Florida State Men's Track & Field - 1979-80 Year In Review

Coaching Staff
Dick Roberts, Head Coach
John Brogle, Assistant Coach
Keith Ingram, Pole Vault
Jim Long, Assistant Coach
Herb Wills, Sr, Volunteer Assistant

Click here for team picture

Click here to see indivual mug shots
1979-80 Men's Track & Field

Mike Roberson and Walter McCoy

1979-80 Florida State Signees/Newcomers

Steve Ballew, 5-11, 146, D, Largo

Bruce Bosley, 6-2, 154, D, Johnston, OH

Dusty Harmon, 5-10, 150, PV, Tallahassee

Pfilip Hunt, 5-9, 175, LJ, Mobile, AL

Lenx Jackson, 6-5, 217, HH, Tallahassee

Carlton Jones, 5-10, 145, MD, Tampa

Van LeSage, 6-1, 175, MD, Orange Park

Mike Page, 6-2, 155, D, Miami

Reggie Ross, 6-1, 155, MD, Sarasota

Marc Trigg, 5-9, 135, D, Saint Petersburg


1979-80 Roster - By Name

L
T                                               PY
R Name                  Pos     Hgt   Wgt  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
------------------------------------------------------------------------------------------------
  John Anderson         MD      5-10  150  So        Reston, VA
  Paul Askea            D-MD    6-1   145  So        Sarasota (Riverview)
  Don Bailey            PV      5-8   155  Jr        Orlando (Oak Ridge)
  Steve Ballew          D       5-11  146  Fr        Largo
* Melford Boodie        MD      5-9   137  So        Washington, DC
  Bruce Bosley          D       6-2   154  Fr        Johnston, OH
  Brad Bosse            HJ      6-5   180  Sr   *    Findlay, OH
  Tony Bradley          MD      5-11  155  So        Orlando
  Lynn Brown            MD-R    6-0   167  So   **   Quincy
* Bobby Butler          S-LJ-R  5-11  185  Jr        Delray Beach (Atlantic)
  Tim Butts             D       5-4   125  So        Orlando
  Brad Cooper           T       6-2   250  Sr-R **   Nassau, Bahamas
  Keith Davison         S-R-LJ  5-7   156  Sr   *    Tampa
  Jeff Files            HJ-TJ   5-11  163  So        Pensacola (Pensacola Catholic)
  Sam Gates             HJ-TJ   6-2   170  So        Spring Grove, PA (Spring Grove)
* Robb Gomez            MD-R    6-2   160  So   *    Saint Petersburg (Boca Ciega)
  Larry Greene          D       5-7   115  So   *    Miami (North Miami Beach)
  Dusty Harmon          PV      5-10  150  Fr        Tallahassee (North Florida Christian)
  Tom Herron            MD-D    5-11  145  Sr   **   Tangerine (Lyman)
  John Hodge            D       5-11  150  So   *    Tallahassee (Lincoln)
  Paul Hodge            D       5-11  150  Fr        Tallahassee (Lincoln)
  Leo Hodges            IH-HH   6-0   160  Jr   **   Winter Park (Winter Park)
  Brett Hoffman         D       6-0   158  So        Saint Petersburg (Saint Petersburg)
  Pfilip Hunt           LJ      5-9   175  Fr        Mobile, AL
* Leon Hutchins         TJ-LJ   6-0   155  So        Macon, GA (Northeast)
  Lenx Jackson          HH      6-5   217  Fr        Tallahassee (Lincoln)
* Kevin Johnson         S-LJ-R  5-7   159  Jr-R *    Tampa
  Carlton Jones         MD      5-10  145  Fr        Tampa
  Hank Langee           JAV     6-3   225  Jr   **   Gainesville
* Ken Lanier            T       6-4   265  Jr   **   Columbus, OH (Marion Franklin)
  Van LeSage            MD      6-1   175  Fr        Orange Park
  Craig Lindell         PV      5-8   155  Sr   *    Delmar, NY
* Walter McCoy          S-R     5-9   160  Jr   **   Daytona Beach (Seabreeze)
  Mark McGee            D       5-11  135  So        Longwood (Lyman)
  Kevin Minger          SC      5-10  150  Sr        Miami
  Andy Moore            MD-D-R  5-10  135  Jr-R      San Antonio, TX
  Bob Morgan            HJ      6-3   175  So        Evanston, IL
* Ron Nelson            S-R     6-2   174  Jr   **   Rockledge (Rockledge)
  Dennis Nobles         PV-DEC  6-0   165  Jr   *    Margate
  Mark Nugen            DEC-JAV 5-10  165  Sr        Orange City (Peru Central)
* Ray Nuredini          T       6-5   240  Sr-R ***  Winter Park (Winter Park)
  Charlie Nye           MD      5-10  170  So        Pensacola
  Doug Overfelt         SC-D    6-0   155  So   *    Titusville (Astronaut)
  Mike Page             D       6-2   155  Fr        Miami
* Mike Roberson         S-R     5-10  165  Sr-R ***  Winter Park (Winter Park)
* Reggie Ross           MD      6-1   155  Fr        Sarasota (Sarasota)
* Larry Sayers          HJ      6-5   190  Jr   ***  Australia,
  Bobby Shackleford     MD      6-0   155  So        Miami
* Palmer Simmons        S-R     5-8   150  Sr   *    Hilton Head, SC
  Al Stanley            PV      5-11  166  Sr   *    Maitland
  Rohn Stark            DEC-HJ  6-3   195  Jr   *    Fifty Lakes, MN (Pine River)
  Jerome Stockton       HJ      6-0   135  So        Bay Harbor
  Scott Taylor          D       5-8   128  Jr        Neptune Beach (Fletcher)
  Marc Trigg            D       5-9   135  Fr        Saint Petersburg (Lakewood)
  Tim Ward              PV      6-0   153  So        Naples (Naples)
* Herb Wills            D       6-0   125  So   *    Tallahassee (Leon)

1979-80 All-Americans

Name                     NCAA Championships
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Melford Boodie           Mile Relay (1st) - Indoor

Bobby Butler             4x100-Meter Relay (3rd) - Outdoor

Robb Gomez               1000-Yard Run (6th) - Indoor

Leon Hutchins            Triple Jump (4th) - Outdoor

Kevin Johnson            4x100-Meter Relay (3rd) - Outdoor

Walter McCoy             Mile Relay (1st) - Indoor
                         400 Meters (3rd) - Outdoor
                         4x100-Meter Relay (3rd) - Outdoor

Mike Roberson            200 Meters (1st) - Outdoor
                         100 Meters (2nd) - Outdoor
                         4x100-Meter Relay (3rd) - Outdoor

Reggie Ross              Mile Relay (1st) - Indoor

Palmer Simmons           Mile Relay (1st) - Indoor
                         800 Meters (8th) - Outdoor

Herb Wills               10000 Meters (4th) - Outdoor

All-Americans - 10

1979-80 Schedules and Results

DATE
REF
LOC
OPPONENT
SCORE
01/12
Ref
N
EAST TENNESSEE INVITATIONAL
Johnson City, Tn
 
01/19
 
A
LOUISIANA STATE
Quad Meet
T 0-0
01/19
 
N
ALABAMA
Quad Meet, Baton Rouge, La
T 0-0
01/19
 
N
HOUSTON
Quad Meet, Baton Rouge, La
T 0-0
02/07
Ref
N
INDIANA RELAYS
February 6-7, 1980, Bloomington, In
 
02/08
 
N
MILLROSE GAMES
New York, NY
 
02/09
 
N
MASON DIXON GAMES
Louisville, Ky
 
02/16
 
N
MONTGOMERY INVITATIONAL
Montgomery, Al
 
02/24
Ref
N
METRO INDOOR CHAMPIONSHIP
February 23-24, 1980, Blacksburg, Va
1st Place
03/15
Ref
N
NCAA INDOOR CHAMPIONSHIP
March 14-15, 1980, Detroit, Mi
12th Place
03/22
Ref
H
SPRINGTIME RELAYS  
03/29
 
N
FLORIDA RELAYS
March 28-29, 1980, Gainesville, Fl
 
04/05
 
N
TEXAS RELAYS
Austin, Tx
 
04/05
 
N
TROY RELAYS
Troy, Al
 
04/12
Ref
H
FLORIDA
Tri Meet
W 82-59
04/12
Ref
H
GEORGIA
Tri Meet
W 82-52
04/26
Ref
H
DOMINO CLASSIC
April 25-16, 1980
 
05/03
Ref
A
FLORIDA W 99-55
05/10
Ref
H
METRO OUTDOOR CHAMPIONSHIP
May 9-10, 1980
1st Place
05/17
 
N
CALIFORNIA RELAYS
Berkeley, Ca
 
05/24
 
N
TOM BLACK CLASSIC
Knoxville, Tn
 
05/31
Ref
H
ATHLETIC ATTIC CLASSIC  
06/07
Ref
N
NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP
June 6-7, 1980, Austin, Tx
3rd Place
06/29
 
N
US OLYMPIC TRIALS
June 21-29, 1980, Eugene, Or
 
                Overall   Home    Away   Neutral
------------------------------------------------
FSU RECORD IS    3- 0-3   2- 0     1- 0-1   0- 0-2


1980 METRO CONFERENCE RESULTS
 
INDOOR
 1  FLORIDA STATE         207
 2  VIRGINIA TECH         170
 3  MEMPHIS STATE         111
 4  CINCINNATI             38
 5  LOUISVILLE             16
 
OUTDOOR
 1  FLORIDA STATE         297
 2  VIRGINIA TECH         170
 3  MEMPHIS STATE          91
 4  TULANE                 32
 5  CINCINNATI             28
 6  LOUISVILLE             24
 7  SAINT LOUIS           0- 0     

INDIANA RELAYS
02/07/1980, February 6-7, 1980, Bloomington, In

Event 1 - 600-Yard Run
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Walter McCoy                  1:10.30              5

Event 2 - 1000-Yard Run
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Robb Gomez                    2:12.37              3

Event 3 - Triple Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Leon Hutchins                 51- 6.50   15.71m    4


METRO INDOOR CHAMPIONSHIP, 1st place
02/24/1980, February 23-24, 1980, Blacksburg, Va

Event 13 - High Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Larry Sayers                   7- 1.75    2.18m   10


NCAA INDOOR CHAMPIONSHIP, 12th place
03/15/1980, March 14-15, 1980, Detroit, Mi

Event 5 - 1000-Yard Run
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  6    Robb Gomez                    2:09.71              1

Event 12 - Mile Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Relay Team A                  3:16.64             10
       1) Reggie Ross
       2) Melford Boodie
       3) Palmer Simmons
       4) Walter McCoy


SPRINGTIME RELAYS
03/22/1980, TALLAHASSEE, FL

Event 2 - High Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Larry Sayers                   7- 2       2.18m    5

Event 6 - Shot Put
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Ray Nuredini                  52-11      16.13m    3

Event 8 - 1500 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Doug Overfelt                 3:53.7               4

Event 9 - Sprint Medley Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Relay Team A                  3:18.1               4
       1) Kevin Johnson
       2) Mike Roberson
       3) Walter McCoy
       4) Lynn Brown

Event 13 - Two-Mile Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Relay Team A                  7:39.2               5
       1) Tom Herron
       2) Melford Boodie
       3) Robb Gomez
       4) Palmer Simmons

Event 15 - 400 Meter Hurdles
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  5    Leo Hodges                      53.3               1

Event 17 - Decathlon
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  4    Mark Nugen                   6579 pts              2

Event 18 - Triple Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Leon Hutchins                 50- 1.25   15.27m    5

Event 20 - Four-Mile Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Relay Team A                 16:47.8               4
       1) Tom Herron
       2) Doug Overfelt
       3) Bobby Shackleford
       4) Robb Gomez

Event 21 - Pole Vault
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Dusty Harmon                  15- 0       4.57m    4
  3    Dennis Nobles                 14- 6       4.42m    3
  5    Tim Ward                      14- 0       4.27m    1

Event 22 - 4x400-Meter Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Relay Team A                  3:08.7               5
       1) Reggie Ross
       2) Melford Boodie
       3) Palmer Simmons
       4) Walter McCoy

Event 24 - 10000 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    John Hodge                   30:33.6               4
  3T   Larry Greene                 30:49.5               2.50
  3T   Marc Trigg                   30:49.5               2.50


FLORIDA STATE 82, FLORIDA 58.5
04/12/1980, TALLAHASSEE, FL, Tri Meet

Event 1 - 3000 Meter Steeplechase
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Doug Overfelt                 8:59.0               5

Event 2 - 1500 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Tom Herron                    3:48.2               3
  3    Robb Gomez                    3:49.9               2

Event 3 - Shot Put
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Ken Lanier                    54- 1.25   16.49m    5
  2    Ray Nuredini                  51- 2.25   15.60m    3

Event 4 - Long Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  4    Kevin Johnson                 22- 9       6.93m    1
  5    Bobby Butler                  22- 3.25    6.79m   

Event 5 - 400 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Walter McCoy                    46.1               5
  2    Ron Nelson                      46.9               3
  3    Reggie Ross                     47.0               2

Event 6 - 110 Meter Hurdles
======================================================
Place  Name                               Results     
======================================================
  5    Lenx Jackson                    14.9              

Event 7 - Javelin, old style
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Hank Langee                  209- 6      63.86m    5
  3    Pfilip Hunt                  179- 9      54.79m    2

Event 8 - 100 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Mike Roberson                   10.2               3
  3    Keith Davison                   10.6               2

Event 9 - 800 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Palmer Simmons                1:52.9               5
  5    Andy Moore                    1:56.7              

Event 10 - 400 Meter Hurdles
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Leo Hodges                      53.8               2

Event 11 - 200 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Mike Roberson                   20.6               5

Event 12 - Triple Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Leon Hutchins                 50-11.50   15.53m    5
  4    Sam Gates                     43-11.50   13.40m    1

Event 13 - 5000 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Herb Wills                   14:12.3               5
  5    Larry Greene                 15:04.7              

Event 14 - Discus
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Ken Lanier                   157- 9      48.08m    2

Event 15 - Pole Vault
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  4    Don Bailey                    14- 6       4.42m    1
  5    Tim Ward                      14- 0       4.27m   

Event 16 - High Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Larry Sayers                   6-10       2.08m    5


FLORIDA STATE 82, GEORGIA 51.5
04/12/1980, TALLAHASSEE, FL, Tri Meet

Event 1 - 3000 Meter Steeplechase
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Doug Overfelt                 8:59.0               5

Event 2 - 1500 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Tom Herron                    3:48.2               3
  3    Robb Gomez                    3:49.9               2

Event 3 - Shot Put
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Ken Lanier                    54- 1.25   16.49m    5
  2    Ray Nuredini                  51- 2.25   15.60m    3

Event 4 - Long Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  4    Kevin Johnson                 22- 9       6.93m    1
  5    Bobby Butler                  22- 3.25    6.79m   

Event 5 - 400 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Walter McCoy                    46.1               5
  2    Ron Nelson                      46.9               3
  3    Reggie Ross                     47.0               2

Event 6 - 110 Meter Hurdles
======================================================
Place  Name                               Results     
======================================================
  5    Lenx Jackson                    14.9              

Event 7 - Javelin, old style
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Hank Langee                  209- 6      63.86m    5
  3    Pfilip Hunt                  179- 9      54.79m    2

Event 8 - 100 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Mike Roberson                   10.2               3
  3    Keith Davison                   10.6               2

Event 9 - 800 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Palmer Simmons                1:52.9               5
  5    Andy Moore                    1:56.7              

Event 10 - 400 Meter Hurdles
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Leo Hodges                      53.8               2

Event 11 - 200 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Mike Roberson                   20.6               5

Event 12 - Triple Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Leon Hutchins                 50-11.50   15.53m    5
  4    Sam Gates                     43-11.50   13.40m    1

Event 13 - 5000 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Herb Wills                   14:12.3               5
  5    Larry Greene                 15:04.7              

Event 14 - Discus
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Ken Lanier                   157- 9      48.08m    2

Event 15 - Pole Vault
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  4    Don Bailey                    14- 6       4.42m    1
  5    Tim Ward                      14- 0       4.27m   

Event 16 - High Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Larry Sayers                   6-10       2.08m    5


DOMINO CLASSIC
04/26/1980, TALLAHASSEE, FL, April 25-16, 1980

Event 8 - 10000 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Larry Greene                 30:43.1               5
  4    John Hodge                   31:17.0               3
  6    Scott Taylor                 31:52.0               1

Event 9 - 4x100-Meter Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Relay Team A                    39.4               6
       1) Keith Davison
       2) Kevin Johnson
       3) Mike Roberson
       4) Walter McCoy

Event 10 - 1500 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Robb Gomez                    3:45.4               6
  2    Tom Herron                    3:45.6               5
  5    Bobby Shackleford             3:48.3               2

Event 11 - 400 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Walter McCoy                    45.8               5
  4    Reggie Ross                     46.7               3
  5    Ron Nelson                      46.8               2

Event 12 - 100 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Mike Roberson                   10.2               6
  4    Keith Davison                   10.9               3

Event 13 - 800 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Palmer Simmons                1:50.4               5

Event 14 - Discus
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Ken Lanier                   174- 4      53.14m    4

Event 15 - 200 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Mike Roberson                   20.5               6

Event 16 - 5000 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Herb Wills                   14:11.3               6

Event 17 - Mile Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Relay Team A                  3:08.1               6
       1) Ron Nelson
       2) Reggie Ross
       3) Palmer Simmons
       4) Walter McCoy

Event 18 - Shot Put
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Ken Lanier                    57- 6.50   17.54m    4

Event 19 - Triple Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Leon Hutchins                 51- 4.50   15.66m    6

Event 20 - Pole Vault
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  5    Dennis Nobles                 15- 0       4.57m    2


FLORIDA STATE 99, FLORIDA 55
05/03/1980, GAINESVILLE, FL

Event 1 - 4x100-Meter Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Relay Team A                    40.4               5
       1) Keith Davison
       2) Ron Nelson
       3) Mike Roberson
       4) Walter McCoy

Event 2 - 3000 Meter Steeplechase
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Doug Overfelt                 9:05.3               5
  3    Marc Trigg                    9:24.1               1

Event 3 - 110 Meter Hurdles
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Mike Roberson                   13.9               5

Event 4 - Javelin, old style
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Hank Langee                  196- 9      59.97m    3
  3    Pfilip Hunt                  175- 7      53.52m    1

Event 5 - 1500 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Robb Gomez                    3:47.4               3
  3    Tom Herron                    3:47.4               1

Event 6 - 400 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Walter McCoy                    48.1               5
  2    Ron Nelson                      48.8               3
  3    Reggie Ross                     48.8               1

Event 7 - High Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Larry Sayers                   6- 8       2.03m    5

Event 8 - Discus
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Ken Lanier                   165-10      50.55m    3

Event 9 - Long Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Pfilip Hunt                   23- 4       7.11m    5
  2    Kevin Johnson                 23- 0.50    7.02m    3
  3    Leon Hutchins                 22- 1.75    6.75m    1

Event 10 - Triple Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Leon Hutchins                 48- 7.50   14.82m    5
  2    Sam Gates                     44- 8.50   13.63m    3

Event 11 - Shot Put
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Ken Lanier                    54- 0.50   16.47m    5
  2    Ray Nuredini                  52- 6      16.00m    3

Event 12 - 800 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Palmer Simmons                1:51.7               3
  3    Tom Herron                    1:52.6               1

Event 13 - 100 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Kevin Johnson                   10.6               5

Event 14 - 400 Meter Hurdles
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Leo Hodges                      53.8               1

Event 15 - 200 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Mike Roberson                   20.8               5

Event 16 - Pole Vault
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Dusty Harmon                  16- 0       4.88m    5

Event 17 - 5000 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Herb Wills                   14:19.7               5
  2    Larry Greene                 14:38.3               3

Event 18 - Mile Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Relay Team A                  3:17.6               5
       1) Leo Hodges
       2) Tony Bradley
       3) Ron Nelson
       4) Palmer Simmons


ATHLETIC ATTIC CLASSIC
05/31/1980, TALLAHASSEE, FL

Event 1 - 10000 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Scott Taylor                 32:36.7               3

Event 2 - Shot Put
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Ken Lanier                    59- 3.25   18.07m    5
  4    Ray Nuredini                  56- 4.50   17.18m    2

Event 3 - 4x100-Meter Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Relay Team A                    39.53              5
       1) Bobby Butler
       2) Kevin Johnson
       3) Mike Roberson
       4) Walter McCoy

Event 4 - Decathlon
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  4    Mark Nugen                   6782 pts              2

Event 5 - 3000 Meter Steeplechase
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    John Hodge                    9:35.4               3

Event 6 - Long Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Kevin Johnson                 23- 4.50    7.12m    3

Event 7 - 110 Meter Hurdles
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  5    Lenx Jackson                    15.03              1

Event 8 - 400 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Palmer Simmons                  46.5               5
  5    Reggie Ross                     48.0               1

Event 9 - Triple Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Leon Hutchins                 51- 9.75   15.79m    4
  4    Sam Gates                     44- 1      13.44m    2

Event 10 - High Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Larry Sayers                   7- 0       2.13m    3

Event 11 - Discus
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Brad Cooper                  202- 5      61.70m    5
  4    Ray Nuredini                 169- 5      51.64m    2

Event 12 - 800 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Robb Gomez                    1:50.09              3

Event 13 - 400 Meter Hurdles
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Leo Hodges                      52.5               3

Event 14 - 200 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Walter McCoy                    20.99              5

Event 15 - 5000 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Marc Trigg                   14:45.8               3

Event 16 - Pole Vault
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3T   Dusty Harmon                  15- 6       4.72m    2


NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP, 3rd place
06/07/1980, June 6-7, 1980, Austin, Tx

Event 1 - 100 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  2    Mike Roberson                   10.12              8

Event 2 - 200 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  1    Mike Roberson                   19.95w            10

Event 3 - 400 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Walter McCoy                    45.59              6

Event 4 - 800 Meters
======================================================
Place  Name                               Results     
======================================================
  8    Palmer Simmons                1:48.33             

Event 7 - 10000 Meters
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  4    Herb Wills                   30:06.01              4

Event 11 - 4x100-Meter Relay
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  3    Relay Team A                    39.42              6
       1) Bobby Butler
       2) Kevin Johnson
       3) Mike Roberson
       4) Walter McCoy

Event 12 - 4x400-Meter Relay
======================================================
Place  Name                               Results     
======================================================
 10    Relay Team A                  3:04.29             
       1) Ron Nelson
       2) Reggie Ross
       3) Walter McCoy
       4) Palmer Simmons

Event 14 - Triple Jump
==============================================================
Place  Name                               Results       Points
==============================================================
  4    Leon Hutchins                 53- 7.25   16.34m    4

Event 15 - High Jump
======================================================
Place  Name                               Results     
======================================================
 15T   Larry Sayers                   7- 0       2.13m   


US OLYMPIC TRIALS
06/29/1980, June 21-29, 1980, Eugene, Or

800 Meters
======================================================
Place  Name                               Results     
======================================================
       Palmer Simmons                1:47.30             


1980 EOY Stats

Don Bailey Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA Pole Vault 4 1.00 14- 6 4.42m 1.00 Melford Boodie Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/15/1980 NCAA INDOOR CHAMPIONSHIP Mile Relay (I) 1 2.50 3:16.64 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Two-Mile Relay 1 1.25 7:39.2 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS 4x400-Meter Relay 1 1.25 3:08.7 5.00 Tony Bradley Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 05/03/1980 FLORIDA Mile Relay 1 1.25 3:17.6 1.25 Lynn Brown Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Sprint Medley Relay 2 1.00 3:18.1 1.00 Bobby Butler Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA Long Jump 5 0.00 22- 3.25 6.79m 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 4x100-Meter Relay 1 1.25 39.53 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 4x100-Meter Relay 3 1.50 39.42 2.75 Brad Cooper Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC Discus 1 5.00 202- 5 61.70m 5.00 Keith Davison Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA 100 Meters 3 2.00 10.6 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 4x100-Meter Relay 1 1.50 39.4 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 100 Meters 4 3.00 10.9 05/03/1980 FLORIDA 4x100-Meter Relay 1 1.25 40.4 7.75 Sam Gates Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA Triple Jump 4 1.00 43-11.50 13.40m 05/03/1980 FLORIDA Triple Jump 2 3.00 44- 8.50 13.63m 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC Triple Jump 4 2.00 44- 1 13.44m 6.00 Robb Gomez Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 02/07/1980 INDIANA RELAYS 1000-Yard Run (I) 3 3.00 2:12.37 03/15/1980 NCAA INDOOR CHAMPIONSHIP 1000-Yard Run (I) 6 1.00 2:09.71 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Two-Mile Relay 1 1.25 7:39.2 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Four-Mile Relay 2 1.00 16:47.8 04/12/1980 FLORIDA 1500 Meters 3 2.00 3:49.9 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 1500 Meters 1 6.00 3:45.4 05/03/1980 FLORIDA 1500 Meters 2 3.00 3:47.4 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 800 Meters 3 3.00 1:50.09 20.25 Larry Greene Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS 10000 Meters 3T 2.50 30:49.5 04/12/1980 FLORIDA 5000 Meters 5 0.00 15:04.7 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 10000 Meters 2 5.00 30:43.1 05/03/1980 FLORIDA 5000 Meters 2 3.00 14:38.3 10.50 Dusty Harmon Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Pole Vault 2 4.00 15- 0 4.57m 05/03/1980 FLORIDA Pole Vault 1 5.00 16- 0 4.88m 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC Pole Vault 3T 2.00 15- 6 4.72m 11.00 Tom Herron Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Two-Mile Relay 1 1.25 7:39.2 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Four-Mile Relay 2 1.00 16:47.8 04/12/1980 FLORIDA 1500 Meters 2 3.00 3:48.2 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 1500 Meters 2 5.00 3:45.6 05/03/1980 FLORIDA 1500 Meters 3 1.00 3:47.4 05/03/1980 FLORIDA 800 Meters 3 1.00 1:52.6 12.25 John Hodge Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS 10000 Meters 2 4.00 30:33.6 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 10000 Meters 4 3.00 31:17.0 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 3000 Meter Steeplechase 3 3.00 9:35.4 10.00 Leo Hodges Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS 400 Meter Hurdles 5 1.00 53.3 04/12/1980 FLORIDA 400 Meter Hurdles 3 2.00 53.8 05/03/1980 FLORIDA 400 Meter Hurdles 3 1.00 53.8 05/03/1980 FLORIDA Mile Relay 1 1.25 3:17.6 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 400 Meter Hurdles 3 3.00 52.5 8.25 Pfilip Hunt Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA Javelin, old style 3 2.00 179- 9 54.79m 05/03/1980 FLORIDA Javelin, old style 3 1.00 175- 7 53.52m 05/03/1980 FLORIDA Long Jump 1 5.00 23- 4 7.11m 8.00 Leon Hutchins Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 02/07/1980 INDIANA RELAYS Triple Jump (I) 2 4.00 51- 6.50 15.71m 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Triple Jump 1 5.00 50- 1.25 15.27m 04/12/1980 FLORIDA Triple Jump 1 5.00 50-11.50 15.53m 04/26/1980 DOMINO CLASSIC Triple Jump 1 6.00 51- 4.50 15.66m 05/03/1980 FLORIDA Long Jump 3 1.00 22- 1.75 6.75m 05/03/1980 FLORIDA Triple Jump 1 5.00 48- 7.50 14.82m 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC Triple Jump 2 4.00 51- 9.75 15.79m 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP Triple Jump 4 4.00 53- 7.25 16.34m 34.00 Lenx Jackson Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA 110 Meter Hurdles 5 0.00 14.9 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 110 Meter Hurdles 5 1.00 15.03 1.00 Kevin Johnson Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Sprint Medley Relay 2 1.00 3:18.1 04/12/1980 FLORIDA Long Jump 4 1.00 22- 9 6.93m 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 4x100-Meter Relay 1 1.50 39.4 05/03/1980 FLORIDA Long Jump 2 3.00 23- 0.50 7.02m 05/03/1980 FLORIDA 100 Meters 1 5.00 10.6 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 4x100-Meter Relay 1 1.25 39.53 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC Long Jump 3 3.00 23- 4.50 7.12m 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 4x100-Meter Relay 3 1.50 39.42 17.25 Hank Langee Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA Javelin, old style 1 5.00 209- 6 63.86m 05/03/1980 FLORIDA Javelin, old style 2 3.00 196- 9 59.97m 8.00 Ken Lanier Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA Shot Put 1 5.00 54- 1.25 16.49m 04/12/1980 FLORIDA Discus 3 2.00 157- 9 48.08m 04/26/1980 DOMINO CLASSIC Discus 3 4.00 174- 4 53.14m 04/26/1980 DOMINO CLASSIC Shot Put 3 4.00 57- 6.50 17.54m 05/03/1980 FLORIDA Discus 2 3.00 165-10 50.55m 05/03/1980 FLORIDA Shot Put 1 5.00 54- 0.50 16.47m 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC Shot Put 1 5.00 59- 3.25 18.07m 28.00 Walter McCoy Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 02/07/1980 INDIANA RELAYS 600-Yard Run (I) 1 5.00 1:10.30 03/15/1980 NCAA INDOOR CHAMPIONSHIP Mile Relay (I) 1 2.50 3:16.64 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Sprint Medley Relay 2 1.00 3:18.1 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS 4x400-Meter Relay 1 1.25 3:08.7 04/12/1980 FLORIDA 400 Meters 1 5.00 46.1 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 4x100-Meter Relay 1 1.50 39.4 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 400 Meters 2 5.00 45.8 04/26/1980 DOMINO CLASSIC Mile Relay 1 1.50 3:08.1 05/03/1980 FLORIDA 4x100-Meter Relay 1 1.25 40.4 05/03/1980 FLORIDA 400 Meters 1 5.00 48.1 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 4x100-Meter Relay 1 1.25 39.53 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 200 Meters 1 5.00 20.99 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 400 Meters 3 6.00 45.59 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 4x100-Meter Relay 3 1.50 39.42 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 4x400-Meter Relay 10 0.00 3:04.29 42.75 Andy Moore Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA 800 Meters 5 0.00 1:56.7 0.00 Ron Nelson Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA 400 Meters 2 3.00 46.9 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 400 Meters 5 2.00 46.8 04/26/1980 DOMINO CLASSIC Mile Relay 1 1.50 3:08.1 05/03/1980 FLORIDA 4x100-Meter Relay 1 1.25 40.4 05/03/1980 FLORIDA 400 Meters 2 3.00 48.8 05/03/1980 FLORIDA Mile Relay 1 1.25 3:17.6 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 4x400-Meter Relay 10 0.00 3:04.29 12.00 Dennis Nobles Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Pole Vault 3 3.00 14- 6 4.42m 04/26/1980 DOMINO CLASSIC Pole Vault 5 2.00 15- 0 4.57m 5.00 Mark Nugen Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Decathlon 4 2.00 6579 pts 05/10/1980 METRO OUTDOOR CHAMPIONSHIP Decathlon 0.00 6800 pts 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC Decathlon 4 2.00 6782 pts 4.00 Ray Nuredini Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Shot Put 3 3.00 52-11 16.13m 04/12/1980 FLORIDA Shot Put 2 3.00 51- 2.25 15.60m 05/03/1980 FLORIDA Shot Put 2 3.00 52- 6 16.00m 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC Shot Put 4 2.00 56- 4.50 17.18m 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC Discus 4 2.00 169- 5 51.64m 13.00 Doug Overfelt Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS 1500 Meters 2 4.00 3:53.7 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Four-Mile Relay 2 1.00 16:47.8 04/12/1980 FLORIDA 3000 Meter Steeplechase 1 5.00 8:59.0 05/03/1980 FLORIDA 3000 Meter Steeplechase 1 5.00 9:05.3 15.00 Mike Roberson Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Sprint Medley Relay 2 1.00 3:18.1 04/12/1980 FLORIDA 100 Meters 2 3.00 10.2 04/12/1980 FLORIDA 200 Meters 1 5.00 20.6 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 4x100-Meter Relay 1 1.50 39.4 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 100 Meters 1 6.00 10.2 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 200 Meters 1 6.00 20.5 05/03/1980 FLORIDA 4x100-Meter Relay 1 1.25 40.4 05/03/1980 FLORIDA 110 Meter Hurdles 1 5.00 13.9 05/03/1980 FLORIDA 200 Meters 1 5.00 20.8 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 4x100-Meter Relay 1 1.25 39.53 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 100 Meters 2 8.00 10.12 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 200 Meters 1 10.00 19.95 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 4x100-Meter Relay 3 1.50 39.42 54.50 Reggie Ross Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/15/1980 NCAA INDOOR CHAMPIONSHIP Mile Relay (I) 1 2.50 3:16.64 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS 4x400-Meter Relay 1 1.25 3:08.7 04/12/1980 FLORIDA 400 Meters 3 2.00 47.0 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 400 Meters 4 3.00 46.7 04/26/1980 DOMINO CLASSIC Mile Relay 1 1.50 3:08.1 05/03/1980 FLORIDA 400 Meters 3 1.00 48.8 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 400 Meters 5 1.00 48.0 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 4x400-Meter Relay 10 0.00 3:04.29 12.25 Larry Sayers Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== / / High Jump (I) 0.00 7- 1 2.16m 02/24/1980 METRO INDOOR CHAMPIONSHIP High Jump (I) 1 10.00 7- 1.75 2.18m 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS High Jump 1 5.00 7- 2 2.18m 04/12/1980 FLORIDA High Jump 1 5.00 6-10 2.08m 05/03/1980 FLORIDA High Jump 1 5.00 6- 8 2.03m 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC High Jump 3 3.00 7- 0 2.13m 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP High Jump 15T 0.00 7- 0 2.13m 28.00 Bobby Shackleford Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Four-Mile Relay 2 1.00 16:47.8 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 1500 Meters 5 2.00 3:48.3 3.00 Palmer Simmons Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/15/1980 NCAA INDOOR CHAMPIONSHIP Mile Relay (I) 1 2.50 3:16.64 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Two-Mile Relay 1 1.25 7:39.2 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS 4x400-Meter Relay 1 1.25 3:08.7 04/12/1980 FLORIDA 800 Meters 1 5.00 1:52.9 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 800 Meters 2 5.00 1:50.4 04/26/1980 DOMINO CLASSIC Mile Relay 1 1.50 3:08.1 05/03/1980 FLORIDA 800 Meters 2 3.00 1:51.7 05/03/1980 FLORIDA Mile Relay 1 1.25 3:17.6 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 400 Meters 1 5.00 46.5 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 800 Meters 8 0.00 1:48.33 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 4x400-Meter Relay 10 0.00 3:04.29 06/29/1980 US OLYMPIC TRIALS 800 Meters 0.00 1:47.30 25.75 Scott Taylor Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 10000 Meters 6 1.00 31:52.0 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 10000 Meters 3 3.00 32:36.7 4.00 Marc Trigg Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS 10000 Meters 3T 2.50 30:49.5 05/03/1980 FLORIDA 3000 Meter Steeplechase 3 1.00 9:24.1 05/31/1980 ATHLETIC ATTIC CLASSIC 5000 Meters 3 3.00 14:45.8 6.50 Tim Ward Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 03/22/1980 SPRINGTIME RELAYS Pole Vault 5 1.00 14- 0 4.27m 04/12/1980 FLORIDA Pole Vault 5 0.00 14- 0 4.27m 1.00 Herb Wills Date Opponent Event Place Points Results ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== 04/12/1980 FLORIDA 5000 Meters 1 5.00 14:12.3 04/26/1980 DOMINO CLASSIC 5000 Meters 1 6.00 14:11.3 05/03/1980 FLORIDA 5000 Meters 1 5.00 14:19.7 06/07/1980 NCAA OUTDOOR CHAMPIONSHIP 10000 Meters 4 4.00 30:06.01 20.00