Year-by-Year Women's Golf Rosters

Year-by-Year Women's Golf Rosters

1968 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Karen Crews                           
* Donna Petrizzi                        

1969 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Karen Crews                *    
* Cindy Peterka                   

1970 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Cindy Peterka              *    

1971 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Janet Lester          Fr        
* Darlene Towne                   

1972 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Denise Bisset         Fr        Jacksonville (Terry Parker)
* Janet Lester          So   *    
* Elena Monteferris               
* Cindy Peterka              **   

1973 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Denise Bisset         So   *    Jacksonville (Terry Parker)
* Cindy Hilty           Fr        Lake City (Columbia)
* Janet Lester          Jr   **   
* Chris Roa                       
* Lou Weddington                  
* Melissa Workman                 

1974 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Becky Baker           Fr        Saint Louis, MO (Parkway West)
* Denise Bisset         Jr   **   Jacksonville (Terry Parker)
* Cindy Hilty           So   *    Lake City (Columbia)
* Gayle Lee             Fr        Perry (Taylor County)
* Janet Lester          Sr   ***  
* Lou Weddington             *    
* Melissa Workman            *    

1975 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Becky Baker           So   *    Saint Louis, MO (Parkway West)
* Denise Bisset         Sr   ***  Jacksonville (Terry Parker)
* Cindy Hilty           Jr   **   Lake City (Columbia)
* Fran Kocsis           Fr        Kalamazoo, MI
* Gayle Lee             So   *    Perry (Taylor County)
* Laurie Rusk           Fr        Orlando (Winter Park)

1976 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Becky Baker           Jr   **   Saint Louis, MO (Parkway West)
  Jolyn Barsi           Jr        Macomb, IL (Western)
* Fran Kocsis           So   *    Kalamazoo, MI
  Gayle Lee             Jr   **   Perry (Taylor County)
* Madelyn Posey         Jr        Fitzgerald, GA
  Becky Rood            Jr        Tallahassee
* Laurie Rusk           So   *    Winter Park (Winter Park)
* Erin Wright           Fr        Wichita, KS

1977 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Becky Baker           Sr   ***  Saint Louis, MO (Parkway West)
* Patti Belcher         Fr        Virginia Beach, VA
  Becky Black                     
* Lea Ann Duke          Fr        Tallahassee
  Mary Fairbrother                
* Fran Kocsis           Jr   **   Kalamazoo, MI
* Linda Lupica          Fr        Rio Piedras, PR
* Madelyn Posey         Sr   *    Fitzgerald, GA
* Laurie Rusk           Jr   **   Stuart (Winter Park)
* Colleen Walker        Jr        West Palm Beach (John I. Leonard)
  Erin Wright           So   *    Wichita, KS

1978 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Patti Belcher         So   *    Virginia Beach, VA
  Lea Ann Duke          So   *    Tallahassee
* Fran Kocsis           Sr   ***  Kalamazoo, MI
* Linda Lupica          So   *    Rio Piedras, PR
  Sarah O'Neal          Fr        Indianapolis, IN
* Laurie Rusk           Sr   ***  Stuart (Winter Park)
* Colleen Walker        Sr   *    West Palm Beach (John I. Leonard)
  Becky Walters         Fr        Indianapolis, IN
* Debbie Warford        Jr        Kevil, KY

1979 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
  Anne Ewing                      
* Michele Guilbault     Fr        Pointe Claire, Quebec, Canada (Gulf Coast JC)
* Linda Lupica          Jr   **   Rio Piedras, PR
  Debbie Miles                    
* Linda Rankin          Fr        Calgary, Alberta, Canada
* Wendy Refram                    
* Debbie Warford        Sr   *    Kevil, KY
* Lisa Young            Fr        Prince Rupert, British Columbia, Canada

1980 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Marla Anderson        5-5   Fr        Jacksonville (Fletcher)
  Leah Berst            5-7   Fr        De Witt, IA (DeWitt Central)
  Linda Brooks                          
  Leslie Dennard        5-5   Fr        Fernandina Beach (Fernandina Beach)
* Jane Geddes                 Fr        Summerville, SC
* Michele Guilbault     5-8   So   *    Pointe Claire, Quebec, Canada (Gulf Coast JC)
  Debbie Miles                          
  Tina Munson                           
  Linda Rankin                So   *    Calgary, Alberta, Canada
  Wendy Refram                     *    
* Nancy Scranton                        
  Becky Stark                           
* Lisa Young                  So   *    Prince Rupert, British Columbia, Canada

1981 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Marla Anderson        5-5   So   *    Jacksonville (Fletcher)
  Leah Berst            5-7   So        De Witt, IA (DeWitt Central)
* Barbara Bunkowsky           Jr        Agincourt, Ontario, Canada
  Jacquelyn Cannizzo                    
  Eliane Carsons                        
  Leslie Dennard        5-5   So        Fernandina Beach (Fernandina Beach)
* Jane Geddes                 So   *    Summerville, SC
* Michele Guilbault     5-8   Jr   **   Pointe Claire, Quebec, Canada (Gulf Coast JC)
  Judy Johnson                Fr        Lakeland
  Shari Lindsey         5-4   Fr        Vero Beach (Vero Beach)
  Debbie Miles                          
  Linda Rankin                Jr   *    Calgary, Alberta, Canada
  Nancy Scranton                   *    
  Paula Slivinsky                       
* Lisa Young                  Jr   **   Prince Rupert, British Columbia, Canada

1982 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Marla Anderson        Jr   **   Jacksonville (Fletcher)
  Leah Berst            Jr        De Witt, IA (DeWitt Central)
* Barbara Bunkowsky     Sr   *    Agincourt, Ontario, Canada
  Elaine Carson         So        West Sunbury, PA (Moniteau)
  Leslie Dennard        Jr        Fernandina Beach (Fernandina Beach)
  Lorraine Elder        Fr        Annandale, VA (Woodson)
* Jane Geddes           Jr   **   Summerville, SC
* Michele Guilbault     Sr   ***  Pointe Claire, Quebec, Canada (Gulf Coast JC)
  Judy Johnson          So        Lakeland
* Julie Kintz           Jr        Atlantis (Cardinal Newman/Palm Beach CC)
  Lyn Leonard           Fr        Panama City (Mosley)
  Shari Lindsey         So        Vero Beach (Vero Beach)
  Debbie Miles                    
  Linda Rankin          Sr   *    Calgary, Alberta, Canada
* Lisa Young            Sr   ***  Prince Rupert, British Columbia, Canada

1983 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Marla Anderson        5-5   Sr   ***  Jacksonville (Fletcher)
  Elaine Carson         5-2   Jr        West Sunbury, PA (Moniteau)
* Leslie Dennard        5-5   Sr        Fernandina Beach (Fernandina Beach)
* Lorraine Elder        5-2   Fr-R      Annandale, VA (Woodson)
* Julie Flynn           5-9   Sr        Marion, SC
* Julie Kintz           5-9   Sr   *    Atlantis (Cardinal Newman/Palm Beach CC)
  Lyn Leonard           5-7   So        Lynn Haven (Mosley)
  Shari Lindsey         5-4   Jr        Vero Beach (Vero Beach)
* Debbie Moss           5-5   Fr        Palm Beach (John I. Leonard)
  Paige Rhodes          5-6   Fr        Jacksonville
  Debbie Zahand         5-4   Fr        Vienna, VA (Marshall)

1984 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Elaine Carson         5-2   Sr        West Sunbury, PA (Moniteau)
* Lorraine Elder        5-2   So-R *    Annandale, VA (Woodson)
* Kristin Ericson       5-10  Fr        Bentonville, AR (East Cooper)
  Jacky Grzywacz        5-2   Fr        Mount Clemens, MI (Chippewa Valley)
* Ann Lavis             5-9   Jr        Uxbridge, Ontario, Canada (John Diefenbaker)
* Lyn Leonard           5-7   Jr        Lynn Haven (Mosley)
* Shari Lindsey         5-4   Jr-R      Vero Beach (Vero Beach)
  Leigh Mills           5-8   Fr        Coral Springs (Coral Springs)
* Debbie Moss           5-5   So   *    Palm Beach (John I. Leonard)
* Debbie Zahand         5-4   So        Vienna, VA (Marshall)

1985 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Lorraine Elder        5-2   Jr-R **   Annandale, VA (Woodson)
* Kristin Ericson       5-10  So   *    Spokane, WA (East Cooper)
* Jacky Grzywacz        5-2   Fr-R      Mount Clemens, MI (Chippewa Valley)
* Ann Lavis             5-9   Sr   *    Uxbridge, Ontario, Canada (John Diefenbaker)
  Lyn Leonard           5-7   Sr   *    Lynn Haven (Mosley)
  Shari Lindsey         5-4   Sr-R *    Vero Beach (Vero Beach)
* Leigh Mills           5-8   Fr-R      Coral Springs (Coral Springs)
* Sarah Nicklin         5-5   Fr        Stourport, England (Stourport)
  Debbie Zahand         5-4   Jr   *    Vienna, VA (Marshall)

1986 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Vanessa Castellucci   5-5   Fr        Orlando (Oak Ridge)
* Vicki Crawford        5-7   Jr        Zephyrhills (Zephyrhills/Alabama)
* Lorraine Elder        5-3   Sr-R ***  Annandale, VA (Woodson)
* Kristin Ericson       5-10  Jr   **   Tulsa, OK (East Cooper)
  Kathy Grant           5-1   Fr        Tampa (Chamberlain)
* Leigh Mills           5-8   So-R *    Coral Springs (Coral Springs)
* Sarah Nicklin         5-5   So   *    Stourport, England (Stourport)
  Debbie Zahand         5-4   Sr   *    Vienna, VA (Marshall)

1987 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
  Litia Bowman          5-6   Jr        Columbus, OH (Bishop Ready/Ohio State)
  Vicki Crawford        5-7   Sr   *    Zephyrhills (Zephyrhills/Alabama)
* Jodie DeCosta         5-7   Fr        Queanbeyan, New South Wales, Australia (Queanbeyan)
* Kristin Ericson       5-10  Sr   ***  Tulsa, OK (East Cooper)
* Cathie Fritz          5-3   Jr        Punta Gorda (Charlotte/Ohio State)
  Kathy Grant           5-2   Fr-R      Tampa (Chamberlain)
  Kristina Kavanaugh    5-8   So        Pittsford, NY (Sutherland)
* Leigh Mills           5-8   Jr-R **   Coral Springs (Coral Springs)
* Sarah Nicklin         5-5   Jr   **   Stourport, England (Stourport)
  Kelly Wotipka         5-5   Fr        Lakeland (Lake Gibson)

1988 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Litia Bowman          5-6   Jr-R      Columbus, OH (Bishop Ready/Ohio State)
* Cathie Fritz          5-3   Sr   *    Punta Gorda (Charlotte/Ohio State)
* Kathy Grant           5-2   So-R      Tampa (Chamberlain)
  Krystal Kennedy       5-1   Fr        Largo (Osceola)
* Leigh Mills           5-8   Sr-R ***  Coral Springs (Coral Springs)
* Sarah Nicklin         5-5   Sr   ***  Stourport, England (Stourport)
* Nadia Ste-Marie       5-7   Jr        Lake City (Columbia/Hawaii)

1989 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Litia Bowman          5-6   Sr-R *    Columbus, OH (Bishop Ready/Ohio State)
* Mary Cobick           5-8   Fr        Amos, Quebec, Canada (Pavillon La Foret)
* Kathy Grant           5-2   Jr-R *    Tampa (Chamberlain)
* Krystal Kennedy       5-1   Fr-R      Largo (Osceola)
  Kelly Pittman         5-3   Fr        Vidalia, GA (Vidalia)
* Emma Rundle           5-9   Fr        Coral Springs (Taravella)
* Nadia Ste-Marie       5-7   Sr   *    Lake City (Columbia/Hawaii)

1990 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Lisa Carriell         5-5   Fr        Paradise Valley, AZ (Xavier Prep)
* Mary Cobick           5-8   So   *    Amos, Quebec, Canada (Pavillon La Foret)
  Jennifer Ernest       5-7   So        Norcross, GA (Norcross)
  Erica Firnhaber       5-6   So        Shelbyville, IL (Shelbyville)
* Kathy Garrahan        5-6   Fr        Naples (Lely)
* Kathy Grant           5-2   Sr-R **   Tampa (Chamberlain)
* Kelly Pittman         5-3   Fr-R      Vidalia, GA (Vidalia)
* Emma Rundle           5-9   So   *    Coral Springs (Taravella)

1991 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Maria Castellucci     5-4   Fr        Orlando (Oak Ridge)
* Mary Cobick           5-8   Jr   **   Amos, Quebec, Canada (Pavillon La Foret)
  Tiffany Faucette      5-5   Fr        Ormond Beach (Seabreeze)
* Erica Firnhaber       5-5   So-R      Shelbyville, IL (Shelbyville)
  Kathy Garrahan        5-6   So   *    Naples (Lely)
  Kelly Pittman         5-3   So-R *    Vidalia, GA (Vidalia)
* Marie-Josee' Rouleau  5-9   So        Saint Lambert, Quebec, Canada (Villa Maria)
* Emma Rundle           5-9   Jr   **   Coral Springs (Taravella)
  Carrie Wallace        5-6   So        Huntington, WV (Huntington East/Virginia Tech)

1992 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Maria Castellucci     5-4   So   *    Orlando (Oak Ridge)
* Mary Cobick           5-8   Sr   ***  Amos, Quebec, Canada (Pavillon La Foret)
  Tiffany Faucette      5-5   So        Ormond Beach (Seabreeze)
* Erica Firnhaber       5-5   Jr-R *    Shelbyville, IL (Shelbyville)
  Kathy Garrahan        5-6   Jr   *    Naples (Lely)
* Kelly Pittman         5-3   Jr-R *    Vidalia, GA (Vidalia)
* Marie-Josee' Rouleau  5-9   Jr   *    Saint Lambert, Quebec, Canada (Villa Maria)
* Emma Rundle           5-9   Sr   ***  Coral Springs (Taravella)
  Sarah Stimac          5-2   Fr        Fort Walton Beach (Choctawhatchee)
  Carrie Wallace        5-6   Jr        Huntington, WV (Huntington East/Virginia Tech)
  Lindsey Wilkes        5-8   Fr        Tampa (Winter Park)

1993 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Kate Burton           5-5   Fr        Surrey, England (Wallington)
* Maria Castellucci     5-4   Jr   **   Orlando (Oak Ridge)
* Tiffany Faucette      5-5   So-R      Ormond Beach (Seabreeze)
  Amie Girard           5-7   Fr        Longwood (Lake Brantley)
* Mabel Pascual del Pobil
                        5-8   Fr        Cadiz, Spain (San Luis Gonzaga)
* Kelly Pittman         5-3   Sr-R **   Vidalia, GA (Vidalia)
* Marie-Josee' Rouleau  5-9   Sr   **   Saint Lambert, Quebec, Canada (Villa Maria)
  Sarah Stimac          5-2   So        Fort Walton Beach (Choctawhatchee)
  Carrie Wallace        5-6   Sr        Huntington, WV (Huntington East/Virginia Tech)
  Lindsey Wilkes        5-8   So        Tampa (Winter Park)

1994 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
  Cindy Bissett         5-8   Fr        Trophy Club, TX (Northwest)
* Kate Burton           5-5   So   *    Surrey, England (Wallington)
* Maria Castellucci     5-4   Sr   ***  Orlando (Oak Ridge)
* Tiffany Faucette      5-5   Jr-R *    Ormond Beach (Seabreeze)
  Amie Girard           5-7   Fr-R      Longwood (Lake Brantley)
* Mabel Pascual del Pobil
                        5-8   So   *    Cadiz, Spain (San Luis Gonzaga)
  Sarah Stimac          5-2   Jr        Fort Walton Beach (Choctawhatchee)
* Karen Stupples        5-5   So        Kent, England (Thanet Technical/Arkansas State)
  Rhoda Ward            5-8   Fr        Gainesville (Buchholz)

1995 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
  Cindy Bissett         5-8   So        Trophy Club, TX (Northwest)
  Amy Bond              5-9   Fr        Ocala (Vanguard)
* Kate Burton           5-5   Jr   **   Surrey, England (Wallington)
* Tiffany Faucette      5-5   Sr-R **   Ormond Beach (Seabreeze)
  Kelly Hoffmeyer       5-6   Fr        Lansing, MI (East Lansing)
  Amy O'Daniel          5-8   Fr        Prospect, KY (Ballard)
* Aguri Okura           5-8   Fr-R      Osaka, Japan (Kobe College/UNC-Greensboro)
* Mabel Pascual del Pobil
                        5-9   Jr   **   Cadiz, Spain (San Luis Gonzaga)
  Sarah Stimac          5-1   Jr-R      Fort Walton Beach (Choctawhatchee)
* Karen Stupples        5-5   Jr   *    Kent, England (Thanet Technical/Arkansas State)

1996 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Amy Bond              Fr-R      Ocala (Vanguard)
* Kate Burton           Sr   ***  Surrey, England (Wallington)
* Sarah Capie           Fr        Carterville, IL (Carterville)
  Amy Hill              Fr        Fort Myers (Fort Myers)
  Kelly Hoffmeyer       Fr-R      East Lansing, MI (East Lansing)
  Betsy Jaeger          So        Naples (Saint John Neumann)
  Stacy Manger          Sr        Venice (Venice/Wyoming)
* Aguri Okura           So-R *    Osaka, Japan (Kobe College/UNC-Greensboro)
* Mabel Pascual del Pobil
                        Sr   ***  Cadiz, Spain (San Luis Gonzaga)
* Amy Spooner           Fr        Margate (Douglas)
  J.J. Swindle          Fr        Camilla, GA (Mitchell-Baker)

1997 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Amy Bond              5-9   So-R *    Ocala (Vanguard)
  Stacy Burgin          5-6   Fr        Spring, TX (Klein)
* Sarah Capie           5-1   So   *    Carterville, IL (Carterville)
  Kelly Hoffmeyer       5-6   So-R      East Lansing, MI (East Lansing)
* Erica Iding           5-6   So        Lansing, MI (Lansing Catholic Central/Arkansas)
  Betsy Jaeger          5-9   Jr        Naples (Saint John Neumann)
  Laura Kowalski        5-6   Fr        Plymouth, MI (Ladywood)
* Aguri Okura           5-8   Jr-R **   Osaka, Japan (Kobe College/UNC-Greensboro)
* Amy Spooner           5-7   So   *    Margate (Douglas)
  J.J. Swindle          5-3   Fr-R      Camilla, GA (Mitchell-Baker)

1998 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Amy Bond              Jr-R **   Ocala (Vanguard)
  Stacy Burgin          Fr-R      Spring, TX (Klein)
* Sarah Capie           Jr   **   Carterville, IL (Carterville)
  Bette Lynn Carswell   Fr        Monticello (Saddlebrook Prep)
  Kelly Hoffmeyer       Jr-R      East Lansing, MI (East Lansing)
* Erica Iding           Jr   *    Lansing, MI (Lansing Catholic Central/Arkansas)
  Betsy Jaeger          Jr-R      Naples (Saint John Neumann)
  Laura Kowalski        So        Plymouth, MI (Ladywood)
* Aguri Okura           Sr-R ***  Osaka, Japan (Kobe College/UNC-Greensboro)
* Amy Spooner           Jr   **   Margate (Douglas)
  J.J. Swindle          So-R      Camilla, GA (Mitchell-Baker)
  Kelley Winship        Fr        Dunedin (Dunedin)
* Louise Wright         Fr        Suffolk, England (Ipswich)

1999 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Amy Bond              5-9   Sr-R ***  Ocala (Vanguard)
  Stacy Burgin          5-6   So-R      Spring, TX (Klein)
* Sarah Capie           5-1   Sr   ***  Carterville, IL (Carterville)
* Erica Iding           5-6   Sr   **   Lansing, MI (Lansing Catholic Central/Arkansas)
  Laura Kowalski        5-6   Jr        Plymouth, MI (Ladywood)
  Kristen Sanborn       5-5   Fr        Kansas City, MO (Lee's Summit North)
* Amy Spooner           5-7   Sr   ***  Margate (Douglas)
  Kelley Winship        5-5   So        Dunedin (Dunedin)
* Louise Wright         5-5   So   *    Suffolk, England (Ipswich)
  Alison Zimmer         5-5   Fr        Tallahassee (Lincoln)

2000 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Stacy Burgin          5-6   Jr-R      Spring, TX (Klein)
* Laura Kowalski        5-6   Sr        Plymouth, MI (Ladywood)
* Beth McCumber         5-4   Fr        Orange Park (Orange Park)
* Kristen Sanborn       5-5   So        Longwood (Lee's Summit North)
* Kristin Tamulis       5-7   Fr        Naples (Naples)
  Kelley Winship        5-5   Jr        Dunedin (Dunedin)
* Louise Wright         5-5   Jr   **   Suffolk, England (Ipswich)
* Alison Zimmer         5-5   So        Tallahassee (Lincoln)

2001 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Alison Curdt          5-9   Fr        Ellisville, MO (Marquette)
* Kelley Henderson      5-6   Jr        Marietta, GA (Marietta/Georgia State)
  Lindsay Iding         5-9   Fr        Lansing, MI (Lansing Catholic Central)
* Beth McCumber         5-4   So   *    Orange Park (Orange Park)
  Kristen Sanborn       5-5   Jr   *    Longwood (Lee's Summit North)
* Carrie Sordel         5-4   Fr        Windermere (West Orange)
* Kristin Tamulis       5-7   So   *    Naples (Naples)
  Kelley Winship        5-5   Sr        Dunedin (Dunedin)
* Louise Wright         5-5   Sr   ***  Suffolk, England (Ipswich)
* Alison Zimmer         5-5   Jr   *    Tallahassee (Lincoln)

2002 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Alison Curdt          5-9   So   *    Saint Louis, MO (Marquette)
  Amy Harris            5-5   Fr        Sheffield, England (Loxley College)
  Gemma Harris          5-4   Fr        Sheffield, England (Loxley College)
* Kelley Henderson      5-6   Sr   *    Marietta, GA (Marietta/Georgia State)
  Lindsay Iding         5-9   So        Lansing, MI (Lansing Catholic Central)
* Tyler Johnson         5-4   Fr        Ponte Vedra Beach (Nease)
  Nicole McCormack      5-8   So        Fort Myers (Bishop Verot)
  Kristina Prestipino   5-2   Fr        Coral Springs (Coral Springs)
* Katie Quinney         5-4   So        Atlantic Beach (Fletcher/Jacksonville)
* Carrie Sordel         5-4   So   *    Windermere (West Orange)
* Kristin Tamulis       5-7   Jr   **   Naples (Naples)
* Alison Zimmer         5-5   Sr   **   Tallahassee (Lincoln)

2003 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Alison Curdt          5-9   Jr   **   Saint Louis, MO (Marquette)
  Amy Harris            5-5   So        Sheffield, England (Loxley College)
  Gemma Harris          5-4   So        Sheffield, England (Loxley College)
  Jennifer Harvey       5-6   Fr        Fairfax Station, VA (Robinson)
  Lindsay Iding         5-9   Jr        Lansing, MI (Lansing Catholic Central)
  Tyler Johnson         5-4   So   *    Ponte Vedra Beach (Nease)
* Caroline Larsson      5-8   Fr        Danderyd, Sweden (Viktor Rydberg Gymnasium)
  Kristina Prestipino   5-2   So        Coral Springs (Coral Springs)
* Katie Quinney         5-4   Jr   *    Atlantic Beach (Fletcher/Jacksonville)
* Carrie Sordel         5-4   Jr   **   Windermere (West Orange)
* Kristin Tamulis       5-7   Sr   ***  Naples (Naples)

2004 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Jaclyn Burch          5-4   Fr        Wildwood, MO (Lafayette)
* Alison Curdt          5-9   Sr   ***  Saint Louis, MO (Marquette)
  Amy Harris            5-5   Jr        Sheffield, England (Loxley College)
  Gemma Harris          5-4   Jr        Sheffield, England (Loxley College)
  Jennifer Harvey       5-6   So        Fairfax Station, VA (Robinson)
* Tyler Johnson         5-4   Jr   *    Ponte Vedra Beach (Nease)
* Caroline Larsson      5-8   So   *    Danderyd, Sweden (Viktor Rydberg Gymnasium)
* Kristina Prestipino   5-2   So-R      Coral Springs (Coral Springs)
* Katie Quinney         5-4   Sr   **   Atlantic Beach (Fletcher/Jacksonville)
* Carrie Sordel         5-4   Sr   ***  Windermere (West Orange)
  Kristin Sordel        5-5   So        Windermere (Olympia/Central Florida)
  Michelle Steakin      5-1   Fr        Wellington (Wellington)

2005 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
  Ashleigh Anderson     5-4   Fr        Winter Springs (Winter Springs)
* Whitney Brummett      5-6   Fr        Eureka, MO (Eureka)
* Jaclyn Burch          5-4   So   *    Wildwood, MO (Lafayette)
  Amy Harris            5-5   Sr        Sheffield, England (Loxley College)
  Gemma Harris          5-4   Sr        Sheffield, England (Loxley College)
  Jennifer Harvey       5-6   Jr        Fairfax Station, VA (Robinson)
  Kim Haskins           5-10  Fr        Livonia, MI (Franklin)
* Tyler Johnson         5-4   Sr   **   Ponte Vedra Beach (Nease)
  Ashley Kemp           5-7   Fr        Tampa (Gaither)
* Caroline Larsson      5-8   Jr   **   Danderyd, Sweden (Viktor Rydberg Gymnasium)
  Kristina Prestipino   5-2   Jr-R *    Coral Springs (Coral Springs)
* Kristin Sordel        5-5   Jr        Windermere (Olympia/Central Florida)
* Michelle Steakin      5-4   So        Wellington (Wellington)
* Whitney Wright        5-2   Fr        Rockingham, NC (Richmond Senior)

2006 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
  Ashleigh Anderson     5-4   So        Winter Springs (Winter Springs)
* Whitney Brummett      5-7   So   *    Eureka, MO (Eureka)
* Jaclyn Burch          5-5   Jr   **   Wildwood, MO (Lafayette)
* Lauren Cousart        5-8   Fr        Athens, GA (Oconee County)
  Erica Gonzalez        5-0   Fr        Davie (Saint Thomas Aquinas)
  Kim Haskins           5-10  So        Livonia, MI (Franklin)
  Ashley Kemp           5-7   So        Tampa (Gaither)
* Caroline Larsson      5-8   Sr   ***  Danderyd, Sweden (Viktor Rydberg Gymnasium)
* Kayla Shaul           5-6   Jr        Cumming, GA (Forsyth Central/Daytona Beach CC)
  Kristin Sordel        5-5   Sr   *    Windermere (Olympia/Central Florida)
  Michelle Steakin      5-1   Jr   *    Wellington (Wellington)
* Caroline Westrup      5-7   Fr        Ahus, Sweden (Klippans Gymnasium)
* Whitney Wright        5-2   So   *    Rockingham, NC (Richmond Senior)
  Sara Young            5-8   Fr        Jacksonville (Stanton)

2007 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Lacey Agnew           5-6   Fr        Jonesboro, GA (Woodward Academy)
  Ashleigh Anderson     5-4   Jr        Orlando (Winter Springs)
* Whitney Brummett      5-7   Jr   **   Eureka, MO (Eureka)
* Jaclyn Burch          5-5   Sr   ***  Wildwood, MO (Lafayette)
* Lauren Cousart        5-8   So   *    Athens, GA (Oconee County)
* Erica Gonzalez        5-0   So        Davie (Saint Thomas Aquinas)
  Kim Haskins           5-10  Jr        Livonia, MI (Franklin)
  Ashley Kemp           5-7   Jr        Tampa (Gaither)
  Jamie Kuhn            5-4   Fr        Miami (Miami Palmetto)
* Kayla Shaul           5-6   Sr   *    Cumberland, MD (Forsyth Central/Daytona Beach CC)
  Michelle Steakin      5-1   Sr   *    Wellington (Wellington)
* Caroline Westrup      5-7   So   *    Ahus, Sweden (Klippans Gymnasium)
* Whitney Wright        5-2   Jr   **   Rockingham, NC (Richmond Senior)
  Sara Young            5-8   So        Jacksonville (Stanton)

2008 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Lacey Agnew           5-6   So   *    Jonesboro, GA (Woodward Academy)
  Ashleigh Anderson     5-4   Sr        Orlando (Winter Springs)
* Whitney Brummett      5-7   Sr   ***  Eureka, MO (Eureka)
* Lauren Cousart        5-8   Jr   **   Athens, GA (Oconee County)
  Erica Gonzalez        5-0   Jr   *    Davie (Saint Thomas Aquinas)
  Sarah Hutchins        5-3   Jr        Saint George, UT (Pine View/Daytona Beach CC)
  Ashley Kemp           5-7   Sr        Tampa (Gaither)
  Jamie Kuhn            5-4   So        Miami (Miami Palmetto)
* Macarena Silva        5-5   Fr        Santiago, Chile (Athletic Study Center)
  Bianca Urso           5-4   Fr        Tampa (Plant)
* Caroline Westrup      5-8   Jr   **   Ahus, Sweden (Klippans Gymnasium)
* Whitney Wright        5-2   Sr   ***  Rockingham, NC (Richmond Senior)
  Sara Young            5-8   Jr        Jacksonville (Stanton)

2009 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Lacey Agnew           5-6   Jr   **   Jonesboro, GA (Woodward Academy)
* Lauren Cousart        5-8   Sr   ***  Athens, GA (Oconee County)
  Erica Gonzalez        5-0   Sr   *    Davie (Saint Thomas Aquinas)
  Sarah Hutchins        5-3   Sr        Saint George, UT (Pine View/Daytona Beach CC)
  Jamie Kuhn            5-4   Jr        Miami (Miami Palmetto)
* Macarena Silva        5-5   So   *    Santiago, Chile (Athletic Study Center)
* Hannah Thomson        5-6   Fr        Perth, Australia (Saint Mary's Anglican Girls')
* Whitney Wenglasz      5-10  Fr        Oldsmar (East Lake)
* Caroline Westrup      5-8   Sr   ***  Ahus, Sweden (Klippans Gymnasium)
* Sara Young            5-8   Sr        Jacksonville (Stanton)

2010 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Lacey Agnew           5-6   Sr   ***  Jonesboro, GA (Woodward Academy)
  Andrea Kaelin         5-2   Jr        Fleming Island (Fleming Island/Redlands Community College)
  Gen King              5-7   Fr        Tampa (Plant)
  Jamie Kuhn            5-4   Sr        Miami (Miami Palmetto)
* Jessica Negron        5-5   Fr        Ocala (West Port)
* Mary Beth Ramsay      5-3   Fr        Orlando (Lake Highland Prep)
* Maria Salinas         5-2   So        Lima, Peru (Markham/Tennessee-Chattanooga)
* Macarena Silva        5-5   Jr   **   Santiago, Chile (Athletic Study Center)
* Hannah Thomson        5-6   So   *    Perth, Australia (Saint Mary's Anglican Girls')
  Whitney Wenglasz      5-10  So   *    Oldsmar (East Lake)

2011 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Andrea Kaelin         5-2   Sr        Fleming Island (Fleming Island/Redlands Community College)
  Gen King              5-7   So        Tampa (Plant)
* Jessica Negron        5-5   So   *    Ocala (West Port)
* Mary Beth Ramsay      5-3   So   *    Orlando (Lake Highland Prep)
* Maria Salinas         5-2   Jr   *    Lima, Peru (Markham/Tennessee-Chattanooga)
* Macarena Silva        5-5   Sr   ***  Santiago, Chile (Athletic Study Center)
* Hannah Thomson        5-6   Jr   **   Perth, Australia (Saint Mary's Anglican Girls')
* Whitney Wenglasz      5-10  Jr   *    Oldsmar (East Lake)

2012 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Laure Castelain       5-9   Fr        Bordeaux, France (Sainte Marie Grand Lebrun)
* Malin Jansson         5-8   Jr        Nykvarn, Sweden (Igelstavikens Gymnasium/Western Carolina)
  Andrea Kaelin         5-2   Sr-R *    Fleming Island (Fleming Island/Redlands Community College)
* Carlton Kuhlo         5-7   Fr        Tallahassee (Chiles)
* Alex Milan            5-8   Fr        Lutz (Steinbrenner)
* Jessica Negron        5-5   Jr   **   Ocala (West Port)
  Mary Beth Ramsay      5-3   Jr   **   Orlando (Lake Highland Prep)
* Maria Salinas         5-2   Sr   **   Lima, Peru (Markham/Tennessee-Chattanooga)
* Hannah Thomson        5-6   Sr   ***  Perth, Australia (Saint Mary's Anglican Girls')
  Whitney Wenglasz      5-10  Sr   **   Oldsmar (East Lake)

2013 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
* Laure Castelain       5-9   So   *    Bordeaux, France (Sainte Marie Grand Lebrun)
* Olivia Hullert        6-0   Fr        Baerum, Norway (Norges Toppidrettsgymnas)
* Malin Jansson         5-8   Sr   *    Nykvarn, Sweden (Igelstavikens Gymnasium/Western Carolina)
* Carlton Kuhlo         5-7   So   *    Tallahassee (Chiles)
* Alex Milan            5-8   So   *    Lutz (Steinbrenner)
* Jessica Negron        5-5   Sr   ***  Ocala (West Port)
* Mary Beth Ramsay      5-3   Sr   **   Orlando (Lake Highland Prep)

2014 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
  Kayla Bloor           5-8   Fr        Niceville (Niceville)
* Anna Sophia Bohmer    5-5   Fr        Cali, Columbia (Montverde Academy)
  Sherrell Buckley      5-6   Fr        Weston (Cypress Bay)
* Laure Castelain       5-9   Jr   **   Bordeaux, France (Sainte Marie Grand Lebrun)
* Matilda Castren       5-7   Fr        Espoo, Finland (Haukilahden Urheilulukio)
* Lydia Gumm            5-8   Fr        Radcliff, KY (North Hardin)
  Olivia Hullert        6-0   So   *    Baerum, Norway (Norges Toppidrettsgymnas)
* Carlton Kuhlo         5-7   Jr   **   Tallahassee (Chiles)
* Alex Milan            5-8   Jr   **   Lutz (Steinbrenner)

2015 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
  Kayla Bloor           5-8   So        Niceville (Niceville)
* Anna Sophia Bohmer    5-5   So   *    Cali, Columbia (Montverde Academy)
  Sherrell Buckley      5-6   So        Weston (Cypress Bay)
  Laure Castelain       5-9   Sr   ***  Bordeaux, France (Sainte Marie Grand Lebrun)
* Matilda Castren       5-7   So   *    Espoo, Finland (Haukilahden Urheilulukio)
  Lexie Flerlage        5-5   Fr        Venice (Venice)
* Lydia Gumm            5-8   So   *    Radcliff, KY (North Hardin)
* Kayla Jones           5-2   Fr        Milton, GA (Milton)
  Carlton Kuhlo         5-7   Sr   ***  Tallahassee (Chiles)
* Kim Metraux           5-7   Fr        Lausanne, Switzerland (Gymnase de Chamblandes)
* Morgane Metraux       5-8   Fr        Lausanne, Switzerland (Gymnase Auguste Piccard)
* Alex Milan            5-8   Sr   ***  Lutz (Steinbrenner)

2016 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
  Kayla Bloor           5-8   Jr        Niceville (Niceville)
  Anna Sophia Bohmer    5-5   Jr   **   Cali, Columbia (Montverde Academy)
  Sherrell Buckley      5-6   Jr        Weston (Cypress Bay)
  Matilda Castren       5-7   Jr   **   Espoo, Finland (Haukilahden Urheilulukio)
  Lexie Flerlage        5-5   So        Venice (Venice)
  Dominika Gradecka     5-8   Fr        Wroclaw, Poland (High School No. 10)
  Lydia Gumm            5-8   Jr   **   Radcliff, KY (North Hardin)
  Kayla Jones           5-2   So   *    Milton, GA (Milton)
  Kim Metraux           5-7   So   *    Lausanne, Switzerland (Gymnase de Chamblandes)
  Morgane Metraux       5-8   So   *    Lausanne, Switzerland (Gymnase Auguste Piccard)