Florida State Men's Swimming & Diving - 2005-06 Year In Review

Florida State Men's Swimming & Diving - 2005-06 Year In Review

Coaching Staff
Neil Harper, Head Coach
James Barber, Assistant Coach
Justin Betts, Assistant Coach
Kirk Hampleman, Graduate Assistant
Patrick Jeffrey, Divers
Liz Klink, Assistant Coach
Dwan Riggins, Strength and Conditioning
Andy Robins, Associate Head Coach

Click here for team picture

Click here to see indivual mug shots
2005-06 Men's & Women's Swimming & Diving


2005-06 Florida State Signees/Newcomers

Scott Derner, 5-11, D, Grapevine, TX

Dan Frebel, 5-10, D, Fort Wayne, IN

Jimmy Holway, 6-0, FS, Gulf Breeze

Michael Rice, 5-11, FL-IM, North Miami

Jeffrey Vivo, 6-2, FL-BR, Miami


2005-06 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Jason Beinlich        D       5-11  Sr   ***  Ridley, PA (Ridley)
* Jarryd Botha          BK-FR   6-6   So   *    Worcester, South Africa (Paul Roos Gymnasium)
* Brendan Burke         FL-BK   5-11  So        West Des Moines, IA (Valley)
* Stephan Connor        FL-FR   6-1   Sr   **   Burr Ridge, IL (Hinsdale Central/Toledo)
* Pete Crane            D       6-0   Sr   ***  Fairport, NY (Fairport)
* Ed Denton             FS      6-1   So   *    Maidenhead, England (Millfield School)
* Scott Derner          D       5-11  Fr        Grapevine, TX (Colleyville Heritage)
  David Ellis           FS      6-4   Jr        Valrico (Durant)
* Paul Erben            BR-IM   6-6   Jr-R **   Panama City (Bay)
* Dan Frebel            D       5-10  Fr        Fort Wayne, IN (Homestead)
* Matt Hammond          FS      6-2   So   *    Daytona Beach (Spruce Creek)
* Jared Heine           BK      5-9   Sr   ***  Honolulu, HI (Damien Memorial)
* Jimmy Holway          FS      6-0   Fr        Gulf Breeze (Gulf Breeze)
  Brett Irvin           FS-IM   6-3   Jr   **   Boca Raton (Pinecrest)
* Billy Jamerson        BR-FS   6-0   So   *    Savannah, GA (Sandy Creek)
* Derek Jones           D       5-9   Jr   **   Jacksonville (First Coast)
* Danny Keeling         BK-IM   5-9   So   *    Westminster, CO (Standley Lake)
* Alex Kennon           FS      6-1   Jr   **   Winter Haven (Lake Region)
  Bobby Langsett        FS-IM   6-2   Sr-R      Fort Lauderdale (Fort Lauderdale/Florida Atlantic)
* Carl Marais           FR-BK   6-2   So        Pretoria, South Africa (Saint Albans College/Wyoming)
* Mark Nicholls         FL-IM   5-10  Jr   **   Charlotte, NC (South Mecklenburg)
* Ian Powell            BK-FL   5-8   So   *    Guernsey, Channel Islands (Millfield School)
* Michael Rice          FL-IM   5-11  So-R      North Miami (Miami Country Day/Florida)
* Steve Roof            FS-FL   5-10  Jr   **   Canton, OH (Central Catholic)
* Joel Roycik           FS-FL   6-2   Sr   ***  Winter Park (Winter Park)
* Alex Tilbrook         D       6-2   So   *    Largo (Osceola)
* Jeffrey Vivo          FL-BR   6-2   So        Miami (Belen Jesuit Prep/Louisiana State)
* Kyle Young            FS      6-2   So   *    Oviedo (Oviedo)

2005-06 All-Americans

Name                     NCAA Championships
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Jarryd Botha             200-Yard Freestyle Relay (15th) - Honorable Mention

Stephan Connor           400-Yard Freestyle Relay (14th) - Honorable Mention

Ed Denton                400-Yard Freestyle Relay (14th) - Honorable Mention
                         200-Yard Freestyle Relay (15th) - Honorable Mention

Alex Kennon              400-Yard Freestyle Relay (14th) - Honorable Mention
                         200-Yard Freestyle Relay (15th) - Honorable Mention

Steve Roof               1650-Yard Freestyle (15th) - Honorable Mention

Joel Roycik              400-Yard Freestyle Relay (14th) - Honorable Mention
                         200-Yard Freestyle Relay (15th) - Honorable Mention

All-Americans -  6

2005-06 Schedules and Results

DATE
REF
LOC
OPPONENT
SCORE
10/22
Ref
N
GEORGIA TECH
Quad-Meet, October 21-22, 2005, College Park, Md
W 227-121
10/22
Ref
A
MARYLAND
Quad-Meet, October 21-22, 2005
W 243-105
10/22
Ref
N
VIRGINIA TECH
Quad-Meet, October 21-22, 2005, College Park, Md
W 229-119
10/28
Ref
H
LOUISIANA STATE W 139-99
11/11
Ref
A
SAVANNAH COLLEGE W 102-80
11/12
Ref
A
CLEMSON W 143-98
11/20
Ref
N
GEORGIA TECH INVITATIONAL
November 18-20, 2005, Atlanta, Ga
1st Place
11/22
Ref
A
FLORIDA L 115-126
01/12
Ref
A
SOUTHERN METHODIST L 105.5-137.5
01/14
Ref
N
DALLAS MORNING NEWS CLASSIC
January 13-14, 2006, Dallas, Tx
4th Place
01/14
Ref
H
MIAMI T 18-18
01/21
Ref
H
FLORIDA A&M
Quad-Meet
W 242-13
01/21
Ref
H
FLORIDA ATLANTIC
Quad-Meet
W 230.5-68.5
01/21
Ref
H
INDIAN RIVER CC
Quad-Meet
W 215-78
01/28
Ref
A
AUBURN L 94.5-143.5
02/25
Ref
N
ACC CHAMPIONSHIPS
February 22-25, 2006, College Park, Md
2nd Place
03/25
Ref
N
NCAA CHAMPIONSHIPS
March 23-25, 2006, Atlanta, Ga
33rd Place
EOY Stats Ref

                Overall   Home    Away   Neutral
------------------------------------------------
FSU RECORD IS    9- 3-1   4- 0-1   3- 3     2- 0


2006 ATLANTIC COAST CONFERENCE RESULTS
 1  VIRGINIA              694
 2  FLORIDA STATE         685.5
 3  NORTH CAROLINA        496.5
 4  GEORGIA TECH          371
 5  NORTH CAROLINA STATE  362
 6  VIRGINIA TECH         334.5
 7  CLEMSON               293
 8  MARYLAND              222.5
 9  DUKE                   99
10  BOSTON COLLEGE         70
11  MIAMI                  37

FLORIDA STATE 227, GEORGIA TECH 121
10/22/2005, Quad-Meet, October 21-22, 2005, College Park, Md

Event 2 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.47   11                                              
       1) Alex Kennon
       2) Jarryd Botha
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik

Event 4 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Dan Frebel                     302.70    4                                              
  3    Jason Beinlich                 279.05    3                                              
  4    Scott Derner                   277.50    2                                              

Event 6 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:21.01    9                                              
  3    Kyle Young                    9:30.23    3                                              
  5    Bobby Langsett                9:51.53    1                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                    51.01    9                                              
  2    Ian Powell                      51.16    4                                              
  3    Jared Heine                     51.84    3                                              

Event 10 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                   1:40.30    9                                              
  3    Ed Denton                     1:41.17    3                                              
  4    Steve Roof                    1:41.24    2                                              

Event 12 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  57.31    9                                              
  2    Paul Erben                      57.45    4                                              
  4    Jeffrey Vivo                  1:01.34    2                                              

Event 14 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Danny Keeling                 1:53.74    4                                              
  3    Michael Rice                  1:57.82    3                                              

Event 16 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alex Kennon                     21.03    9                                              
  2    Joel Roycik                     21.20    4                                              
  5    Jeffrey Vivo                    21.97    1                                              

Event 18 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:49.30    9                                              
  2    Mark Nicholls                 1:54.13    4                                              
  4    Michael Rice                  1:56.28    2                                              

Event 20 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:23.47   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Ed Denton
  2    Relay Team A                  3:25.99    4                                              
       1) Ian Powell
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Carl Marais

Event 22 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:32.85   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Stephan Connor
       4) Alex Kennon
  3    Relay Team B                  1:36.37    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Brendan Burke
       4) Jimmy Holway

Event 24 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Dan Frebel                     300.20    9                                              
  3    Scott Derner                   231.40                                                   
  4    Pete Crane                     229.60    2                                              

Event 26 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 4:02.74    9                                              
  2    Steve Roof                    4:04.27    4                                              
  4    Ian Powell                    4:05.84    2                                              

Event 28 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       45.91    9                                              
  2    Alex Kennon                     46.04    4                                              
  3    Carl Marais                     46.11    3                                              

Event 30 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                   1:49.65    9                                              
  2    Jarryd Botha                  1:50.15    4                                              
  4    Jared Heine                   1:54.89    2                                              

Event 32 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     50.14    9                                              
  2    Ian Powell                      50.29    4                                              
  4    Stephan Connor                  51.15    2                                              

Event 34 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Paul Erben                    2:05.13    9                                              
  2    Billy Jamerson                2:05.34    4                                              
  5    Danny Keeling                 2:11.63    1                                              

Event 36 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:30.77    9                                              
  3    Kyle Young                    4:37.63    3                                              

Event 38 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:05.38   11                                              
       1) Joel Roycik
       2) Ed Denton
       3) Stephan Connor
       4) Jimmy Holway
  2    Relay Team A                  3:06.34    4                                              
       1) Carl Marais
       2) Alex Kennon
       3) Jeffrey Vivo
       4) Steve Roof


FLORIDA STATE 243, MARYLAND 105
10/22/2005, COLLEGE PARK, MD, Quad-Meet, October 21-22, 2005

Event 2 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.47   11                                              
       1) Alex Kennon
       2) Jarryd Botha
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik

Event 4 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Dan Frebel                     302.70    4                                              
  3    Jason Beinlich                 279.05    3                                              
  4    Scott Derner                   277.50    2                                              

Event 6 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:21.01    9                                              
  3    Kyle Young                    9:30.23    3                                              
  5    Bobby Langsett                9:51.53    1                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                    51.01    9                                              
  2    Ian Powell                      51.16    4                                              
  3    Jared Heine                     51.84    3                                              

Event 10 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                   1:40.30    9                                              
  3    Ed Denton                     1:41.17    3                                              
  4    Steve Roof                    1:41.24    2                                              

Event 12 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  57.31    9                                              
  2    Paul Erben                      57.45    4                                              
  4    Jeffrey Vivo                  1:01.34    2                                              

Event 14 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Danny Keeling                 1:53.74    4                                              
  3    Michael Rice                  1:57.82    3                                              

Event 16 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alex Kennon                     21.03    9                                              
  2    Joel Roycik                     21.20    4                                              
  5    Jeffrey Vivo                    21.97    1                                              

Event 18 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:49.30    9                                              
  2    Mark Nicholls                 1:54.13    4                                              
  4    Michael Rice                  1:56.28    2                                              

Event 20 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:23.47   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Ed Denton
  2    Relay Team A                  3:25.99    4                                              
       1) Ian Powell
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Carl Marais

Event 22 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:32.85   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Stephan Connor
       4) Alex Kennon
  3    Relay Team B                  1:36.37    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Brendan Burke
       4) Jimmy Holway

Event 24 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Dan Frebel                     300.20    9                                              
  3    Scott Derner                   231.40                                                   
  4    Pete Crane                     229.60    2                                              

Event 26 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 4:02.74    9                                              
  2    Steve Roof                    4:04.27    4                                              
  4    Ian Powell                    4:05.84    2                                              

Event 28 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       45.91    9                                              
  2    Alex Kennon                     46.04    4                                              
  3    Carl Marais                     46.11    3                                              

Event 30 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                   1:49.65    9                                              
  2    Jarryd Botha                  1:50.15    4                                              
  4    Jared Heine                   1:54.89    2                                              

Event 32 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     50.14    9                                              
  2    Ian Powell                      50.29    4                                              
  4    Stephan Connor                  51.15    2                                              

Event 34 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Paul Erben                    2:05.13    9                                              
  2    Billy Jamerson                2:05.34    4                                              
  5    Danny Keeling                 2:11.63    1                                              

Event 36 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:30.77    9                                              
  3    Kyle Young                    4:37.63    3                                              

Event 38 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:05.38   11                                              
       1) Joel Roycik
       2) Ed Denton
       3) Stephan Connor
       4) Jimmy Holway
  2    Relay Team A                  3:06.34    4                                              
       1) Carl Marais
       2) Alex Kennon
       3) Jeffrey Vivo
       4) Steve Roof


FLORIDA STATE 229, VIRGINIA TECH 119
10/22/2005, Quad-Meet, October 21-22, 2005, College Park, Md

Event 2 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.47   11                                              
       1) Alex Kennon
       2) Jarryd Botha
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik

Event 4 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Dan Frebel                     302.70    4                                              
  3    Jason Beinlich                 279.05    3                                              
  4    Scott Derner                   277.50    2                                              

Event 6 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:21.01    9                                              
  3    Kyle Young                    9:30.23    3                                              
  5    Bobby Langsett                9:51.53    1                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                    51.01    9                                              
  2    Ian Powell                      51.16    4                                              
  3    Jared Heine                     51.84    3                                              

Event 10 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                   1:40.30    9                                              
  3    Ed Denton                     1:41.17    3                                              
  4    Steve Roof                    1:41.24    2                                              

Event 12 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  57.31    9                                              
  2    Paul Erben                      57.45    4                                              
  4    Jeffrey Vivo                  1:01.34    2                                              

Event 14 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Danny Keeling                 1:53.74    4                                              
  3    Michael Rice                  1:57.82    3                                              

Event 16 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alex Kennon                     21.03    9                                              
  2    Joel Roycik                     21.20    4                                              
  5    Jeffrey Vivo                    21.97    1                                              

Event 18 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:49.30    9                                              
  2    Mark Nicholls                 1:54.13    4                                              
  4    Michael Rice                  1:56.28    2                                              

Event 20 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:23.47   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Ed Denton
  2    Relay Team A                  3:25.99    4                                              
       1) Ian Powell
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Carl Marais

Event 22 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:32.85   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Stephan Connor
       4) Alex Kennon
  3    Relay Team B                  1:36.37    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Brendan Burke
       4) Jimmy Holway

Event 24 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Dan Frebel                     300.20    9                                              
  3    Scott Derner                   231.40                                                   
  4    Pete Crane                     229.60    2                                              

Event 26 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 4:02.74    9                                              
  2    Steve Roof                    4:04.27    4                                              
  4    Ian Powell                    4:05.84    2                                              

Event 28 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       45.91    9                                              
  2    Alex Kennon                     46.04    4                                              
  3    Carl Marais                     46.11    3                                              

Event 30 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                   1:49.65    9                                              
  2    Jarryd Botha                  1:50.15    4                                              
  4    Jared Heine                   1:54.89    2                                              

Event 32 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     50.14    9                                              
  2    Ian Powell                      50.29    4                                              
  4    Stephan Connor                  51.15    2                                              

Event 34 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Paul Erben                    2:05.13    9                                              
  2    Billy Jamerson                2:05.34    4                                              
  5    Danny Keeling                 2:11.63    1                                              

Event 36 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:30.77    9                                              
  3    Kyle Young                    4:37.63    3                                              

Event 38 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team B                  3:05.38   11                                              
       1) Joel Roycik
       2) Ed Denton
       3) Stephan Connor
       4) Jimmy Holway
  2    Relay Team A                  3:06.34    4                                              
       1) Carl Marais
       2) Alex Kennon
       3) Jeffrey Vivo
       4) Steve Roof


FLORIDA STATE 139, LOUISIANA STATE 99
10/28/2005, TALLAHASSEE, FL

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:31.94   11                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon
  3    Relay Team B                  1:35.11    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Brendan Burke
       4) Jimmy Holway

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:22.40    9                                              
  2    Kyle Young                    9:27.87    4                                              
  4    Michael Rice                  9:56.61    2                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                     1:41.52    9                                              
  2    Stephan Connor                1:41.65    4                                              
  3    Carl Marais                   1:43.39    3                                              

Event 8 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Alex Kennon                     21.02    4                                              
  3    Jarryd Botha                    21.23    3                                              
  4    Billy Jamerson                  21.68    2                                              

Event 10 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Danny Keeling                 1:52.73    4                                              
  3    Ian Powell                    1:55.26    3                                              
  5    Paul Erben                    1:58.76    1                                              

Event 12 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  286.45    4                                              
  3    Dan Frebel                     275.80    3                                              
  5    Jason Beinlich                 264.34    1                                              

Event 14 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:50.25    9                                              
  2    Michael Rice                  1:56.13    4                                              
  5    Brendan Burke                 2:02.08    1                                              

Event 16 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     45.52    9                                              
  2    Ed Denton                       45.91    4                                              
  4    Stephan Connor                  46.82    2                                              

Event 18 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                   1:49.95    9                                              
  3    Jarryd Botha                  1:51.33    3                                              
  4    Jared Heine                   1:56.02    2                                              

Event 20 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:32.02    9                                              
  3    Kyle Young                    4:34.83    3                                              

Event 22 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Scott Derner                   318.98    9                                              
  2    Alex Tilbrook                  299.78    4                                              
  4    Jason Beinlich                 272.64    2                                              

Event 24 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Paul Erben                    2:05.69    9                                              
  2    Billy Jamerson                2:06.83    4                                              
  5    Danny Keeling                 2:10.59    1                                              

Event 26 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:22.92   11                                              
       1) Joel Roycik
       2) Jarryd Botha
       3) Alex Kennon
       4) Ed Denton
  3    Relay Team B                  1:25.89    2                                              
       1) Stephan Connor
       2) Carl Marais
       3) Jimmy Holway
       4) Jeffrey Vivo


FLORIDA STATE 102, SAVANNAH COLLEGE 80
11/11/2005, SAVANNAH, GA

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 9:58.89    9                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    1:44.51    9                                              
  2    Kyle Young                    1:44.53    4                                              

Event 8 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1T   Jimmy Holway                    21.86    6.50                                           
  1T   Jeffrey Vivo                    21.86    6.50                                           
  3    Michael Rice                    22.06    3                                              

Event 10 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                     1:55.27    9                                              
  2    Jarryd Botha                  1:57.60    4                                              
  3    Mark Nicholls                 2:00.30    3                                              

Event 12 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Stephan Connor                  50.94    9                                              
  2    Joel Roycik                     51.22    4                                              
  4    Alex Kennon                     52.11    2                                              

Event 14 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                     46.85    9                                              
  2    Jarryd Botha                    48.69    4                                              

Event 16 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                      51.50    9                                              
  2    Brendan Burke                   55.46    4                                              

Event 18 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Michael Rice                  4:48.19    9                                              
  3    Matt Hammond                  4:58.05    3                                              

Event 20 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  57.03    9                                              
  2    Paul Erben                      57.79    4                                              
  4    Ed Denton                     1:03.99    2                                              


FLORIDA STATE 143, CLEMSON 98
11/12/2005, CLEMSON, SC

Event 2 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  3:22.45   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:28.25    9                                              
  3    Kyle Young                    9:31.68    3                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                     1:46.76    9                                              
  3    Carl Marais                   1:42.27    3                                              
  4    Matt Hammond                  1:43.16    2                                              

Event 8 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Alex Kennon                     21.29    4                                              
  3    Jarryd Botha                    21.36    3                                              

Event 10 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Danny Keeling                 1:56.17    3                                              
  4    Ian Powell                    1:56.75    2                                              

Event 12 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Alex Tilbrook                  314.03    9                                              
  2    Dan Frebel                     312.38    4                                              
  3    Scott Derner                   291.23    3                                              

Event 14 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:51.64    9                                              
  2    Mark Nicholls                 1:53.95    4                                              
  4    Michael Rice                  1:54.51    2                                              

Event 16 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     46.06    9                                              
  3    Ed Denton                       46.73    3                                              

Event 18 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                  1:51.28    9                                              
  2    Carl Marais                   1:51.67    4                                              
  4    Jared Heine                   1:53.19    2                                              

Event 20 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:33.41    9                                              
  2    Kyle Young                    4:34.33    4                                              

Event 22 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Pete Crane                     317.03    9                                              
  2    Scott Derner                   307.88    4                                              
  3    Jason Beinlich                 297.15    3                                              

Event 24 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Paul Erben                    2:06.39    4                                              
  3    Billy Jamerson                2:07.48    3                                              

Event 26 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  3:03.29   11                                              
       1) Carl Marais
       2) Alex Kennon
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik


GEORGIA TECH INVITATIONAL, 1st place
11/20/2005, November 18-20, 2005, Atlanta, Ga

Event 2 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:20.70   40                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Ed Denton
       3) Alex Kennon
       4) Joel Roycik
  3    Relay Team B                  1:23.42   32                                              
       1) Billy Jamerson
       2) Stephan Connor
       3) Carl Marais
       4) Brendan Burke

Event 4 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:25.46   20                                              
  2    Kyle Young                    4:29.59   17                                              
  8    Mark Nicholls                 4:37.49   11                                              

Event 6 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 1:50.25   20                                              
  2    Ed Denton                     1:50.90   17                                              
  3    Paul Erben                    1:53.35   16                                              
  5    Michael Rice                  1:54.28   14                                              
  6    Billy Jamerson                1:54.74   13                                              

Event 8 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     20.36   20                                              
  2    Alex Kennon                     20.26   17                                              
  3    Jarryd Botha                    20.59   16                                              
  6    Ed Denton                       20.70   13                                              
  8    Stephan Connor                  21.06   11                                              
 15    Brendan Burke                   21.58    2                                              
 16    Matt Hammond                    21.59    1                                              

Event 10 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  380.75   17                                              
  3    Scott Derner                   369.65   16                                              
  4    Pete Crane                     350.55   15                                              
  5    Dan Frebel                     335.65   14                                              
  6    Jason Beinlich                 331.50   13                                              
  9    Derek Jones                    257.15    9                                              

Event 12 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  3:18.36   40                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Carl Marais
  2    Relay Team B                  3:19.22   34                                              
       1) Ian Powell
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Alex Kennon

Event 14 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:30.53   40                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon
  2    Relay Team B                  1:31.67   34                                              
       1) Ian Powell
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Ed Denton

Event 16 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 3:55.91   20                                              
  2    Steve Roof                    3:57.14   17                                              

Event 18 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     48.30   20                                              
  3    Stephan Connor                  49.42   16                                              
  4    Ian Powell                      49.67   15                                              
  6    Alex Kennon                     50.15   13                                              
  7    Michael Rice                    50.15   12                                              
  9    Mark Nicholls                   50.46    9                                              
 11    Jeffrey Vivo                    50.96    6                                              
 14    Brendan Burke                   51.10    3                                              

Event 20 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                   1:37.27   20                                              
  2    Ed Denton                     1:38.65   17                                              
  3    Kyle Young                    1:39.69   16                                              
  5    Alex Kennon                   1:40.09   14                                              
  6    Stephan Connor                1:40.27   13                                              
 15    Jimmy Holway                  1:44.35    2                                              

Event 22 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Billy Jamerson                  55.46   17                                              
  3    Paul Erben                      55.85   16                                              
 11    Jeffrey Vivo                  1:00.71    6                                              

Event 24 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                    49.41   20                                              
  2    Jared Heine                     50.33   17                                              
  6    Brendan Burke                   53.54   13                                              

Event 26 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Alex Tilbrook                  375.25   20                                              
  3    Dan Frebel                     365.85   16                                              
  5    Pete Crane                     330.70   14                                              
  7    Derek Jones                    310.85   12                                              
 12    Jason Beinlich                 225.00    5                                              

Event 28 - 800-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  6:39.63   40                                              
       1) Carl Marais
       2) Ed Denton
       3) Joel Roycik
       4) Steve Roof

Event 30 - 1650-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                   15:16.72   20                                              
  2    Kyle Young                   15:19.75   17                                              

Event 32 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                  1:48.12   20                                              
  2    Ian Powell                    1:48.51   17                                              
  3    Jared Heine                   1:49.86   16                                              
  5    Danny Keeling                 1:50.07   14                                              

Event 34 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     44.29   20                                              
  2    Ed Denton                       44.50   17                                              
  3    Alex Kennon                     45.02   16                                              
  4    Stephan Connor                  45.41   15                                              
 10    Jimmy Holway                    46.83    7                                              

Event 36 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                1:59.56   20                                              
  2    Paul Erben                    2:00.99   17                                              

Event 38 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ian Powell                    1:48.29   20                                              
  2    Danny Keeling                 1:49.79   17                                              
  3    Mark Nicholls                 1:49.94   16                                              
  5    Michael Rice                  1:52.01   14                                              
 13    Brendan Burke                 1:56.76    4                                              

Event 42 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  2:58.26   40                                              
       1) Alex Kennon
       2) Joel Roycik
       3) Ed Denton
       4) Stephan Connor
  4    Relay Team B                  3:06.04   30                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Jimmy Holway
       3) Jeffrey Vivo
       4) Matt Hammond


FLORIDA 126, FLORIDA STATE 115
11/22/2005, GAINESVILLE, FL

Event 2 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  294.53    4                                              
  3    Dan Frebel                     288.30    3                                              
  4    Pete Crane                     257.33    2                                              

Event 4 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  321.45    4                                              
  3    Dan Frebel                     304.88    3                                              
  5    Derek Jones                    278.48    1                                              

Event 6 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:30.20    4                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon
  3    Relay Team B                  1:31.51    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Jeffrey Vivo

Event 8 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    9:09.82    4                                              
  3    Kyle Young                    9:16.12    3                                              

Event 10 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Carl Marais                   1:38.50    4                                              
  3    Ed Denton                     1:39.06    3                                              
  5    Stephan Connor                1:40.14    1                                              

Event 12 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Alex Kennon                     20.54    9                                              
  2    Jarryd Botha                    20.85    4                                              
  5    Billy Jamerson                  21.12    1                                              

Event 14 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Danny Keeling                 1:50.24    3                                              
  5    Paul Erben                    1:53.14    1                                              

Event 16 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Mark Nicholls                 1:50.24    3                                              
  4    Ian Powell                    1:51.15    2                                              
  5    Michael Rice                  1:52.32    1                                              

Event 18 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     44.84    9                                              
  2    Ed Denton                       45.19    4                                              
  3    Stephan Connor                  45.43    3                                              

Event 20 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Jarryd Botha                  1:48.02    4                                              
  5    Carl Marais                   1:49.50    1                                              

Event 22 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Kyle Young                    4:29.06    3                                              
  4    Steve Roof                    4:29.21    2                                              

Event 24 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                2:00.53    9                                              
  3    Paul Erben                    2:01.28    3                                              

Event 26 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:20.40   11                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Alex Kennon
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik


SOUTHERN METHODIST 137.5, FLORIDA STATE 105.5
01/12/2006, DALLAS/FORT WORTH, TX

Event 1 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  3:22.50    4                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon
  3    Relay Team B                  3:27.84    2                                              
       1) Jared Heine
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Jimmy Holway

Event 2 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:19.00    9                                              
  5    Mark Nicholls                10:06.30    1                                              

Event 3 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                   1:41.70    9                                              
  2    Stephan Connor                1:42.60    4                                              

Event 4 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Alex Kennon                     21.15    4                                              
  4    Jarryd Botha                    21.88    2                                              
  5    Billy Jamerson                  22.03    1                                              

Event 5 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Danny Keeling                 1:54.33    2                                              
  5    Ed Denton                     1;56.31    1                                              

Event 6 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  299.85    4                                              
  3    Scott Derner                   276.52    3                                              
  4    Jason Beinlich                 227.70    2                                              

Event 7 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Ian Powell                    1:51.08    4                                              
  4    Mark Nicholls                 1:55.54    2                                              

Event 8 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Ed Denton                       46.45    9                                              
  2T   Joel Roycik                     46.48    3.50                                           
  5    Jimmy Holway                    48.95    1                                              

Event 9 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Jarryd Botha                  1:51.87    4                                              
  3    Carl Marais                   1:53.63    3                                              
  4    Jared Heine                   1:55.30    2                                              

Event 10 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:35.09    9                                              
  5    Mark Nicholls                 4:54.45    1                                              

Event 11 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Scott Derner                   315.90    4                                              
  3    Alex Tilbrook                  297.07    3                                              
  4    Jason Beinlich                 287.02    2                                              

Event 12 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Billy Jamerson                2:06.27    3                                              
  4    Paul Erben                    2:07.28    2                                              
  5    Danny Keeling                 2:12.20    1                                              

Event 13 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  3:04.08    4                                              
       1) Alex Kennon
       2) Joel Roycik
       3) Carl Marais
       4) Ed Denton


DALLAS MORNING NEWS CLASSIC, 4th place
01/14/2006, January 13-14, 2006, Dallas, Tx

Event 1 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Relay Team A                  3:22.18   14                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon

Event 2 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Danny Keeling                 4:05.54    9                                              
  9    Steve Roof                    4:02.86    4                                              

Event 3 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Carl Marais                   1:42.04   11                                              
  9    Ed Denton                     1:42.42    4                                              

Event 4 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Joel Roycik                     21.25   10                                              
  9    Alex Kennon                     21.19    4                                              

Event 5 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Alex Tilbrook                  297.20   12                                              

Event 6 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Joel Roycik                     50.24   10                                              
 12    Alex Kennon                     52.02    1                                              

Event 7 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Carl Marais                     52.81    9                                              
  7    Ian Powell                      51.35    7                                              

Event 8 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Billy Jamerson                  56.17   12                                              
 10    Ed Denton                       58.20    3                                              

Event 9 - 800-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Relay Team A                  6:51.45   18                                              
       1) Steve Roof
       2) Carl Marais
       3) Ed Denton
       4) Ian Powell

Event 10 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Relay Team A                  1:31.88   14                                              
       1) Carl Marais
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon

Event 11 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Steve Roof                    4:32.58    9                                              
 10    Ed Denton                     4:38.52    3                                              

Event 12 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Billy Jamerson                2:05.80   10                                              
  9    Danny Keeling                 2:10.02    4                                              

Event 13 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Carl Marais                   1:52.95    9                                              
  8    Ian Powell                    1:49.84    5                                              

Event 14 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Alex Tilbrook                  315.00   12                                              

Event 15 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Joel Roycik                     46.36   10                                              
 11    Alex Kennon                     46.51    2                                              

Event 16 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Ian Powell                    1:51.12   10                                              
 11    Steve Roof                    1:57.29    2                                              

Event 17 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  6    Danny Keeling                 1:54.84    9                                              
  9    Ed Denton                     1:55.40    4                                              

Event 18 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Relay Team A                  1:23.95   14                                              
       1) Alex Kennon
       2) Joel Roycik
       3) Carl Marais
       4) Ed Denton


FLORIDA STATE 18, MIAMI 18
01/14/2006, TALLAHASSEE, FL

Event 14 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Scott Derner                   282.60    3                                              
  3    Pete Crane                     249.90    3                                              
  4    Jason Beinlich                 249.83    2                                              

Event 15 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Scott Derner                   314.18    4                                              
  3    Pete Crane                     286.65    3                                              
  4    Derek Jones                    264.45    2                                              


FLORIDA STATE 242, FLORIDA A&M 13
01/21/2006, TALLAHASSEE, FL, Quad-Meet

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:31.95   11                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon
  2    Relay Team B                  1:34.32    4                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Jimmy Holway

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:24.38    9                                              
  3    Kyle Young                    9:28.31    3                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Stephan Connor                1:42.08    9                                              
  3    Kyle Young                    1:43.41    3                                              
  4    Jimmy Holway                  1:46.43    2                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                     51.06    9                                              
  2    Ian Powell                      51.56    4                                              

Event 10 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  56.29    9                                              
  2    Paul Erben                      57.18    4                                              

Event 12 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Mark Nicholls                 1:53.69    4                                              
  3    Michael Rice                  1:54.91    3                                              

Event 14 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Alex Kennon                     20.85    9                                              
  4    Jarryd Botha                    21.50    2                                              
  5    Jimmy Holway                    21.78    1                                              

Event 16 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Scott Derner                   323.05    9                                              
  2    Pete Crane                     304.85    4                                              
  3    Derek Jones                    281.75    3                                              

Event 18 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     45.34    9                                              
  3    Carl Marais                     47.01    3                                              

Event 20 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                  1:51.88    9                                              
  2    Jared Heine                   1:54.16    4                                              

Event 22 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Paul Erben                    2:05.92    9                                              
  2    Billy Jamerson                2:07.99    4                                              

Event 24 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:31.96    9                                              
  2    Kyle Young                    4:35.02    4                                              

Event 26 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     50.03    9                                              
  2    Ian Powell                      50.71    4                                              
  4    Stephan Connor                  50.99    2                                              

Event 28 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Scott Derner                   335.00    9                                              
  2    Alex Tilbrook                  323.40    4                                              
  3    Pete Crane                     307.05    3                                              

Event 30 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 1:54.03    9                                              
  2    Ed Denton                     1:54.13    4                                              
  3    Michael Rice                  1:57.02    3                                              

Event 32 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.33   11                                              
       1) Alex Kennon
       2) Jarryd Botha
       3) Stephan Connor
       4) Joel Roycik


FLORIDA STATE 230.5, FLORIDA ATLANTIC 68.5
01/21/2006, TALLAHASSEE, FL, Quad-Meet

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:31.95   11                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon
  2    Relay Team B                  1:34.32    4                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Jimmy Holway

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:24.38    9                                              
  3    Kyle Young                    9:28.31    3                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Stephan Connor                1:42.08    9                                              
  3    Kyle Young                    1:43.41    3                                              
  4    Jimmy Holway                  1:46.43    2                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                     51.06    9                                              
  2    Ian Powell                      51.56    4                                              

Event 10 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  56.29    9                                              
  2    Paul Erben                      57.18    4                                              

Event 12 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Mark Nicholls                 1:53.69    4                                              
  3    Michael Rice                  1:54.91    3                                              

Event 14 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Alex Kennon                     20.85    9                                              
  4    Jarryd Botha                    21.50    2                                              
  5    Jimmy Holway                    21.78    1                                              

Event 16 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Scott Derner                   323.05    9                                              
  2    Pete Crane                     304.85    4                                              
  3    Derek Jones                    281.75    3                                              

Event 18 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     45.34    9                                              
  3    Carl Marais                     47.01    3                                              

Event 20 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                  1:51.88    9                                              
  2    Jared Heine                   1:54.16    4                                              

Event 22 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Paul Erben                    2:05.92    9                                              
  2    Billy Jamerson                2:07.99    4                                              

Event 24 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:31.96    9                                              
  2    Kyle Young                    4:35.02    4                                              

Event 26 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     50.03    9                                              
  2    Ian Powell                      50.71    4                                              
  4    Stephan Connor                  50.99    2                                              

Event 28 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Scott Derner                   335.00    9                                              
  2    Alex Tilbrook                  323.40    4                                              
  3    Pete Crane                     307.05    3                                              

Event 30 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 1:54.03    9                                              
  2    Ed Denton                     1:54.13    4                                              
  3    Michael Rice                  1:57.02    3                                              

Event 32 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.33   11                                              
       1) Alex Kennon
       2) Jarryd Botha
       3) Stephan Connor
       4) Joel Roycik


FLORIDA STATE 215, INDIAN RIVER CC 78
01/21/2006, TALLAHASSEE, FL, Quad-Meet

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:31.95   11                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon
  2    Relay Team B                  1:34.32    4                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Paul Erben
       3) Stephan Connor
       4) Jimmy Holway

Event 4 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:24.38    9                                              
  3    Kyle Young                    9:28.31    3                                              

Event 6 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Stephan Connor                1:42.08    9                                              
  3    Kyle Young                    1:43.41    3                                              
  4    Jimmy Holway                  1:46.43    2                                              

Event 8 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Carl Marais                     51.06    9                                              
  2    Ian Powell                      51.56    4                                              

Event 10 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Billy Jamerson                  56.29    9                                              
  2    Paul Erben                      57.18    4                                              

Event 12 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Mark Nicholls                 1:53.69    4                                              
  3    Michael Rice                  1:54.91    3                                              

Event 14 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Alex Kennon                     20.85    9                                              
  4    Jarryd Botha                    21.50    2                                              
  5    Jimmy Holway                    21.78    1                                              

Event 16 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Scott Derner                   323.05    9                                              
  2    Pete Crane                     304.85    4                                              
  3    Derek Jones                    281.75    3                                              

Event 18 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     45.34    9                                              
  3    Carl Marais                     47.01    3                                              

Event 20 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                  1:51.88    9                                              
  2    Jared Heine                   1:54.16    4                                              

Event 22 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Paul Erben                    2:05.92    9                                              
  2    Billy Jamerson                2:07.99    4                                              

Event 24 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    4:31.96    9                                              
  2    Kyle Young                    4:35.02    4                                              

Event 26 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Joel Roycik                     50.03    9                                              
  2    Ian Powell                      50.71    4                                              
  4    Stephan Connor                  50.99    2                                              

Event 28 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  1    Scott Derner                   335.00    9                                              
  2    Alex Tilbrook                  323.40    4                                              
  3    Pete Crane                     307.05    3                                              

Event 30 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Danny Keeling                 1:54.03    9                                              
  2    Ed Denton                     1:54.13    4                                              
  3    Michael Rice                  1:57.02    3                                              

Event 32 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.33   11                                              
       1) Alex Kennon
       2) Jarryd Botha
       3) Stephan Connor
       4) Joel Roycik


AUBURN 143.5, FLORIDA STATE 94.5
01/28/2006, AUBURN, AL

Event 2 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  3    Scott Derner                   300.00    3                                              
  4    Alex Tilbrook                  290.24    2                                              
  5    Pete Crane                     268.80    1                                              

Event 4 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Relay Team A                  3:21.37    2                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Carl Marais

Event 6 - 1000-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Steve Roof                    9:22.05    9                                              
  2    Kyle Young                    9:23.64    4                                              

Event 8 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Carl Marais                   1:40.05    4                                              
  4    Stephan Connor                1:41.41    2                                              

Event 10 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Alex Kennon                     21.26    3                                              
  4    Jarryd Botha                    21.47    2                                              

Event 12 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Danny Keeling                 1:54.62    2                                              
  5    Ed Denton                     1:55.07    1                                              

Event 15 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Ian Powell                    1:51.51    3                                              
  4    Mark Nicholls                 1:54.20    2                                              

Event 17 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Joel Roycik                     46.22    3                                              
  5    Alex Kennon                     46.52    1                                              

Event 19 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Jarryd Botha                  1:50.86    3                                              
  4    Ian Powell                    1:51.50    2                                              
  5    Carl Marais                   1:52.51    1                                              

Event 21 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Steve Roof                    4:29.83    4                                              
  5    Kyle Young                    4:33.83    1                                              

Event 22 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  2    Alex Tilbrook                  328.72    4                                              
  3    Scott Derner                   322.27    3                                              
  4    Jason Beinlich                 307.80    2                                              

Event 24 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Billy Jamerson                2:03.13    4                                              
  4    Paul Erben                    2:05.47    2                                              

Event 26 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:23.10   11                                              
       1) Joel Roycik
       2) Alex Kennon
       3) Ed Denton
       4) Stephan Connor
  3    Relay Team B                  1:26.49    2                                              
       1) Jimmy Holway
       2) Brendan Burke
       3) Matt Hammond
       4) Jared Heine


ACC CHAMPIONSHIPS, 2nd place
02/25/2006, February 22-25, 2006, College Park, Md

Event 1 - 800-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Relay Team A                  6:30.95   32                                              
       1) Ed Denton
       2) Stephan Connor
       3) Steve Roof
       4) Carl Marais

Event 2 - 200-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  1:27.80   34                                              
       1) Ian Powell
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon

Event 3 - 500-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Steve Roof                    4:21.08   15                                              
 10    Kyle Young                    4:25.41    7                                              

Event 4 - 200-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Danny Keeling                 1:48.94   16                                              
  6    Ed Denton                     1:49.55   13                                              
 14    Paul Erben                    1:51.34    3                                              

Event 5 - 50-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  4    Joel Roycik                     20.06   15                                              
  5    Alex Kennon                     19.96   14                                              
 12    Jarryd Botha                    20.59    5                                              

Event 6 - One-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  5    Alex Tilbrook                  322.55   14                                              
  8    Dan Frebel                     292.55   11                                              
  9    Scott Derner                   274.85    9                                              
 12    Pete Crane                     243.85    5                                              
 13    Jason Beinlich                 242.85    4                                              

Event 7 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  1:19.43   40                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Ed Denton
       3) Alex Kennon
       4) Joel Roycik

Event 8 - 400-Yard Individual Medley
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  9    Steve Roof                    3:53.89    9                                              
 10    Danny Keeling                 3:56.06    7                                              

Event 9 - 100-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Joel Roycik                     47.16   17                                              
  4    Stephan Connor                  48.63   15                                              
 16    Michael Rice                    49.62    1                                              

Event 10 - 200-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Carl Marais                   1:36.99   16                                              
  5    Alex Kennon                   1:37.67   14                                              
  7    Ed Denton                     1:38.09   12                                              

Event 11 - 100-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Paul Erben                      54.84   17                                              
  6    Billy Jamerson                  54.81   13                                              

Event 12 - 100-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Jarryd Botha                    48.97   14                                              
 11    Carl Marais                     49.44    6                                              
 12    Jared Heine                     49.68    5                                              

Event 13 - Three-Meter Diving
====================================================
Place  Name                            Score  Points
====================================================
  4    Alex Tilbrook                  347.85   15                                              
  5    Scott Derner                   344.25   14                                              
  6    Dan Frebel                     342.65   13                                              
 15    Jason Beinlich                 256.40    2                                              
 16    Derek Jones                    250.85    1                                              

Event 14 - 400-Yard Medley Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Relay Team A                  3:13.77   34                                              
       1) Jarryd Botha
       2) Billy Jamerson
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon

Event 15 - 1650-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  3    Kyle Young                   15:08.40   16                                              
  5    Steve Roof                   15:11.94   14                                              

Event 16 - 200-Yard Backstroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Jarryd Botha                  1:45.54   20                                              
  3    Carl Marais                   1:46.10   16                                              
  8    Ian Powell                    1:48.42   11                                              
 11    Jared Heine                   1:49.31    6                                              

Event 17 - 100-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  2    Joel Roycik                     43.75   17                                              
  3    Ed Denton                       43.86   16                                              
  4    Alex Kennon                     44.00   15                                              
  9    Stephan Connor                  44.83    9                                              

Event 18 - 200-Yard Breaststroke
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Paul Erben                    2:00.29   14                                              
 10    Billy Jamerson                2:01.77    7                                              

Event 19 - 200-Yard Butterfly
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  5    Mark Nicholls                 1:48.86   14                                              
 11    Danny Keeling                 1:49.53    6                                              
 15    Michael Rice                  1:50.51    2                                              
 16    Ian Powell                    1:50.35    1                                              

Event 20 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
  1    Relay Team A                  2:55.92   40                                              
       1) Alex Kennon
       2) Jarryd Botha
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik


NCAA CHAMPIONSHIPS, 33rd place
03/25/2006, March 23-25, 2006, Atlanta, Ga

From the FSU Website, seminoles.com.

Florida State Earns Multiple Honorable Mention All-Americans on the Final Day of the NCAA Men's Swimming and Diving National Championships

FSU's 400 free relay finished 14th and Steve Roof took 15th in the 1650 free to earn Honorable Mention All-American honors

March 25, 2006

ATLANTA, GA - Multiple Florida State swimmers earned Honorable Mention All-American honors on the final day of the NCAA Men's Swimming and Diving National Championships held at the Georgia Tech Aquatic Center. The Seminoles finished in 33rd place with 12 points while Auburn won the national championship with 480.5 points.

"All in all for us to have seven swimmers here and for six of them to end up being All-Americans is something to be proud of," said head coach Neil Harper. "It was a good way to finish the meet and the year."

Junior Steve Roof (Canton, Ohio) was the first Seminole of the night to earn Honorable Mention All-American honors as he placed 15th in the 1650 free with a new school record of 15:04.42. This is the second time in Roof's career that he has earned Honorable Mention All-American honors. The first was in 2005 as a part of the Seminoles' 800 free relay that finished 16th.

"Steve (Roof) battled with the swimmer from Minnesota," said Harper. "He went toe to toe and out touched him on the wall. It was a great swim for him and a new school record. Fifteenth in the country says a lot about what he has done and how hard he has worked."

The Seminoles' closed out the night on a great note as the 400 free relay team of seniors Joel Roycik (Winter Park, Fla.) and Stephan Connor (Burr Ridge, Ill.), junior Alex Kennon (Winter Haven, Fla.) and sophomore Ed Denton (Maidenhead, England) finished 14th in 2:57.65 to earn Honorable Mention All-American honors.

"It was a great for Joel (Roycik) and Stephan (Connor) to finish their careers as Honorable Mention All-Americans," said Harper. "The relay got six big points to take our total up to 12 and move us up a few spots in the rankings. For them to finish top 14 in the country is quite an accomplishment."

Sophomore Kyle Young (Oviedo, Fla.) also swam in the 1650 free and he posted a time of 15:14.51 to finish 24th.

Earlier in the day in the prelims, sophomore Jarryd Botha (Worcester, South Africa) finished 30th in the 200 back with a time of 1:50.02 while Roycik placed 44th in the 100 free with a time of 44.54.

FSU also earned Honorable Mention All-American honors on the first day of competition, March 23, as the 200 free relay team of Roycik, Kennon, Botha and Denton took 15th with a time of 1:20.08.

Event 1 - 200-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
 15    Relay Team A                  1:19.65    4                                              
       1) Alex Kennon
       2) Ed Denton
       3) Jarryd Botha
       4) Joel Roycik

Event 2 - 500-Yard Freestyle
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 19    Steve Roof                    4:21.49                                                   
 30    Kyle Young                    4:26.16                                                   

Event 4 - 50-Yard Freestyle
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 47    Joel Roycik                     20.26                                                   
 55    Alex Kennon                     20.63                                                   

Event 5 - One-Meter Diving
============================================
Place  Name                            Score
============================================
 31    Scott Derner                   256.60                                                   

Event 6 - 400-Yard Medley Relay
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 19    Relay Team A                  3:17.42                                                   
       1) Jarryd Botha
       2) Ed Denton
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon

Event 7 - 200-Yard Medley Relay
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 17    Relay Team A                  1:29.87                                                   
       1) Jarryd Botha
       2) Ed Denton
       3) Joel Roycik
       4) Alex Kennon

Event 9 - 100-Yard Butterfly
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 28    Joel Roycik                     48.17                                                   

Event 13 - Three-Meter Diving
============================================
Place  Name                            Score
============================================
 22    Scott Derner                   285.70                                                   

Event 14 - 800-Yard Freestyle Relay
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 17    Relay Team A                  6:35.12                                                   
       1) Steve Roof
       2) Kyle Young
       3) Alex Kennon
       4) Ed Denton

Event 15 - 1650-Yard Freestyle
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
 15    Steve Roof                   15:04.42    2                                              
 24    Kyle Young                   15:14.51                                                   

Event 16 - 200-Yard Backstroke
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 30    Jarryd Botha                  1:50.02                                                   

Event 17 - 100-Yard Freestyle
============================================
Place  Name                             Time
============================================
 44    Joel Roycik                     44.54                                                   

Event 21 - 400-Yard Freestyle Relay
====================================================
Place  Name                             Time  Points
====================================================
 14    Relay Team A                  2:57.27    6                                              
       1) Alex Kennon
       2) Stephan Connor
       3) Ed Denton
       4) Joel Roycik


2006 EOY Stats

Jason Beinlich Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH Three-Meter Diving 3 3.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE One-Meter Diving 5 1.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE Three-Meter Diving 4 2.00 11/12/2005 CLEMSON Three-Meter Diving 3 3.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL Three-Meter Diving 6 13.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL One-Meter Diving 12 5.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST One-Meter Diving 4 2.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST Three-Meter Diving 4 2.00 01/14/2006 MIAMI One-Meter Diving 4 2.00 01/28/2006 AUBURN Three-Meter Diving 4 2.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS One-Meter Diving 13 4.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS Three-Meter Diving 15 2.00 41.00 Jarryd Botha Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Backstroke 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Backstroke 2 4.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 50-Yard Freestyle 3 3.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Backstroke 3 3.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 200-Yard Individual Medley 2 4.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Freestyle 2 4.00 11/12/2005 CLEMSON 400-Yard Medley Relay 1 2.75 11/12/2005 CLEMSON 50-Yard Freestyle 3 3.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Backstroke 1 9.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 3 16.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Backstroke 1 20.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Backstroke 1 20.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 4 7.50 11/22/2005 FLORIDA 50-Yard Freestyle 2 4.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Backstroke 2 4.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 50-Yard Freestyle 4 2.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Backstroke 2 4.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Medley Relay 2 1.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 50-Yard Freestyle 4 2.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Backstroke 1 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 01/28/2006 AUBURN 400-Yard Medley Relay 3 0.50 01/28/2006 AUBURN 50-Yard Freestyle 4 2.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Backstroke 3 3.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 50-Yard Freestyle 12 5.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle Relay 1 10.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Backstroke 5 14.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Medley Relay 2 8.50 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Backstroke 1 20.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle Relay 15 1.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 400-Yard Medley Relay 19 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 200-Yard Medley Relay 17 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 200-Yard Backstroke 30 0.00 251.75 Brendan Burke Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Butterfly 5 1.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Backstroke 2 4.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 3 8.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 15 2.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 14 3.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Backstroke 6 13.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Butterfly 13 4.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 36.50 Stephan Connor Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 2 1.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Butterfly 4 2.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle 2 4.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 100-Yard Freestyle 4 2.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Butterfly 1 9.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 3 8.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 8 11.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 2 8.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 2 8.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 3 16.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 6 13.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Freestyle 4 15.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Medley Relay 3 0.50 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Freestyle 5 1.00 11/22/2005 FLORIDA 100-Yard Freestyle 3 3.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Medley Relay 3 0.50 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Freestyle 2 4.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Medley Relay 2 1.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle 1 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 100-Yard Butterfly 4 2.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle 4 2.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 800-Yard Freestyle Relay 3 8.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Butterfly 4 15.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Freestyle 9 9.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 400-Yard Freestyle Relay 14 1.50 176.00 Pete Crane Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH One-Meter Diving 4 2.00 11/12/2005 CLEMSON Three-Meter Diving 1 9.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL Three-Meter Diving 4 15.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL One-Meter Diving 5 14.00 11/22/2005 FLORIDA One-Meter Diving 4 2.00 01/14/2006 MIAMI One-Meter Diving 3 3.00 01/14/2006 MIAMI Three-Meter Diving 3 3.00 01/21/2006 FLORIDA A&M One-Meter Diving 2 4.00 01/21/2006 FLORIDA A&M Three-Meter Diving 3 3.00 01/28/2006 AUBURN One-Meter Diving 5 1.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS One-Meter Diving 12 5.00 61.00 Ed Denton Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle 3 3.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Freestyle 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle 1 9.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 100-Yard Freestyle 2 4.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 200-Yard Individual Medley 1 9.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Breaststroke 4 2.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON 100-Yard Freestyle 3 3.00 11/12/2005 CLEMSON 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Individual Medley 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 6 13.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 2 8.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Freestyle 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Freestyle 3 3.00 11/22/2005 FLORIDA 100-Yard Freestyle 2 4.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Individual Medley 5 1.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 100-Yard Freestyle 1 9.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle 9 4.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Breaststroke 10 3.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 800-Yard Freestyle Relay 3 4.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 500-Yard Freestyle 10 3.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Individual Medley 9 4.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Individual Medley 2 4.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Individual Medley 5 1.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 800-Yard Freestyle Relay 3 8.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Individual Medley 6 13.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle Relay 1 10.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle 7 12.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Freestyle 3 16.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle Relay 15 1.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 400-Yard Medley Relay 19 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 200-Yard Medley Relay 17 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 800-Yard Freestyle Relay 17 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 400-Yard Freestyle Relay 14 1.50 286.25 Scott Derner Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH Three-Meter Diving 4 2.00 10/22/2005 GEORGIA TECH One-Meter Diving 3 0.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE Three-Meter Diving 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON One-Meter Diving 3 3.00 11/12/2005 CLEMSON Three-Meter Diving 2 4.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL Three-Meter Diving 3 16.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST One-Meter Diving 3 3.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST Three-Meter Diving 2 4.00 01/14/2006 MIAMI One-Meter Diving 2 3.00 01/14/2006 MIAMI Three-Meter Diving 2 4.00 01/21/2006 FLORIDA A&M One-Meter Diving 1 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M Three-Meter Diving 1 9.00 01/28/2006 AUBURN One-Meter Diving 3 3.00 01/28/2006 AUBURN Three-Meter Diving 3 3.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS One-Meter Diving 9 9.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS Three-Meter Diving 5 14.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS One-Meter Diving 31 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS Three-Meter Diving 22 0.00 95.00 Paul Erben Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Breaststroke 2 4.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 2 1.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Breaststroke 1 9.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Individual Medley 5 1.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Breaststroke 1 9.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Breaststroke 2 4.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Breaststroke 2 4.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Individual Medley 3 16.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 2 8.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 2 8.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Breaststroke 3 16.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Breaststroke 2 17.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Medley Relay 3 0.50 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Individual Medley 5 1.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Breaststroke 3 3.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Medley Relay 3 0.50 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Breaststroke 4 2.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Medley Relay 2 1.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 100-Yard Breaststroke 2 4.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Breaststroke 1 9.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Breaststroke 4 2.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Individual Medley 14 3.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Breaststroke 2 17.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Breaststroke 5 14.00 156.00 Dan Frebel Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH Three-Meter Diving 2 4.00 10/22/2005 GEORGIA TECH One-Meter Diving 1 9.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE One-Meter Diving 3 3.00 11/12/2005 CLEMSON One-Meter Diving 2 4.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL Three-Meter Diving 5 14.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL One-Meter Diving 3 16.00 11/22/2005 FLORIDA One-Meter Diving 3 3.00 11/22/2005 FLORIDA Three-Meter Diving 3 3.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS One-Meter Diving 8 11.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS Three-Meter Diving 6 13.00 80.00 Matt Hammond Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 500-Yard Freestyle 3 3.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Freestyle 4 2.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 16 1.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 4 7.50 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 14.00 Jared Heine Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Backstroke 3 3.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Backstroke 4 2.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Backstroke 4 2.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Backstroke 4 2.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Backstroke 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Backstroke 3 16.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Medley Relay 3 0.50 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Medley Relay 3 0.50 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Backstroke 4 2.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Backstroke 2 4.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Backstroke 12 5.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Backstroke 11 6.00 61.50 Jimmy Holway Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Medley Relay 3 0.50 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 50-Yard Freestyle 1T 6.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 15 2.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Freestyle 10 7.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 4 7.50 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Medley Relay 3 0.50 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 100-Yard Freestyle 5 1.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Medley Relay 2 1.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle 4 2.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 50-Yard Freestyle 5 1.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 33.25 Billy Jamerson Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Breaststroke 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Breaststroke 2 4.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/28/2005 LOUISIANA STATE 50-Yard Freestyle 4 2.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Breaststroke 2 4.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Breaststroke 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON 400-Yard Medley Relay 1 2.75 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Breaststroke 3 3.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 3 8.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Individual Medley 6 13.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Breaststroke 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Breaststroke 1 20.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Medley Relay 2 1.00 11/22/2005 FLORIDA 50-Yard Freestyle 5 1.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Breaststroke 1 9.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Medley Relay 2 1.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 50-Yard Freestyle 5 1.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Breaststroke 3 3.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Medley Relay 5 3.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Breaststroke 3 12.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Medley Relay 5 3.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Breaststroke 5 10.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Medley Relay 1 2.75 01/21/2006 FLORIDA A&M 100-Yard Breaststroke 1 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Breaststroke 2 4.00 01/28/2006 AUBURN 400-Yard Medley Relay 3 0.50 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Breaststroke 2 4.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Medley Relay 2 8.50 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Breaststroke 6 13.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Medley Relay 2 8.50 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Breaststroke 10 7.00 222.25 Derek Jones Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL Three-Meter Diving 9 9.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL One-Meter Diving 7 12.00 11/22/2005 FLORIDA Three-Meter Diving 5 1.00 01/14/2006 MIAMI Three-Meter Diving 4 2.00 01/21/2006 FLORIDA A&M One-Meter Diving 3 3.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS Three-Meter Diving 16 1.00 28.00 Danny Keeling Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Individual Medley 2 4.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Individual Medley 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Breaststroke 5 1.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Individual Medley 2 4.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Breaststroke 5 1.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 1000-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Individual Medley 3 3.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Individual Medley 1 20.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Individual Medley 1 20.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Backstroke 5 14.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Butterfly 2 17.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Individual Medley 3 3.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Individual Medley 4 2.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Breaststroke 5 1.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Individual Medley 6 9.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Breaststroke 9 4.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Individual Medley 6 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Individual Medley 1 9.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Individual Medley 4 2.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Individual Medley 3 16.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Individual Medley 10 7.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Butterfly 11 6.00 170.00 Alex Kennon Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== / / 200-Yard Freestyle 0.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 50-Yard Freestyle 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Freestyle 2 4.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/28/2005 LOUISIANA STATE 50-Yard Freestyle 2 4.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Butterfly 4 2.00 11/12/2005 CLEMSON 400-Yard Medley Relay 1 2.75 11/12/2005 CLEMSON 50-Yard Freestyle 2 4.00 11/12/2005 CLEMSON 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 2 8.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 6 13.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 5 14.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Freestyle 3 16.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Medley Relay 2 1.00 11/22/2005 FLORIDA 50-Yard Freestyle 1 9.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Medley Relay 2 1.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 50-Yard Freestyle 2 4.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Medley Relay 5 3.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 50-Yard Freestyle 9 4.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Butterfly 12 1.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Medley Relay 5 3.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Freestyle 11 2.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Medley Relay 1 2.75 01/21/2006 FLORIDA A&M 50-Yard Freestyle 2 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 01/28/2006 AUBURN 50-Yard Freestyle 3 3.00 01/28/2006 AUBURN 100-Yard Freestyle 5 1.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Medley Relay 2 8.50 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 50-Yard Freestyle 5 14.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle Relay 1 10.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle 5 14.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Medley Relay 2 8.50 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Freestyle 4 15.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle Relay 15 1.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 50-Yard Freestyle 55 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 400-Yard Medley Relay 19 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 200-Yard Medley Relay 17 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 800-Yard Freestyle Relay 17 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 400-Yard Freestyle Relay 14 1.50 279.00 Bobby Langsett Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 1000-Yard Freestyle 5 1.00 1.00 Carl Marais Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 2 1.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Freestyle 3 3.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Backstroke 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle 3 3.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Backstroke 1 9.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Freestyle 3 3.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Backstroke 2 4.00 11/12/2005 CLEMSON 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 3 8.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 1 20.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Freestyle 2 4.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Backstroke 5 1.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Freestyle 1 9.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Backstroke 3 3.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle 4 11.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Backstroke 6 9.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 800-Yard Freestyle Relay 3 4.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Medley Relay 5 3.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Backstroke 6 9.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/21/2006 FLORIDA A&M 100-Yard Backstroke 1 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 100-Yard Freestyle 3 3.00 01/28/2006 AUBURN 400-Yard Medley Relay 3 0.50 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle 2 4.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Backstroke 5 1.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 800-Yard Freestyle Relay 3 8.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle 3 16.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Backstroke 11 6.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Backstroke 3 16.00 224.25 Mark Nicholls Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Butterfly 2 4.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 200-Yard Individual Medley 3 3.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Butterfly 2 4.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 500-Yard Freestyle 8 11.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 9 9.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Butterfly 3 16.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Butterfly 3 3.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 1000-Yard Freestyle 5 1.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Butterfly 4 2.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 500-Yard Freestyle 5 1.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Butterfly 2 4.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Butterfly 4 2.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Butterfly 5 14.00 74.00 Ian Powell Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Backstroke 2 4.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Butterfly 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 2 1.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Individual Medley 4 2.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Butterfly 2 4.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Individual Medley 3 3.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Butterfly 1 9.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Backstroke 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Individual Medley 4 2.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Butterfly 1 9.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 2 8.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 2 8.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 4 15.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Backstroke 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Butterfly 1 20.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Medley Relay 2 1.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Butterfly 4 2.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Medley Relay 2 1.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 200-Yard Butterfly 2 4.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Medley Relay 5 3.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Backstroke 7 7.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 800-Yard Freestyle Relay 3 4.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Backstroke 8 5.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Butterfly 5 10.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Medley Relay 1 2.75 01/21/2006 FLORIDA A&M 100-Yard Backstroke 2 4.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 100-Yard Butterfly 2 4.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Butterfly 3 3.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Backstroke 4 2.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Medley Relay 2 8.50 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Backstroke 8 11.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Butterfly 16 1.00 198.00 Michael Rice Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Individual Medley 3 3.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Butterfly 4 2.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 1000-Yard Freestyle 4 2.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Butterfly 2 4.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 50-Yard Freestyle 3 3.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 500-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON 200-Yard Butterfly 4 2.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Individual Medley 5 14.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 7 12.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Butterfly 5 14.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Butterfly 5 1.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Butterfly 3 3.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Individual Medley 3 3.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Butterfly 16 1.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Butterfly 15 2.00 75.00 Steve Roof Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 1000-Yard Freestyle 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle 4 2.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Individual Medley 2 4.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 500-Yard Freestyle 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 1000-Yard Freestyle 1 9.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 500-Yard Freestyle 1 9.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 200-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON 1000-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON 500-Yard Freestyle 1 9.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 500-Yard Freestyle 1 20.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Individual Medley 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 1650-Yard Freestyle 1 20.00 11/22/2005 FLORIDA 1000-Yard Freestyle 2 4.00 11/22/2005 FLORIDA 500-Yard Freestyle 4 2.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 1000-Yard Freestyle 1 9.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 500-Yard Freestyle 1 9.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Individual Medley 9 4.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 800-Yard Freestyle Relay 3 4.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 500-Yard Freestyle 6 9.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Butterfly 11 2.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 1000-Yard Freestyle 1 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 500-Yard Freestyle 1 9.00 01/28/2006 AUBURN 1000-Yard Freestyle 1 9.00 01/28/2006 AUBURN 500-Yard Freestyle 2 4.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 800-Yard Freestyle Relay 3 8.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 500-Yard Freestyle 4 15.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Individual Medley 9 9.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 1650-Yard Freestyle 5 14.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 500-Yard Freestyle 19 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 800-Yard Freestyle Relay 17 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 1650-Yard Freestyle 15 2.00 259.50 Joel Roycik Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 50-Yard Freestyle 2 4.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Medley Relay 1 2.75 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Butterfly 1 9.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Medley Relay 1 2.75 10/28/2005 LOUISIANA STATE 100-Yard Freestyle 1 9.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 100-Yard Butterfly 2 4.00 11/12/2005 CLEMSON 400-Yard Medley Relay 1 2.75 11/12/2005 CLEMSON 100-Yard Freestyle 1 9.00 11/12/2005 CLEMSON 400-Yard Freestyle Relay 1 2.75 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 50-Yard Freestyle 1 20.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Medley Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Medley Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 1 20.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 800-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Freestyle 1 20.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Medley Relay 2 1.00 11/22/2005 FLORIDA 100-Yard Freestyle 1 9.00 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Medley Relay 2 1.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 100-Yard Freestyle 2T 3.50 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 400-Yard Medley Relay 5 3.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 50-Yard Freestyle 5 10.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Butterfly 5 10.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Medley Relay 5 3.50 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 100-Yard Freestyle 5 10.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC 200-Yard Freestyle Relay 5 3.50 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Medley Relay 1 2.75 01/21/2006 FLORIDA A&M 100-Yard Freestyle 1 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 100-Yard Butterfly 1 9.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 01/28/2006 AUBURN 400-Yard Medley Relay 3 0.50 01/28/2006 AUBURN 100-Yard Freestyle 3 3.00 01/28/2006 AUBURN 200-Yard Freestyle Relay 1 2.75 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Medley Relay 2 8.50 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 50-Yard Freestyle 4 15.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle Relay 1 10.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Butterfly 2 17.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Medley Relay 2 8.50 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 100-Yard Freestyle 2 17.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 400-Yard Freestyle Relay 1 10.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 200-Yard Freestyle Relay 15 1.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 50-Yard Freestyle 47 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 400-Yard Medley Relay 19 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 200-Yard Medley Relay 17 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 100-Yard Butterfly 28 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 100-Yard Freestyle 44 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 400-Yard Freestyle Relay 14 1.50 341.25 Alex Tilbrook Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/28/2005 LOUISIANA STATE One-Meter Diving 2 4.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE Three-Meter Diving 2 4.00 11/12/2005 CLEMSON One-Meter Diving 1 9.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL Three-Meter Diving 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL One-Meter Diving 1 20.00 11/22/2005 FLORIDA One-Meter Diving 2 4.00 11/22/2005 FLORIDA Three-Meter Diving 2 4.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST One-Meter Diving 2 4.00 01/12/2006 SOUTHERN METHODIST Three-Meter Diving 3 3.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC One-Meter Diving 3 12.00 01/14/2006 DALLAS MORNING NEWS CLASSIC Three-Meter Diving 3 12.00 01/21/2006 FLORIDA A&M Three-Meter Diving 2 4.00 01/28/2006 AUBURN One-Meter Diving 4 2.00 01/28/2006 AUBURN Three-Meter Diving 2 4.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS One-Meter Diving 5 14.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS Three-Meter Diving 4 15.00 132.00 Jeffrey Vivo Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 100-Yard Breaststroke 4 2.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 50-Yard Freestyle 5 1.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 400-Yard Freestyle Relay 2 1.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 200-Yard Freestyle Relay 3 0.50 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 50-Yard Freestyle 1T 6.50 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Butterfly 11 6.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 100-Yard Breaststroke 11 6.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 400-Yard Freestyle Relay 4 7.50 11/22/2005 FLORIDA 200-Yard Medley Relay 3 0.50 31.00 Kyle Young Date Opponent Event Place Points ========== ============================== ============================== ===== ====== 10/22/2005 GEORGIA TECH 1000-Yard Freestyle 3 3.00 10/22/2005 GEORGIA TECH 500-Yard Freestyle 3 3.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 1000-Yard Freestyle 2 4.00 10/28/2005 LOUISIANA STATE 500-Yard Freestyle 3 3.00 11/11/2005 SAVANNAH COLLEGE 200-Yard Freestyle 2 4.00 11/12/2005 CLEMSON 1000-Yard Freestyle 3 3.00 11/12/2005 CLEMSON 500-Yard Freestyle 2 4.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 500-Yard Freestyle 2 17.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 200-Yard Freestyle 3 16.00 11/20/2005 GEORGIA TECH INVITATIONAL 1650-Yard Freestyle 2 17.00 11/22/2005 FLORIDA 1000-Yard Freestyle 3 3.00 11/22/2005 FLORIDA 500-Yard Freestyle 3 3.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 1000-Yard Freestyle 3 3.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 200-Yard Freestyle 3 3.00 01/21/2006 FLORIDA A&M 500-Yard Freestyle 2 4.00 01/28/2006 AUBURN 1000-Yard Freestyle 2 4.00 01/28/2006 AUBURN 500-Yard Freestyle 5 1.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 500-Yard Freestyle 10 7.00 02/25/2006 ACC CHAMPIONSHIPS 1650-Yard Freestyle 3 16.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 500-Yard Freestyle 30 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 800-Yard Freestyle Relay 17 0.00 03/25/2006 NCAA CHAMPIONSHIPS 1650-Yard Freestyle 24 0.00 118.00