                              

Event 26 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Michael Averett                 49.35    4                                              
  6    Brendan Burke                   51.96    1                                              

Event 28 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Alex Tilbrook                  305.25    3                                              
  4    Jason Beinlich                 283.30    2                                              
  5    Pete Crane                     267.80    1                                              

Event 30 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Danny Keeling                 1:55.24    1                                              
  6    Tommy Bishop                  1:55.81    1                                              

Event 32 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:21.38    4                                              
       1) Ed Denton
       2) Alex Kennon
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik


ACC CHAMPIONSHIP, 2nd place
02/26/2005, February 23-26, 2005, Atlanta, Ga

Event 1 - 800-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Relay Team A                  6:34.20   30                                              
       1) Ed Denton
       2) Stephan Connor
       3) Steve Roof
       4) Alan Ribeiro

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:27.89   34                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Michael Averett

Event 3 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Steve Roof                    4:24.59   14                                              
  7    Tommy Bishop                  4:25.01   12                                              
 10    Kyle Young                    4:26.71    7                                              

Event 4 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Danny Keeling                 1:48.94   14                                              

Event 5 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Michael Averett                 20.32   14                                              
  6    Alex Kennon                     20.42   13                                              
  7    Joel Roycik                     20.43   12                                              
 14    Ed Denton                       20.67    3                                              
 16    Jarryd Botha                    20.60    1                                              

Event 6 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  9    Alex Tilbrook                  271.95    9                                              
 13    Pete Crane                     263.00    4                                              
 14    Derek Jones                    261.95    3                                              
 15    Jason Beinlich                 248.95    2                                              

Event 7 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Relay Team A                  1:20.05   32                                              
       1) Alex Kennon
       2) Joel Roycik
       3) Michael Averett
       4) Ed Denton

Event 8 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  9    Tommy Bishop                  3:54.37    9                                              
 10    Danny Keeling                 3:56.86    7                                              

Event 9 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Joel Roycik                     48.10   16                                              
  5    Michael Averett                 48.53   14                                              

Event 10 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Ed Denton                     1:38.38   15                                              
 10    Brett Irvin                   1:38.95    7                                              
 12    Stephan Connor                1:39.56    5                                              
 16    Alan Ribeiro                  1:39.25    1                                              

Event 11 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Billy Jamerson                  54.13   17                                              
  6    Paul Erben                      55.80   13                                              

Event 12 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Jarryd Botha                    49.51   13                                              
 13    Ian Powell                      50.33    4                                              
 16    Jared Heine                     50.08    1                                              

Event 13 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  580.20   17                                              
 12    Pete Crane                     427.40    5                                              

Event 14 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  3:16.55   34                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Michael Averett
       4) Joel Roycik

Event 15 - 1650-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Tommy Bishop                 15:08.47   16                                              
  6    Steve Roof                   15:16.48   13                                              
  8    Kyle Young                   15:23.50   11                                              

Event 16 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Jarryd Botha                  1:46.26   16                                              
  6    Ian Powell                    1:47.63   13                                              
 11    Jared Heine                   1:49.40    6                                              

Event 17 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Joel Roycik                     44.34   16                                              
  6    Ed Denton                       44.83   13                                              
  7    Michael Averett                 44.91   12                                              
  8    Alex Kennon                     45.08   11                                              
 10    Stephan Connor                  45.26    7                                              

Event 18 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Billy Jamerson                1:59.24   17                                              
 11    Paul Erben                    2:02.87    6                                              

Event 21 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  2:57.26   40                                              
       1) Joel Roycik
       2) Alex Kennon
       3) Michael Averett
       4) Ed Denton


NCAA CHAMPIONSHIP, 35th place
03/27/2005, March 25-27, 2005, Minneapolis, Mn

Event 2 - 500-Yard Freestyle
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 41    Tommy Bishop                  4:27.17                                                   
 42    Steve Roof                    4:27.22                                                   
 46    Kyle Young                    4:30.94                                                   

Event 11 - 100-Yard Breaststroke
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 27    Billy Jamerson                  54.98                                                   

Event 14 - 800-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
 16    Relay Team A                  6:51.63    2                                              
       1) Steve Roof
       2) Kyle Young
       3) Tommy Bishop
       4) Billy Jamerson

Event 15 - 1650-Yard Freestyle
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 21    Tommy Bishop                 15:12.33                                                   
 27    Steve Roof                   15:17.17                                                   
 28    Kyle Young                   15:18.79                                                   

Event 18 - 200-Yard Breaststroke
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 27    Billy Jamerson                2:00.61                                                   


2005 EOY Stats

Michael Averett Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Medley Relay 1 2.75 09/25/2004 CLEMSON 50-Yard Freestyle 1 9.00 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 1 2.75 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Freestyle 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Medley Relay 4 0.50 10/22/2004 CALIFORNIA 50-Yard Freestyle 3 3.00 10/22/2004 CALIFORNIA 100-Yard Butterfly 4 2.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Butterfly 1 9.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/30/2004 GEORGIA TECH 50-Yard Freestyle 1 9.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 2 1.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 2 1.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Butterfly 1 9.00 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Medley Relay 2 1.00 11/16/2004 FLORIDA 50-Yard Freestyle 2 4.00 11/16/2004 FLORIDA 100-Yard Butterfly 1 9.00 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 2 8.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 6 13.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 5 7.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 2 8.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 3 16.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 3 8.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Freestyle 10 7.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 2 8.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Medley Relay 4 4.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 50-Yard Freestyle 6 9.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Butterfly 10 3.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle Relay 4 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 50-Yard Freestyle 2 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 1 2.25 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Medley Relay 1 2.75 01/29/2005 AUBURN 50-Yard Freestyle 1 9.00 01/29/2005 AUBURN 100-Yard Butterfly 2 4.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 2 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Medley Relay 2 8.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 50-Yard Freestyle 5 14.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Freestyle Relay 3 8.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Butterfly 5 14.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Medley Relay 2 8.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Freestyle 7 12.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 285.75 Jason Beinlich Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/15/2004 FLORIDA A&M Three-Meter Diving 2 4.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC One-Meter Diving 3 3.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC Three-Meter Diving 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC One-Meter Diving 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC Three-Meter Diving 2 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M Three-Meter Diving 2 4.00 01/29/2005 AUBURN Three-Meter Diving 4 2.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP One-Meter Diving 15 2.00 25.00 Tommy Bishop Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 1000-Yard Freestyle 1 9.00 09/25/2004 CLEMSON 500-Yard Freestyle 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Breaststroke 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Individual Medley 2 4.00 10/22/2004 CALIFORNIA 1000-Yard Freestyle 3 3.00 10/22/2004 CALIFORNIA 500-Yard Freestyle 5 1.00 10/23/2004 PACIFIC 1000-Yard Freestyle 1 9.00 10/23/2004 PACIFIC 500-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 1650-Yard Freestyle 2 4.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Individual Medley 3 3.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 500-Yard Freestyle 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 1000-Yard Freestyle 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Breaststroke 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 400-Yard Individual Medley 3 3.00 11/16/2004 FLORIDA 1000-Yard Freestyle 3 3.00 11/16/2004 FLORIDA 500-Yard Freestyle 5 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 500-Yard Freestyle 9 9.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Individual Medley 9 9.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 1650-Yard Freestyle 3 16.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Breaststroke 7 12.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Individual Medley 11 2.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 500-Yard Freestyle 10 3.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Breaststroke 10 3.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 1000-Yard Freestyle 1 9.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Individual Medley 3 3.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Breaststroke 2 4.00 01/29/2005 AUBURN 1650-Yard Freestyle 1 9.00 01/29/2005 AUBURN 500-Yard Freestyle 2 4.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Individual Medley 6 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 500-Yard Freestyle 7 12.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Individual Medley 9 9.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 1650-Yard Freestyle 3 16.00 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 500-Yard Freestyle 41 0.00 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 800-Yard Freestyle Relay 16 0.50 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 1650-Yard Freestyle 21 0.00 188.50 Jarryd Botha Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 1 2.75 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Backstroke 2 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Medley Relay 1 2.75 01/29/2005 AUBURN 100-Yard Backstroke 4 2.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Backstroke 3 3.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 50-Yard Freestyle 16 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Backstroke 6 13.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Medley Relay 2 8.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Backstroke 3 16.00 54.00 Brendan Burke Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Medley Relay 3 0.50 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Butterfly 5 1.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Medley Relay 3 0.50 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Butterfly 3 3.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 01/29/2005 AUBURN 100-Yard Butterfly 6 1.00 7.00 Andrew Castro Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Backstroke 3 3.00 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Backstroke 5 1.00 4.00 Stephan Connor Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Butterfly 4 2.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Freestyle 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Butterfly 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 100-Yard Butterfly 5 1.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Butterfly 2 4.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Butterfly 4 2.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Freestyle 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Butterfly 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Freestyle 5 1.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 800-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/16/2004 FLORIDA 100-Yard Butterfly 5 1.00 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Freestyle Relay 3 0.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 5 7.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 7 6.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 12 5.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 16 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 6 6.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 9 4.50 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 2 1.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle 1 9.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Freestyle 5 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 800-Yard Freestyle Relay 4 7.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Freestyle 12 5.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Freestyle 10 7.00 97.25 Pete Crane Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON One-Meter Diving 4 2.00 10/15/2004 FLORIDA A&M One-Meter Diving 3 3.00 10/22/2004 CALIFORNIA One-Meter Diving 5 1.00 10/30/2004 GEORGIA TECH Three-Meter Diving 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH One-Meter Diving 3 3.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC One-Meter Diving 4 2.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC One-Meter Diving 2 4.00 11/16/2004 FLORIDA One-Meter Diving 3 3.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL One-Meter Diving 13 4.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL Three-Meter Diving 10 7.00 01/20/2005 FLORIDA A&M One-Meter Diving 2 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M Three-Meter Diving 3 3.00 01/29/2005 AUBURN One-Meter Diving 3 3.00 01/29/2005 AUBURN Three-Meter Diving 5 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP One-Meter Diving 13 4.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP Three-Meter Diving 12 5.00 52.00 Ed Denton Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Medley Relay 1 2.75 09/25/2004 CLEMSON 50-Yard Freestyle 3 3.00 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Freestyle 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Breaststroke 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Freestyle 3 3.00 10/22/2004 CALIFORNIA 50-Yard Freestyle 5 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 100-Yard Freestyle 6 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle 1 9.00 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Freestyle 2 4.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle 4 2.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 2 1.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Freestyle 1 9.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 50-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 100-Yard Freestyle 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Breaststroke 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Freestyle 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Butterfly 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 800-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Freestyle 3 3.00 11/16/2004 FLORIDA 100-Yard Freestyle 3 3.00 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 2 8.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 9 9.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 3 8.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 11 6.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Breaststroke 9 9.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 3 8.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Freestyle 4 15.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 2 8.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Medley Relay 4 4.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle 5 10.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Breaststroke 10 3.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Freestyle 9 3.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle Relay 4 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 1 2.75 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Individual Medley 1 9.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 1 2.25 01/29/2005 AUBURN 100-Yard Freestyle 5 1.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 2 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 800-Yard Freestyle Relay 4 7.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 50-Yard Freestyle 14 3.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Freestyle Relay 3 8.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Freestyle 4 15.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Freestyle 6 13.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 277.25 David Ellis Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/15/2004 FLORIDA A&M 50-Yard Freestyle 3 3.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 3 0.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 10 1.50 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 2 1.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 100-Yard Freestyle 3 3.00 10.00 Paul Erben Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Medley Relay 3 0.50 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Breaststroke 3 3.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Breaststroke 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Breaststroke 1 9.00 10/22/2004 CALIFORNIA 100-Yard Breaststroke 5 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Breaststroke 5 1.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Breaststroke 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Breaststroke 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Breaststroke 3 3.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Breaststroke 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Medley Relay 3 0.50 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Breaststroke 4 2.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Breaststroke 2 4.00 11/16/2004 FLORIDA 100-Yard Breaststroke 3 3.00 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Breaststroke 3 3.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Individual Medley 16 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 5 7.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 7 6.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Breaststroke 7 2.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Breaststroke 6 13.00 01/29/2005 AUBURN 100-Yard Breaststroke 4 2.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Breaststroke 4 2.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Breaststroke 6 13.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Breaststroke 11 6.00 102.50 Matt Hammond Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/15/2004 FLORIDA A&M 50-Yard Freestyle 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/23/2004 PACIFIC 50-Yard Freestyle 5 1.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 100-Yard Freestyle 5 1.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Medley Relay 3 0.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 10 1.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 9 4.50 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle 3 3.00 19.75 Jared Heine Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Medley Relay 3 0.50 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Backstroke 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 1 2.75 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Backstroke 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Backstroke 1 9.00 10/22/2004 CALIFORNIA 100-Yard Backstroke 5 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Backstroke 4 2.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Backstroke 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Backstroke 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 2 1.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 2 1.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Backstroke 3 3.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Backstroke 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Medley Relay 3 0.50 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Backstroke 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Backstroke 3 3.00 11/16/2004 FLORIDA 100-Yard Backstroke 4 2.00 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Backstroke 5 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 5 7.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 2 8.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Backstroke 6 13.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Backstroke 8 11.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Backstroke 3 3.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Backstroke 5 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Backstroke 16 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Backstroke 11 6.00 105.75 Brett Irvin Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Freestyle 3 3.00 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Freestyle 3 3.00 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle 3 3.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 500-Yard Freestyle 3 3.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle 5 1.00 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Freestyle 3 3.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Individual Medley 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Freestyle 4 2.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Individual Medley 5 1.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Freestyle 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Freestyle 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 800-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/16/2004 FLORIDA 100-Yard Freestyle 5 1.00 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Freestyle Relay 3 0.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 10 1.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Individual Medley 14 3.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 15 2.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 6 6.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 9 4.50 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle 2 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 100-Yard Freestyle 2 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Freestyle 10 7.00 73.75 Billy Jamerson Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Medley Relay 1 2.75 09/25/2004 CLEMSON 50-Yard Freestyle 4 2.00 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Breaststroke 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 1 2.75 10/15/2004 FLORIDA A&M 50-Yard Freestyle 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Individual Medley 3 3.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Medley Relay 4 0.50 10/22/2004 CALIFORNIA 100-Yard Breaststroke 3 3.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Breaststroke 4 2.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Individual Medley 4 2.00 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Breaststroke 1 9.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Breaststroke 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 2 1.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 2 1.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Breaststroke 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Medley Relay 1 2.75 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Breaststroke 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 50-Yard Freestyle 5 1.00 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Medley Relay 2 1.00 11/16/2004 FLORIDA 100-Yard Breaststroke 1 9.00 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Breaststroke 2 4.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 10 1.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 3 8.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 2 8.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Breaststroke 1 20.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Breaststroke 1 20.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Medley Relay 4 4.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Breaststroke 4 11.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Breaststroke 2 13.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Individual Medley 12 1.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle Relay 4 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 1 2.75 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Breaststroke 1 9.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Medley Relay 1 2.75 01/29/2005 AUBURN 100-Yard Breaststroke 1 9.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Breaststroke 1 9.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Medley Relay 2 8.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Breaststroke 2 17.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Medley Relay 2 8.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Breaststroke 2 17.00 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 100-Yard Breaststroke 27 0.00 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 800-Yard Freestyle Relay 16 0.50 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 200-Yard Breaststroke 27 0.00 267.25 Derek Jones Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON Three-Meter Diving 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH Three-Meter Diving 5 1.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC Three-Meter Diving 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC One-Meter Diving 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC Three-Meter Diving 1 9.00 11/16/2004 FLORIDA Three-Meter Diving 3 3.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP One-Meter Diving 14 3.00 32.00 Danny Keeling Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Individual Medley 2 4.00 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Breaststroke 5 1.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Butterfly 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Backstroke 2 4.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Butterfly 5 2.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Backstroke 5 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Individual Medley 4 2.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Individual Medley 1 9.00 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Breaststroke 4 2.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Backstroke 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Individual Medley 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Individual Medley 4 2.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Backstroke 5 1.00 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Butterfly 6 1.00 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Individual Medley 3 3.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Individual Medley 3 16.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Individual Medley 3 16.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Breaststroke 4 15.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Butterfly 8 11.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Individual Medley 5 10.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Backstroke 12 1.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 800-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Backstroke 11 2.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Individual Medley 6 9.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 2 1.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Individual Medley 2 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Breaststroke 3 3.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Butterfly 5 1.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Individual Medley 5 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Individual Medley 5 14.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Individual Medley 10 7.00 157.50 Alex Kennon Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Freestyle 5 1.00 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 1 2.75 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Butterfly 3 3.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 50-Yard Freestyle 4 2.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/23/2004 PACIFIC 50-Yard Freestyle 4 2.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/30/2004 GEORGIA TECH 50-Yard Freestyle 4 2.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 2 1.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Freestyle 4 2.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 50-Yard Freestyle 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Medley Relay 1 2.75 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Freestyle 4 2.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 50-Yard Freestyle 4 2.00 11/16/2004 FLORIDA 50-Yard Freestyle 5 1.00 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 2 8.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 8 11.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 7 6.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 6 6.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 2 8.50 01/20/2005 FLORIDA A&M 50-Yard Freestyle 3 3.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 100-Yard Freestyle 1 9.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 1 2.25 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 2 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 50-Yard Freestyle 6 13.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Freestyle Relay 3 8.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Freestyle 8 11.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 139.25 Mark Nicholls Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Butterfly 5 1.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Butterfly 3 3.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 500-Yard Freestyle 2 4.00 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Butterfly 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Butterfly 2 4.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Butterfly 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Butterfly 4 2.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 400-Yard Individual Medley 5 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Individual Medley 16 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Butterfly 3 16.00 38.00 Ian Powell Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Medley Relay 1 2.75 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Individual Medley 5 1.00 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Backstroke 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Butterfly 1 9.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Medley Relay 4 0.50 10/22/2004 CALIFORNIA 100-Yard Backstroke 3 3.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Backstroke 2 4.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Individual Medley 5 1.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Individual Medley 2 4.00 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Backstroke 1 9.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Individual Medley 2 4.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Backstroke 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Medley Relay 1 2.75 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Backstroke 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Backstroke 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 800-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Medley Relay 2 1.00 11/16/2004 FLORIDA 100-Yard Backstroke 2 4.00 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Backstroke 3 3.00 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Individual Medley 4 2.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Individual Medley 9 9.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 3 8.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 7 6.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Backstroke 9 9.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Backstroke 5 14.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Butterfly 6 13.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Medley Relay 4 4.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Backstroke 5 10.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 800-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Backstroke 4 11.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Butterfly 9 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 2 1.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Butterfly 1 9.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Backstroke 1 9.00 01/29/2005 AUBURN 100-Yard Backstroke 5 1.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Butterfly 4 2.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Backstroke 2 4.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Medley Relay 2 8.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Backstroke 13 4.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Backstroke 6 13.00 223.25 Alan Ribeiro Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Freestyle 3 3.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Freestyle 5 1.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle 3T 2.50 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 500-Yard Freestyle 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 500-Yard Freestyle 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Freestyle 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 500-Yard Freestyle 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 800-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Freestyle 4 2.00 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Freestyle Relay 3 0.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 500-Yard Freestyle 8 11.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 5T 13.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 6 6.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 9 4.50 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Freestyle 4 2.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 800-Yard Freestyle Relay 4 7.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Freestyle 16 1.00 101.25 Steve Roof Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Butterfly 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/22/2004 CALIFORNIA 1000-Yard Freestyle 6 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Butterfly 6 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 500-Yard Freestyle 3 3.00 10/23/2004 PACIFIC 1000-Yard Freestyle 2 4.00 10/23/2004 PACIFIC 500-Yard Freestyle 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 1000-Yard Freestyle 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Butterfly 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Individual Medley 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 500-Yard Freestyle 2 4.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 1650-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 200-Yard Butterfly 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 1000-Yard Freestyle 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Butterfly 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 400-Yard Individual Medley 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 800-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/16/2004 FLORIDA 1000-Yard Freestyle 4 2.00 11/16/2004 FLORIDA 200-Yard Butterfly 4 2.00 11/16/2004 FLORIDA 500-Yard Freestyle 3T 2.50 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Freestyle Relay 3 0.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 500-Yard Freestyle 4 15.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 12 5.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 3 8.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 1650-Yard Freestyle 4 15.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Butterfly 5 14.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle 9 3.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 800-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 500-Yard Freestyle 3 12.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Butterfly 5 10.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 1000-Yard Freestyle 3 3.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 200-Yard Butterfly 2 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 500-Yard Freestyle 2 4.00 01/29/2005 AUBURN 1650-Yard Freestyle 2 4.00 01/29/2005 AUBURN 500-Yard Freestyle 3 3.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 800-Yard Freestyle Relay 4 7.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 500-Yard Freestyle 5 14.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 1650-Yard Freestyle 6 13.00 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 500-Yard Freestyle 42 0.00 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 800-Yard Freestyle Relay 16 0.50 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 1650-Yard Freestyle 27 0.00 227.50 Joel Roycik Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Freestyle 2 4.00 09/25/2004 CLEMSON 100-Yard Butterfly 2 4.00 09/25/2004 CLEMSON 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/15/2004 FLORIDA A&M 100-Yard Backstroke 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 200-Yard Individual Medley 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Medley Relay 4 0.50 10/22/2004 CALIFORNIA 100-Yard Freestyle 5 2.00 10/22/2004 CALIFORNIA 100-Yard Butterfly 3 3.00 10/22/2004 CALIFORNIA 200-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/23/2004 PACIFIC 50-Yard Freestyle 1 9.00 10/23/2004 PACIFIC 100-Yard Freestyle 1 9.00 10/23/2004 PACIFIC 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/30/2004 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/30/2004 GEORGIA TECH 50-Yard Freestyle 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Freestyle 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 100-Yard Butterfly 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 50-Yard Freestyle 3 3.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 100-Yard Freestyle 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 200-Yard Medley Relay 1 2.75 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 50-Yard Freestyle 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 100-Yard Butterfly 1 9.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 800-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Medley Relay 2 1.00 11/16/2004 FLORIDA 50-Yard Freestyle 3 3.00 11/16/2004 FLORIDA 100-Yard Freestyle 2 4.00 11/16/2004 FLORIDA 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 2 8.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 4T 14.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 3 8.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 2 8.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 2 17.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 5 13.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 3 8.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 100-Yard Freestyle 7 12.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 2 8.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 50-Yard Freestyle 12 1.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Butterfly 5 10.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 800-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Freestyle 6 9.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle Relay 4 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Medley Relay 1 2.75 01/20/2005 FLORIDA A&M 50-Yard Freestyle 1 9.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 1 2.25 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Medley Relay 1 2.75 01/29/2005 AUBURN 50-Yard Freestyle 3 3.00 01/29/2005 AUBURN 100-Yard Freestyle 2 4.00 01/29/2005 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 2 1.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Medley Relay 2 8.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 50-Yard Freestyle 7 12.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 200-Yard Freestyle Relay 3 8.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Butterfly 3 16.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Medley Relay 2 8.50 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 100-Yard Freestyle 3 16.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 338.00 Curtis Schroeger Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON One-Meter Diving 3 3.00 09/25/2004 CLEMSON Three-Meter Diving 4 2.00 10/15/2004 FLORIDA A&M One-Meter Diving 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC Three-Meter Diving 3 3.00 11/16/2004 FLORIDA One-Meter Diving 5 1.00 11/16/2004 FLORIDA Three-Meter Diving 4 2.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL One-Meter Diving 11 6.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL Three-Meter Diving 9 9.00 01/20/2005 FLORIDA A&M One-Meter Diving 3 3.00 01/29/2005 AUBURN One-Meter Diving 5 1.00 34.00 Andrew Skaggs Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/15/2004 FLORIDA A&M 1000-Yard Freestyle 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 500-Yard Freestyle 1 9.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 1000-Yard Freestyle 5 1.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 1650-Yard Freestyle 16 1.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 500-Yard Freestyle 3 3.00 18.00 Alex Tilbrook Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON One-Meter Diving 1 9.00 09/25/2004 CLEMSON Three-Meter Diving 2 4.00 10/15/2004 FLORIDA A&M One-Meter Diving 1 9.00 10/15/2004 FLORIDA A&M Three-Meter Diving 1 9.00 10/22/2004 CALIFORNIA One-Meter Diving 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH Three-Meter Diving 4 2.00 10/30/2004 GEORGIA TECH One-Meter Diving 4 2.00 10/30/2004 GEORGIA TECH Platform Diving 2 4.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC One-Meter Diving 2 4.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC Three-Meter Diving 5 1.00 11/16/2004 FLORIDA One-Meter Diving 4 2.00 11/16/2004 FLORIDA Three-Meter Diving 2 4.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL One-Meter Diving 7 12.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL Three-Meter Diving 4 15.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL Platform Diving 3 16.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC One-Meter Diving 4 11.00 01/16/2005 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC Three-Meter Diving 5 10.00 01/20/2005 FLORIDA A&M One-Meter Diving 1 9.00 01/20/2005 FLORIDA A&M Three-Meter Diving 1 9.00 01/29/2005 AUBURN One-Meter Diving 4 2.00 01/29/2005 AUBURN Three-Meter Diving 3 3.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP One-Meter Diving 9 9.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP Three-Meter Diving 2 17.00 167.00 Kyle Young Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 09/25/2004 CLEMSON 1000-Yard Freestyle 4 2.00 09/25/2004 CLEMSON 500-Yard Freestyle 6 1.00 10/15/2004 FLORIDA A&M 1000-Yard Freestyle 1 9.00 10/23/2004 PACIFIC 1000-Yard Freestyle 3 3.00 10/23/2004 PACIFIC 500-Yard Freestyle 3 3.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 1000-Yard Freestyle 2 4.00 10/30/2004 GEORGIA TECH 500-Yard Freestyle 4 2.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 1650-Yard Freestyle 3 3.00 11/12/2004 INDIAN RIVER CC 500-Yard Freestyle 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 1000-Yard Freestyle 2 4.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 500-Yard Freestyle 3 3.00 11/13/2004 FLORIDA ATLANTIC 800-Yard Freestyle Relay 3 0.50 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 500-Yard Freestyle 10 7.00 12/05/2004 GEORGIA FALL INVITATIONAL 1650-Yard Freestyle 5 14.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 1000-Yard Freestyle 2 4.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 500-Yard Freestyle 1 9.00 01/20/2005 FLORIDA A&M 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 01/29/2005 AUBURN 1650-Yard Freestyle 4 2.00 01/29/2005 AUBURN 500-Yard Freestyle 4 2.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 500-Yard Freestyle 10 7.00 02/26/2005 ACC CHAMPIONSHIP 1650-Yard Freestyle 8 11.00 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 500-Yard Freestyle 46 0.00 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 800-Yard Freestyle Relay 16 0.50 03/27/2005 NCAA CHAMPIONSHIP 1650-Yard Freestyle 28 0.00 95.00