2001-02 Men's Track & Field - Year In Review | |
Coaching Staff Terry Long, Head Coach Bob Braman, Assistant Coach Cynthia Campbell, Graduate Assistant Jim Long, Assistant Coach Maicel Malone-Wallace, Assistant Coach Harlis Meaders, Assistant Coach Dennis Nobles, Assistant Coach Paul Spangler, Assistant Coach Jamie Vaughn, Graduate Assistant Matt Whaley, Volunteer Assistant Click here to see individual photos |
Top Row: Mario Lowe, Michael Jennings and Makiba Batten Bottom Row: Laura Gerber and Shawn Brown |
Andrew Bautel, 5-9, D, Ocala
Carl Bunch, J, Pensacola
Bruce Chapman, 5-9, MD, Tampa
Andy Diakos, 5-10, T, Naples
Anthony Egger, S, Tallahassee
Brian Holley, T, Jacksonville
David Johnson, 5-10, MD, Tifton, Ga.
Joey Keller, M, Pinellas Park
Marco Parsons, S, Owatonna, Minn.
Cedrick Robinson, S, Jacksonville
Otis Sanders, MD, Fort Lauderdale
2001-02 Roster - By Name
L
T PY
R Name Pos Hgt Wgt Cl Ltr Hometown (Prior School)
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nathan Adams D So-R * Longwood (Lyman)
Ryan Albertson D 5-11 Fr Pensacola (Pine Forest)
* Jeff Atkinson PV 6-0 Jr ** Coral Springs (Cardinal Gibbons)
Andrew Bautel D 5-9 Fr Ocala (Vanguard)
Kim Bergdahl SC Jr Kokkola, Finland (Svenska Handelshogskolan)
* Christian Bland HJ 6-2 150 Sr *** Lawrenceville, Ga. (Clear Lake)
* Josh Bowling T 6-2 198 Jr-R ** Tallahassee (North Florida Christian)
Wade Brett MD 6-5 Sr-R * Port Lavaca, Tex. (Saint Joseph)
* Danyne Brown H 5-9 Jr ** Camden, N.J. (Camden)
* Shawn Brown HJ Sr * Brandon (Bloomingdale/South Florida)
Carl Bunch J Fr Pensacola
* Sean Campbell MD So * Orlando (Evans)
Aaron Caruso D 5-8 So-R Boynton Beach (Atlantic)
Bruce Chapman MD 5-9 Fr Tampa (King)
Dan Clark D-SC 5-10 So-R Fairbury, Ill. (Prairie Central)
Nate Davis D 5-11 Fr-R Largo (Largo)
Andy Diakos T 5-10 Fr Naples (Barron Collier)
Anthony Egger S Fr Tallahassee
Danny Fritz D-SC 5-11 Jr * Cincinnati, Ohio (Saint Xavier)
Patrick Gerberich PV 5-11 160 Jr * Clermont (South Lake)
Greg Gorski T-JAV 6-1 Jr Westfield, N.J. (Rhode Island)
* Dave Guerra D-SC 6-0 Jr Vallejo, Calif. (Vallejo/Gulf Coast JC)
Iain Harnden H 6-3 175 Sr-R ** Harare, Zimbabwe (Peterhouse)
* Zach Heissner SC 6-2 Sr ** Jupiter (Jupiter)
Brian Holley T Fr Jacksonville (Fletcher)
A.J. Hoy T-JAV Jr * Lewistown, Pa.
* Michael Jennings S Sr *** Jacksonville (Forrest)
* David Johnson MD 5-10 Jr Tifton, Ga. (Tift County/Auburn)
* Marqus Johnson T So * Tampa (Tampa Baptist Academy)
Wayne Johnson MD So Lecanto
* Kolby Jones J 6-1 160 Jr ** Waukee, Iowa (Dowling)
Joey Keller M Fr Pinellas Park
* Tommy Kunish D 5-11 Sr Pensacola (Woodham)
* B.J. Linnenbrink T 6-6 Sr * Leawood, Kans. (Lee's Summit North/Johnson County CC)
* Mario Lowe J-HJ Sr *** Lithonia, Ga. (Titusville)
Tony Martin MD 5-10 152 Jr ** Sanford (Seminole)
* Aneshu Mushanga S 5-10 So * Harare, Zimbabwe (Prince Edward)
* Ryan O'Donnell T 6-4 235 Sr-R ** Jacksonville (Bishop Kenny/Jacksonville)
* Nabavi Oliver H So * Orange Park (Orange Park)
* Joe Paiva H 5-10 145 So Levittown, Pa. (Truman)
Marco Parsons S Fr Owatonna, Minn.
Shawn Patterson D 5-10 Fr-R Niceville (Niceville)
Pete Prato H 5-6 So Fort Lauderdale (South Plantation)
* Cedrick Robinson S So Jacksonville (Stanton/Edward Waters College)
* Dan Royal T 6-4 Fr-R Fort Myers (Fort Myers)
Otis Sanders MD Fr Fort Lauderdale
* Dorian Scott T So * Springfield, N.J. (Seton Hall Prep)
Nick Stuart MD 6-2 Jr * Lake Mary (Lake Mary)
* Jared Sweetser PV 6-1 180 Jr * Sarasota (Riverview)
* Byron Taylor H 5-11 165 Sr *** Stone Mountain, Ga. (Stephenson)
* Craphonso Thorpe S Fr Tallahassee (Lincoln)
* Joep Tigchelaar D 5-7 So * Macharen, Netherlands (Titus Brandsma Lyceum)
Nathan Timm D 6-0 So Marion, Ill. (Marion)
* Maarten van den HeuvelD 6-2 Jr ** Warnsveld, Netherlands (Baudartius College)
Jim Van Veen D 5-11 So Satellite Beach (Satellite)
* Gary Visser DEC-PV 5-10 165 Sr ** Orlando (Doctor Phillips)
B.J. Ward S Fr-R Dallas, Tex. (Kimball)
Sean Ward T Jr Leominster, Mass.
* Brooks Weber PV 5-8 So Clermont (South Lake)
Mason Yost HJ 6-2 Sr West Melbourne (Melbourne)
2001-02 Conference Awards
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeff Atkinson Atlantic Coast Conference - Pole Vault - Champion
Atlantic Coast Conference - All-Conference
Atlantic Coast Conference - All-Conference
Christian Bland Atlantic Coast Conference - All-Conference
Josh Bowling Atlantic Coast Conference - All-Conference
Danyne Brown Atlantic Coast Conference - All-Conference
Shawn Brown Atlantic Coast Conference - All-Conference
Atlantic Coast Conference - All-Conference
Sean Campbell Atlantic Coast Conference - 800 Meters - Champion
Atlantic Coast Conference - All-Conference
Michael Jennings Atlantic Coast Conference - All-Conference
Atlantic Coast Conference - All-Conference
David Johnson Atlantic Coast Conference - All-Conference
Kolby Jones Atlantic Coast Conference - All-Conference
Atlantic Coast Conference - Long Jump - Champion
Atlantic Coast Conference - All-Conference
B.J. Linnenbrink Atlantic Coast Conference - All-Conference
Terry Long Atlantic Coast Conference - Coach of the Year
Mario Lowe Atlantic Coast Conference - Triple Jump - Champion
Atlantic Coast Conference - All-Conference
Atlantic Coast Conference - Triple Jump - Champion
Atlantic Coast Conference - All-Conference
Nabavi Oliver Atlantic Coast Conference - All-Conference
Cedrick Robinson Atlantic Coast Conference - All-Conference
Dorian Scott Atlantic Coast Conference - All-Conference
Atlantic Coast Conference - All-Conference
Byron Taylor Atlantic Coast Conference - 400 Meter Hurdles - Champion
Atlantic Coast Conference - All-Conference
Joep Tigchelaar Atlantic Coast Conference - 10000 Meters - Champion
Atlantic Coast Conference - All-Conference
Maarten van den Heuvel Atlantic Coast Conference - All-Conference
Atlantic Coast Conference - 1500 Meters - Champion
Atlantic Coast Conference - All-Conference
All-Conference - 18
2001-02 All-Americans
Name NCAA Championships
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Shawn Brown High Jump (5th) - Indoor
High Jump (12th) - Outdoor - Top 8 US-born
Mario Lowe Triple Jump (4th) - Outdoor
All-Americans - 2
2001-02 Schedules and Results
GAME |
SCORE |
||||
---|---|---|---|---|---|
Florida Intercollegiate Gainesville, Fla. |
|||||
Carolina Elite Invitational January 18-19, 2002, Chapel Hill, N.C. |
|||||
Blue Heaven Rumble January 25-26, 2002, Chapel Hill, N.C. |
|||||
Nebraska Distance Extravaganza February 1-2, 2002, Lincoln, Neb. |
|||||
Gator Invitational Gainesville, Fla. |
|||||
ACC Indoor Championship February 15-16, 2002, Chapel Hill, N.C. |
|||||
Virginia Tech Last Chance Blacksburg, Va. |
|||||
Nike Fast Times Gainesville, Fla. |
|||||
Nebraska Last Chance Lincoln, Neb. |
|||||
FSU Season Opener March 1-2, 2002 |
|||||
NCAA Indoor Championship March 7-9, 2002, Fayetteville, Ark. |
|||||
FAMU Relays Tallahassee, Fla. |
|||||
Snowbird Invitational March 15-16, 2002 |
|||||
Florida State Relays March 20-23, 2002 |
|||||
Florida Relays March 27-30, 2002, Gainesville, Fla. |
|||||
Yellow Jacket Invitational Atlanta, Ga. |
|||||
Three Way Meet | |||||
ACC Outdoor Championship April 19-20, 2002, Charlottesville, Va. |
|||||
Penn Relays April 25-27, 2002, Philadelphia, Pa. |
|||||
Texas Invitational Austin, Tex. |
|||||
Seminole Twilight May 11-12, 2002 |
|||||
Georgia Tech Invitational May 16-18, 2002, Atlanta, Ga. |
|||||
NCAA Outdoor Championship May 29-June 1, 2002, Baton Rouge, La. |
EOY StatsRef Overall Home Away Neutral ------------------------------------------------ FSU record is 0- 0 0- 0 0- 0 0- 0
2002 Atlantic Coast Conference Results INDOOR 1 Clemson 132 2 Florida State 95 3 Georgia Tech 94 4 North Carolina State 82 5 North Carolina 77 6 Wake Forest 60 7t Duke 32 7t Virginia 32 9 Maryland 14 OUTDOOR 1 Florida State 201.5 2 Clemson 158 3 North Carolina 118 4 North Carolina State 103 5 Georgia Tech 81 6 Virginia 67.5 7 Wake Forest 63 8 Maryland 17 9 Duke 10
Event 1 - 55 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 12 Aneshu Mushanga 6.54 16 Kolby Jones 6.61 23 Gary Visser 6.79 Event 2 - 200 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 12 Aneshu Mushanga 22.34 Event 3 - 400 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 6 Byron Taylor 49.95 12 Danyne Brown 51.16 14 Joe Paiva 51.66 15 Nabavi Oliver 51.73 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 David Johnson 1:56.24 5 2 Michael Jennings 1:56.46 4 7 Sean Campbell 1:57.94 8 Cedrick Robinson 1:58.89 Event 5 - Mile Run ====================================================== Place Name Results ====================================================== 7 Wade Brett 4:28.25 Event 6 - 3000 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 8 Nathan Adams 8:45.45 Event 8 - 55 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Iain Harnden 7.49 3 7 Danyne Brown 7.62 10 Byron Taylor 7.63 12 Nabavi Oliver 7.92 15 Gary Visser 8.23 19 Joe Paiva 8.28 Event 11 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Kolby Jones 23- 6.75 7.18m 2 10 Gary Visser 19- 4.75 5.91m Event 12 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Mario Lowe 51- 6.50 15.71m 5 Event 14 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jeff Atkinson 17- 0.75 5.20m 5 6 Jared Sweetser 15- 1 4.60m 11 Brooks Weber 14- 7.25 4.45m 12 Gary Visser 14- 1.25 4.30m Event 15 - Shot Put ====================================================== Place Name Results ====================================================== 10 Dorian Scott 42- 9 13.03m Event 16 - Weight Throw ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 B.J. Linnenbrink 61- 5.75 18.74m 5 4 Ryan O'Donnell 52- 5 15.98m 2 5 Josh Bowling 51-11 15.82m 1 6 Marqus Johnson 51- 7 15.72m Event 17 - 4x800 Meter Relay ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Relay Team A 7:54.82 4 1) Wade Brett 2) Sean Campbell 3) Michael Jennings 4) David Johnson
Event 1 - 60 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 14 Kolby Jones 7.04 Event 2 - 200 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 9 Craphonso Thorpe 22.90 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Michael Jennings 49.01 3 4 Cedrick Robinson 49.13 2 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 David Johnson 1:53.54 4 5 Wade Brett 1:55.06 1 8 Maarten van den Heuvel 1:56.31 11 Sean Campbell 1:57.00 Event 6 - 3000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Joep Tigchelaar 8:29.89 4 Event 8 - 60 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Danyne Brown 8.14 3 Event 11 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Kolby Jones 23-10.25 7.27m 1 Event 12 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Mario Lowe 50- 4.50 15.35m 4 Event 13 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Shawn Brown 7- 2.50 2.20m 4 Event 15 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Dorian Scott 56- 3.75 17.16m 4 Event 16 - Weight Throw ====================================================== Place Name Results ====================================================== 6 Ryan O'Donnell 53- 1.75 16.20m
Event 1 - 60 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 48T Aneshu Mushanga 7.07 Event 2 - 200 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 36 Aneshu Mushanga 22.90 Event 14 - Weight Throw ====================================================== Place Name Results ====================================================== 16 Ryan O'Donnell 51- 4.50 15.66m Event 14 - Pole Vault ====================================================== Place Name Results ====================================================== 17T Jared Sweetser 14- 7.25 4.45m Event 16 - Weight Throw ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 B.J. Linnenbrink 59- 2.25 18.04m 2
Event 1 - 60 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 9 Craphonso Thorpe 6.88 Event 1 - 400 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 18 Sean Campbell 49.70 Event 1 - 60 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 20 Kolby Jones 7.03 Event 2 - 200 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Craphonso Thorpe 21.42 3 5 Sean Campbell 21.55 1 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Michael Jennings 47.73 3 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Maarten van den Heuvel 1:52.59 1 11 David Johnson 1:53.78 12 Wade Brett 1:53.79 Event 6 - 3000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Joep Tigchelaar 8:22.02 3 6 Kim Bergdahl 8:32.25 Event 11 - Long Jump ====================================================== Place Name Results ====================================================== 10 Kolby Jones 23- 4.50 7.12m Event 12 - Triple Jump ====================================================== Place Name Results ====================================================== 8 Mario Lowe 50-10 15.49m Event 13 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Shawn Brown 7- 0.25 2.14m 3 Event 14 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Jeff Atkinson 17- 1.50 5.22m 4 Event 15 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Dorian Scott 54- 9.25 16.69m 1 Event 16 - Weight Throw ====================================================== Place Name Results ====================================================== 6 B.J. Linnenbrink 60- 7.25 18.47m Event 21 - 600-Yard Run ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 David Johnson 1:10.31 5
Event 1 - 55 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 10 Craphonso Thorpe 6.44 19 Aneshu Mushanga 6.60 Event 2 - 200 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 19 Aneshu Mushanga 22.78 23 Gary Visser 23.72 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Cedrick Robinson 48.11 5 9 Sean Campbell 49.47 Event 8 - 55 Meter Hurdles ====================================================== Place Name Results ====================================================== 19 Gary Visser 8.33 Event 14 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jeff Atkinson 17- 1.75 5.23m 5 11 Jared Sweetser 14- 8.25 4.48m 13 Gary Visser 14- 8.25 4.48m Event 15 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Dorian Scott 53- 2.50 16.22m 3 12 Dan Royal 42- 7.50 12.99m Event 16 - Weight Throw ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 B.J. Linnenbrink 68- 7.25 20.91m 5 8 Josh Bowling 56-10.25 17.33m 10 Ryan O'Donnell 54- 6.25 16.62m 11 Marqus Johnson 53- 0.25 16.16m 14 Dan Royal 42- 4.75 12.92m
Event 2 - 200 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Michael Jennings 21.79 6 4 Cedrick Robinson 21.87 5 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Cedrick Robinson 48.54 4 7 Michael Jennings 48.76 2 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Maarten van den Heuvel 1:53.42 8 9 Wade Brett 1:56.52 Event 6 - 3000 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 12 Joep Tigchelaar 8:31.68 31 Nick Stuart 8:57.68 Event 7 - 5000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Joep Tigchelaar 14:26.73 5 Event 8 - 60 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 6 Danyne Brown 8.28 3 Event 9 - 4x400-Meter Relay ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Relay Team A 3:19.79 5 1) Aneshu Mushanga 2) Craphonso Thorpe 3) David Johnson 4) Sean Campbell Event 10 - Distance Medley Relay ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 8 Relay Team A 10:30.56 1 1) David Johnson 2) Aneshu Mushanga 3) Sean Campbell 4) Maarten van den Heuvel Event 11 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Kolby Jones 23- 9 7.24m 8 Event 12 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Mario Lowe 49-11 15.21m 10 Event 13 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Shawn Brown 7- 1.75 2.18m 6 Event 14 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jeff Atkinson 17- 3.50 5.27m 10 6 Gary Visser 15- 5 4.70m 3 10 Jared Sweetser 14-11 4.55m Event 15 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Dorian Scott 55- 2.75 16.83m 6 Event 16 - Weight Throw ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 B.J. Linnenbrink 66- 1.75 20.16m 8 5 Josh Bowling 59- 6.75 18.15m 4 8 Ryan O'Donnell 56- 5.75 17.21m 1
Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 David Johnson 1:51.69 3 16 Sean Campbell 1:54.87 Event 13 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1T Shawn Brown 6-10.75 2.10m 9 Event 14 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1T Jeff Atkinson 17- 0.75 5.20m 9 Event 15 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Dorian Scott 55- 6.50 16.93m 4 Event 16 - Weight Throw ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 B.J. Linnenbrink 67- 7 20.60m 4
Event 12 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Mario Lowe 50- 7.50 15.43m 4 Event 14 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Jeff Atkinson 17- 2.75 5.25m 3 Event 16 - Weight Throw ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 B.J. Linnenbrink 65- 0.75 19.83m 4
Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Cedrick Robinson 48.17 5 2 Michael Jennings 48.31 4 3 Sean Campbell 48.78 3 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 David Johnson 1:51.86 5 Event 9 - 4x400-Meter Relay ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Relay Team A 3:10.34 5 1) David Johnson 2) Michael Jennings 3) Sean Campbell 4) Cedrick Robinson
Event 1 - 100 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Craphonso Thorpe 10.52 5 5 Aneshu Mushanga 10.81 1 Event 2 - 200 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Aneshu Mushanga 22.16 4 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Anthony Egger 50.34 2 Event 4 - 800 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 18 Nabavi Oliver 2:13.14 19 Danyne Brown 2:15.12 Event 5 - 1500 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Nick Stuart 4:03.32 4 Event 6 - 5000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Joep Tigchelaar 14:48.02 3 4 Tommy Kunish 15:04.08 2 6 Dave Guerra 15:27.14 9 Nathan Adams 15:30.94 Event 8 - 110 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Byron Taylor 15.09 2 6 Joe Paiva 15.43 Event 9 - 400 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Byron Taylor 52.87 5 3 Joe Paiva 54.48 3 4 Pete Prato 54.62 2 Event 13 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Kolby Jones 23- 5.25 7.14m 4 Event 14 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Kolby Jones 42-10.50 13.07m 5 Event 15 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Shawn Brown 6- 7.50 2.02m 5 2 Christian Bland 6- 5.50 1.97m 4 4T Mason Yost 6- 1.75 1.87m 1 Event 16 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jeff Atkinson 17- 2.75 5.25m 5 2 Jared Sweetser 15- 3.25 4.65m 4 3 Brooks Weber 14- 9.25 4.50m 3 Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Dorian Scott 54-10.75 16.73m 5 Event 18 - Discus ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Josh Bowling 149- 7 45.60m 5 9 Dorian Scott 113- 1 34.48m Event 19 - Hammer ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Josh Bowling 169- 8 51.72m 5 2 Ryan O'Donnell 159- 7 48.64m 4
Event 15 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5T Shawn Brown 6-11.75 2.13m 3.50
Event 1 - 100 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Craphonso Thorpe 10.69 5 15 Aneshu Mushanga 11.34 Event 3 - 400 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 11 Anthony Egger 50.55 24 Marco Parsons 54.40 Event 5 - 1500 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Tommy Kunish 4:02.63 3 4 Dave Guerra 4:05.23 2 5 Nathan Adams 4:05.31 1 9 Zach Heissner 4:13.54 Event 8 - 110 Meter Hurdles ====================================================== Place Name Results ====================================================== 6 Byron Taylor 15.45 12 Joe Paiva 16.25 Event 9 - 400 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Byron Taylor 53.24 5 4 Pete Prato 55.73 2 11 Joe Paiva 58.05 Event 13 - Long Jump ====================================================== Place Name Results ====================================================== 9 Courtney Wright 22- 6.25 6.86m Event 14 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Mario Lowe 51- 9.25 15.78m 5 Event 16 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jared Sweetser 15- 5 4.70m 5 2 Brooks Weber 14-11 4.55m 4 4 Gary Visser 14- 5.25 4.40m 2 Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Dorian Scott 50- 8.25 15.45m 4 4 Andy Diakos 48- 9 14.86m 2 5 Dan Royal 48- 2 14.68m 1 Event 18 - Discus ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Marqus Johnson 166- 2 50.64m 5 2 Ryan O'Donnell 152- 7 46.50m 4 5 Dan Royal 139-10 42.62m 1 10 Dorian Scott 125- 8 38.30m
Event 1 - 100 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Craphonso Thorpe 10.53 5 2 Michael Jennings 10.63 4 5 Cedrick Robinson 10.75 1 6 Aneshu Mushanga 10.77 Event 2 - 200 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Craphonso Thorpe 21.25 5 2 Michael Jennings 21.44 4 3 Cedrick Robinson 21.54 3 6T Aneshu Mushanga 22.39 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Sean Campbell 48.20 5 5 Anthony Egger 49.67 1 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 David Johnson 1:51.78 4 Event 6 - 5000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Joep Tigchelaar 14:25.61 5 6 Tommy Kunish 15:26.26 Event 8 - 110 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Joe Paiva 15.43 4 4 Byron Taylor 15.69 2 Event 9 - 400 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Byron Taylor 51.58 4 4 Danyne Brown 53.53 2 5 Nabavi Oliver 54.08 1 6 Pete Prato 55.55 8 Joe Paiva 57.10 Event 10 - 3000 Meter Steeplechase ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Dave Guerra 9:30.14 5 Event 13 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Mario Lowe 23- 6 7.16m 5 Event 14 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Mario Lowe 50- 5.50 15.38m 5 Event 15 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Christian Bland 6- 8 2.03m 4 6T Mason Yost 6- 0 1.83m Event 16 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jeff Atkinson 17- 0.75 5.20m 5 3 Brooks Weber 14- 7.25 4.45m 3 Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Dorian Scott 55- 9.75 17.01m 5 Event 18 - Discus ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Marqus Johnson 168-11 51.48m 5 3 Josh Bowling 153- 8 46.83m 3 4 Dorian Scott 152- 4 46.44m 2 16 Gary Visser 111- 5 33.95m Event 19 - Hammer ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Josh Bowling 173- 6 52.88m 5 2 Ryan O'Donnell 169- 3 51.60m 4 Event 20 - Javelin ====================================================== Place Name Results ====================================================== 8 Gary Visser 164- 4 50.08m
Event 1 - 100 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Craphonso Thorpe 10.55 4 7 Aneshu Mushanga 10.80w 9 Kolby Jones 10.82w Event 2 - 200 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Kolby Jones 21.75w 4 3 Aneshu Mushanga 21.81w 3 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Cedrick Robinson 46.80 3 4 Michael Jennings 47.04 2 12 Anthony Egger 51.05 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Sean Campbell 1:50.82 5 2 David Johnson 1:51.30 4 25 Danyne Brown 2:06.70 Event 5 - 1500 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Maarten van den Heuvel 3:45.15 5 6 Dave Guerra 3:52.67 Event 7 - 10000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Tommy Kunish 30:51.16 3 4 Nathan Adams 31:08.64 2 Event 8 - 110 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Joe Paiva 15.46 2 5 Byron Taylor 15.05 1 12 Nabavi Oliver 15.50 Event 9 - 400 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Byron Taylor 51.34 5 2 Danyne Brown 51.67 4 2 Joe Paiva 53.79 4 4 Pete Prato 55.14 2 8 Nabavi Oliver 55.88 Event 10 - 3000 Meter Steeplechase ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Zach Heissner 9:24.35 5 Event 13 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Kolby Jones 24- 3 7.39m 2 Event 14 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Mario Lowe 49-10 15.19m 5 Event 15 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Christian Bland 7- 2.25 2.19m 4 Event 16 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jeff Atkinson 17- 0.75 5.20m 5 1 Gary Visser 15- 1 4.60m 5 3 Jared Sweetser 15- 5 4.70m 3 7T Brooks Weber 14- 1.25 4.30m Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Dorian Scott 57- 6.50 17.54m 5 4 B.J. Linnenbrink 47- 8 14.53m 2 Event 18 - Discus ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Marqus Johnson 161- 9 49.30m 5 7 Dorian Scott 138- 7 42.24m 13 Josh Bowling 144- 1 43.92m Event 19 - Hammer ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Josh Bowling 172- 5 52.55m 4 6 Ryan O'Donnell 157- 8 48.07m 7 B.J. Linnenbrink 150- 1 45.74m 8 Marqus Johnson 147- 3 44.88m Event 30 - Decathlon ====================================================== Place Name Results ====================================================== 6 Gary Visser 5929 pts
Event 1 - 100 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 18 Aneshu Mushanga 10.79 Event 2 - 200 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 13T Aneshu Mushanga 21.67 Event 3 - 400 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 44 Anthony Egger 50.30 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Maarten van den Heuvel 1:51.08 5 Event 6 - 5000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Zach Heissner 14:56.89 1 Event 9 - 400 Meter Hurdles ====================================================== Place Name Results ====================================================== 7 Danyne Brown 52.59 16 Joe Paiva 54.02 17 Nabavi Oliver 54.04 19 Byron Taylor 54.25 25 Pete Prato 54.95 Event 10 - 3000 Meter Steeplechase ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Dave Guerra 9:16.53 1 Event 15 - High Jump ====================================================== Place Name Results ====================================================== 7 Shawn Brown 7- 0.50 2.15m 8T Mario Lowe 6- 6 1.98m Event 16 - Pole Vault ====================================================== Place Name Results ====================================================== 9 Brooks Weber 14-11 4.55m Event 17 - Shot Put ====================================================== Place Name Results ====================================================== 8 Dorian Scott 54- 1.75 16.50m Event 18 - Discus ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Marqus Johnson 168- 2 51.27m 3 6 Josh Bowling 155- 1 47.26m 7 Dan Royal 148- 3 45.19m Event 19 - Hammer ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 B.J. Linnenbrink 192-10 58.77m 5 13 Ryan O'Donnell 166- 2 50.65m 16 Josh Bowling 163-12 49.98m
Event 1 - 100 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 7 Kolby Jones 10.78 31 Aneshu Mushanga 11.17 Event 3 - 400 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 6 Cedrick Robinson 47.04 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Sean Campbell 1:49.16 4 3 David Johnson 1:50.48 3 7 Wade Brett 1:54.13 Event 5 - 1500 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Maarten van den Heuvel 3:43.10 5 Event 6 - 5000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Tommy Kunish 14:37.40 2 11 Nathan Adams 15:03.01 Event 8 - 110 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5T Danyne Brown 14.68 3.50 8 Byron Taylor 14.84 17 Nabavi Oliver 15.71 19 Gary Visser 15.90 Event 9 - 400 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Byron Taylor 51.62 4 7 Nabavi Oliver 53.94 9 Danyne Brown 54.14 15 Pete Prato 55.37 Event 10 - 3000 Meter Steeplechase ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Zach Heissner 9:15.89 5 Event 13 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Kolby Jones 23- 4.50 7.12m 3 Event 14 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Mario Lowe 50- 6 15.39m 4 Event 15 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Shawn Brown 6- 9.75 2.08m 4 5 Christian Bland 6- 8 2.03m 1 Event 16 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jeff Atkinson 16- 9.50 5.12m 5 3T Jared Sweetser 15- 3.75 4.67m 5.50 5 Brooks Weber 15- 3.75 4.67m 1 10 Gary Visser 14- 4 4.37m Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Dorian Scott 55- 7 16.94m 4 8 Dan Royal 47- 0.25 14.33m 11 B.J. Linnenbrink 44- 6 13.56m Event 18 - Discus ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Marqus Johnson 156- 6 47.70m 4 3 Josh Bowling 152-10 46.59m 3 6 Dan Royal 148- 7 45.30m Event 19 - Hammer ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 B.J. Linnenbrink 184- 5 56.21m 4 5 Josh Bowling 169- 5 51.63m 1 7 Ryan O'Donnell 162- 9 49.62m 8T Dan Royal 151-10 46.27m 8T Marqus Johnson 151-10 46.27m
Event 1 - 100 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Kolby Jones 10.66 1 Event 2 - 200 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Cedrick Robinson 21.18 3 4 Michael Jennings 21.39 2 10 Shawn Brown 22.66 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Cedrick Robinson 46.47 5 3 Sean Campbell 46.99 3 8 Anthony Egger 49.75 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Maarten van den Heuvel 1:51.00 5 3 Wade Brett 1:52.59 3 Event 5 - 1500 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 David Johnson 3:55.55 5 2 Tommy Kunish 3:56.35 4 Event 8 - 110 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Byron Taylor 14.39 4 6 Gary Visser 15.15 7 Nabavi Oliver 15.23 8 Joe Paiva 15.63 Event 9 - 400 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Byron Taylor 51.22 4 4 Danyne Brown 51.75 2 5 Nabavi Oliver 52.99 1 7 Joe Paiva 54.61 8 Pete Prato 54.75 Event 10 - 2000-Meter Steeplechase ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Zach Heissner 6:00.69 5 2 Dave Guerra 6:07.90 4 Event 13 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Mario Lowe 23- 5.25 7.14m 4 5 Kolby Jones 23- 0.75 7.03m 1 Event 15 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Shawn Brown 7- 1.75 2.18m 5 2 Christian Bland 6- 9 2.06m 4 Event 16 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jeff Atkinson 16-10.75 5.15m 5 2 Brooks Weber 15- 5 4.70m 4 3 Jared Sweetser 15- 5 4.70m 3 6 Gary Visser 13-11.25 4.25m Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Dorian Scott 54- 0 16.46m 5 4 Dan Royal 50- 0.50 15.25m 2 Event 18 - Discus ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Dan Royal 157- 7 48.03m 5 3 Josh Bowling 154-10 47.20m 3 5 Marqus Johnson 150- 7 45.91m 1 8 Dorian Scott 136-10 41.70m 11 Gary Visser 113- 7 34.63m Event 19 - Hammer ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 B.J. Linnenbrink 185-10 56.65m 5 2 Josh Bowling 178- 9 54.49m 4 3 Ryan O'Donnell 169- 3 51.60m 3 4 Marqus Johnson 161- 1 49.10m 2 5 Dan Royal 154-11 47.21m 1 Event 21 - 3000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Joep Tigchelaar 8:28.32 5 3 Nathan Adams 8:51.63 3 4 Jim Van Veen 8:53.75 2 5 Shawn Patterson 8:56.79 1 7 Nate Davis 9:12.82
Event 1 - 100 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 7 Craphonso Thorpe 10.53 2 prelims 8 Kolby Jones 10.54 1 prelims 14 Aneshu Mushanga 10.90 Event 2 - 200 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Michael Jennings 21.01 8 3 Cedrick Robinson 21.04 6 prelims 4 Craphonso Thorpe 21.27 5 15 Kolby Jones 21.63 20 Aneshu Mushanga 22.26 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Michael Jennings 46.03 6 6 Cedrick Robinson 46.73 3 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Sean Campbell 1:49.69 10 3 David Johnson 1:50.59 6 12 Wade Brett 1:52.67 Event 5 - 1500 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Maarten van den Heuvel 3:44.95 10 Event 6 - 5000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Joep Tigchelaar 14:24.11 6 17 Zach Heissner 15:01.59 18 Tommy Kunish 15:07.82 Event 7 - 10000 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Joep Tigchelaar 30:58.15 10 11 Tommy Kunish 31:47.78 Event 8 - 110 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Byron Taylor 14.53 4 prelims 11 Nabavi Oliver 15.05 Event 9 - 400 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Byron Taylor 51.64 10 2 Danyne Brown 51.93 8 prelims 3 Nabavi Oliver 52.57 6 Event 10 - 3000 Meter Steeplechase ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Zach Heissner 9:07.38 5 6 Dave Guerra 9:17.84 3 Event 13 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Kolby Jones 24- 9 7.54m 10 5 Mario Lowe 24- 0.75 7.33m 4 Event 14 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Mario Lowe 52- 9.50 16.09m 10 Event 15 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Shawn Brown 7- 2.25 2.19m 8 3T Christian Bland 6-10.75 2.10m 5.50 Event 16 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Jeff Atkinson 16- 6.75 5.05m 6 6 Brooks Weber 15- 9 4.80m 3 7 Jared Sweetser 15- 9 4.80m 2 13 Gary Visser 15- 3 4.65m Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Dorian Scott 56- 7.25 17.25m 6 8 Dan Royal 48-11 14.91m 1 9 B.J. Linnenbrink 48-11 14.91m 12 Marqus Johnson 46- 0 14.02m 13 Josh Bowling 43- 1.50 13.14m Event 18 - Discus ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Marqus Johnson 166- 2 50.64m 4 8 Dan Royal 163- 0 49.69m 1 10 Josh Bowling 153-11 46.91m Event 19 - Hammer ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Josh Bowling 187- 9 57.22m 6 4 B.J. Linnenbrink 183-10 56.04m 5 10 Marqus Johnson 165-10 50.54m 13 Dan Royal 158- 8 48.37m Event 30 - Decathlon ====================================================== Place Name Results ====================================================== Gary Visser 6534 pts
Event 1 - Hammer ====================================================== Place Name Results ====================================================== B.J. Linnenbrink 195- 2 59.48m
Event 1 - 100 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 12 Craphonso Thorpe 10.69 18 Kolby Jones 10.74 Event 2 - 200 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Craphonso Thorpe 21.00 3 9 Cedrick Robinson 21.22 Event 3 - 400 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 17 Cedrick Robinson 48.67 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Sean Campbell 1:49.06 5 2 David Johnson 1:49.54 4 Event 13 - Long Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Kolby Jones 23- 6.75 7.18m 2 Event 14 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Mario Lowe 52- 2 15.90m 5 Event 14 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Shawn Brown 6-11.75 2.13m 2 Event 16 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Jeff Atkinson 17- 2.75 5.25m 2 Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Dorian Scott 56- 2.75 17.14m 4 Event 19 - Hammer ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 B.J. Linnenbrink 186- 8 56.89m 5 2 Josh Bowling 177- 7 54.13m 4
Event 1 - 100 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Kolby Jones 10.65 3 Event 2 - 200 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Craphonso Thorpe 21.18 5 2 Cedrick Robinson 21.62 4 11 B.J. Ward 22.20 13 Anthony Egger 22.66 Event 3 - 400 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Cedrick Robinson 47.08 3 8 Anthony Egger 50.62 Event 4 - 800 Meters ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Sean Campbell 1:50.66 5 3 David Johnson 1:51.14 3 Event 8 - 110 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Gary Visser 15.43 1 Event 9 - 400 Meter Hurdles ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 3 Danyne Brown 51.65 3 6 Byron Taylor 52.25 Event 14 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Mario Lowe 52-10.25 16.11m 5 Event 15 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 2 Shawn Brown 6- 8.75 2.05m 4 5 Mason Yost 6- 2.75 1.90m 1 Event 16 - Pole Vault ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Jeff Atkinson 16- 9.25 5.11m 5 3T Jared Sweetser 15- 6.50 4.74m 5.50 3T Brooks Weber 15- 6.50 4.74m 5.50 Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Dorian Scott 53- 0 16.15m 5 3 Dan Royal 47- 7.25 14.51m 3 Event 18 - Discus ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 Marqus Johnson 167- 0 50.90m 5 2 Dan Royal 155- 2 47.30m 4 4 Josh Bowling 149-11 45.70m 2 Event 19 - Hammer ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 1 B.J. Linnenbrink 192- 1 58.55m 5 2 Josh Bowling 171- 8 52.33m 4 3 Dan Royal 152- 2 46.38m 3 4 Gary Visser 153- 8 46.83m 2
Event 1 - 100 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 28 Kolby Jones 10.81 42 B.J. Ward 11.04 Event 3 - 400 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 22 Cedrick Robinson 47.93 Event 4 - 800 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 9 Sean Campbell 1:50.10 22 David Johnson 1:52.73 Event 5 - 1500 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 34 Maarten van den Heuvel 3:59.99 Event 9 - 400 Meter Hurdles ====================================================== Place Name Results ====================================================== 14 Danyne Brown 52.58 Event 15 - High Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4T Shawn Brown 6-10.75 2.10m 4 Event 17 - Shot Put ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 5 Dorian Scott 56- 1 17.09m 1 Event 19 - Hammer ====================================================== Place Name Results ====================================================== 10 B.J. Linnenbrink 176-12 53.94m 11 Josh Bowling 171- 9 52.35m
Event 5 - 1500 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 19 Maarten van den Heuvel 3:49.20 Event 7 - 10000 Meters ====================================================== Place Name Results ====================================================== 16 Joep Tigchelaar 30:37.31 Event 12 - 4x400-Meter Relay ====================================================== Place Name Results ====================================================== 10 Relay Team A 3:06.05 1) Michael Jennings 2) Sean Campbell 3) Cedrick Robinson 4) David Johnson Event 14 - Triple Jump ============================================================== Place Name Results Points ============================================================== 4 Mario Lowe 53- 0 16.15m 5 Event 15 - High Jump ====================================================== Place Name Results ====================================================== 12 Shawn Brown 7- 0.25 2.14m
2002 EOY Stats
Nathan Adams Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 3000 Meters (I) 8 0.00 8:45.45 03/02/2002 FSU Season Opener 5000 Meters 9 0.00 15:30.94 03/09/2002 FAMU Relays 1500 Meters 5 1.00 4:05.31 03/23/2002 Florida State Relays 10000 Meters 4 2.00 31:08.64 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 5000 Meters 11 0.00 15:03.01 04/13/2002 Three Way Meet 3000 Meters 3 3.00 8:51.63 6.00 Jeff Atkinson Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Pole Vault (I) 1 5.00 5.20m 17- 0.75 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza Pole Vault (I) 2 4.00 5.22m 17- 1.50 02/10/2002 Gator Invitational Pole Vault (I) 1 5.00 5.23m 17- 1.75 02/16/2002 ACC Indoor Championship Pole Vault (I) 1 10.00 5.27m 17- 3.50 02/23/2002 Virginia Tech Last Chance Pole Vault (I) 1T 9.00 5.20m 17- 0.75 02/28/2002 Nike Fast Times Pole Vault (I) 3 3.00 5.25m 17- 2.75 03/02/2002 FSU Season Opener Pole Vault 1 5.00 5.25m 17- 2.75 03/16/2002 Snowbird Invitational Pole Vault 1 5.00 5.20m 17- 0.75 03/23/2002 Florida State Relays Pole Vault 1 5.00 5.20m 17- 0.75 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Pole Vault 1 5.00 5.12m 16- 9.50 04/13/2002 Three Way Meet Pole Vault 1 5.00 5.15m 16-10.75 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Pole Vault 3 6.00 5.05m 16- 6.75 05/04/2002 Texas Invitational Pole Vault 4 2.00 5.25m 17- 2.75 05/12/2002 Seminole Twilight Pole Vault 1 5.00 5.11m 16- 9.25 74.00 Kim Bergdahl Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 3000 Meters (I) 6 0.00 8:32.25 0.00 Christian Bland Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/02/2002 FSU Season Opener High Jump 2 4.00 1.97m 6- 5.50 03/16/2002 Snowbird Invitational High Jump 2 4.00 2.03m 6- 8 03/23/2002 Florida State Relays High Jump 2 4.00 2.19m 7- 2.25 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational High Jump 5 1.00 2.03m 6- 8 04/13/2002 Three Way Meet High Jump 2 4.00 2.06m 6- 9 04/20/2002 ACC Outdoor Championship High Jump 3T 5.50 2.10m 6-10.75 22.50 Josh Bowling Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Weight Throw (I) 5 1.00 15.82m 51-11 02/10/2002 Gator Invitational Weight Throw (I) 8 0.00 17.33m 56-10.25 02/16/2002 ACC Indoor Championship Weight Throw (I) 5 4.00 18.15m 59- 6.75 03/02/2002 FSU Season Opener Discus 1 5.00 45.60m 149- 7 03/02/2002 FSU Season Opener Hammer 1 5.00 51.72m 169- 8 03/16/2002 Snowbird Invitational Discus 3 3.00 46.83m 153- 8 03/16/2002 Snowbird Invitational Hammer 1 5.00 52.88m 173- 6 03/23/2002 Florida State Relays Discus 13 0.00 43.92m 144- 1 03/23/2002 Florida State Relays Hammer 2 4.00 52.55m 172- 5 03/30/2002 Florida Relays Discus 6 0.00 47.26m 155- 1 03/30/2002 Florida Relays Hammer 16 0.00 49.98m 164- 0 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Discus 3 3.00 46.59m 152-10 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Hammer 5 1.00 51.63m 169- 5 04/13/2002 Three Way Meet Discus 3 3.00 47.20m 154-10 04/13/2002 Three Way Meet Hammer 2 4.00 54.49m 178- 9 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Shot Put 13 0.00 13.14m 43- 1.50 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Discus 10 0.00 46.91m 153-11 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Hammer 3 6.00 57.22m 187- 9 05/04/2002 Texas Invitational Hammer 2 4.00 54.13m 177- 7 05/12/2002 Seminole Twilight Discus 4 2.00 45.70m 149-11 05/12/2002 Seminole Twilight Hammer 2 4.00 52.33m 171- 8 05/18/2002 Georgia Tech Invitational Hammer 11 0.00 52.35m 171- 9 54.00 Wade Brett Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Mile Run (I) 7 0.00 4:28.25 01/12/2002 Florida Intercollegiate 4x800 Meter Relay (I) 2 1.00 7:54.82 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 800 Meters (I) 5 1.00 1:55.06 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 800 Meters (I) 12 0.00 1:53.79 02/16/2002 ACC Indoor Championship 800 Meters (I) 9 0.00 1:56.52 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 800 Meters 7 0.00 1:54.13 04/13/2002 Three Way Meet 800 Meters 3 3.00 1:52.59 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 800 Meters 12 0.00 1:52.67 5.00 Danyne Brown Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 400 Meters (I) 12 0.00 51.16 01/12/2002 Florida Intercollegiate 55 Meter Hurdles (I) 7 0.00 7.62 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 60 Meter Hurdles (I) 3 3.00 8.14 02/16/2002 ACC Indoor Championship 60 Meter Hurdles (I) 6 3.00 8.28 03/02/2002 FSU Season Opener 800 Meters 19 0.00 2:15.12 03/16/2002 Snowbird Invitational 400 Meter Hurdles 4 2.00 53.53 03/23/2002 Florida State Relays 800 Meters 25 0.00 2:06.70 03/23/2002 Florida State Relays 400 Meter Hurdles 2 4.00 51.67 03/30/2002 Florida Relays 400 Meter Hurdles 7 0.00 52.59 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 110 Meter Hurdles 5T 3.50 14.68 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 400 Meter Hurdles 9 0.00 54.14 04/13/2002 Three Way Meet 400 Meter Hurdles 4 2.00 51.75 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 400 Meter Hurdles 2 8.00 51.93 prelims 05/12/2002 Seminole Twilight 400 Meter Hurdles 3 3.00 51.65 05/18/2002 Georgia Tech Invitational 400 Meter Hurdles 14 0.00 52.58 28.50 Shawn Brown Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/19/2002 Carolina Elite Invitational High Jump (I) 2 4.00 2.20m 7- 2.50 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza High Jump (I) 3 3.00 2.14m 7- 0.25 02/16/2002 ACC Indoor Championship High Jump (I) 3 6.00 2.18m 7- 1.75 02/23/2002 Virginia Tech Last Chance High Jump (I) 1T 9.00 2.10m 6-10.75 03/02/2002 FSU Season Opener High Jump 1 5.00 2.02m 6- 7.50 03/09/2002 NCAA Indoor Championship High Jump (I) 5T 3.50 2.13m 6-11.75 03/30/2002 Florida Relays High Jump 7 0.00 2.15m 7- 0.50 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational High Jump 2 4.00 2.08m 6- 9.75 04/13/2002 Three Way Meet 200 Meters 10 0.00 22.66 04/13/2002 Three Way Meet High Jump 1 5.00 2.18m 7- 1.75 04/20/2002 ACC Outdoor Championship High Jump 2 8.00 2.19m 7- 2.25 05/04/2002 Texas Invitational High Jump 4 2.00 2.13m 6-11.75 05/12/2002 Seminole Twilight High Jump 2 4.00 2.05m 6- 8.75 05/18/2002 Georgia Tech Invitational High Jump 4T 4.00 2.10m 6-10.75 06/01/2002 NCAA Outdoor Championship High Jump 12 0.00 2.14m 7- 0.25 57.50 Sean Campbell Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 800 Meters (I) 7 0.00 1:57.94 01/12/2002 Florida Intercollegiate 4x800 Meter Relay (I) 2 1.00 7:54.82 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 800 Meters (I) 11 0.00 1:57.00 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 400 Meters (I) 18 0.00 49.70 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 200 Meters (I) 5 1.00 21.55 02/10/2002 Gator Invitational 400 Meters (I) 9 0.00 49.47 02/16/2002 ACC Indoor Championship 4x400-Meter Relay (I) 4 1.25 3:19.79 02/16/2002 ACC Indoor Championship Distance Medley Relay (I) 8 0.25 10:30.56 02/23/2002 Virginia Tech Last Chance 800 Meters (I) 16 0.00 1:54.87 03/02/2002 Nebraska Last Chance 400 Meters (I) 3 3.00 48.78 03/02/2002 Nebraska Last Chance 4x400-Meter Relay (I) 1 1.25 3:10.34 03/16/2002 Snowbird Invitational 400 Meters 1 5.00 48.20 03/23/2002 Florida State Relays 800 Meters 1 5.00 1:50.82 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 800 Meters 2 4.00 1:49.16 04/13/2002 Three Way Meet 400 Meters 3 3.00 46.99 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 800 Meters 1 10.00 1:49.69 05/04/2002 Texas Invitational 800 Meters 1 5.00 1:49.06 05/12/2002 Seminole Twilight 800 Meters 1 5.00 1:50.66 05/18/2002 Georgia Tech Invitational 800 Meters 9 0.00 1:50.10 06/01/2002 NCAA Outdoor Championship 4x400-Meter Relay 10 0.00 3:06.05 44.75 Nate Davis Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 04/13/2002 Three Way Meet 3000 Meters 7 0.00 9:12.82 0.00 Andy Diakos Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/09/2002 FAMU Relays Shot Put 4 2.00 14.86m 48- 9 2.00 Anthony Egger Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/02/2002 FSU Season Opener 400 Meters 4 2.00 50.34 03/09/2002 FAMU Relays 400 Meters 11 0.00 50.55 03/16/2002 Snowbird Invitational 400 Meters 5 1.00 49.67 03/23/2002 Florida State Relays 400 Meters 12 0.00 51.05 03/30/2002 Florida Relays 400 Meters 44 0.00 50.30 04/13/2002 Three Way Meet 400 Meters 8 0.00 49.75 05/12/2002 Seminole Twilight 200 Meters 13 0.00 22.66 05/12/2002 Seminole Twilight 400 Meters 8 0.00 50.62 3.00 Dave Guerra Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/02/2002 FSU Season Opener 5000 Meters 6 0.00 15:27.14 03/09/2002 FAMU Relays 1500 Meters 4 2.00 4:05.23 03/16/2002 Snowbird Invitational 3000 Meter Steeplechase 1 5.00 9:30.14 03/23/2002 Florida State Relays 1500 Meters 6 0.00 3:52.67 03/30/2002 Florida Relays 3000 Meter Steeplechase 5 1.00 9:16.53 04/13/2002 Three Way Meet 2000-Meter Steeplechase 2 4.00 6:07.90 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 3000 Meter Steeplechase 6 3.00 9:17.84 15.00 Iain Harnden Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 55 Meter Hurdles (I) 3 3.00 7.49 3.00 Zach Heissner Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/09/2002 FAMU Relays 1500 Meters 9 0.00 4:13.54 03/23/2002 Florida State Relays 3000 Meter Steeplechase 1 5.00 9:24.35 03/30/2002 Florida Relays 5000 Meters 5 1.00 14:56.89 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 3000 Meter Steeplechase 1 5.00 9:15.89 04/13/2002 Three Way Meet 2000-Meter Steeplechase 1 5.00 6:00.69 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 5000 Meters 17 0.00 15:01.59 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 3000 Meter Steeplechase 4 5.00 9:07.38 21.00 Michael Jennings Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 800 Meters (I) 2 4.00 1:56.46 01/12/2002 Florida Intercollegiate 4x800 Meter Relay (I) 2 1.00 7:54.82 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 400 Meters (I) 3 3.00 49.01 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 400 Meters (I) 3 3.00 47.73 02/16/2002 ACC Indoor Championship 200 Meters (I) 3 6.00 21.79 02/16/2002 ACC Indoor Championship 400 Meters (I) 7 2.00 48.76 03/02/2002 Nebraska Last Chance 400 Meters (I) 2 4.00 48.31 03/02/2002 Nebraska Last Chance 4x400-Meter Relay (I) 1 1.25 3:10.34 03/16/2002 Snowbird Invitational 100 Meters 2 4.00 10.63 03/16/2002 Snowbird Invitational 200 Meters 2 4.00 21.44 03/23/2002 Florida State Relays 400 Meters 4 2.00 47.04 04/13/2002 Three Way Meet 200 Meters 4 2.00 21.39 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 200 Meters 2 8.00 21.01 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 400 Meters 3 6.00 46.03 06/01/2002 NCAA Outdoor Championship 4x400-Meter Relay 10 0.00 3:06.05 50.25 David Johnson Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 800 Meters (I) 1 5.00 1:56.24 01/12/2002 Florida Intercollegiate 4x800 Meter Relay (I) 2 1.00 7:54.82 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 800 Meters (I) 2 4.00 1:53.54 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 800 Meters (I) 11 0.00 1:53.78 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 600-Yard Run (I) 1 5.00 1:10.31 02/16/2002 ACC Indoor Championship 4x400-Meter Relay (I) 4 1.25 3:19.79 02/16/2002 ACC Indoor Championship Distance Medley Relay (I) 8 0.25 10:30.56 02/23/2002 Virginia Tech Last Chance 800 Meters (I) 3 3.00 1:51.69 03/02/2002 Nebraska Last Chance 800 Meters (I) 1 5.00 1:51.86 03/02/2002 Nebraska Last Chance 4x400-Meter Relay (I) 1 1.25 3:10.34 03/16/2002 Snowbird Invitational 800 Meters 2 4.00 1:51.78 03/23/2002 Florida State Relays 800 Meters 2 4.00 1:51.30 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 800 Meters 3 3.00 1:50.48 04/13/2002 Three Way Meet 1500 Meters 1 5.00 3:55.55 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 800 Meters 3 6.00 1:50.59 05/04/2002 Texas Invitational 800 Meters 2 4.00 1:49.54 05/12/2002 Seminole Twilight 800 Meters 3 3.00 1:51.14 05/18/2002 Georgia Tech Invitational 800 Meters 22 0.00 1:52.73 06/01/2002 NCAA Outdoor Championship 4x400-Meter Relay 10 0.00 3:06.05 54.75 Marqus Johnson Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Weight Throw (I) 6 0.00 15.72m 51- 7 02/10/2002 Gator Invitational Weight Throw (I) 11 0.00 16.16m 53- 0.25 03/09/2002 FAMU Relays Discus 1 5.00 50.64m 166- 2 03/16/2002 Snowbird Invitational Discus 1 5.00 51.48m 168-11 03/23/2002 Florida State Relays Discus 1 5.00 49.30m 161- 9 03/23/2002 Florida State Relays Hammer 8 0.00 44.88m 147- 3 03/30/2002 Florida Relays Discus 3 3.00 51.27m 168- 2 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Discus 2 4.00 47.70m 156- 6 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Hammer 8T 0.00 46.27m 151-10 04/13/2002 Three Way Meet Discus 5 1.00 45.91m 150- 7 04/13/2002 Three Way Meet Hammer 4 2.00 49.10m 161- 1 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Shot Put 12 0.00 14.02m 46- 0 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Discus 5 4.00 50.64m 166- 2 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Hammer 10 0.00 50.54m 165-10 05/12/2002 Seminole Twilight Discus 1 5.00 50.90m 167- 0 34.00 Kolby Jones Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 55 Meters (I) 16 0.00 6.61 01/12/2002 Florida Intercollegiate Long Jump (I) 4 2.00 7.18m 23- 6.75 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 60 Meters (I) 14 0.00 7.04 01/19/2002 Carolina Elite Invitational Long Jump (I) 5 1.00 7.27m 23-10.25 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 60 Meters (I) 20 0.00 7.03 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza Long Jump (I) 10 0.00 7.12m 23- 4.50 02/16/2002 ACC Indoor Championship Long Jump (I) 2 8.00 7.24m 23- 9 03/02/2002 FSU Season Opener Long Jump 2 4.00 7.14m 23- 5.25 03/02/2002 FSU Season Opener Triple Jump 1 5.00 13.07m 42-10.50 03/23/2002 Florida State Relays 100 Meters 9 0.00 10.82w 03/23/2002 Florida State Relays 200 Meters 2 4.00 21.75w 03/23/2002 Florida State Relays Long Jump 4 2.00 7.39m 24- 3 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 100 Meters 7 0.00 10.78 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Long Jump 3 3.00 7.12m 23- 4.50 04/13/2002 Three Way Meet 100 Meters 5 1.00 10.66 04/13/2002 Three Way Meet Long Jump 5 1.00 7.03m 23- 0.75 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 100 Meters 8 1.00 10.54 prelims 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 200 Meters 15 0.00 21.63 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Long Jump 1 10.00 7.54m 24- 9 05/04/2002 Texas Invitational 100 Meters 18 0.00 10.74 05/04/2002 Texas Invitational Long Jump 4 2.00 7.18m 23- 6.75 05/12/2002 Seminole Twilight 100 Meters 3 3.00 10.65 05/18/2002 Georgia Tech Invitational 100 Meters 28 0.00 10.81 47.00 Tommy Kunish Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/02/2002 FSU Season Opener 5000 Meters 4 2.00 15:04.08 03/09/2002 FAMU Relays 1500 Meters 3 3.00 4:02.63 03/16/2002 Snowbird Invitational 5000 Meters 6 0.00 15:26.26 03/23/2002 Florida State Relays 10000 Meters 3 3.00 30:51.16 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 5000 Meters 4 2.00 14:37.40 04/13/2002 Three Way Meet 1500 Meters 2 4.00 3:56.35 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 5000 Meters 18 0.00 15:07.82 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 10000 Meters 11 0.00 31:47.78 14.00 B.J. Linnenbrink Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Weight Throw (I) 1 5.00 18.74m 61- 5.75 01/26/2002 Blue Heaven Rumble Weight Throw (I) 4 2.00 18.04m 59- 2.25 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza Weight Throw (I) 6 0.00 18.47m 60- 7.25 02/10/2002 Gator Invitational Weight Throw (I) 1 5.00 20.91m 68- 7.25 02/16/2002 ACC Indoor Championship Weight Throw (I) 2 8.00 20.16m 66- 1.75 02/23/2002 Virginia Tech Last Chance Weight Throw (I) 2 4.00 20.60m 67- 7 02/28/2002 Nike Fast Times Weight Throw (I) 2 4.00 19.83m 65- 0.75 03/23/2002 Florida State Relays Shot Put 4 2.00 14.53m 47- 8 03/23/2002 Florida State Relays Hammer 7 0.00 45.74m 150- 1 03/30/2002 Florida Relays Hammer 1 5.00 58.77m 192-10 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Shot Put 11 0.00 13.56m 44- 6 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Hammer 2 4.00 56.21m 184- 5 04/13/2002 Three Way Meet Hammer 1 5.00 56.65m 185-10 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Shot Put 9 0.00 14.91m 48-11 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Hammer 4 5.00 56.04m 183-10 04/27/2002 Penn Relays Hammer 0.00 59.48m 195- 2 05/04/2002 Texas Invitational Hammer 1 5.00 56.89m 186- 8 05/12/2002 Seminole Twilight Hammer 1 5.00 58.55m 192- 1 05/18/2002 Georgia Tech Invitational Hammer 10 0.00 53.94m 177- 0 59.00 Mario Lowe Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Triple Jump (I) 1 5.00 15.71m 51- 6.50 01/19/2002 Carolina Elite Invitational Triple Jump (I) 2 4.00 15.35m 50- 4.50 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza Triple Jump (I) 8 0.00 15.49m 50-10 02/16/2002 ACC Indoor Championship Triple Jump (I) 1 10.00 15.21m 49-11 02/28/2002 Nike Fast Times Triple Jump (I) 2 4.00 15.43m 50- 7.50 03/09/2002 FAMU Relays Triple Jump 1 5.00 15.78m 51- 9.25 03/16/2002 Snowbird Invitational Long Jump 1 5.00 7.16m 23- 6 03/16/2002 Snowbird Invitational Triple Jump 1 5.00 15.38m 50- 5.50 03/23/2002 Florida State Relays Triple Jump 1 5.00 15.19m 49-10 03/30/2002 Florida Relays High Jump 8T 0.00 1.98m 6- 6 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Triple Jump 2 4.00 15.39m 50- 6 04/13/2002 Three Way Meet Long Jump 2 4.00 7.14m 23- 5.25 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Long Jump 5 4.00 7.33m 24- 0.75 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Triple Jump 1 10.00 16.09m 52- 9.50 05/04/2002 Texas Invitational Triple Jump 1 5.00 15.90m 52- 2 05/12/2002 Seminole Twilight Triple Jump 1 5.00 16.11m 52-10.25 06/01/2002 NCAA Outdoor Championship Triple Jump 4 5.00 16.15m 53- 0 80.00 Aneshu Mushanga Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 55 Meters (I) 12 0.00 6.54 01/12/2002 Florida Intercollegiate 200 Meters (I) 12 0.00 22.34 01/26/2002 Blue Heaven Rumble 60 Meters (I) 48T 0.00 7.07 01/26/2002 Blue Heaven Rumble 200 Meters (I) 36 0.00 22.90 02/10/2002 Gator Invitational 55 Meters (I) 19 0.00 6.60 02/10/2002 Gator Invitational 200 Meters (I) 19 0.00 22.78 02/16/2002 ACC Indoor Championship 4x400-Meter Relay (I) 4 1.25 3:19.79 02/16/2002 ACC Indoor Championship Distance Medley Relay (I) 8 0.25 10:30.56 03/02/2002 FSU Season Opener 100 Meters 5 1.00 10.81 03/02/2002 FSU Season Opener 200 Meters 2 4.00 22.16 03/09/2002 FAMU Relays 100 Meters 15 0.00 11.34 03/16/2002 Snowbird Invitational 100 Meters 6 0.00 10.77 03/16/2002 Snowbird Invitational 200 Meters 6T 0.00 22.39 03/23/2002 Florida State Relays 100 Meters 7 0.00 10.80w 03/23/2002 Florida State Relays 200 Meters 3 3.00 21.81w 03/30/2002 Florida Relays 100 Meters 18 0.00 10.79 03/30/2002 Florida Relays 200 Meters 13T 0.00 21.67 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 100 Meters 31 0.00 11.17 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 100 Meters 14 0.00 10.90 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 200 Meters 20 0.00 22.26 9.50 Ryan O'Donnell Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Weight Throw (I) 4 2.00 15.98m 52- 5 01/19/2002 Carolina Elite Invitational Weight Throw (I) 6 0.00 16.20m 53- 1.75 01/26/2002 Blue Heaven Rumble Weight Throw (I) 16 0.00 15.66m 51- 4.50 02/10/2002 Gator Invitational Weight Throw (I) 10 0.00 16.62m 54- 6.25 02/16/2002 ACC Indoor Championship Weight Throw (I) 8 1.00 17.21m 56- 5.75 03/02/2002 FSU Season Opener Hammer 2 4.00 48.64m 159- 7 03/09/2002 FAMU Relays Discus 2 4.00 46.50m 152- 7 03/16/2002 Snowbird Invitational Hammer 2 4.00 51.60m 169- 3 03/23/2002 Florida State Relays Hammer 6 0.00 48.07m 157- 8 03/30/2002 Florida Relays Hammer 13 0.00 50.65m 166- 2 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Hammer 7 0.00 49.62m 162- 9 04/13/2002 Three Way Meet Hammer 3 3.00 51.60m 169- 3 18.00 Nabavi Oliver Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 400 Meters (I) 15 0.00 51.73 01/12/2002 Florida Intercollegiate 55 Meter Hurdles (I) 12 0.00 7.92 03/02/2002 FSU Season Opener 800 Meters 18 0.00 2:13.14 03/16/2002 Snowbird Invitational 400 Meter Hurdles 5 1.00 54.08 03/23/2002 Florida State Relays 110 Meter Hurdles 12 0.00 15.50 03/23/2002 Florida State Relays 400 Meter Hurdles 8 0.00 55.88 03/30/2002 Florida Relays 400 Meter Hurdles 17 0.00 54.04 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 110 Meter Hurdles 17 0.00 15.71 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 400 Meter Hurdles 7 0.00 53.94 04/13/2002 Three Way Meet 110 Meter Hurdles 7 0.00 15.23 04/13/2002 Three Way Meet 400 Meter Hurdles 5 1.00 52.99 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 110 Meter Hurdles 11 0.00 15.05 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 400 Meter Hurdles 3 6.00 52.57 8.00 Joe Paiva Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 400 Meters (I) 14 0.00 51.66 01/12/2002 Florida Intercollegiate 55 Meter Hurdles (I) 19 0.00 8.28 03/02/2002 FSU Season Opener 110 Meter Hurdles 6 0.00 15.43 03/02/2002 FSU Season Opener 400 Meter Hurdles 3 3.00 54.48 03/09/2002 FAMU Relays 110 Meter Hurdles 12 0.00 16.25 03/09/2002 FAMU Relays 400 Meter Hurdles 11 0.00 58.05 03/16/2002 Snowbird Invitational 110 Meter Hurdles 2 4.00 15.43 03/16/2002 Snowbird Invitational 400 Meter Hurdles 8 0.00 57.10 03/23/2002 Florida State Relays 110 Meter Hurdles 4 2.00 15.46 03/23/2002 Florida State Relays 400 Meter Hurdles 2 4.00 53.79 03/30/2002 Florida Relays 400 Meter Hurdles 16 0.00 54.02 04/13/2002 Three Way Meet 110 Meter Hurdles 8 0.00 15.63 04/13/2002 Three Way Meet 400 Meter Hurdles 7 0.00 54.61 13.00 Marco Parsons Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/09/2002 FAMU Relays 400 Meters 24 0.00 54.40 0.00 Shawn Patterson Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 04/13/2002 Three Way Meet 3000 Meters 5 1.00 8:56.79 1.00 Pete Prato Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/02/2002 FSU Season Opener 400 Meter Hurdles 4 2.00 54.62 03/09/2002 FAMU Relays 400 Meter Hurdles 4 2.00 55.73 03/16/2002 Snowbird Invitational 400 Meter Hurdles 6 0.00 55.55 03/23/2002 Florida State Relays 400 Meter Hurdles 4 2.00 55.14 03/30/2002 Florida Relays 400 Meter Hurdles 25 0.00 54.95 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 400 Meter Hurdles 15 0.00 55.37 04/13/2002 Three Way Meet 400 Meter Hurdles 8 0.00 54.75 6.00 Cedrick Robinson Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 800 Meters (I) 8 0.00 1:58.89 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 400 Meters (I) 4 2.00 49.13 02/10/2002 Gator Invitational 400 Meters (I) 1 5.00 48.11 02/16/2002 ACC Indoor Championship 200 Meters (I) 4 5.00 21.87 02/16/2002 ACC Indoor Championship 400 Meters (I) 5 4.00 48.54 03/02/2002 Nebraska Last Chance 400 Meters (I) 1 5.00 48.17 03/02/2002 Nebraska Last Chance 4x400-Meter Relay (I) 1 1.25 3:10.34 03/16/2002 Snowbird Invitational 100 Meters 5 1.00 10.75 03/16/2002 Snowbird Invitational 200 Meters 3 3.00 21.54 03/23/2002 Florida State Relays 400 Meters 3 3.00 46.80 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 400 Meters 6 0.00 47.04 04/13/2002 Three Way Meet 200 Meters 3 3.00 21.18 04/13/2002 Three Way Meet 400 Meters 1 5.00 46.47 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 200 Meters 3 6.00 21.04 prelims 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 400 Meters 6 3.00 46.73 05/04/2002 Texas Invitational 200 Meters 9 0.00 21.22 05/04/2002 Texas Invitational 400 Meters 17 0.00 48.67 05/12/2002 Seminole Twilight 200 Meters 2 4.00 21.62 05/12/2002 Seminole Twilight 400 Meters 3 3.00 47.08 05/18/2002 Georgia Tech Invitational 400 Meters 22 0.00 47.93 06/01/2002 NCAA Outdoor Championship 4x400-Meter Relay 10 0.00 3:06.05 53.25 Dan Royal Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 02/10/2002 Gator Invitational Shot Put (I) 12 0.00 12.99m 42- 7.50 02/10/2002 Gator Invitational Weight Throw (I) 14 0.00 12.92m 42- 4.75 03/09/2002 FAMU Relays Shot Put 5 1.00 14.68m 48- 2 03/09/2002 FAMU Relays Discus 5 1.00 42.62m 139-10 03/30/2002 Florida Relays Discus 7 0.00 45.19m 148- 3 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Shot Put 8 0.00 14.33m 47- 0.25 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Discus 6 0.00 45.30m 148- 7 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Hammer 8T 0.00 46.27m 151-10 04/13/2002 Three Way Meet Shot Put 4 2.00 15.25m 50- 0.50 04/13/2002 Three Way Meet Discus 1 5.00 48.03m 157- 7 04/13/2002 Three Way Meet Hammer 5 1.00 47.21m 154-11 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Shot Put 8 1.00 14.91m 48-11 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Discus 8 1.00 49.69m 163- 0 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Hammer 13 0.00 48.37m 158- 8 05/12/2002 Seminole Twilight Shot Put 3 3.00 14.51m 47- 7.25 05/12/2002 Seminole Twilight Discus 2 4.00 47.30m 155- 2 05/12/2002 Seminole Twilight Hammer 3 3.00 46.38m 152- 2 22.00 Dorian Scott Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Shot Put (I) 10 0.00 13.03m 42- 9 01/19/2002 Carolina Elite Invitational Shot Put (I) 2 4.00 17.16m 56- 3.75 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza Shot Put (I) 5 1.00 16.69m 54- 9.25 02/10/2002 Gator Invitational Shot Put (I) 3 3.00 16.22m 53- 2.50 02/16/2002 ACC Indoor Championship Shot Put (I) 3 6.00 16.83m 55- 2.75 02/23/2002 Virginia Tech Last Chance Shot Put (I) 2 4.00 16.93m 55- 6.50 03/02/2002 FSU Season Opener Shot Put 1 5.00 16.73m 54-10.75 03/02/2002 FSU Season Opener Discus 9 0.00 34.48m 113- 1 03/09/2002 FAMU Relays Shot Put 2 4.00 15.45m 50- 8.25 03/09/2002 FAMU Relays Discus 10 0.00 38.30m 125- 8 03/16/2002 Snowbird Invitational Shot Put 1 5.00 17.01m 55- 9.75 03/16/2002 Snowbird Invitational Discus 4 2.00 46.44m 152- 4 03/23/2002 Florida State Relays Shot Put 1 5.00 17.54m 57- 6.50 03/23/2002 Florida State Relays Discus 7 0.00 42.24m 138- 7 03/30/2002 Florida Relays Shot Put 8 0.00 16.50m 54- 1.75 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Shot Put 2 4.00 16.94m 55- 7 04/13/2002 Three Way Meet Shot Put 1 5.00 16.46m 54- 0 04/13/2002 Three Way Meet Discus 8 0.00 41.70m 136-10 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Shot Put 3 6.00 17.25m 56- 7.25 05/04/2002 Texas Invitational Shot Put 2 4.00 17.14m 56- 2.75 05/12/2002 Seminole Twilight Shot Put 1 5.00 16.15m 53- 0 05/18/2002 Georgia Tech Invitational Shot Put 5 1.00 17.09m 56- 1 64.00 Nick Stuart Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 02/16/2002 ACC Indoor Championship 3000 Meters (I) 31 0.00 8:57.68 03/02/2002 FSU Season Opener 1500 Meters 2 4.00 4:03.32 4.00 Jared Sweetser Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Pole Vault (I) 6 0.00 4.60m 15- 1 01/26/2002 Blue Heaven Rumble Pole Vault (I) 17T 0.00 4.45m 14- 7.25 02/10/2002 Gator Invitational Pole Vault (I) 11 0.00 4.48m 14- 8.25 02/16/2002 ACC Indoor Championship Pole Vault (I) 10 0.00 4.55m 14-11 03/02/2002 FSU Season Opener Pole Vault 2 4.00 4.65m 15- 3.25 03/09/2002 FAMU Relays Pole Vault 1 5.00 4.70m 15- 5 03/23/2002 Florida State Relays Pole Vault 3 3.00 4.70m 15- 5 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Pole Vault 3T 5.50 4.67m 15- 3.75 04/13/2002 Three Way Meet Pole Vault 3 3.00 4.70m 15- 5 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Pole Vault 7 2.00 4.80m 15- 9 05/12/2002 Seminole Twilight Pole Vault 3T 5.50 4.74m 15- 6.50 28.00 Byron Taylor Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 400 Meters (I) 6 0.00 49.95 01/12/2002 Florida Intercollegiate 55 Meter Hurdles (I) 10 0.00 7.63 03/02/2002 FSU Season Opener 110 Meter Hurdles 4 2.00 15.09 03/02/2002 FSU Season Opener 400 Meter Hurdles 1 5.00 52.87 03/09/2002 FAMU Relays 110 Meter Hurdles 6 0.00 15.45 03/09/2002 FAMU Relays 400 Meter Hurdles 1 5.00 53.24 03/16/2002 Snowbird Invitational 110 Meter Hurdles 4 2.00 15.69 03/16/2002 Snowbird Invitational 400 Meter Hurdles 2 4.00 51.58 03/23/2002 Florida State Relays 110 Meter Hurdles 5 1.00 15.05 03/23/2002 Florida State Relays 400 Meter Hurdles 1 5.00 51.34 03/30/2002 Florida Relays 400 Meter Hurdles 19 0.00 54.25 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 110 Meter Hurdles 8 0.00 14.84 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 400 Meter Hurdles 2 4.00 51.62 04/13/2002 Three Way Meet 110 Meter Hurdles 2 4.00 14.39 04/13/2002 Three Way Meet 400 Meter Hurdles 2 4.00 51.22 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 110 Meter Hurdles 5 4.00 14.53 prelims 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 400 Meter Hurdles 1 10.00 51.64 05/12/2002 Seminole Twilight 400 Meter Hurdles 6 0.00 52.25 50.00 Craphonso Thorpe Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 200 Meters (I) 9 0.00 22.90 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 60 Meters (I) 9 0.00 6.88 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 200 Meters (I) 3 3.00 21.42 02/10/2002 Gator Invitational 55 Meters (I) 10 0.00 6.44 02/16/2002 ACC Indoor Championship 4x400-Meter Relay (I) 4 1.25 3:19.79 03/02/2002 FSU Season Opener 100 Meters 1 5.00 10.52 03/09/2002 FAMU Relays 100 Meters 1 5.00 10.69 03/16/2002 Snowbird Invitational 100 Meters 1 5.00 10.53 03/16/2002 Snowbird Invitational 200 Meters 1 5.00 21.25 03/23/2002 Florida State Relays 100 Meters 2 4.00 10.55 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 100 Meters 7 2.00 10.53 prelims 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 200 Meters 4 5.00 21.27 05/04/2002 Texas Invitational 100 Meters 12 0.00 10.69 05/04/2002 Texas Invitational 200 Meters 3 3.00 21.00 05/12/2002 Seminole Twilight 200 Meters 1 5.00 21.18 43.25 Joep Tigchelaar Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 3000 Meters (I) 2 4.00 8:29.89 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 3000 Meters (I) 3 3.00 8:22.02 02/16/2002 ACC Indoor Championship 3000 Meters (I) 12 0.00 8:31.68 02/16/2002 ACC Indoor Championship 5000 Meters (I) 4 5.00 14:26.73 03/02/2002 FSU Season Opener 5000 Meters 3 3.00 14:48.02 03/16/2002 Snowbird Invitational 5000 Meters 1 5.00 14:25.61 04/13/2002 Three Way Meet 3000 Meters 1 5.00 8:28.32 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 5000 Meters 3 6.00 14:24.11 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 10000 Meters 1 10.00 30:58.15 06/01/2002 NCAA Outdoor Championship 10000 Meters 16 0.00 30:37.31 41.00 Maarten van den Heuvel Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/19/2002 Carolina Elite Invitational 800 Meters (I) 8 0.00 1:56.31 02/02/2002 Nebraska Distance Extravaganza 800 Meters (I) 5 1.00 1:52.59 02/16/2002 ACC Indoor Championship 800 Meters (I) 2 8.00 1:53.42 02/16/2002 ACC Indoor Championship Distance Medley Relay (I) 8 0.25 10:30.56 03/23/2002 Florida State Relays 1500 Meters 1 5.00 3:45.15 03/30/2002 Florida Relays 800 Meters 1 5.00 1:51.08 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 1500 Meters 1 5.00 3:43.10 04/13/2002 Three Way Meet 800 Meters 1 5.00 1:51.00 04/20/2002 ACC Outdoor Championship 1500 Meters 1 10.00 3:44.95 05/18/2002 Georgia Tech Invitational 1500 Meters 34 0.00 3:59.99 06/01/2002 NCAA Outdoor Championship 1500 Meters 19 0.00 3:49.20 39.25 Jim Van Veen Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 04/13/2002 Three Way Meet 3000 Meters 4 2.00 8:53.75 2.00 Gary Visser Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate 55 Meters (I) 23 0.00 6.79 01/12/2002 Florida Intercollegiate 55 Meter Hurdles (I) 15 0.00 8.23 01/12/2002 Florida Intercollegiate Long Jump (I) 10 0.00 5.91m 19- 4.75 01/12/2002 Florida Intercollegiate Pole Vault (I) 12 0.00 4.30m 14- 1.25 02/10/2002 Gator Invitational 200 Meters (I) 23 0.00 23.72 02/10/2002 Gator Invitational 55 Meter Hurdles (I) 19 0.00 8.33 02/10/2002 Gator Invitational Pole Vault (I) 13 0.00 4.48m 14- 8.25 02/16/2002 ACC Indoor Championship Pole Vault (I) 6 3.00 4.70m 15- 5 03/09/2002 FAMU Relays Pole Vault 4 2.00 4.40m 14- 5.25 03/16/2002 Snowbird Invitational Discus 16 0.00 33.95m 111- 5 03/16/2002 Snowbird Invitational Javelin 8 0.00 50.08m 164- 4 03/23/2002 Florida State Relays Pole Vault 1 5.00 4.60m 15- 1 03/23/2002 Florida State Relays Decathlon 6 0.00 5929 pts 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational 110 Meter Hurdles 19 0.00 15.90 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Pole Vault 10 0.00 4.37m 14- 4 04/13/2002 Three Way Meet 110 Meter Hurdles 6 0.00 15.15 04/13/2002 Three Way Meet Pole Vault 6 0.00 4.25m 13-11.25 04/13/2002 Three Way Meet Discus 11 0.00 34.63m 113- 7 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Pole Vault 13 0.00 4.65m 15- 3 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Decathlon 0.00 6534 pts 05/12/2002 Seminole Twilight 110 Meter Hurdles 5 1.00 15.43 05/12/2002 Seminole Twilight Hammer 4 2.00 46.83m 153- 8 13.00 B.J. Ward Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 05/12/2002 Seminole Twilight 200 Meters 11 0.00 22.20 05/18/2002 Georgia Tech Invitational 100 Meters 42 0.00 11.04 0.00 Brooks Weber Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 01/12/2002 Florida Intercollegiate Pole Vault (I) 11 0.00 4.45m 14- 7.25 03/02/2002 FSU Season Opener Pole Vault 3 3.00 4.50m 14- 9.25 03/09/2002 FAMU Relays Pole Vault 2 4.00 4.55m 14-11 03/16/2002 Snowbird Invitational Pole Vault 3 3.00 4.45m 14- 7.25 03/23/2002 Florida State Relays Pole Vault 7T 0.00 4.30m 14- 1.25 03/30/2002 Florida Relays Pole Vault 9 0.00 4.55m 14-11 04/06/2002 Yellow Jacket Invitational Pole Vault 5 1.00 4.67m 15- 3.75 04/13/2002 Three Way Meet Pole Vault 2 4.00 4.70m 15- 5 04/20/2002 ACC Outdoor Championship Pole Vault 6 3.00 4.80m 15- 9 05/12/2002 Seminole Twilight Pole Vault 3T 5.50 4.74m 15- 6.50 23.50 Courtney Wright Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/09/2002 FAMU Relays Long Jump 9 0.00 6.86m 22- 6.25 0.00 Mason Yost Date Opponent Event Place Points Results Comment ========== ============================== ============================== ===== ====== ================== =============== 03/02/2002 FSU Season Opener High Jump 4T 1.00 1.87m 6- 1.75 03/16/2002 Snowbird Invitational High Jump 6T 0.00 1.83m 6- 0 05/12/2002 Seminole Twilight High Jump 5 1.00 1.90m 6- 2.75 2.00