Year-by-Year Women's Track & Field Rosters

Year-by-Year Women's Track & Field Rosters

1968-69 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Gail Conrad           T                 
* Janice Daning         S                 
* Mary Gilbert          T                 
* Margaret Kane         T                 
* Avis Latham           H-HJ-MD           
  Joyce Lowery                            
  Sally Ray                               
* Margo Starnes         LJ-S              Tallahassee
* Lee Anne Wojtkowski   T       Sr        Peninsula, OH (Boston/Kent State)

1969-70 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Sharon Burgess        MD      Fr        Niceville (Niceville)

1970-71 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Sharon Burgess        So   *    Niceville (Niceville)
* Linda Crutchfield     Fr        
* Joyce Dickinson                 
* Laura Gibbons                   
* Sue Ray                         

1971-72 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Jeanette Brown                  
* Jeanne Burgess                  
* Sharon Burgess        Jr   **   Niceville (Niceville)
* Diane Clark                     
* Linda Crutchfield     So   *    
* Joyce Dickinson            *    
* Laura Gibbons              *    
* Nancy Helms                     
* Kathleen Ivey                   
* Judy Keffer                     
* Charlene Law                    
* Judy McClung                    
  Martha Moorehead                
* Peggy Reed                      
* Janice Shadwell                 
* Terry Torbert                   
* Martha Williams                 

1972-73 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
  Debbie Allen                    
  Debbie Bates                    
  Susan Brand                     
  Jean Brown                      
* Jeanette Brown             *    
* Sharon Burgess        Sr   ***  Niceville (Niceville)
* Linda Crutchfield     Jr   **   
* Joyce Dickinson            **   
* Judy McClung               *    
* Sue Ray                    *    
* Peggy Reed                 *    
* Pat Sargeant          So        Saint Petersburg (Northeast)
  Elizabeth Snider                
* Marilyn Williams                

1973-74 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Bonnie Austin         H                       
  Rose Benoit                                   
  Sharon Burgess        MD            Sr-R **** Niceville (Niceville)
* Susan Hagler          S                       
  Ann Hope                                      
* Laura Ledbetter       D       5-10  Fr-R      Largo (Largo)
* Annette Luthringer    JAV                     
  Christene McMillon                            
* Jill Nickel           MD-R                    
* Trudy Raybun          T                       
* Peggy Reed            S-T                **   
* Leanda Selvey         MD-R                    
* JoAnne Sharpe         J-R     5-4   So        Miami
* Vickie Smith          W-H     5-9   Fr        Miami (Edison)
* Marilyn Williams      S-R                *    
  Barbara Worrall                               

1974-75 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Sally Hamlin          S-LJ    5-5   Jr        Miami (Coral Park)
* Laura Ledbetter       D       5-10  So-R *    Largo (Largo)
* Rose Saliba           D-W                     
* Vickie Smith          W       5-9   So   *    Miami (Edison)

1975-76 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
  Kathleen Doyle        D       5-9   Jr        Tallahassee
  Sally Hamlin          MD      5-5   Sr   *    Miami (Coral Park)
* Kerri Heffernan       D       5-6   Fr        Altamonte Springs
  Karen Keith           S       5-4   So        Jamaica Plain, MA (Brookline)
* Laura Ledbetter       D       5-10  Jr-R **   Largo (Largo)
  Pam Ledbetter         D       5-10  Jr        Largo (Largo)
* Debbie Patterson      S       5-8   Fr        Arlington, MA
* Vickie Smith          W       5-9   Jr   **   Miami (Edison)
* Kim Soergel           S-J-H   5-2   Fr        Locust Valley, NY (Locust Valley)
* Sallie Thomas         MD      5-8   Fr        Coral Gables (Coral Gables)
* Kim Travers           W       5-7   Fr        New Castle, PA (New Wilmington)

1976-77 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Roz Anderson          S-H     5-8   Fr        Frederick, MD
* Bev Cox               MD      5-6   Fr        Victoria, British Columbia, Canada (Victoria)
* Kerri Heffernan       D       5-6   So   *    Altamonte Springs
  Karen Keith           S       5-4   Jr        Jamaica Plain, MA (Brookline)
* Mary Catherine Kelly  MD-H    5-4   Fr        Scarborough, Ontario, Canada
* Lisa Kinch            D       5-6   Fr        Tallahassee
* Laura Ledbetter       D       5-10  Sr-R ***  Largo (Largo)
  Pam Ledbetter         D       5-10  Sr        Largo (Largo)
* Nancy McCormac        D       5-6   Fr        Fort Walton Beach
  Chemise Smith         S-MD    5-4   Fr        Frederick, MD
* Vickie Smith          W       5-9   Sr   ***  Miami (Edison)
* Kim Soergel           S-J     5-2   So   *    Locust Valley, NY (Locust Valley)
  Cindy Sullivan        D       5-3   Fr        Maitland
* Leslie Sullivan       MD      5-4   Fr        Maitland
* Nancy Townsend        JAV-HJ  5-11  Fr        Tampa
* Kim Travers           W       5-7   So   *    New Castle, PA (New Wilmington)

1977-78 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
  Roz Anderson          H       5-8   So   *    Frederick, MD
* Bev Cox               MD      5-6   So   *    Victoria, British Columbia, Canada (Victoria)
  Lisa Downey           LJ      5-7   Fr        Wappinger Falls, NY
* Rose Giampalmo        MD      5-10  Fr        Staten Island, NY
  Ruth Ann Greene       HJ      5-8   So        Indianapolis, IN
  Kerri Heffernan       D       5-6   Jr   **   Altamonte Springs
  Nancy Jaquish         D       5-7   So        Wauwatosa, WI
  Karen Keith           S       5-4   Sr        Jamaica Plain, MA (Brookline)
  Mary Catherine Kelly  H-MD    5-4   So   *    Scarborough, Ontario, Canada
  Lisa Kinch            D       5-6   So   *    Tallahassee
  Pam Ledbetter         MD      5-10  Sr-R      Clearwater (Largo)
  Christine Longo       D       5-5   Fr        Boca Raton
  Shirley Mann          D       5-5   Fr        Homestead
  Nancy McCormac        D       5-6   So   *    Fort Walton Beach
  Kathy Moore           D       5-6   Fr        Miami
  Chemise Smith         S       5-4   So        Frederick, MD
* Kim Soergel           LJ-S-H  5-1   Jr   **   Locust Valley, MD (Locust Valley)
  Cindy Sullivan        MD      5-3   So        Maitland
  Leslie Sullivan       MD      5-4   So   *    Maitland
* Nancy Townsend        JAV-HJ  5-11  So   *    Tampa

1978-79 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Darien Andreu         D       Fr        Orange Park (Orange Park)
* Tonja Brown           H       Fr        Bradenton (Bradenton Southeast)
  Rose Giampalmo        MD      So   *    Staten Island, NY
  Scooby Golden         S-LJ    Fr        Tampa (Robinson)
  Nancy Jaquish         D       Jr        Wauwatosa, WI
* Debbie Kemp           MD                
  Lisa Kinch            D       Jr   *    Tallahassee
* Nancy McCormac        D       Jr   *    Fort Walton Beach
  Kathy Moore           D       So        Miami
* Leslie Sullivan       MD      Jr   *    Maitland
* Nancy Townsend        JAV-HJ  Jr   **   Tampa

1979-80 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
  Aime Albers                                   
* Darien Andreu         D       5-2   So   *    Orange Park (Orange Park)
  Mary Banks            D       5-6   Fr        Hazlet, NJ (Raritan)
* Alice Bennett         LJ-S-R  5-6   Fr        Sanford (Seminole)
* Tonja Brown           H-R           So   *    Bradenton (Bradenton Southeast)
  Delight Chambers      D                       
* Michelle Dunaway      D                       
  Esmeralda Garcia      S-R-LJ  5-4   Fr        Belo Horizonte, Brazil
  Rose Giampalmo        MD      5-10  Jr   *    Staten Island, NY
* Gale Grant            D             Fr        Mississauga, Ontario, Canada
  Dianna Helby                                  
* Debbie Kemp           MD                 *    
  Lisa Kinch            D       5-6   Sr   *    Tallahassee
  Sharon Martinak                               
  Nancy McCormac        D       5-6   Sr   **   Fort Walton Beach
  Kathy Moore           D       5-6   Jr        Miami
  Debbie Moss           S       5-7   Fr        Miami (Killian)
  Lisa Rhoden           D                       
* Tina Rhodes           W                       
  Kathy Sisco                                   
  Leslie Sullivan       MD      5-4   Sr   **   Maitland
  Cindy Summa           D                       
* Nancy Townsend        JAV-HJ  5-11  Sr   ***  Tampa
* Angela Wright         S-H-R   5-6   Fr        Ocala (Forest)

1980-81 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Darien Andreu         D       5-2   Jr   **   Orange Park (Orange Park)
* Jane Arnall           T       5-8   Fr        Englewood (Venice)
  Mary Banks            D       5-6   So        Hazlet, NJ (Raritan)
* Alice Bennett         LJ-S-R  5-6   So   *    Sanford (Seminole)
* Jeanette Bradley      H-MD    5-6   Jr        Tampa (Brandon)
  Bonita Bradov         D                       
* Tonja Brown           H-R           Jr   **   Bradenton (Bradenton Southeast)
* Margaret Coomber      D       5-9   Fr        London, England
* Bev Cox               MD      5-6   Jr   **   Vancouver, British Columbia, Canada (Victoria)
* Susan Eble            D       5-2   Fr        Jupiter (Forest)
* Esmeralda Garcia      S-R-LJ  5-4   Fr-R      Belo Horizonte, Brazil
* Randy Givens          S-R     5-6   Fr        Amityville, NY (Amityville)
* Scooby Golden         S       5-8   So-R      Tampa (Robinson)
* Gale Grant            D             So   *    Mississauga, Ontario, Canada
  Andrea Hickman                                
  Debbie Kemp           D                  **   
* Debbie Moss           S       5-7   So        Miami (Killian)
* Marguerite Moynihan   PEN           Fr        Syosset, NY (Syosset)
* Marita Payne          S-R     5-8   Fr        Trante, Ontario, Canada (Vaughan Road Collegiate Inst)
  Lisa Rhoden           D                       
  Tina Rhodes           W                  *    
* Almetha Roland        H-MD    5-6   Fr        Miami (Jackson)
  Donna Seaton                                  
  Debbie Seiler         D       5-10  Fr        Naples (Naples)
  Dawn Shields                                  
  Cindy Summa           D                       
  Susie Thrapp          D       5-5   Fr        Kendallville, IN (East Noble)
* Kathy Van Heule       J-JAV-S 5-7   Fr        Worland, WY (Worland)
* Janette Wood          D       5-9   Fr        Oakville, Ontario, Canada (Blakelock)
* Angela Wright         S-H-R   5-6   So   *    Ocala (Forest)

1981-82 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Darien Andreu         D       5-2   Sr   ***  Orange Park (Orange Park)
* Rena Antanelis        JAV-DS  5-8   Fr        Randolph, NJ (Randolph)
* Janet Bassford        D       5-6   Jr        Huntington, WV (Huntington East/Marshall)
* Alice Bennett         LJ-S-R  5-6   Jr   **   Sanford (Seminole)
* Carla Borovicka       IH      5-9   So        Portland, OR (Beaverton)
* Tonja Brown           IH-HH-R       Sr   ***  Bradenton (Bradenton Southeast)
* Margaret Coomber      D       5-9   So   *    London, England
* Bev Cox               MD      5-6   Sr   ***  Vancouver, British Columbia, Canada (Victoria)
* Orville Dwyer         MD-S    5-9   So        Lubbock, TX (Rochelle/Indiana)
  Susan Eble            D       5-2   So   *    Jupiter (Forest)
* Carolyn Faison        HH-HJ         Fr        Panama City (Bay)
* Randy Givens          S-R     5-6   So   *    Amityville, NY (Amityville)
* Scooby Golden         S-R-LJ  5-8   Jr-R *    Tampa (Robinson)
  Lisa Gorospe          HH            So        Jacksonville
* Tracy Grey            DS-SP         Fr        Randolph, NJ
* Wendy Markham         HJ      5-10  Fr        Cedarburg, WI (Cedarburg)
* Chris McKay           MD      5-7   Fr        Oakville, Ontario, Canada (White Oaks Secondary)
* Marguerite Moynihan   PEN           So   *    Syosset, NY (Syosset)
* Kim Parrish           S-R     5-5   So        Jacksonville (Ribault/Mount Hood CC)
* Marita Payne          S-R     5-8   So   *    Trante, Ontario, Canada (Vaughan Road Collegiate Inst)
  Susie Thrapp          D       5-5   So        Kendallville, IN (East Noble)
* Janette Wood          D-R     5-9   So   *    Oakville, Ontario, Canada (Blakelock)
* Angela Wright         S-H-R   5-6   Jr   **   Ocala (Forest)

1982-83 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Rena Antanelis        JAV-DS  5-8   So   *    Randolph, NJ (Randolph)
  Janet Bassford        D       5-6   Sr   *    Huntington, WV (Huntington East/Marshall)
* Alice Bennett         LJ-R-S  5-6   Sr   ***  Sanford (Seminole)
* Carla Borovicka       MD      5-9   Jr   *    Portland, OR (Beaverton)
* Brenda Cliette        S-R     5-9   Fr        Macon, GA (Northeast)
* Margaret Coomber      MD-D    5-9   Jr   **   London, England
  Colleen Curran        MD      5-10  Fr        Dayton, OH (Chaminade-Julienne)
* Carolyn Darville      T       5-8   Fr        Riviera Beach (Palm Beach Gardens)
* Orville Dwyer-Brown   MD-H-R  5-9   Jr   *    New Rochelle, NY (Rochelle/Indiana)
* Randy Givens          S-R     5-6   Jr   **   Amityville, NY (Amityville)
* Scooby Golden         S-R-LJ  5-8   Sr-R **   Tampa (Robinson)
* Kelley Hackler        MD      5-7   Fr        Eustis (Eustis)
  Cathy Hill            HJ      5-9   Fr        Darien, IL (Hinsdale South)
* Wendy Markham         HJ      5-10  So   *    Cedarburg, WI (Cedarburg)
* Chris McKay           MD-H-R  5-7   So   *    Oakville, Ontario, Canada (White Oaks Secondary)
  Kim Parrish           S-R     5-5   Jr   *    Jacksonville (Ribault/Mount Hood CC)
* Marita Payne          S-R     5-8   Jr   **   Trante, Ontario, Canada (Vaughan Road Collegiate Inst)
* Jenny White           MD      5-2   Fr        Aurora, CO
* Janette Wood          MD-R    5-9   Jr   **   Oakville, Ontario, Canada (Blakelock)
* Angela Wright         S-H-R   5-6   Sr   ***  Ocala (Forest)

1983-84 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
  Rena Antanelis        JAV-DS  5-8   Jr   **   Randolph, NJ (Randolph)
* Carla Borovicka       MD      5-9   Jr-R **   Portland, OR (Beaverton)
* Joann Brown           HH-IH   5-11  Fr        Brooklyn, NY (Eli Whitney)
  Marcia Brownlee       MD      5-6   Fr        Toms River, NJ (Toms River)
  Anita Byrd            HH      5-3   Jr        Saint Petersburg
* Brenda Cliette        S-R     5-9   So   *    Macon, GA (Northeast)
* Margaret Coomber      MD-D    5-9   Sr   ***  London, England
  Carolyn Darville      T       5-8   So   *    Riviera Beach (Palm Beach Gardens)
* Janet Davis           S-R     5-1   Fr        Indianola, MS (Gentry)
  Jewel Dorman          HJ-HEP  6-0   Fr        Yakima, WA (Davis)
* Orville Dwyer-Brown   MD-H-R  5-9   Sr   **   New Rochelle, NY (Rochelle/Indiana)
* Michelle Finn         S-R-LJ  5-5   Fr        Orlando (Oak Ridge)
* Randy Givens          S-R     5-6   Sr   ***  Amityville, NY (Amityville)
  Samantha Green        S-R     5-9   Fr        Philadelphia, PA (Simon Gratz)
* Kelley Hackler        MD      5-7   So   *    Eustis (Eustis)
  Mary Hawkins          HH-IH   5-2   Fr        Columbus, OH (East)
  Relesia Hicks         T       5-9   Fr        Mount Morris, MI
  Cathy Hill            HJ      5-9   So        Darien, IL (Hinsdale South)
  Julie Leonard         D       5-10  Fr        Vienna, VA (James Madison)
* Janet Levy            S-R     5-5   Fr        Orlando (Oak Ridge)
  Lori Littell          D       5-2   Fr        Tampa (Leto)
* Wendy Markham         HJ      5-10  Jr   **   Cedarburg, WI (Cedarburg)
  Barbara Matthews      D       5-4   Fr        Nokomis (Venice)
  Chris McKay           IH      5-7   Jr   **   Oakville, Ontario, Canada (White Oaks Secondary)
  Jeanie Messinese      MD-D    5-7   Jr        Jacksonville Beach (Beaches Chapel/Florida CC)
  Julie Moss            T       5-9   Fr        Dothan, AL (Dothan)
  Karen Parrish         D       5-2   Jr        Pensacola (Pensacola Catholic)
  Shari Parrish         D       5-2   Jr        Pensacola (Pensacola Catholic)
* Marita Payne          S-R     5-8   Sr   ***  Concord, Ontario, Canada (Vaughan Road Collegiate Inst)
  Sue Pockell           D       5-5   Fr        Cherry Hill, NJ (Cherry Hill West)
* Nancy Rettie          MD-D    5-6   Jr        Winnipeg, Manitoba, Canada (Oak Park)
* Marie Roberts         HJ      5-3   So        West Palm Beach (John I. Leonard)
  Julieta Stack         JAV     5-7   Fr        Brigantine, NJ (Atlantic City)
  Jenny White           MD-R    5-2   So   *    Aurora, CO
* Donna Williams        T       5-8   Fr        Fort Myers

1984-85 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Rena Antanelis        JAV-DS  5-8   Sr   **   Randolph, NJ (Randolph)
* Joann Brown           HH      5-11  So   *    Brooklyn, NY (Eli Whitney)
  Anita Byrd            HH      5-3   Sr        Saint Petersburg
  Anita Cicanese        D       5-5   Fr        Punta Gorda (Charlotte)
* Cheryl Coker          JAV     5-6   Fr        Carleton Place, Ontario, Canada
  LaTashia Crews        HJ      5-10  Fr        Tampa (King)
  Janet Davis           S-R     5-1   So   *    Indianola, MS (Gentry)
* Michelle Finn         S-R-LJ  5-5   So   *    Orlando (Oak Ridge)
* Esmeralda Garcia      S-LJ-TJ 5-4   Jr-R *    Belo Horizonte, Brazil
* Samantha Green        MD-R    5-9   So        Philadelphia, PA (Simon Gratz)
* Kelley Hackler        MD      5-7   Jr   **   Eustis (Eustis)
  Mary Hawkins          HH      5-2   So        Columbus, OH (East)
* Pam Hawkins           S-R     5-8   Fr        Gainesville (Gainesville)
  Tonja Hunt            LJ-HH   5-7   Fr        Newberry
  Jametta Jackson       LJ-TJ   5-9   Fr        Charleston, SC (Garrett)
* Janet Levy            S-R     5-5   So   *    Orlando (Oak Ridge)
* Wendy Markham         HJ      5-10  Sr   ***  Cedarburg, WI (Cedarburg)
  Barbara Matthews      D       5-4   So        Nokomis (Venice)
* Chris McKay           IH-MD   5-7   Sr   **   Oakville, Ontario, Canada (White Oaks Secondary)
* Jeanie Messinese      D       5-7   Sr        Jacksonville Beach (Beaches Chapel/Florida CC)
* Brenda Moore          MD      5-6   Fr        Amarillo, TX (Amarillo)
  Karen Parrish         D       5-2   Sr        Pensacola (Pensacola Catholic)
  Shari Parrish         D       5-2   Sr        Pensacola (Pensacola Catholic)
  Sue Pockell           D       5-5   So        Cherry Hill, NJ (Cherry Hill West)
* Janie Regis           MD-D    5-1   Jr        Jacksonville (Sandalwood/Florida CC)
* Nancy Rettie          MD      5-6   Sr   *    Winnipeg, Manitoba, Canada (Oak Park)
  Marie Roberts         TJ      5-3   Jr   *    West Palm Beach (John I. Leonard)
* Carol Samuels         MD      5-5   Fr        Agincourt, Ontario, Canada (Bethune Collegiate Insitute)
  Beth Sherman          T       5-7   Fr        Deland (Farmington)
  Julieta Stack         JAV     5-7   So        Brigantine, NJ (Atlantic City)
* Andrea Thompson       HH-S-R  5-4   Fr        Orlando (Oak Ridge)
* Venecia Williams      T       5-8   Fr        Orlando (Oak Ridge)

1985-86 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
  Tracy Brigham         MD      5-5   So        Tallahassee (Damascus)
* Joann Brown           HH-IH   5-11  Jr   **   Brooklyn, NY (Eli Whitney)
  Anita Cicanese        D       5-5   So        Punta Gorda (Charlotte)
* LaTashia Crews        HEPT    5-10  Fr-R      Tampa (King)
* Angela Curry          S-R     5-5   Fr        Orlando (Evans)
* Janet Davis           S-R     5-1   So-R *    Indianola, MS (Gentry)
* Michelle Finn         S-R-LJ  5-5   Jr   **   Orlando (Oak Ridge)
  Dawn Flockhart        S       5-7   Fr        West Lothian, Scotland
* Esmeralda Garcia      S-LJ-TJ 5-4   Sr-R **   Belo Horizonte, Brazil
* Ann Girvan            H       5-8   So        Helsby, England (Helsby)
* Fran Gordon           MD      5-2   Fr        Sanford (Lake Mary)
* Samantha Green        MD-R    5-9   Jr   *    Philadelphia, PA (Simon Gratz)
* Mary Hawkins          H       5-2   So-R      Columbus, OH (East)
* Pam Hawkins           S-R     5-8   So   *    Gainesville (Gainesville)
* Jenny Jonas           MD      5-3   Jr        Gainesville (Eastside/Santa Fe CC)
* Kari Keith            JAV     5-9   Fr        Fort Lauderdale (Stranahan)
* Janet Levy            S       5-5   Jr   **   Orlando (Oak Ridge)
  Barbara Matthews      D       5-4   Jr        Nokomis (Venice)
* Jeanie Messinese      D       5-7   Sr-R *    Jacksonville Beach (Beaches Chapel/Florida CC)
* Brenda Moore          MD      5-6   So   *    Amarillo, TX (Amarillo)
  Janie Regis           MD-D    5-1   Sr   *    Jacksonville (Sandalwood/Florida CC)
* Carol Samuels         MD      5-6   So   *    Scarborough, Ontario, Canada (Bethune Collegiate Insitute)
* Andrea Thompson       S-HH    5-4   So   *    Orlando (Oak Ridge)
* Lori Ward             S                       

1986-87 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
  Sonya Blades          S-R     5-4   Fr        Fort Lauderdale (Piper)
  Carrie Boyd           MD-D    5-8   Fr        Garland, TX (Berkner)
  Barbara Cooper        H-S     5-6   Fr        Decatur, GA (Columbia)
* Angela Curry          S-R     5-5   So   *    Orlando (Evans)
  Tiffany Daniels       T             So        Marathon (Marathon)
  Tina Davies           D       5-1   So        New York, NY
* Janet Davis           S-R     5-5   Jr-R **   Indianola, MS (Gentry)
  Michele Farrall       D       5-4   Fr        Seminole (Seminole)
* Michelle Finn         S-R     5-5   Sr   ***  Orlando (Oak Ridge)
  Ann Girvan            HH      5-8   Jr   *    Helsby, England (Helsby)
  Deana Hawkins         HEPT    5-8   Fr        Pensacola (Pine Forest)
* Mary Hawkins          H       5-2   Jr-R *    Columbus, OH (East)
* Carolyn Hightower     TJ-LJ-H 5-6   Fr        Orlando (Evans)
* Lisa Horton           SP      5-5   Fr        Rochester, NY (East)
  Kara Hutchinson       S-H-LJ  5-1   Fr        Quincy (Maclay)
  Jenny Jonas           MD      5-3   Sr   *    Gainesville (Eastside/Santa Fe CC)
* Kari Keith            JAV     5-9   So   *    Fort Lauderdale (Stranahan)
* Janet Levy            S       5-5   Sr   ***  Orlando (Oak Ridge)
  Barbara Matthews      D       5-4   Sr        Nokomis (Venice)
  Colleen O'Reilly      MD      5-8   So        Pembroke Pines (Cooper City)
  Adrienne Politowicz   MD      5-5   Fr        Maitland (Trinity Prep)
  Carol Samuels         MD      5-6   Jr   **   Scarborough, Ontario, Canada (Bethune Collegiate Insitute)
* Andrea Thompson       S-HH    5-4   Jr   **   Orlando (Oak Ridge)

1987-88 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Kim Batten            H-J-R   5-7   Fr        Rochester, NY (East)
  Sonya Blades          LJ-TJ   5-4   So        Fort Lauderdale (Piper)
* Carrie Boyd           MD      5-8   Fr-R      Garland, TX (Berkner)
  Krissa Cox            MD      5-8   Fr        Dallas, TX (Richardson)
  Angela Curry          S-R     5-5   Jr   **   Orlando (Evans)
  Janet Davis           S-R     5-5   Sr-R ***  Indianola, MS (Gentry)
  Rosa Diaz             JAV-IH  5-9   Fr        Miami (Sunset)
  Denise Farley         MD      5-7   Fr        Pensacola (Pensacola Catholic)
  Michele Farrall       D       5-4   Fr-R      Seminole (Seminole)
  Ann Girvan            HH      5-8   Sr   *    Helsby, England (Helsby)
  Mary Hawkins          HH      5-2   Sr-R **   Columbus, OH (East)
  Carolyn Hightower     LJ-TJ-H 5-5   So   *    Orlando (Evans)
  Frenchie Holmes       S-R     5-7   Fr        Mobile, AL (McGill Institute)
  Lisa Horton           S-R     5-5   So   *    Rochester, NY (East)
* Holly Kelly           HJ      6-0   Fr        Miami (Miami Palmetto)
  Colleen O'Reilly      D       5-8   Jr        Pembroke Pines (Cooper City)
  Lisa Samocki          MD      5-5   Fr        Orlando (Lake Howell)
  Krista Shreve         MD      5-3   Fr        Orlando (Bishop Moore)
  Carolyn Smith         MD      5-9   Fr        Orlando (Oak Ridge)
  Andrea Thompson       S-HH-R  5-4   Sr   ***  Orlando (Oak Ridge)

1988-89 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Kim Batten            H-J-R   5-7   So   *    Rochester, NY (East)
* Sonya Blades          J       5-4   Jr        Fort Lauderdale (Piper)
* Carrie Boyd           D       5-8   So-R *    Garland, TX (Berkner)
* Rosa Diaz             JAV-H   5-9   So        Miami (Sunset)
* Michele Farrall       D       5-4   Jr        Seminole (Seminole)
  Tanya Grannenmann     T       5-11  Fr        Pompano Beach (Northeast)
* Angela Harris         S-MD    5-6   Fr        Orange Park (Orange Park)
  Dolly Harrison        D       5-6   Jr        Valparaiso (Niceville)
* Carolyn Hightower     H-J     5-5   So-R *    Orlando (Evans)
* Lisa Horton           S       5-5   Jr   *    Rochester, NY (East)
  Kari Keith            JAV     5-9   Jr-R **   Fort Lauderdale (Stranahan)
* Holly Kelly           HJ-R    6-0   So   *    Miami (Miami Palmetto)
* Andi Lyons            S       5-5   Fr        Gahanna, OH (Lincoln)
  Sherry Murphy         S       5-7   Fr         (Spring Valley)
* Angela Nash           S-MD    5-4   Fr        Jacksonville (Ribault)
* Colleen O'Reilly      D       5-8   Sr        Pembroke Pines (Cooper City)
* Candi Odom            S-H-J   5-5   Fr        Delray Beach (Atlantic)
  Anita Robinson        D       5-2   So        Fort Pierce (Westwood)
  Lisa Samocki          D       5-5   So        Casselberry (Lake Howell)
  Carmelia Shivers      S-H     5-9   Jr        Titusville (Titusville/Florida CC)
  Carolyn Smith         MD      5-9   So        Orlando (Oak Ridge)

1989-90 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Kim Batten            H-J-R   5-7   Jr   **   Rochester, NY (East)
  Sonya Blades          J       5-4   Sr   *    Fort Lauderdale (Piper)
* Carrie Boyd           D       5-8   Jr-R **   Garland, TX (Berkner)
  Rosa Diaz             JAV-H   5-9   Jr   *    Miami (Sunset)
  Michele Farrall       D       5-4   Sr   *    Seminole (Seminole)
* Tanya Grannenmann     T       5-11  So        Pompano Beach (Northeast)
* Angela Harris         MD      5-6   So   *    Orange Park (Orange Park)
  Carolyn Hightower     J-H-R   5-5   Jr-R **   Orlando (Evans)
* Lisa Horton           S-R     5-5   Sr   **   Rochester, NY (East)
* Tracy Howze           D-MD    5-5   Fr        Orange Park (Orange Park)
* Trinette Johnson      J-S-R   5-5   Fr        Detroit, MI (Cass Technical)
* Kari Keith            JAV     5-9   Sr-R **   Fort Lauderdale (Stranahan)
* Holly Kelly           HJ-R    6-0   Jr   **   Miami (Miami Palmetto)
* Andi Lyons            S-R     5-5   So   *    Gahanna, OH (Lincoln)
* Kim Mann              H-R-HEP 5-6   Fr        Greenacres (John I. Leonard)
* Candi Odom            S-H-J-R 5-5   So   *    Delray Beach (Atlantic)
  Tracy Pepoon          D       5-4   Fr        Fort Walton Beach (Fort Walton Beach)
* Karla Severs          MD      5-5   Fr        Titusville (Astronaut)
* Carmelia Shivers      S-H-R   5-9   Jr-R      Titusville (Titusville/Florida CC)
* Patrice Verdun        S-R     5-4   Fr        Flint, MI (Central)

1990-91 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Kim Batten            H-J-R   5-9   Sr   ***  Rochester, NY (East)
* Lisa Beck             D       5-4   Fr        West Palm Beach (Cardinal Newman)
  Felicia Bernath       MD            Fr        Coconut Creek (Coconut Creek)
* Stacey Bowrosen       MD      5-4   Fr        Port Orange (Father Lopez)
  Carrie Boyd           D       5-6   Sr-R ***  Garland, TX (Berkner)
* Sheryl Covington      S-R     5-7   Fr        Winter Haven (Winter Haven)
* Natalie Douglas       S-R     5-4   Fr        Evanston, IL (Evanston Township)
* Tanya Grannenmann     T       6-0   Jr   *    Pompano Beach (Northeast)
  Heidi Hargett         T       5-10  Fr        Lafayette, LA (Saint Thomas More)
* Angela Harris         MD-R    5-6   Jr   **   Orange Park (Orange Park)
* Indianne Henry        HJ      5-11  Fr        Tallahassee (Godby)
  Tracy Howze           D       5-5   So   *    Orange Park (Orange Park)
* Trinette Johnson      J-S-R   5-4   So   *    Detroit, MI (Cass Technical)
* Holly Kelly           HJ-S-R  6-0   Sr   ***  Miami (Miami Palmetto)
* Andi Lyons            S-R     5-5   Jr   **   Gahanna, OH (Lincoln)
* Kim Mann              H-R-HEP 5-5   So   *    Greenacres (John I. Leonard)
  Kerry Moloughney      D       5-4   Fr        Staten Island, NY (Notre Dame)
* Candi Odom            S-H-J-R 5-5   Jr   **   Delray Beach (Atlantic)
* Tracy Pepoon          D       5-4   Fr-R      Fort Walton Beach (Fort Walton Beach)
* Tracey Ray            S       5-6   Fr        Lakeland (Lake Gibson)
  Karla Severs          MD      5-5   So   *    Titusville (Astronaut)
  Carmelia Shivers      S-H-R   5-9   Sr-R *    Titusville (Titusville/Florida CC)
* Patrice Verdun        S-R     5-5   So   *    Flint, MI (Central)

1991-92 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
  Peggy Armand          H       6-0   Fr        Tampa (Leto)
  Lisa Beck             D       5-4   So   *    West Palm Beach (Cardinal Newman)
  Felicia Bernath       S       5-5   So        Coconut Creek (Coconut Creek)
  Stacey Bowrosen       MD      5-4   So   *    Port Orange (Father Lopez)
  Keri Lee Campbell     D       5-8   Fr        Jacksonville (Wolfson)
  Shawn Clark           MD      5-9   Fr        University Heights, OH (Cleveland Heights)
* Sheryl Covington      S       5-7   So   *    Winter Haven (Winter Haven)
  Natalie Douglas       S       5-4   So   *    Evanston, IL (Evanston Township)
  Cathy Erickson        T       6-0   Fr        Hastings, NE (Hastings)
  Felicia Evans         J       5-5   Fr        Largo (Seminole)
  Tanya Grannenmann     T       6-0   Sr   **   Pompano Beach (Northeast)
  Angela Harris         MD      5-6   Sr   ***  Orange Park (Orange Park)
  Indianne Henry        HJ      5-11  So   *    Tallahassee (Godby)
* Trinette Johnson      LJ      5-5   Jr   **   Detroit, MI (Cass Technical)
  Andi Lyons            S       5-5   Sr   ***  Gahanna, OH (Lincoln)
  Candi Odom            S-H-J-R 5-5   Sr   ***  Delray Beach (Atlantic)
  Tracy Pepoon          D       5-4   So-R *    Fort Walton Beach (Fort Walton Beach)
  Tracey Ray            S       5-6   So   *    Lakeland (Lake Gibson)
  Karla Severs          MD      5-5   Jr   *    Titusville (Astronaut)
  Kim Stephens          H-R-HEP 5-6   Jr   **   Greenacres (John I. Leonard)
* Patrice Verdun        S       5-5   Jr   **   Flint, MI (Central)

1992-93 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Peggy Armand          H       6-0   So        Tampa (Leto)
  Lisa Beck             D       5-4   Jr   *    West Palm Beach (Cardinal Newman)
  Stacey Bowrosen       D       5-4   Jr   *    Port Orange (Father Lopez)
* Deletea Bradley       S       5-5   Fr        Pensacola (Escambia)
  Shawn Clark           MD      5-9   So        University Heights, OH (Cleveland Heights)
* Shannon Cook          T       5-7   Fr        Lake Mary (Lake Mary)
* Sheryl Covington      S       5-7   Jr   **   Winter Haven (Winter Haven)
  Cathy Erickson        T       6-0   So        Hastings, NE (Hastings)
* Felicia Evans         J-H     5-6   So        Largo (Seminole)
  Indianne Henry        HJ      6-0   Jr   *    Tallahassee (Godby)
  Holly Higgins         D       5-8   Jr        Gainesville (Buchholz/UNC-Charlotte)
* Trinette Johnson      LJ      5-4   Sr   ***  Detroit, MI (Cass Technical)
  Karen Joseph          S       5-7   Fr        New York, NY (Humanities)
  Jen Mendelson         D       5-6   So        Newport Beach, CA (Orange Park)
  Petena Moultrie       S-J     5-7   Fr        Jacksonville (Raines)
  Susan Newell          HJ      5-9   Fr        Springfield, IL (Lanphier)
  Tracy Pepoon          D       5-4   Jr-R *    Fort Walton Beach (Fort Walton Beach)
  Monica Pfeifer        D       5-4   Fr        Fort Lauderdale (Cardinal Gibbons)
  Tracey Ray            S       5-5   Jr   *    Lakeland (Lake Gibson)
  Stephanie Redding     S-J     5-6   Fr        West Palm Beach (Palm Beach Gardens)
* Kelly Rouse           S       5-8   Fr        West Palm Beach (Summit Christian)
  Karla Severs          MD      5-5   Jr-R *    Titusville (Astronaut)
  Amy Sindler           D       5-4   Fr        Sorrento (Apopka)
  Kim Stephens          H-R-HEP 5-7   Sr   **   Lake Worth (John I. Leonard)
  Anetrice Strobles     S       5-6   Fr        Micanopy (P.K. Yonge)
  Radhiya Teagle        H       6-0   Fr        Philadelphia, PA (William Penn)
  Milette Thurston      T       5-7   So        Lauderhill
* Patrice Verdun        S       5-5   Sr   ***  Flint, MI (Central)
  Kerry White           MD      5-7   Fr        Warsaw, IN (Warsaw)
  Erin Wilder           D       5-4   Fr        Miami (North Stafford)

1993-94 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Heather Anderson      MD      Fr        Altamonte Springs (Lake Brantley)
* Peggy Armand          H-HJ    Jr   *    Tampa (Leto)
  Lisa Beck             D       Sr   *    West Palm Beach (Cardinal Newman)
  Stacey Bowrosen       D       Sr   *    Port Orange (Father Lopez)
* Deletea Bradley       S       So   *    Pensacola (Escambia)
  Marjorie Charles      MD      Fr        Jacksonville (Ed White)
* Myrium Charles        MD      Fr        Jacksonville (Ed White)
* Shannon Cook          T       So   *    Lake Mary (Lake Mary)
* Sheryl Covington      S       Sr   ***  Winter Haven (Winter Haven)
* Casey Custer          S       Fr        Arlington, TX (Martin)
* Sophia Danvers        S       Fr        Miami (Norland)
* Cathy Erickson        T       So-R      Hastings, NE (Hastings)
* Felicia Evans         H-J     Jr   *    Largo (Seminole)
* Laura Goens           T       Fr        Deltona (Deltona)
* Indianne Henry        HJ      Sr   *    Tallahassee (Godby)
  Karen Joseph          S       So        Brooklyn, NY (Humanities)
* Kristin Kuehn         H       Fr        Rochester, NY (Greece Athena)
  Petena Moultrie       H-J     Fr-R      Jacksonville (Raines)
* Tracy Pepoon          D       Sr-R *    Fort Walton Beach (Fort Walton Beach)
* Susan Rothell         HJ-S-H  Fr-R      Springfield, IL (Lanphier)
  Kelly Rouse           S       So   *    West Palm Beach (Summit Christian)
* Erica Shepard         MD      Fr        Detroit, MI (Cass Technical)
* Radhiya Teagle        H       So        Philadelphia, PA (William Penn)
* Kristen Thorne        H       Fr        Washington, DC (Bullis)
  Kerry White           MD      So        Warsaw, IN (Warsaw)
  Erin Wilder           D       So        Miami (North Stafford)

1994-95 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Heather Anderson      D       So        Altamonte Springs (Lake Brantley)
  Peggy Armand          H-HJ    Sr   **   Tampa (Leto)
  Kirsten Birmelin      MD      Sr        Bad Wildbad, Germany (Bad Wildbad Gymnasium/Western Kentucky)
  Deletea Bradley       S       Jr   **   Pensacola (Escambia)
  Marjorie Charles      MD      So        Jacksonville (Ed White)
* Myrium Charles        MD      So   *    Jacksonville (Ed White)
  Shannon Cook          T       Jr   **   Lake Mary (Lake Mary)
* Casey Custer          S       So   *    Arlington, TX (Martin)
* Sophia Danvers        S       So   *    Miami (Norland)
  Maria Embon           S       So        Martinez, GA (Evans/Florida)
* Cathy Erickson        T       Jr-R *    Hastings, NE (Hastings)
  Felicia Evans         H-J     Sr   **   Largo (Seminole)
* Laura Goens           T       So   *    Deltona (Deltona)
  Karen Joseph          S       Jr        Brooklyn, NY (Humanities)
* Kristin Kuehn         H       So   *    Rochester, NY (Greece Athena)
  Megan Lenker          MD      Fr        Tampa (Tampa Prep)
  Jennifer Mingo        S       Jr        Lancaster, SC (Lancaster/Garden City JC)
  Kim Mobley            S       So        Chattanooga, TN
* Petena Moultrie       H-J     So-R      Jacksonville (Raines)
* Rikke Ronholt         H-HJ    Fr        Allerod, Denmark (Allerod Gymnasium)
  Kelly Rouse           S       Jr   *    West Palm Beach (Summit Christian)
* Erica Shepard         MD      So   *    Detroit, MI (Cass Technical)
* Nicole Singleton      D       Fr        Orlando (Oak Ridge)
* Radhiya Teagle        H       Jr   *    Philadelphia, PA (William Penn)
* Kristen Thorne        H       So   *    Washington, DC (Bullis)
  Kerry White           MD      So-R      Warsaw, IN (Warsaw)

1995-96 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Lynette Alvarez       S       Jr        Deltona
  Heather Anderson      D       Jr        Altamonte Springs (Lake Brantley)
* Kirsten Birmelin      D       Sr-R      Bad Wildbad, Germany (Bad Wildbad Gymnasium/Western Kentucky)
  Nickie Bournias       D       Fr        Jacksonville (Wolfson)
  Rochelle Bryan        T       Fr        Coral Gables
  Lara Bryant           D       Jr        Jacksonville (Bolles)
  Marjorie Charles      MD      Jr        Jacksonville (Ed White)
* Myrium Charles        S-J     jr   **   Jacksonville (Ed White)
* Shannon Cook          T       Jr-R **   Lake Mary (Lake Mary)
* Marleena Crosby       S       Fr        Jacksonville (Raines)
* Casey Custer          S       Jr   **   Arlington, TX (Martin)
* Christine Daniels     HJ      So        Orlando (Winter Park)
* Sophia Danvers        S       Jr   **   Miami (Norland)
* Yashiva Edwards       S       Jr        Lemoore, CA (Central Kitsap/Washington State)
* Maria Embon           S       Jr        Martinez, GA (Evans/Florida)
* Cathy Erickson        T       Sr-R **   Hastings, NE (Hastings)
* Laura Goens           T       Jr   **   Deltona (Deltona)
  Karen Joseph          S       Sr        Brooklyn, NY (Humanities)
  Christina Kennedy     D       So        Saint Petersburg (Dixie Hollins)
  Christa King          S       Fr        Naples (Lely)
  Stephanie Kohl        D       Jr        Melbourne (Eau Gallie)
  Kristin Kuehn         H       Jr   **   Rochester, NY (Greece Athena)
  Gretchen Lackey       D       So        Venice (Venice)
  Megan Lenker          D       So        Tampa (Tampa Prep)
  Chateau Mangaroo      D       Jr        Clovis, NM (Clovis)
* Jennifer Mingo        S       Sr        Lancaster, SC (Lancaster/Garden City JC)
* Lakeisha Mose         T       Fr        Richmond, VA (John F. Kennedy)
* Petena Moultrie       H-J     Jr-R *    Jacksonville (Raines)
  Zuzette Mullings      S-J     Fr        Ellicott City, MD (Howard)
  Teri Norton           S       Fr        Thonotosassa (King)
* Rikke Ronholt         H-HJ    So   *    Allerod, Denmark (Allerod Gymnasium)
  Emily Ruetenik        D       Fr        Lecanto (Lecanto)
* Erica Shepard         S       Jr   **   Detroit, MI (Cass Technical)
* Nicole Singleton      D       So   *    Orlando (Oak Ridge)
  Xuan Stevens          S       Fr        Jacksonville (Stanton)
* Radhiya Teagle        H       Sr   **   Philadelphia, PA (William Penn)
  Adreena Thompson      H-J     Jr        Jacksonville
* Kristen Thorne        H       Jr   **   Washington, DC (Bullis)
  Leslie Wiggins        D       Fr        Franktown, CO (Ponderosa)

1996-97 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Lindsay Adkins        H       Fr        Pensacola (Woodham)
  Lynette Alvarez       S       Sr        Deltona
  Heather Anderson      D       Sr        Altamonte Springs (Lake Brantley)
  Jill Assalti          J       Fr        New Port Richey
  Nickie Bournias       D       So        Jacksonville (Wolfson)
  Kathy Bowen           D       So        York, ME (York)
  Rochelle Bryan        T       So        Coral Gables
  Lara Bryant           D       Sr        Jacksonville (Bolles)
* Shelby Cannon         J       Fr        Centreville, VA (Centreville)
* Tonya Carter          S       Fr        Douglasville, GA (Alexander)
  Myrium Charles        S-J     Sr   ***  Jacksonville (Ed White)
  Shannon Cook          T       Sr   ***  Lake Mary (Lake Mary)
  Marleena Crosby       MD      So   *    Jacksonville (Raines)
* Casey Custer          S       Sr   ***  Arlington, TX (Martin)
  Christine Daniels     HJ      Jr   *    Orlando (Winter Park)
* Sophia Danvers        S       Sr   ***  Miami (Norland)
* Yashiva Edwards       S       Sr   *    Lemoore, CA (Central Kitsap/Washington State)
* Maria Embon           S       Sr   *    Martinez, GA (Evans/Florida)
  Shermonica Farrow     H       Fr        Spring Lake, NC
  Laura Goens           T       Sr   ***  Deltona (Deltona)
  Diana Hartnup         D       Fr        Sarasota (Sarasota)
  Aysha House           S       Fr        Lehigh Acres
  Christa King          S       So        Naples (Lely)
  Kristin Kuehn         H       Sr   **   Rochester, NY (Greece Athena)
  Gretchen Lackey       D       Jr        Venice (Venice)
  Megan Lenker          D       Jr        Tampa (Tampa Prep)
  Chateau Mangaroo      D       Sr        Clovis, NM (Clovis)
* Lakeisha Mose         T       So   *    Richmond, VA (John F. Kennedy)
  Petena Moultrie       H-J     Sr-R **   Jacksonville (Raines)
* Zuzette Mullings      S-J     Fr-R      Ellicott City, MD (Howard)
* Teri Norton           S-J     So        Thonotosassa (King)
  Andrea Pappas         HEP     Fr        Snellville, GA (Brookwood)
  Danielle Riley        H       Fr        Miami (Miramar)
* Rikke Ronholt         H-HJ    Jr   **   Allerod, Denmark (Allerod Gymnasium)
* Erica Shepard         S       Sr   ***  Detroit, MI (Cass Technical)
  Nicole Singleton      D       Jr   **   Orlando (Oak Ridge)
* Michaela Steele       HJ      Fr        Miami (Douglas)
* Shannon Steele        HJ-JAV  Fr        Miami (Douglas)
  Xuan Stevens          S       So        Jacksonville (Stanton)
  Kristen Thorne        H       Sr   ***  Washington, DC (Bullis)
  Nadi Vlaun            D       Fr        Big Pine Key (Key West)
  Leslie Wiggins        D       So        Franktown, CO (Ponderosa)

1997-98 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Lindsay Adkins        PV            Fr-R      Pensacola (Woodham)
  Melanie Black         H             So        Thorsby, AL
  Kathy Bowen           D             Jr        York, ME (York)
  Kingsley Broughton    D             Fr        Ponte Vedra Beach (Nease)
* Teresa Bundy          S             Fr        Cleveland, OH (Cleveland Heights)
  Cindy Campbell        D             Fr        Saint Catharines, Ontario, Canada (Churchill)
  Shelby Cannon         J-S     5-4   So   *    Centreville, VA (Centreville)
* Tonya Carter          S             So   *    Douglasville, GA (Alexander)
  Marleena Crosby       MD            Jr   *    Jacksonville (Raines)
* Christine Daniels     HJ            Jr-R *    Orlando (Winter Park)
  Jennifer Erd          D             Fr        Winter Park
* Vanessa Fuchs         T       5-10  Fr        Pompano Beach (Cardinal Gibbons)
  Mary Gaskins          D             Fr        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Dana Glover           MD      5-7   Fr        Miami (Boyd Anderson)
* Diana Hartnup         D       5-11  So        Sarasota (Sarasota)
  Aysha House           H             So        Lehigh Acres
  Camille Hunt          J             So        Holiday
  Amanda Hynes          D             So-R      Fort Lauderdale (Plantation)
* Chinette Johnson      HEP     5-10  Fr        Tallahassee (Lincoln)
  Christa King          PV            Jr        Naples (Lely)
  Rayanne Lawrence      D             Fr        Tampa
  Jennifer Mayhue       S             Fr        Toronto, Ontario, Canada (Unionville)
* Kerry Miano           T       5-7   Fr        Sound Beach, NY (Rocky Point)
  Dana Moody            T             So        Coral Springs
* Lakeisha Mose         T             Jr   **   Richmond, VA (John F. Kennedy)
* Kim Mueller           D             Jr        Naperville
* Zuzette Mullings      S-J     5-8   So-R *    Ellicott City, MD (Howard)
  Teri Norton           J             Jr   *    Thonotosassa (King)
* Fiona Norwood         H             Fr        Kilkenny, Ireland (Presentation Convent)
  Grianne Redmond       H             Fr        Meath, Ireland (Dominican College)
  Natalie Reid          D             Fr        Ponte Vedra Beach (Nease)
  Danielle Riley        H             Fr-R      Miami (Miramar)
* Rikke Ronholt         H-HJ          Sr   ***  Allerod, Denmark (Allerod Gymnasium)
* Nicole Singleton      D             Sr   **   Orlando (Oak Ridge)
* Michaela Steele       HJ      5-9   So   *    Parkland (Douglas)
* Shannon Steele        HJ-JAV  5-10  So   *    Parkland (Douglas)
  Xuan Stevens          D             Jr        Jacksonville (Stanton)
* Ayana Townsend        H       5-8   Fr        Wyncote, PA (Cheltenham)
  Nadi Vlaun            D             So        Big Pine Key (Key West)
* Sara White            T       5-6   Fr        Port Charlotte (Charlotte)
  Tiffany Williamson    D             Fr        Jay
  Tangela Wobbleton     S       5-2   Fr        Stuart (Martin County)

1998-99 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Lindsay Adkins        PV      So-R *    Pensacola (Woodham)
* Nikki Allen           PV      Jr        Tallahassee (Godby)
* Makiba Batten         T       Fr        Detroit, MI (Renaissance)
  Kingsley Broughton    D       So        Ponte Vedra Beach (Nease)
  Teresa Bundy          S       So   *    Cleveland, OH (Cleveland Heights)
  Cindy Campbell        D       So        Saint Catharines, Ontario, Canada (Churchill)
  Shelby Cannon         J-S     Jr   *    Centreville, VA (Centreville)
* Tonya Carter          S       Jr   **   Douglasville, GA (Alexander)
* Nakeya Crutchfield    S       Fr        Coatesville, PA (Coatesville)
* Taressa Davis         J       Fr        Durham, NC (Southern Durham)
  Vanessa Fuchs         T       So   *    Pompano Beach (Cardinal Gibbons)
  Mary Gaskins          D       Sr        Jacksonville (Bishop Kenny)
* Samantha George       S       So        Brampton, Ontario, Canada (Notre Dame/Northern Arizona)
* Laura Gerber          MD      Fr        Geneva, Switzerland (Chisipite)
  Dana Glover           MD      So        Miami (Boyd Anderson)
  Diana Hartnup         D       Jr   *    Sarasota (Sarasota)
  Amanda Hynes          D       Jr-R      Fort Lauderdale (Plantation)
* Chinette Johnson      HEP     So   *    Tallahassee (Lincoln)
  Christa King          PV      Sr        Naples (Lely)
  Jennifer Lands        D       Fr        Boca Raton (Boca Raton)
  Erica Lazarus         D       Fr        Wellington (Wellington)
  Jennifer Mayhue       S       So        Toronto, Ontario, Canada (Unionville)
  Kerry Miano           T       So   *    Sound Beach, NY (Rocky Point)
  Myesha Miller         H       Fr        Jacksonville
  Lakeisha Mose         T       Sr   ***  Richmond, VA (John F. Kennedy)
  Ashley Moye           PV      Fr        Wauchula (Hardee)
* Zuzette Mullings      S-J     Jr-R **   Ellicott City, MD (Howard)
  Teri Norton           J       Sr   *    Thonotosassa (King)
  Fiona Norwood         H       So   *    Kilkenny, Ireland (Presentation Convent)
  Shannon Pearce        D       So        Estero (Estero)
  Shauna Quinn          S       Fr        Uniondale, NY (Uniondale)
  Natalie Reid          D       So        Ponte Vedra Beach (Nease)
  Danielle Riley        H       So        Miami (Miramar)
* Nicole Scott          T       Fr        Willingboro, NJ (Willingboro)
* Michaela Steele       HJ      Jr   **   Parkland (Douglas)
* Shannon Steele        HJ-JAV  Jr   **   Parkland (Douglas)
  Xuan Stevens          D       Sr        Jacksonville (Stanton)
* Ayana Townsend        H       So   *    Wyncote, PA (Cheltenham)
  Nadi Vlaun            D       Jr        Big Pine Key (Key West)
* Sara White            T       So   *    Port Charlotte (Charlotte)
  Amanda Wilson         D       Fr        Tampa (King)
  Tangela Wobbleton     S       So        Stuart (Martin County)

1999-00 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Mizar Aleman          D       Fr        Lake Mary
  Nikki Allen           PV      Sr   *    Tallahassee (Godby)
  Brooke Bastien        D       So        Brooksville (Brooksville Central/Jacksonville)
* Makiba Batten         T       So   *    Detroit, MI (Renaissance)
  Sara Bergeron         D       Fr        Jupiter (Jupiter)
  Kingsley Broughton    D       So-R      Ponte Vedra Beach (Nease)
* Teresa Bundy          S-J     So-R *    Cleveland, OH (Cleveland Heights)
  Cindy Campbell        D       Jr        Saint Catharines, Ontario, Canada (Churchill)
  Shelby Cannon         J       Sr   *    Centreville, VA (Centreville)
  Riunite Carter        H       Fr        Riviera Beach
* Tonya Carter          S       Sr   ***  Douglasville, GA (Alexander)
  Molly Castner         D       Fr        Oak Ridge, TN (Oak Ridge)
  Jessica Chaplinsky    J       Fr        Bradenton (Bradenton Southeast)
  Kristy Connell        D       Fr        Ocala (Belleview)
* Nakeya Crutchfield    S       So   *    Coatesville, PA (Coatesville)
* Taressa Davis         H-J     So   *    Durham, NC (Southern Durham)
  Andrea Dulmage        D       Fr        Orlando (Lake Brantley)
  Trinetta Fisher       J       So        Hollywood (Hallandale)
  Vanessa Fuchs         T       Jr   *    Pompano Beach (Cardinal Gibbons)
  Mary Gaskins          D       Jr        Jacksonville (Bishop Kenny)
* Samantha George       S       Sr   *    Brampton, Ontario, Canada (Notre Dame/Northern Arizona)
  Laura Gerber          MD      So   *    Geneva, Switzerland (Chisipite)
  Dana Glover           MD      Jr        Miami (Boyd Anderson)
  Misty Harper          D       Fr        Seminole (Seminole)
  Diana Hartnup         D       Sr   *    Sarasota (Sarasota)
  Katie Jeffrey         D       Fr        Kanata, Ontario, Canada (Holy Trinity)
  Alanyia Johnson       T       Fr        Miramar
  Chinette Johnson      HEP-TJ  Jr   **   Tallahassee (Lincoln)
* Kim Jones             H-J     Fr        Greensboro, NC (Grimsley)
  Jennifer Lands        D       So        Boca Raton (Boca Raton)
  Erica Lazarus         D       So        Wellington (Wellington)
  Melissa Lyons         D       Jr        Miami (Miami Palmetto)
  Jennifer Mayhue       S       Jr        Toronto, Ontario, Canada (Unionville)
  Erin McGee            D       Fr        Gulf Breeze (Gulf Breeze)
  Kerry Miano           T       Jr   *    Sound Beach, NY (Rocky Point)
  Myesha Miller         H       So        Jacksonville
  Lakeisha Mose         T       Sr-R ***  Richmond, VA (John F. Kennedy)
  Ashley Moye           PV      So        Wauchula (Hardee)
  Zuzette Mullings      S-J     Sr-R ***  Ellicott City, MD (Howard)
  Sandy Murphy          D       Jr        Fort Lauderdale
  Teri Norton           S       Sr-R *    Thonotosassa (King)
  Chinyelu Nwobu        J       Fr        Houston, TX (Eisenhower)
* Lindsay Osborn        PV-HJ   Jr-R **   Pensacola (Woodham)
  Shauna Quinn          S       Fr-R      Uniondale, NY (Uniondale)
  Karen Rademeyer       JAV-T   Jr        Tulsa, OK (Jenks/Oklahoma State)
  Eilene Reed           J       Fr        Jacksonville (Terry Parker)
  Megan Robbins         PV      So        Edmond, OK (Edmond North/Oklahoma State)
  Brandi Rook           D       Fr        Tallahassee (Leon)
  Amber Russell         S       Fr        Knoxville, TN (Bearden)
  Nicole Scott          T       So   *    Willingboro, NJ (Willingboro)
  Michaela Steele       HJ      Sr   ***  Parkland (Douglas)
  Shannon Steele        HJ-JAV  Sr   ***  Parkland (Douglas)
  Sara Tatum            D       Fr        Deerfield Beach
  Ayana Townsend        H       Jr   **   Wyncote, PA (Cheltenham)
* Sara White            T       Jr   **   Port Charlotte (Charlotte)
  Amanda Wilson         D       So        Tampa (King)
  Kim Winn              D       So        Tallahassee (Florida)
* Tangela Wobbleton     S       Jr        Stuart (Martin County)

2000-01 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Brooke Bastien        D       Jr        Brooksville (Brooksville Central/Jacksonville)
* Makiba Batten         T       Jr   **   Detroit, MI (Renaissance)
* Teresa Bundy          S-J     Jr-R **   Cleveland, OH (Cleveland Heights)
  Cindy Campbell        D       Sr        Saint Catharines, Ontario, Canada (Churchill)
  Tamara Campbell       S       Fr        Orlando (Evans)
  Molly Castner         D       So        Oak Ridge, TN (Oak Ridge)
  Natasha Christie      HEP     Fr        Altamonte Springs
  Crystal Couey         T       Fr        Titusville (Astronaut)
  Kelly Cramer          D       Fr        Cary, NC
* Carrie Crandall       PV      Fr        Jacksonville (Episcopal)
* Nakeya Crutchfield    S       Jr   **   Coatesville, PA (Coatesville)
  Jennifer Curry        T       Fr        Macon, GA (Northeast)
* Taressa Davis         HEP-J-H Jr   **   Durham, NC (Southern Durham)
  Chelsea Downs         HEP     Fr        Ormond Beach (Seabreeze)
  Andrea Dulmage        D       So        Orlando (Lake Brantley)
  Trinetta Fisher       J       Jr        Hollywood (Hallandale)
  Vanessa Fuchs         T       Sr   *    Pompano Beach (Cardinal Gibbons)
* Laura Gerber          MD      So-R *    Geneva, Switzerland (Chisipite)
  Misty Harper          D       So        Seminole (Seminole)
* Katie Jeffrey         D       So        Kanata, Ontario, Canada (Holy Trinity)
  Alanyia Johnson       T       So        Miramar
* Kim Jones             H-J-S   So   *    Greensboro, NC (Grimsley)
  Youmone Karr                  Fr        Jacksonville
* Mandy Kinney          T       Fr-R      Lawrenceville, GA (Brookwood/Wyoming)
  Erica Lazarus         D       Jr        Wellington (Wellington)
  Mari Leitner          D       Fr        Pensacola (Washington)
* Beth Lukens           D       Fr        Sarasota (Riverview)
  Rachel Marsh          D       Fr        Kissimmee (Osceola)
  Erin McGee            D       So        Gulf Breeze (Gulf Breeze)
  Ashley Moye           PV      Jr        Wauchula (Hardee)
* Lindsay Osborn        PV      Sr-R ***  Pensacola (Woodham)
  Amy Pleckaitis        D       Fr        Woodbridge, CT (Amity)
* Shauna Quinn          H-S     So-R      Uniondale, NY (Uniondale)
* Karen Rademeyer       HEP-JAV Jr-R      Tulsa, OK (Jenks/Oklahoma State)
* Megan Robbins         PV      Jr        Edmond, OK (Edmond North/Oklahoma State)
  Amber Russell         S       So        Knoxville, TN (Bearden)
* Nicole Scott          T       Jr   *    Willingboro, NJ (Willingboro)
* Ayana Townsend        H       Jr-R **   Wyncote, PA (Cheltenham)
  Danielle Walker       HEP     Fr        Port Orange (Spruce Creek)
* Sara White            T       Sr   ***  Port Charlotte (Charlotte)
* Jordana Whittington   D       Fr        Sarnia, Ontario, Canada (Saint Christopher)
  Kim Winn              D       So-R      Tallahassee (Florida)
* Tangela Wobbleton     S       Sr   *    Stuart (Martin County)
  Emily Yambasky        T       Fr        Livonia, MI

2001-02 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Brooke Bastien        D-SC    Jr-R *    Brooksville (Brooksville Central/Jacksonville)
  Makiba Batten         T       Sr   ***  Detroit, MI (Renaissance)
* Teresa Bundy          S-J     Sr-R ***  Cleveland, OH (Cleveland Heights)
* Tamara Campbell       S       So        Orlando (Evans)
  Molly Castner         JAV     Jr        Oak Ridge, TN (Oak Ridge)
  Jenny Chang           D       Fr        Jacksonville (Mandarin)
  Natasha Christie      HEP     So        Altamonte Springs
  Chigozie Chuku        T       Sr        Houston, TX (Houston/Florida A&M)
  Anne Clinton          D       Fr        Richmond, IN (Richmond)
  Amy Coburn            D       So        Tallahassee (Leon)
  Crystal Couey         T       So        Titusville (Astronaut)
  Erin Courtney         D       Fr        Brooksville (Brooksville Central)
* Carrie Crandall       PV      So   *    Jacksonville (Episcopal)
* Nakeya Crutchfield    S       Sr   ***  Coatesville, PA (Coatesville)
  Jennifer Curry        T       So        Macon, GA (Northeast)
  Karen Daigle          D       Sr        Baton Rouge, LA (Terrebonne)
  Taressa Davis         J-HEP   Sr   ***  Durham, NC (Southern Durham)
  Abbie Day             D       Fr        Winter Park (Lake Howell)
  Chelsea Downs         J-HEP   So        Ormond Beach (Seabreeze)
  Andrea Dulmage        D       So-R      Orlando (Lake Brantley)
  Deja Dupree           S       So        Clearwater (Clearwater)
  Trinetta Fisher       J-PV    Sr        Hollywood (Hallandale)
  Samantha George       S       Sr-R **   Brampton, Ontario, Canada (Notre Dame/Northern Arizona)
  Hannah Gerber         D       Sr        Bunnell (Flager-Palm Coast)
* Laura Gerber          MD      Jr-R **   Geneva, Switzerland (Chisipite)
* Vicky Gill            D       So        Lancashire, England (Saint Andrews University)
  Kathleen Gouldy       D       Jr        Jupiter (Jupiter)
  Terra Guebel          D       Fr        Bunnell (Flager-Palm Coast)
  Misty Harper          D       So-R      Seminole (Seminole)
  Janet Howard          D-SC    Fr        Clearwater (Central Catholic)
* Natalie Hughes        MD-SC   Fr        Palisade, CO (Palisade)
  Angelica Iannone      T       Sr        Lincoln, RI
  Melissa Ippolito      D       Sr        Fort Myers (Bishop Verot)
  Marlisha Jackson      S-H     Fr        Jacksonville
  Katie Janson          D       Fr        Oviedo (Oviedo)
* Lacy Janson           PV      Fr        Sarasota (Cardinal Mooney)
  Katie Jeffrey         D       So-R *    Kanata, Ontario, Canada (Holy Trinity)
  Alanyia Johnson       T       Jr        Miramar
* Kim Jones             J-H     Jr   **   Greensboro, NC (Grimsley)
  Amanda Jordan         D-SC    Fr        Oklahoma City, OK (Bishop McGuinness)
* Mandy Kinney          T       So-R *    Lawrenceville, GA (Brookwood/Wyoming)
  Diana Klimkiewicz     HJ      Fr        Boca Raton (Pope John Paul II)
  Nicole Lefeber        PV      Fr        Ormond Beach (Seabreeze)
  Mari Leitner          D       So        Pensacola (Washington)
  Allison Lind          D-SC    So        Woodbury, CT (Nonnewaug/South Dakota State)
  Beth Lukens           D-SC    So   *    Sarasota (Riverview)
  Rachel Marsh          D       So        Kissimmee (Osceola)
  Laura Melendez        D       Fr        Livermore, CA (Granada)
  Sydney Mondragon      MD      Fr        Pueblo, CO (Pueblo South)
* Ashley Moye           PV      Sr        Wauchula (Hardee)
* Shauna Quinn          S-H     Jr-R *    Hempstead, NY (Uniondale)
* Karen Rademeyer       HEP     Sr-R *    Tulsa, OK (Jenks/Oklahoma State)
* Megan Robbins         PV      Sr   *    Edmond, OK (Edmond North/Oklahoma State)
  Meghan Rogers         D-SC    Fr        Wellington (Cardinal Newman)
  Amber Russell         S       Jr        Knoxville, TN (Bearden)
  Nicole Scott          T       Sr   **   Willingboro, NJ (Willingboro)
* Suzanne Shephard      D-SC    Fr        Ellis, KS (Ellis)
  Elaine Skislak        D       So        Gulf Breeze (Gulf Breeze)
* Stacey Taylor         HJ      Sr        West Misslin, PA (West Misslin/Pittsburgh)
  Hannatu Tunga-Lergo   S       Fr        Gainesville (Eastside)
  Kelly Wagner          D       Sr        Jupiter (Martin County)
  Danielle Walker       HEP     So        Port Orange (Spruce Creek)
* Kim Walker            S       Fr        Port of Spain, Trinidad and Tobago (Polytechnic Government)
  Megan Walker          D       So        New Port Richey (Gulf)
  Emily Wehr            MD-SC   So        Tarpon Springs (Palm Harbor)
* Jordana Whittington   MD      So   *    Sarnia, Ontario, Canada (Saint Christopher)
  Emily Yambasky        T       So        Livonia, MI

2002-03 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Kim Adams             S-J     Fr        Stone Mountain, GA (Stone Mountain)
  Anna Alain            S       Fr        Tampa
  Makiba Batten         T       Sr-R ***  Detroit, MI (Renaissance)
  Christina Boekhout    D       Fr        Merritt Island (Merritt Island)
* Sharneka Brown        S-J     So        Saint Petersburg (Lakewood/Florida A&M)
* Tamara Campbell       S       Jr   *    Orlando (Evans)
  Jenny Chang           D       So        Jacksonville (Mandarin)
* Anne Clinton          D       So        Richmond, IN (Richmond)
  Kristen Colton        D       Fr        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Carrie Crandall       PV      Jr   **   Jacksonville (Episcopal)
  Denise Daniels        S       Fr        Deerfield Beach (Deerfield Beach)
  Abbie Day             D       Fr-R      Winter Park (Lake Howell)
  Chelsea Downs         J-HEP   Jr        Ormond Beach (Seabreeze)
  Deja Dupree           S       Jr        Clearwater (Clearwater)
  Brianne Farrar        D       Fr        Naples
  Tracy Friedlander     D       Fr        Miami (Ransom Everglades)
* Laura Gerber          MD      Sr-R ***  Geneva, Switzerland (Chisipite)
* Vicky Gill            D       Jr   *    Lancashire, England (Saint Andrews University)
  Jenny Gomez           D       Fr        Miami (Lourdes Academy)
  Sara Guiffre          D       Fr        Jacksonville (Nease)
  Misty Harper          D       Jr-R      Seminole (Seminole)
  Janet Howard          D       So        Clearwater (Central Catholic)
* Natalie Hughes        MD      So   *    Grand Junction, CO (Palisade)
  Bernadine Innocent    S       Fr        Deerfield Beach
* Marla Jackson         S-J     Fr        Jacksonville (Stanton)
  Marlisha Jackson      S       So        Jacksonville
  Katie Janson          D       So        Oviedo (Oviedo)
* Lacy Janson           PV      So   *    Sarasota (Cardinal Mooney)
* Kim Jones             J-H     Sr   ***  Greensboro, NC (Grimsley)
  Amanda Jordan         D       So        Oklahoma City, OK (Bishop McGuinness)
  Mandy Kinney          T       Jr-R **   Lawrenceville, GA (Brookwood/Wyoming)
  Diana Klimkiewicz     HJ      So        Boca Raton (Pope John Paul II)
* Deanna Lane           H       Fr        Marietta, GA (Pope)
* LaToya LeGree         S-J     Fr        Lithonia, GA (Stephenson)
  Nicole Lefeber        PV      So        Ormond Beach (Seabreeze)
  Mari Leitner          D       Jr        Pensacola (Washington)
  Allison Lind          D       Sr        Woodbury, CT (Nonnewaug/South Dakota State)
  Rachel Marsh          D       Jr        Kissimmee (Osceola)
* LaKendra McColumn     H-J     Fr        Lithonia, GA (Southwest Dekalb)
  Laura Melendez        D       So        Livermore, CA (Granada)
  Teresa Miller         D       So-R      Daytona Beach (Mainland)
* Sydney Mondragon      MD      So        Pueblo, CO (Pueblo South)
* Evelyne Niako         S       Fr        Stone Mountain, GA (Stephenson)
  Elizabeth Ottey       S       Fr        Holly Hill (Spruce Creek)
  Keisha Pestano        S       So        Lehigh Acres (Fort Myers/Edison CC)
* Kate Purcell          JAV     Fr-R      West Point, PA (North Penn/Southern Illinois)
* Shauna Quinn          S-H     Sr-R **   Hempstead, NY (Uniondale)
  Nikki Renzulli        D       Fr        Cranston, RI (Cranston West)
  Aneva Robinson        J       Fr        Lakeland (Lakeland Christian)
  Meghan Rogers         D-SC    So        Wellington (Cardinal Newman)
  Ann Schreiber         D       Fr        Little Silver, NJ (Red Bank)
* Suzanne Shephard      D-SC    Fr-R *    Ellis, KS (Ellis)
  Elaine Skislak        D       Jr        Gulf Breeze (Gulf Breeze)
  Sara Swanson          MD      So        Lakewood, CO (Tampa Prep)
  Tristan Tully         S       So        Clearwater (Clearwater)
  Hannatu Tunga-Lergo   S       So        Gainesville (Eastside)
  Patricia Vasquez-BelloHJ      Fr        Miami
  Danielle Walker       HEP     Jr        Port Orange (Spruce Creek)
* Kim Walker            S       So   *    Port of Spain, Trinidad and Tobago (Polytechnic Government)
  Stephanie Welcher     D       Fr        Bradenton (Lakewood Ranch)
  Cathleen Willy        D       Fr        Pembroke Pines (Flanagan)
  Emily Yambasky        T       Jr        Livonia, MI
  Autumn Yauchunis      PV      Fr        Dade City
  Cerenity Young        T       Sr        Woodinville, WA (Southern California)

2003-04 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Kim Adams             S-J     So   *    Stone Mountain, GA (Stone Mountain)
  Carla Agnew           D       Fr        Oshawa, Ontario, Canada (McLaughlin)
  Stefanie Bechler      D       Fr        Libertyville, IL (Libertyville)
  Tina Biedenharn       D       Fr        Orange Park (Ridgeview)
* Sharneka Brown        S-J     Jr   *    Saint Petersburg (Lakewood/Florida A&M)
  Tamara Campbell       S       Sr   **   Orlando (Evans)
  Heather Clark         D       Fr        Brewer, ME (Brewer)
  Anne Clinton          D       Jr   *    Richmond, IN (Richmond)
  Carrie Crandall       PV      Sr   **   Jacksonville (Episcopal)
  Abbie Day             D       So-R      Winter Park (Lake Howell)
  Claudia Dorvillus     D       So        Naples (Naples)
  Rachel Evjen          D       Sr        Eau Claire, WI (Northwestern)
  Brianne Frarrer       D       Fr        Naples (Saint John Neumann)
  Tracy Friedlander     D       So        Miami (Ransom Everglades)
* Vicky Gill            D       Sr   **   Lancashire, England (Saint Andrews University)
  Terra Goebel          D       So        Palm Coast (Flager-Palm Coast)
  Jenny Gomez           D       So        Miami (Lourdes Academy)
  Jeanna Heflin         T       So        Atlanta, GA (Douglass)
  Helen Hofstede        D       Sr        Hoogkarspel, Netherlands (RSG Enkhuizen)
  Janet Howard          D       Jr        Clearwater (Central Catholic)
* Natalie Hughes        MD      Jr   **   Grand Junction, CO (Palisade)
* Marla Jackson         S-J     So   *    Jacksonville (Stanton)
  Kristin Janson        PV      Fr        Sarasota (Cardinal Mooney)
* Lacy Janson           PV      Jr   **   Sarasota (Cardinal Mooney)
  Amanda Jordan         D       Jr        Oklahoma City, OK (Bishop McGuinness)
  Mandy Kinney          T       Sr-R **   Lawrenceville, GA (Brookwood/Wyoming)
* Deanna Lane           H-HEP   So   *    Marietta, GA (Pope)
* LaToya LeGree         S-J     So   *    Lithonia, GA (Stephenson)
  Mari Leitner          D       Sr        Pensacola (Washington)
  Adrienne Lufkin       D       Fr        Saint Petersburg (Lakewood)
  Melissa Maggiore      HJ      Sr        Panama City Beach (Bay)
  Nicole Marcus         S       Fr        Tallahassee (Godby)
  Rachel Marsh          D       Sr        Kissimmee (Osceola)
* Dana Massiah          S       Fr        Chaguanas, Trinidad and Tobago (Bishop Anstey)
* LaKendra McColumn     H-J     So   *    Lithonia, GA (Southwest Dekalb)
* Sydney Mondragon      MD      Jr   *    Pueblo, CO (Pueblo South)
* Lindsey Nelson        T       Fr        Jacksonville (Mandarin)
  Kara Newell           D       So        Tallahassee (Maclay/Boston College)
* Evelyne Niako         S       So   *    Stone Mountain, GA (Stephenson)
  Elizabeth Ottey       S       So        Holly Hill (Spruce Creek)
  Keisha Pestano        S       Jr        Lehigh Acres (Fort Myers/Edison CC)
* India Pettus          MD      Fr        Cleveland, OH (Trinity)
  Katie Puckett         D       So        Pensacola (East Hill Christian)
* Kate Purcell          JAV     So-R *    West Point, PA (North Penn/Southern Illinois)
  Angelina Ramos        D       Fr        New Fairfield, CT (New Fairfield)
  Nikki Renzulli        D       Fr-R      Cranston, RI (Cranston West)
  Gina Riano            D       Fr        Miami Shores (Archbishop Curley)
  Meghan Rogers         D-SC    So-R      Wellington (Cardinal Newman)
  Jessy Rushing         PV      Fr        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Suzanne Shephard      D       So-R **   Ellis, KS (Ellis)
  Sara Swanson          MD      Jr        Denver, CO (Tampa Prep)
  Tristan Tully         S       Jr        Clearwater (Clearwater)
  Meredith Urban        D       Fr        Raleigh, NC (Green Hope)
  Julia Viola           D       Fr        Boca Raton (Spanish River)
* Charlene Walker       J       Fr        Orlando (Edgewater)
  Danielle Walker       HEP-PV  Jr-R      Port Orange (Spruce Creek)
  Kim Walker            S       Jr   **   Port of Spain, Trinidad and Tobago (Polytechnic Government)
  Candace Walls         D       So        Boynton Beach (Atlantic)
  Kristin Walls         D       So        Boynton Beach (Atlantic)
  Cathleen Willy        D       So        Pembroke Pines (Flanagan)

2004-05 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Kim Adams             S       Jr   **   Stone Mountain, GA (Stone Mountain)
  Ashley Andress        D       So        Fort Lauderdale (Archbishop McCarthy)
  Domonique Andrews     H-S     Fr        Brandon (Bloomingdale)
* Kandia Batchelor      S       Fr        Tampa (Hillsborough)
  Stefanie Bechler      D       So        Libertyville, IL (Libertyville)
  Tina Biedenharn       D       So        Orange Park (Ridgeview)
* Laura Bowerman        D       Fr        Temple Terrace (King)
  Sharneka Brown        S-J     Sr   **   Saint Petersburg (Lakewood/Florida A&M)
* Leilani Caraballo     PV      Fr        Miami (Lourdes Academy)
  Kim Charles           S       Jr        West Palm Beach (Cardinal Newman)
  Anne Clinton          D       Jr-R *    Richmond, IN (Richmond)
  Shannon Coates        D       Fr        Delray Beach (Spanish River)
  Abbie Day             D       Jr-R      Winter Park (Lake Howell)
  Wendy Fleuridor       S-J     Fr        Delray Beach (Delray Beach)
  Tracy Friedlander     D       Jr        Miami (Ransom Everglades)
  Jenny Gomez           D       Jr        Miami (Lourdes Academy)
* Kirsten Hagen         D       Fr        Blacksburg, VA (Christiansburg)
  Amanda Hahn           D       Fr        Gainesville (Gainesville)
  Audrey Hand           D       Fr        Virginia Beach, VA (Kellam)
* Naikeya Heath         S       Fr        Killeen, TX (Killeen)
  Jeanna Heflin         T       Jr        Atlanta, GA (Douglass)
  Quiana Holsey         H-S     Fr        Gainesville (Gainesville)
  Natalie Hughes        MD      Sr   ***  Grand Junction, CO (Palisade)
  Marla Jackson         S-J     Jr   **   Jacksonville (Stanton)
  Lacy Janson           PV      Sr   ***  Sarasota (Cardinal Mooney)
  Lauren Kolakowski     D       Fr        Plant City (Lakeland Christian)
* Deanna Lane           H       Jr   **   Marietta, GA (Pope)
* LaToya LeGree         S-J     Jr   **   Lithonia, GA (Stephenson)
* Heather Leblanc       HEP     Fr        Live Oak (Suwannee)
  Mari Leitner          D       Sr-R      Pensacola (Washington)
  Cristen Litz          D       Fr        Sarasota (Sarasota)
  Meghan Logue          D       So-R      Orlando (Valencia CC)
  Adrienne Lufkin       D       So        Saint Petersburg (Lakewood)
  Melissa Maggiore      HJ      Sr-R      Panama City (Bay)
* Dana Massiah          S       So   *    Chaguanas, Trinidad and Tobago (Bishop Anstey)
* LaKendra McColumn     H-J     Jr   **   Lithonia, GA (Southwest Dekalb)
  Dominique McGarrah    S-H     Sr        Palm Bay (Bayside/Brevard CC)
  Sydney Mondragon      MD      Sr   **   Pueblo, CO (Pueblo South)
* Lindsey Nelson        T       So   *    Jacksonville (Mandarin)
  Kara Newell           D       Jr        Tallahassee (Maclay/Boston College)
* Evelyne Niako         S       Jr   **   Stone Mountain, GA (Stephenson)
* Barbara Parker        D-SC    So-R      Norfolk, England (Loughborough)
  Jennifer Patterson    D       Fr        Valparaiso (Niceville)
* India Pettus          MD      So   *    Cleveland, OH (Trinity)
  Katie Puckett         D       Sr        Pensacola (East Hill Christian)
* Kate Purcell          JAV     Jr-R **   West Point, PA (North Penn/Southern Illinois)
  Sheena Quick          S       Jr        High Point, NC (Andrews/North Carolina State)
  Angelina Ramos        D       So        New Fairfield, CT (New Fairfield)
  Sarah Reed            T       Jr        Port Charlotte (Charlotte/Illinois)
  Devon Rich            S       So        Seminole (Seminole/South Florida)
  Jessy Rushing         PV      So        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Suzanne Shephard      D       Jr-R **   Ellis, KS (Ellis)
  Audrey Snider         D       Fr        Gainesville (Gainesville)
  Sara Swanson          MD      Sr        Lakewood, CO (Tampa Prep)
  Ashley Thompson       H       Fr        Coconut Creek (Coral Springs)
  Meredith Urban        D       So        Davie (Green Hope)
* Erin Voss             T       Fr        Port Charlotte (Charlotte)
* Charlene Walker       J-S     So   *    Orlando (Edgewater)
  Kim Walker            S       Sr   **   Port of Spain, Trinidad and Tobago (Polytechnic Government)
  Candace Walls         D       Jr        Boynton Beach (Atlantic)
  Kristin Walls         D       Jr        Boynton Beach (Atlantic)
  Cathleen Willy        D       Jr        Pembroke Pines (Flanagan)

2005-06 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Kim Adams             S       Sr   ***  Stone Mountain, GA (Stone Mountain)
  Nakeisha Adams        S       Jr        Miami (Northwestern)
* Tori Allen            PV      Fr        Indianapolis, IN (Lawrence Central)
  Jacintha Anderson     PV      So        Seminole (Seminole)
  Ashley Andress        D       So        Fort Lauderdale (Archbishop McCarthy)
  Domonique Andrews     H-S     So        Brandon (Bloomingdale)
  Pamela Arnedos        D       So        West Palm Beach (Cardinal Newman)
  Kandia Batchelor      S       So   *    Tampa (Hillsborough)
  Stefanie Bechler      D       Jr        Libertyville, IL (Libertyville)
  Tina Biedenharn       D       So-R      Orange Park (Ridgeview)
  Porsche Bonnett       S       So        Tallahassee (Lincoln)
  Laura Bowerman        D       So   *    Temple Terrace (King)
  Leilani Caraballo     PV      So   *    Miami (Lourdes Academy)
  Shannon Coates        D       So        Delray Beach (Spanish River)
  Jessica Crate         D       Jr        Brights Grove, Ontario, Canada (Northern College/Arizona State)
  Bernetta Davis        S       So        Fort Lauderdale (Piper)
  Abbie Day             D       Sr-R      Winter Park (Lake Howell)
  Raquel Espinosa       D       Fr        Longwood (Bishop Moore)
  Tracy Friedlander     D       Sr        Miami (Ransom Everglades)
  Kirsten Hagen         D       So   *    Blacksburg, VA (Christiansburg)
  Amanda Hahn           D       So        Gainesville (Gainesville)
  Audrey Hand           D       So        Virginia Beach, VA (Kellam)
  Naikeya Heath         S       So   *    Killeen, TX (Killeen)
  Quiana Holsey         H-S     So        Gainesville (Gainesville)
* Natalie Hughes        MD      Sr-R ***  Grand Junction, CO (Palisade)
  Sarah Hughes          D       Fr        Maitland (Winter Park)
  Marla Jackson         S-J     Sr   **   Jacksonville (Stanton)
  Brittany Janson       PV      Fr        Sarasota (Cardinal Mooney)
  Kristin Janson        PV      Jr        Sarasota (Cardinal Mooney)
* Lacy Janson           PV      Sr-R ***  Sarasota (Cardinal Mooney)
  Meredith Kelly        D       Fr        Clermont (East Ridge)
  Lauren Kolakowski     D       So        Plant City (Lakeland Christian)
* Susan Kuijken         D       Fr        Nijmegen, Netherlands (Stedelijk Gymnasium)
  Deanna Lane           H-M     Sr   ***  Marietta, GA (Pope)
  Danielle Laramee      D       Fr        Margate (Coral Springs)
  Courtney Laster       D       Fr        Woodbridge, VA (Hayfield/Hayfield)
  LaToya LeGree         S-J     Sr   ***  Lithonia, GA (Stephenson)
  Heather Leblanc       M       So   *    Live Oak (Suwannee)
  Adrienne Lufkin       D       Jr        Saint Petersburg (Lakewood)
  Dana Massiah          S       Jr   **   Chaguanas, Trinidad and Tobago (Bishop Anstey)
  LaKendra McColumn     H-S     Sr   ***  Lithonia, GA (Southwest Dekalb)
  Leah McNaughton       PV      So        Bradenton (Lakewood Ranch)
  Lindsey Nelson        T       Jr   **   Jacksonville (Mandarin)
  Kara Newell           D       Sr        Tallahassee (Maclay/Boston College)
  Evelyne Niako         S       Sr   ***  Stone Mountain, GA (Stephenson)
  Barbara Parker        D       Jr-R *    Norfolk, England (Loughborough)
  Jennifer Patterson    D       So        Valparaiso (Niceville)
  India Pettus          MD      Jr   **   Cleveland, OH (Trinity)
  Mesra Phanord         MD-H    Jr        Miami (Coral Reef/Florida International)
  Kate Purcell          JAV     Sr-R ***  West Point, PA (North Penn/Southern Illinois)
  Angelina Ramos        D       So        New Fairfield, CT (New Fairfield)
* Sarah Reed            T       Jr-R      Punta Gorda (Charlotte/Illinois)
  Hshkeni Richemond     S-MD    Fr        Suffern, NY (Suffern)
  Jessy Rushing         PV      Jr        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Keyla Smith           S       So        Daytona Beach (Mainland)
  Audrey Snider         D       So        Gainesville (Gainesville)
  Shannon Stuckman      H       Fr        Gainesville (P.K. Yonge)
  Ashley Thompson       H       So        Coconut Creek (Coral Springs)
  Meredith Urban        D       Jr        Davie (Green Hope)
  Erin Voss             T       So   *    Port Charlotte (Charlotte)
  Charlene Walker       J-S     Jr   **   Orlando (Edgewater)
  Candace Walls         D       Sr        Boynton Beach (Atlantic)
  Kristin Walls         D       Sr        Boynton Beach (Atlantic)
  Lydia Willemse        D       Fr        Forest, Ontario, Canada (Saint Christopher)
* Alyce Williams        J-S     Jr        Palm Coast (Flager-Palm Coast/George Mason)
  Alycia Williams       S-MD    Sr        Palm Coast (Flager-Palm Coast/George Mason)

2006-07 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Nakeisha Adams        S       Sr        Miami (Northwestern)
  Tori Allen            PV      So   *    Indianapolis, IN (Lawrence Central)
  Jacintha Anderson     PV      Jr        Seminole (Seminole)
  Ashley Andress        D       Jr        Fort Lauderdale (Archbishop McCarthy)
  Domonique Andrews     H-S     Jr        Brandon (Bloomingdale)
  Irayiza Andrews       H       Fr        Tampa (Hillsborough)
  Pamela Arnedos        D       Jr        West Palm Beach (Cardinal Newman)
  Laura Barner          PV      Jr        Valrico (Bloomingdale)
  Kandia Batchelor      S       Jr   *    Tampa (Hillsborough)
  Stefanie Bechler      D       Sr        Libertyville, IL (Libertyville)
  Rosanna Bell          D       Fr        Gainesville (Gainesville)
  Tina Biedenharn       D       Jr-R      Orange Park (Ridgeview)
  Porsche Bonnett       S       Jr        Tallahassee (Lincoln)
  Laura Bowerman        D       Jr   *    Temple Terrace (King)
  Leilani Caraballo     PV      Jr   *    Miami (Lourdes Academy)
  Kayann Chambers       S       Fr        Pompano Beach (Pompano Beach)
  Shannon Coates        D       Jr        Delray Beach (Spanish River)
  Caila Coleman         T       Fr        Tallahassee (Florida)
  Jessica Crate         D       Sr-R      Brights Grove, Ontario, Canada (Northern College/Arizona State)
  Laura Cullen          D       So        Temple Terrace (King)
  Christine Dion        D       So        Cape Coral (Fort Myers)
  Valerie Flournoy      H       Fr        Gainesville (P.K. Yonge)
  Kirsten Hagen         D       Jr   *    Blacksburg, VA (Christiansburg)
  Amanda Hahn           D       So-R      Gainesville (Gainesville)
  Audrey Hand           D       Jr        Virginia Beach, VA (Kellam)
  Naikeya Heath         H       Jr   *    Killeen, TX (Killeen)
  Quiana Holsey         H-S     So-R      Gainesville (Gainesville)
  Sarah Hughes          D       So        Maitland (Winter Park)
  Amy Huss              D       Jr-R      Wyomissing, PA (Wyomissing/Vanderbilt)
  Debbie Huss           D       Jr-R      Wyomissing, PA (Wyomissing/Vanderbilt)
  Brittany Janson       PV      So        Sarasota (Cardinal Mooney)
  Kristin Janson        PV      Sr        Sarasota (Cardinal Mooney)
  Cinnamon Johnson      S       Fr        Tallahassee (Florida)
  Meredith Kelly        D       So        Clermont (East Ridge)
* Susan Kuijken         D       So   *    Nijmegen, Netherlands (Stedelijk Gymnasium)
  Deanna Lane           H-M     Sr-R ***  Marietta, GA (Pope)
  Danielle Laramee      D       So        Margate (Coral Springs)
  Courtney Laster       D       So        Woodbridge, VA (Hayfield/Hayfield)
  Allyn Laughlin        T       Fr        Ambridge, PA (Center Area)
  Heather Leblanc       M       Jr   *    Live Oak (Suwannee)
  Adrienne Lufkin       D       Jr-R      Saint Petersburg (Lakewood)
  Liz Mabry             PV      Fr        Gulf Breeze (Gulf Breeze)
  Anna Lee Maciejko     PV      So        Gunnison, CO (Gunnison)
  Mary Magee            D       So        Seminole (Seminole)
  Dana Massiah          S       Sr   **   Chaguanas, Trinidad and Tobago (Bishop Anstey)
  Kaley Matthews        D       So        Saint Petersburg (Largo)
  Ryann Matthews        D       Sr        Saint Petersburg (Largo)
  Leah McNaughton       PV      Jr        Bradenton (Lakewood Ranch)
  Pilar McShine         D       Fr        Port of Spain, Trinidad and Tobago (Success Laventille Composite)
  Ashley Montagnese     D       So        Tallmadge, OH (Tallmadge)
  Hillary Palumbo       MD      Sr        Bensenville, IL (Western Illinois)
* Barbara Parker        D       Sr-R *    Norfolk, England (Loughborough)
  Jennifer Patterson    D       Jr        Valparaiso (Niceville)
  India Pettus          MD      Sr   **   Cleveland, OH (Trinity)
  Auja Pughsley         S       Fr        Fort Lauderdale (Piper)
  Amanda Quick          D       Fr        Tampa (Gaither)
  Angelina Ramos        D       Jr        New Fairfield, CT (New Fairfield)
* Sarah Reed            T       Sr-R *    Punta Gorda (Charlotte/Illinois)
  Hshkeni Richemond     S-MD    So        Suffern, NY (Suffern)
  Jheanelle Rodney      S       Jr        Kingston, Jamaica (Florida A&M)
  Kamilah Salaam        S-H     Sr        Wilmington, DE (Penn State)
  Alysha Salapack       D       Fr        Seminole (Seminole)
  Whitney Schnarr       D       Sr        Waterloo, Ontario, Canada (Saint Francis College)
  Chalencia Seay        T       Fr        Polk County (Auburndale)
  Amanda Skillen        D       Fr        Seminole (Seminole)
* Keyla Smith           S       Jr        Daytona Beach (Mainland)
  Shannon Stuckman      H       So        Gainesville (P.K. Yonge)
  Tiara Swanagan        J-S     Fr        Orange Park (Ed White)
  Ashley Thompson       H       So-R      Coconut Creek (Coral Springs)
  Krystal Troutman      S       Jr        Miami (Kansas City CC)
  Meredith Urban        D       Jr-R      Davie (Green Hope)
  Julia Vola            D       Jr        Boca Raton (Spanish River)
  Charlene Walker       J-S     Jr-R **   Orlando (Edgewater)
  Samantha Weeks        D       Fr        Seminole (Seminole)
  Lydia Willemse        D       So        Forest, Ontario, Canada (Saint Christopher)
  Alyce Williams        J-S     Sr   *    Palm Coast (Flager-Palm Coast/George Mason)
  Alycia Williams       S-MD    Sr-R      Palm Coast (Flager-Palm Coast/George Mason)
  Abi Wilshire          D       Jr        Bristol, England (Birmingham)
  Christina Woytalewicz D       So        Brandon (Riverview)

2007-08 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Tori Allen            PV      Jr   *    Indianapolis, IN (Lawrence Central)
  Jacintha Anderson     PV      Sr        Largo (Seminole)
  Ashley Andress        D       Sr        Fort Lauderdale (Archbishop McCarthy)
* Irayiza Andrews       H       So        Tampa (Hillsborough)
  Laura Barner          PV      Sr        Valrico (Bloomingdale)
* Kandia Batchelor      S       Sr   *    Tampa (Hillsborough)
  Rosanna Bell          D       So        Gainesville (Gainesville)
  Tina Biedenharn       D       Sr-R      Orange Park (Ridgeview)
  Porsche Bonnett       S       Sr        Tallahassee (Lincoln)
  Laura Bowerman        D       Jr-R *    Temple Terrace (King)
  Leilani Caraballo     PV      Sr   *    Miami (Lourdes Academy)
  Kayann Chambers       S       So        Pompano Beach (Pompano Beach)
  Shannon Coates        D       Sr        Delray Beach (Spanish River)
* Caila Coleman         T       So        Tallahassee (Florida)
  Ashley Cruder         S       Fr        Denver, CO (George Washington)
  Laura Cullen          D       Jr        Temple Terrace (King)
  Michelle Cullum       HJ      Fr        Stuart (South Fork)
  Christine Dion        D       So-R      Cape Coral (Fort Myers)
* Hannah England        D       So        Oxford, England (Birmingham)
  Valerie Flournoy      H       So        Gainesville (P.K. Yonge)
* Kirsten Hagen         D       Jr-R *    Blacksburg, VA (Christiansburg)
  Amanda Hahn           D       Jr-R      Gainesville (Gainesville)
* Audrey Hand           D       Sr        Virginia Beach, VA (Kellam)
* Kamorean Hayes        T       Fr        Charlotte, NC (Harding)
* Naikeya Heath         S       Sr   *    Killeen, TX (Killeen)
  Jen Hillis            D       Fr        Tampa (King)
  Quiana Holsey         H       Jr-R      Gainesville (Gainesville)
  Sarah Hughes          D       Jr        Maitland (Winter Park)
  Amy Huss              D       Sr-R      Wyomissing, PA (Wyomissing/Vanderbilt)
* Debbie Huss           D       Sr-R      Wyomissing, PA (Wyomissing/Vanderbilt)
  Brittany Janson       PV      Jr        Sarasota (Cardinal Mooney)
  Cinnamon Johnson      S       So        Tallahassee (Florida)
  Meredith Kelly        D       Jr        Clermont (East Ridge)
* Susan Kuijken         D       Jr   **   Nijmegen, Netherlands (Stedelijk Gymnasium)
  Courtney Laster       D       Jr        Woodbridge, VA (Hayfield/Hayfield)
* Allyn Laughlin        T       So        Ambridge, PA (Center Area)
  Katie Leary           D       Jr        Klamath Falls, OR (Klamath Union/Oregon)
  Heather Leblanc       M       Jr-R *    Live Oak (Suwannee)
* Liz Mabry             PV      So        Gulf Breeze (Gulf Breeze)
  Anna Lee Maciejko     PV      Jr        Gunnison, CO (Gunnison)
  Mary Magee            D       Jr        Seminole (Seminole)
* Nicole Marcus         S       Jr        Tallahassee (Godby)
* Dana Massiah          S       Sr-R **   Arima, Trinidad and Tobago (Bishop Anstey)
  Bree McArdle          D       Fr        Queensland, Australia (Saint Peter's Lutheran)
  Leah McNaughton       PV      Sr        Bradenton (Lakewood Ranch)
* Pilar McShine         D       Fr-R      Port of Spain, Trinidad and Tobago (Success Laventille Composite)
  Ashley Montagnese     D       Jr        Tallmadge, OH (Tallmadge)
  Jennifer Patterson    D       Sr        Valparaiso (Niceville)
* Auja Pughsley         S       So        Fort Lauderdale (Piper)
* Amanda Quick          D-SC    So        Tampa (Gaither)
  Angelina Ramos        D       Sr        New Fairfield, CT (New Fairfield)
* Hshkeni Richemond     S-MD    Jr        Suffern, NY (Suffern)
* Teona Rodgers         H-S     Fr        Tampa (Wharton)
  Leanne Russell        T       Fr        
  Whitney Schnarr       D       Sr-R      Waterloo, Ontario, Canada (Saint Francis College)
  Erin Simmons          M       So        Argyle, TX (Argyle)
  Amanda Skillen        D       So        Seminole (Seminole)
  Heather Smith         D       So        Coral Springs (Douglas)
* Keyla Smith           MD-S    Sr   *    Daytona Beach (Mainland)
* Brittany St. Louis    S       Fr        Arima, Trinidad and Tobago (Bishop Anstey)
* Shannon Stuckman      H       Jr        Gainesville (P.K. Yonge)
* Tiara Swanagan        J       So        Orange Park (Ed White)
  Krystal Troutman      S       Sr        Miami (Kansas City CC)
  Meredith Urban        D       Jr-R      Davie (Green Hope)
* Lydia Willemse        D       Jr        Forest, Ontario, Canada (Saint Christopher)
* Kim Williams          J       Fr        Kingston, Jamaica (Vere Technical)
* Christina Woytalewicz D       Jr        Brandon (Riverview)

2008-09 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Tori Allen            PV      Sr   **   Indianapolis, IN (Lawrence Central)
  Jacintha Anderson     PV      Sr-R      Largo (Seminole)
  Irayiza Andrews       H       Jr   *    Tampa (Hillsborough)
  Maria Andrews         S                 
  Margee Ankil          D       Fr        Oviedo (Oviedo)
  Porsche Bonnett       S       Sr-R      Tallahassee (Lincoln)
  Ashley Calhoun        D       Fr        Roanoke, VA (Niceville)
  Leilani Caraballo     PV      Sr-R *    Miami (Lourdes Academy)
  Amanda Carr           HEP     Fr        
  Kayann Chambers       S       Jr        Pompano Beach (Pompano Beach)
* Caila Coleman         T       Jr   *    Tallahassee (Florida)
  Amber Cornell         JAV     Jr        Jacksonville (Mandarin)
  Laura Cullen          D       Sr        Temple Terrace (King)
  Michelle Cullum       HJ      So        Stuart (South Fork)
* Keesha Danso-Dapahh   D       Fr        Mississauga, Ontario, Canada (Saint Aloysius Gonzaga)
* Jennifer Dunn         D       Fr        Decatur, AL (Austin)
* Valerie Flournoy      H       Jr        Gainesville (P.K. Yonge)
  Julia Gibson          PV      Fr        Sarasota (Cardinal Mooney)
* Kacey Gibson          D       Fr        New Castle, PA (Neshannock)
* Callie Giffin         PV      So        Tyler, TX (Lee/Tyler JC)
  Lauren Giffin         PV      So        Tyler, TX (Lee/Tyler JC)
  Arica Halila          D       Jr        Boynton Beach (West Boca Raton Community)
  Amber Hanley          D       Jr        Manatee (Manatee)
* Amy Harris            LJ      Fr        Birmingham, England (Hillcrest Secondary)
* Kamorean Hayes        T       So   *    Charlotte, NC (Harding)
  Jen Hillis            D       So        Tampa (King)
  Brittany Janson       PV      Jr-R      Sarasota (Cardinal Mooney)
* Danielle Jeffery      S       Fr        Kingston, Jamaica (Immaculate Conception)
  Cinnamon Johnson      S       So-R      Tallahassee (Florida)
  Meredith Kelly        D       Sr        Clermont (East Ridge)
  Nicole Kenna          D       Fr        Brandon (Brandon)
* Susan Kuijken         D       Sr   ***  Nijmegen, Netherlands (Stedelijk Gymnasium)
* Allyn Laughlin        T       Jr   *    Ambridge, PA (Center Area)
* Heather Leblanc       M       Sr-R *    Live Oak (Suwannee)
* Liz Mabry             PV      Jr   *    Gulf Breeze (Gulf Breeze)
  Anna Lee Maciejko     PV      Sr        Gunnison, CO (Gunnison)
  Mary Magee            D       Jr-R      Seminole (Seminole)
* Nicole Marcus         S       Sr   *    Tallahassee (Godby)
  Bree McArdle          D       Fr-R      Queensland, Australia (Saint Peter's Lutheran)
* Candyce McGrone       S       Fr        Indianapolis, IN (Warren Central)
* Pilar McShine         MD-D    So-R *    Port of Spain, Trinidad and Tobago (Success Laventille Composite)
* Emily Ness            D       Fr        Tallahassee (Maclay)
* Auja Pughsley         S       Jr   *    Fort Lauderdale (Piper)
* Amanda Quick          D       Jr   *    Tampa (Gaither)
  Laura Ragland         D       Fr        Saint Augustine (Bartram Trail)
* Hshkeni Richemond     S-MD    Sr   *    Suffern, NY (Suffern)
* Teona Rodgers         H-S     So   *    Tampa (Wharton)
  Dayonne Rollins       S       Fr        Tallahassee (Rickards)
  Leanne Russell        T       So        
  Kelly Schiefer        PV      Fr        Gainesville (Gainesville)
* Erin Simmons          M       Jr        Argyle, TX (Argyle)
* Stephanie Simpson     S       Fr        Manchester, Jamaica (South Plains College)
  Amanda Skillen        D       Jr        Seminole (Seminole)
* Keyla Smith           MD-S    Sr-R **   Daytona Beach (Mainland)
  Linzi Snow            D       Jr        Epping, England (Saint Mary's College)
* Brittany St. Louis    S       So   *    Arima, Trinidad and Tobago (Bishop Anstey)
* Shannon Stuckman      H       Sr   *    Gainesville (P.K. Yonge)
  Abbey Sutton          PV      Fr        Valparaiso, IN (Valparasio)
* Tiara Swanagan        J       Jr   *    Orange Park (Ed White)
  Kara Taylor           D       Fr        Tallahassee (Chiles)
  Lesley Van Miert      D       Sr        Breda, Netherlands (Mencia de Mendoza Lyceum/Northern Arizona)
  Briana Walker         D       Fr-R      Jacksonville (Rio Mesa)
* Christal Washington   MD-S    Fr        Hollywood (South Broward)
  Stephanie Wernke      PV      Fr        Tallahassee (Chiles)
* Lydia Willemse        D       Sr   *    Forest, Ontario, Canada (Saint Christopher)
* Danielle Williams     HJ      Fr        Pensacola (Pensacola)
* Kim Williams          J       So   *    Kingston, Jamaica (Vere Technical)
* Christina Woytalewicz D       Sr   *    Brandon (Riverview)
  Margo Zwerling        J       Fr        Miami (Ransom Everglades)

2009-10 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Kaylie Belcik         D       Fr        Oldsmar (East Lake)
  Ashley Calhoun        D       So        Roanoke, VA (Niceville)
  Amanda Carr           HEP     So        
  Kayann Chambers       S       Sr        Pompano Beach (Pompano Beach)
  Erika Charlassier     D       Fr        Coral Springs (Coral Springs)
* Pasca Cheruiyot       D       Jr        Eldoret, Kenya (Rend Lake College/Missouri State)
* Caila Coleman         T       Sr   **   Tallahassee (Florida)
  Amber Cornell         T       Sr        Jacksonville (Mandarin)
  Michelle Cullum       HJ      Jr        Stuart (South Fork)
  Keesha Danso-Dapahh   D       So   *    Mississauga, Ontario, Canada (Saint Aloysius Gonzaga)
* Latera Davis          S-J     So        Gainesville (Gainesville)
* Jennifer Dunn         D       So   *    Decatur, AL (Austin)
  Briana Emanuel        S       Fr        Kissimmee (Osceola)
  Erin Fabrizio         D       Fr        Seminole (Seminole)
  Jennifer Farnung      D       Fr        West Palm Beach (Palm Beach Central)
  Mary Catherine FlemingD       So        Orlando (Boone)
* Valerie Flournoy      H       Jr-R *    Gainesville (P.K. Yonge)
  Destini Foster        S       Fr        Miramar (Saint Thomas Aquinas)
  Liz Gerrity           D       Fr        Naples (Gulf Coast)
  Julia Gibson          PV      Jr        Sarasota (Cardinal Mooney)
  Kacey Gibson          D       So   *    New Castle, PA (Neshannock)
* Callie Giffin         PV      Jr   *    Tyler, TX (Lee/Tyler JC)
* Lauren Giffin         PV      Jr        Tyler, TX (Lee/Tyler JC)
  Arica Halila          D       Sr        Boynton Beach (West Boca Raton Community)
* Amy Harris            LJ      So   *    Birmingham, England (Hillcrest Secondary)
  Kamorean Hayes        T       Jr   **   Charlotte, NC (Harding)
  Brittany Hilliker     D       So        Tampa (Wharton)
  Kate Hoyt             D       Fr        Ocala (Forest)
  Kaitlyn Iselborn      D       Fr-R      Jacksonville (Bolles/North Carolina State)
  Brittany Janson       PV      Sr-R      Sarasota (Cardinal Mooney)
* Danielle Jeffery      S       So   *    Kingston, Jamaica (Immaculate Conception)
* Michelle Jenije       J       So        Tallahassee (North Florida Christian/Florida)
* Cinnamon Johnson      S       Jr-R      Tallahassee (Florida)
  Latera Johnson        S                 
  Nicole Kenna          D       Fr-R      Brandon (Brandon)
* Allyn Laughlin        T       Sr   **   Ambridge, PA (Center Area)
* Liz Mabry             PV      Sr   **   Gulf Breeze (Gulf Breeze)
  Anna Lee Maciejko     PV      Sr-R      Gunnison, CO (Gunnison)
* Sara Mackey           HEP     Fr        Orlando (Cypress Creek)
* Bree McArdle          D       So-R      Queensland, Australia (Saint Peter's Lutheran)
* Candyce McGrone       S       So   *    Indianapolis, IN (Warren Central)
  Katherine McMeekin    D       Fr        Palm Harbor (East Lake)
* Pilar McShine         MD-D    Jr-R **   Port of Spain, Trinidad and Tobago (Success Laventille Composite)
  Emily Ness            D       So   *    Tallahassee (Maclay)
* Andrea Palen          D       Jr        Gardiner, NY (Willkill/SUNY-Cortland)
  Jessica Parry         D       Fr        London, Ontario, Canada (Catholic Central)
* Marecia Pemberton     S       Fr        Basseterre, Saint Kitts & Nevis (C.F.B. College)
  Jenevah Porter        D       Fr        Jupiter (Coral Springs)
* Amanda Quick          D       Sr   **   Tampa (Gaither)
* LaSonya Rodgers       S-J     Fr        Miami (Coral Reef)
* Teona Rodgers         H-S     Jr   **   Tampa (Wharton)
  Dayonne Rollins       S       Fr-R      Tallahassee (Rickards)
  Shanea Rufus          T       Fr        Jacksonville (Lee)
  Kelly Schiefer        PV      So        Gainesville (Gainesville)
  Colleen Schwab        HEP     Fr        Seminole (Seminole)
* Erin Simmons          M       Sr   *    Argyle, TX (Argyle)
  Stephanie Simpson     S       So   *    Manchester, Jamaica (South Plains College)
  Amanda Skillen        D       Jr-R      Seminole (Seminole)
  Lyndsey Spragins      D       So        Indialantic (Melbourne)
  Brittany St. Louis    S       Jr   **   Arima, Trinidad and Tobago (Bishop Anstey)
  Shannon Stuckman      H       Sr-R **   Gainesville (P.K. Yonge)
  Abbey Sutton          PV      So        Valparaiso, IN (Valparasio)
  Tiara Swanagan        J       Sr   **   Orange Park (Ed White)
  Kara Taylor           D       So        Tallahassee (Chiles)
  Maria Valdivia        D       Fr        Miami (Braddock)
  Christal Washington   MD-S    So   *    Hollywood (South Broward)
  Stephanie Wernke      PV      So        Tallahassee (Chiles)
  Danielle Williams     HJ      So   *    Pensacola (Pensacola)
* Kim Williams          J       Jr   **   Kingston, Jamaica (Vere Technical)
* Amanda Winslow        D       Fr        Lawrenceville, GA (Collins Hill)
  Christina Woytalewicz D       Sr-R **   Brandon (Riverview)
  Margo Zwerling        J       So        Miami (Ransom Everglades)

2010-11 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Kendall Andrews       D       Fr        Tallahassee (Chiles)
  Marsha Ariol          S       Fr        Southwest Ranches (Archbishop McCarthy)
  Kaylie Belcik         D       So        Oldsmar (East Lake)
* Hannah Brooks         D       Sr        Caterham, England (Birmingham)
  Amber Cambridge       S       Fr        Miami (Coral Reef)
  Bree Anne Campbell    T       Fr        Bradenton (Manatee)
  Briana Cherry-Bronson T       Fr        Naples (Naples)
* Pasca Cheruiyot       D       Sr   *    Eldoret, Kenya (Rend Lake College/Missouri State)
  Michelle Cullum       HJ      Sr        Stuart (South Fork)
* Latera Davis          S-J     Jr   *    Gainesville (Gainesville)
  Briana Emanuel        S       So        Kissimmee (Osceola)
  Liz Gerrity           D       So        Naples (Gulf Coast)
  Julia Gibson          PV      Sr        Sarasota (Cardinal Mooney)
  Callie Giffin         PV      Sr   **   Tyler, TX (Lee/Tyler JC)
* Lauren Giffin         PV      Sr   *    Tyler, TX (Lee/Tyler JC)
* Amy Harris            LJ      Jr   **   Birmingham, England (Hillcrest Secondary)
* Kamorean Hayes        T       Sr   **   Charlotte, NC (Harding)
  Elizabeth Ichite      S       Fr        Tallahassee (Florida)
  Kaitlyn Iselborn      D       So-R      Jacksonville (Bolles/North Carolina State)
  Danielle Jeffery      S       Jr   **   Kingston, Jamaica (Immaculate Conception)
* Michelle Jenije       J       Jr   *    Tallahassee (North Florida Christian/Florida)
  Lakitta Johnson       T       Fr        Ocala (North Marion)
* Violah Lagat          D       Jr        Kipsiro, Kenya (Central Arizona)
* Allyn Laughlin        T       Sr-R ***  Ambridge, PA (Center Area)
* Astrid Leutert        D       Sr        Thun, Switzerland (Gymnasium Hofwil/Northern Arizona)
  Brittany Linder       T       So        Fort Lauderdale (Saint Thomas Aquinas)
* Liz Mabry             PV      Sr-R ***  Gulf Breeze (Gulf Breeze)
  Sara Mackey           H-J     So   *    Orlando (Cypress Creek)
  Bree McArdle          D       Jr-R *    Queensland, Australia (Saint Peter's Lutheran)
  Morgan McGhee         S       Fr        McDonough, GA (Woodland)
  Katherine McMeekin    D       So        Palm Harbor (East Lake)
  Emily Ness            D       Jr   *    Tallahassee (Maclay)
* Jessica Parry         D       Fr-R      London, Ontario, Canada (Catholic Central)
* Marecia Pemberton     S       So   *    Basseterre, Saint Kitts & Nevis (C.F.B. College)
* Teona Rodgers         H-S     Sr   ***  Tampa (Wharton)
  Shanea Rufus          T       Fr-R      Jacksonville (Lee)
  Colleen Schwab        HEP     Fr-R      Seminole (Seminole)
  Arielle Shashaty      D       Fr        Coral Springs (Taravella)
* Stephanie Simpson     S       Jr   *    Manchester, Jamaica (South Plains College)
* Bianca Smith          S       Fr        Fort Lauderdale (Fort Lauderdale Christian)
  Lyndsey Spragins      D       Jr        Indialantic (Melbourne)
* Brittany St. Louis    S       Sr   **   Arima, Trinidad and Tobago (Bishop Anstey)
  Abbey Sutton          PV      Jr        Valparaiso (Valparasio)
  Kara Taylor           D       Jr        Tallahassee (Chiles)
* Christal Washington   S-MD    Jr   *    Hollywood (South Broward)
  Stephanie Wernke      PV      Sr        Tallahassee (Chiles)
* Chelsea Whalen        T       Fr        Liverpool, Nova Scotia, Canada (Liverpool Regional)
* Danielle Williams     HJ      Jr   *    Pensacola (Pensacola)
* Kim Williams          J       Sr   ***  Kingston, Jamaica (Vere Technical)
* Amanda Winslow        D       So   *    Lawrenceville, GA (Collins Hill)
  Chelsi Woodruff       D       Fr        Winter Park (Trinity Prep)
  Camille Zaideh                          
  Margo Zwerling        J       Jr        Miami (Ransom Everglades)

2011-12 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Alicia Aldridge       D       So        Palm Harbor (East Lake)
  Kendall Andrews       D       So        Tallahassee (Chiles)
* Marsha Ariol          S-H     So        Southwest Ranches (Archbishop McCarthy)
  Erica Boccumini       D       Fr        Orlando (Olympia)
* Hannah Brooks         D       Sr-R *    Caterham, England (Birmingham)
  Ashley Calhoun        D       Sr        Roanoke, VA (Niceville)
  Amber Cambridge       S       Fr-R      Miami (Coral Reef)
* Bree Anne Campbell    T       Fr-R      Bradenton (Manatee)
  Sarah Chandler        H       Fr        Lorton, VA (South County)
* Briana Cherry-Bronson T       Fr-R      Naples (Naples)
  Kailand Cosgrove      D       Jr        Tarpon Springs (Tarpon Springs)
  Jackie Drouin         D       Sr-R      Lawrenceville, GA (Collins Hill)
* Jennifer Dunn         D       Jr-R **   Decatur, AL (Austin)
  Meaghan Faletti       D       Fr        Ocoee (Wekiva)
  Lauren Gelzinis       D       So        Stuart (South Fork)
  Liz Gerrity           D       So-R      Naples (Gulf Coast)
  Julia Gibson          PV      Sr-R      Sarasota (Cardinal Mooney)
* Lauren Giffin         PV      Sr-R **   Tyler, TX (Lee/Tyler JC)
* Desmonae Gray         J-H     Fr        Chesapeake, VA (Western Branch)
  Meghan Gullman        D       So        Jacksonville (Bartram Trail)
* Linden Hall           D       Fr        Melbourne, Australia (Melbourne College)
* Amy Harris            LJ      Sr   ***  Birmingham, England (Hillcrest Secondary)
  Mollie Hibbard        D       So        Satellite Beach (Satellite)
* Elizabeth Ichite      S       So        Tallahassee (Florida)
  Izehi Ileso           TJ      Jr        Gothenburg, Sweden (Angeredsgymnasiet/Iowa Central CC)
  Kaitlyn Iselborn      D       Jr-R      Jacksonville (Bolles/North Carolina State)
  Karly Jackson         PV      Fr        Orlando (Bishop Moore)
  Danielle Jeffery      S       Sr   **   Kingston, Jamaica (Immaculate Conception)
* Michelle Jenije       TJ      Sr   **   Tallahassee (North Florida Christian/Florida)
  Lakitta Johnson       T       Fr-R      Ocala (North Marion)
* Violah Lagat          D       Sr   *    Kipsiro, Kenya (Central Arizona)
  Taylor Leedy          D       So        Jacksonville (Mandarin)
* Astrid Leutert        D       Sr-R *    Thun, Switzerland (Gymnasium Hofwil/Northern Arizona)
  Michelle Lewis        D       Sr        Sunrise (Piper)
  Brittany Linder       T       Jr        Fort Lauderdale (Saint Thomas Aquinas)
  Sara Mackey           H-J     So-R *    Orlando (Cypress Creek)
  Alejandra Martinez    H       So        Potomac, MD (Winston Churchill)
  Morgan McGhee         S       So        McDonough, GA (Woodland)
  Katherine McMeekin    D       Jr        Palm Harbor (East Lake)
  Emily Ness            D       Sr   *    Tallahassee (Maclay)
  Allyson Pagan         D       So        Melbourne (Holy Trinity Academy)
* Jessica Parry         D       So-R *    London, Ontario, Canada (Catholic Central)
  Marecia Pemberton     S       Jr   **   Basseterre, Saint Kitts & Nevis (C.F.B. College)
  Christina Phipps      D       Fr        Jacksonville (Bishop Kenny)
* Jande Pierce          S       Fr        Stone Mountain, GA (DeKalb School of the Arts)
* Colleen Quigley       D       Fr        Saint Louis, MO (Nerinx Hall)
  Teresa Ristow         D       Fr        Melbourne (Holy Trinity Academy)
  Lauren Ross           D       So        Parkland (Douglas)
  Shanea Rufus          T       So-R      Jacksonville (Lee)
  Shelby Salimone       D       So        Tallahassee (Maclay)
  Kelly Schiefer        PV      Jr-R      Gainesville (Gainesville)
  Colleen Schwab        HJ      So-R      Seminole (Seminole)
  Michelle Sewell       TJ      So        London, England (Cypress Bay)
* Bianca Smith          S       So   *    Fort Lauderdale (Fort Lauderdale Christian)
  Abbey Sutton          PV      Jr-R      Valparaiso, IN (Valparasio)
  Kara Taylor           D       Sr        Tallahassee (Chiles)
* Kayleigh Tyerman      D       Jr        Central Point, OR (Crater/Cal Poly-SLO)
* Chelsea Whalen        T       So   *    Liverpool, Nova Scotia, Canada (Liverpool Regional)
  Danielle Williams     HJ      Sr   **   Pensacola (Pensacola)
* Amanda Winslow        D       Jr   **   Lawrenceville, GA (Collins Hill)
* Chelsi Woodruff       D       So        Winter Park (Trinity Prep)
* Aubree Worden         D       Fr        Scottsbluff, NE (Scottsbluff)

2012-13 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Hannah Acton          PV      Fr        Bloomington, IN (Bloomington South)
  Alicia Aldridge       D       Jr        Palm Harbor (East Lake)
* Stacey Alvarez        JAV     Sr-R      Mayaguez, PR
  Kendall Andrews       D       Jr        Tallahassee (Chiles)
  Kassel Ardaman        D       Fr        Orlando (Doctor Phillips)
* Marsha Ariol          S-H     Jr   *    Southwest Ranches (Archbishop McCarthy)
  Cora Atkinson         D       Fr        Crawfordville (Wakulla)
  Hollis Bartlett       D       Fr        Fort Myers (Fort Myers)
  Alexis Beaudoin       D       So        Melbourne (Melbourne)
  Erica Boccumini       D       So        Orlando (Olympia)
* Maryke Brits          LJ      Fr        Cape Town, South Africa (Paul Roos Gymnasium)
  Chantelle Brodie      D       Fr        Stuart (Martin County)
  Jessica Butler        D       Sr        Fort Lauderdale (Saint Thomas Aquinas/Tampa)
  Bree Anne Campbell    T       So-R *    Bradenton (Manatee)
  Brittany Carey        D       Fr        Fort Lauderdale (Westminster Academy)
* Sarah Chandler        H       So        Lorton, VA (South County)
  Erika Charlassier     D       Jr        Coral Springs (Coral Springs)
* Briana Cherry-Bronson T       So-R *    Naples (Naples)
* Natalie Concepcion    D       Fr        Miami (Ferguson)
  Stephanie Cook        PV      Fr        Clermont (East Ridge)
  Kailand Cosgrove      D       Jr-R      Tarpon Springs (Tarpon Springs)
* Stacey Drilling       HJ      Fr        Jacksonville (Bishop Kenny)
* Jennifer Dunn         D       Sr-R ***  Decatur, AL (Austin)
* Der'Renae Freeman     S-LJ    Fr        Winter Garden (West Orange)
  Lauren Gelzinis       D       Jr        Stuart (South Fork)
  Desmonae Gray         J-H     So   *    Chesapeake, VA (Western Branch)
  Christine Griggs      D       Fr        Ponte Vedra Beach (Episcopal)
* Linden Hall           D       So   *    Melbourne, Australia (Melbourne College)
  Annie Harwig          PV      Fr        Tampa (Tampa Catholic)
  Mollie Hibbard        D       Jr        Satellite Beach (Satellite)
* Elizabeth Ichite      S       Jr   *    Tallahassee (Florida)
* Izehi Ileso           TJ      Jr-R      Gothenburg, Sweden (Angeredsgymnasiet/Iowa Central CC)
* Karly Jackson         PV      Fr-R      Orlando (Bishop Moore)
* Lakitta Johnson       T       So-R      Ocala (North Marion)
  Kaitlyn Kelly         D       Fr        Port Orange (Spruce Creek)
* Kellion Knibb         T       Fr        Saint Catherine, Jamaica (Saint Jago)
  Brittany Linder       T       Sr        Fort Lauderdale (Saint Thomas Aquinas)
  Ewa Marcinkiewicz     J-M     Fr        Stockholm, Sweden
  Alejandra Martinez    H       So-R      Potomac, MD (Winston Churchill)
  Maggie McCloskey      D       So        Gainesville (Saint Francis Catholic)
  Katherine McCoy       D       Fr        Altamonte Springs (Lake Brantley)
  Patterson McDulin     D       Fr        Palm Beach Gardens (Dwyer)
  Katherine McMeekin    D       Sr        Palm Harbor (East Lake)
  Alex Midgett          D       Fr        Orange Park (Ridgeview)
  Melissa Monroe        D       Fr        Punta Gorda (Charlotte)
  Shannon Morris        D       Fr        Saint Johns (Creekside)
  Allyson Pagan         D       Jr        Melbourne (Holy Trinity Academy)
  Jessica Parry         D       Jr-R **   London, Ontario, Canada (Catholic Central)
* Georgia Peel          D       Fr        Surrey, England (Gordon's)
* Marecia Pemberton     S       Jr-R **   Basseterre, Saint Kitts & Nevis (C.F.B. College)
  Jande Pierce          S       So   *    Stone Mountain, GA (DeKalb School of the Arts)
  Ariadna Pulido        D       So        Parkland (Douglas)
* Colleen Quigley       D       So   *    Saint Louis, MO (Nerinx Hall)
  Victoria Reiman       T       Fr        Jacksonville (Bolles)
  Teresa Ristow         D       So        Melbourne (Holy Trinity Academy)
  Lauren Ross           D       Jr        Parkland (Douglas)
  Grete Sadeiko         M       Fr        Turi, Estonia (Turi Uhisgumnaasium)
  Shelby Salimone       D       Jr        Tallahassee (Maclay)
  Oyuki Segura          D       Jr        Homestead (Coral Reef)
  Michelle Sewell       TJ      Jr        London, England (Cypress Bay)
  Dana Slomins          D       Fr        Melbourne (Holy Trinity Academy)
* Bianca Smith          S       Jr   **   Fort Lauderdale (Fort Lauderdale Christian)
  Alexia Swanson        D       Fr        Clearwater (Countryside)
  Jensen Swopes         D       So        Altamonte Springs (Bishop Moore)
  Carly Thomas          D       Fr        Tallahassee (Chiles)
* Kayleigh Tyerman      D       Sr   *    Central Point, OR (Crater/Cal Poly-SLO)
  Rachel Walker         D       Fr        Port Orange (Spruce Creek)
* Sage Watson           S-H     Fr        Medicine Hat, Alberta, Canada
* Chelsea Whalen        T       Jr   **   Liverpool, Nova Scotia, Canada (Liverpool Regional)
  Sierra Williams       S       Fr        Cedaredge, CO (Cedaredge)
* Amanda Winslow        D       Sr   ***  Lawrenceville, GA (Collins Hill)
  Alexandria Woodruff   PV      Fr        Lake Mary (Lake Mary)
  Chelsi Woodruff       D       Jr   *    Winter Park (Trinity Prep)
  Aubree Worden         D       So   *    Scottsbluff, NE (Scottsbluff)
* Anne Zagre            S-H     Jr        Brussels, Belgium (Catholic Institute)

2013-14 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Hannah Acton          PV            So   *    Bloomington, IN (Bloomington South)
  Alicia Aldridge       D             Sr        Palm Harbor (East Lake)
  Kassel Ardaman        D             So        Orlando (Doctor Phillips)
* Marsha Ariol          S-H           Sr   **   Southwest Ranches (Archbishop McCarthy)
  Hollis Bartlett       D             So        Fort Myers (Fort Myers)
  Bridget Blake         D             Fr        Orlando (Doctor Phillips)
* Maryke Brits          LJ            So   *    Cape Town, South Africa (Paul Roos Gymnasium)
  Chantelle Brodie      D             So        Stuart (Martin County)
  Kiera Brown           S             Fr        Chesapeake, VA (Great Bridge)
* Jessica Butler        D             Sr-R      Fort Lauderdale (Saint Thomas Aquinas/Tampa)
* Bree Anne Campbell    T             Jr-R *    Bradenton (Manatee)
  Brittany Carey        D             So        Fort Lauderdale (Westminster Academy)
* Sarah Chandler        H             Jr   *    Lorton, VA (South County)
  Erika Charlassier     D             Sr        Coral Springs (Coral Springs)
* Briana Cherry-Bronson T             Jr-R **   Naples (Naples)
  Stephanie Cook        PV            Fr-R      Clermont (East Ridge)
  Julia Corley          D             Fr        West Palm Beach (King's Academy)
* Kali Davis-White      S             Fr        Lauderdale Lakes (Boyd Anderson)
* Stacey Drilling       HJ            So   *    Jacksonville (Bishop Kenny)
* Der'Renae Freeman     S-LJ          So   *    Winter Garden (West Orange)
  Kala Funderburk       S             Jr        Saint Petersburg (Lakewood/Memphis)
  Christine Griggs      D             So        Ponte Vedra Beach (Episcopal)
* Linden Hall           D             Jr   **   Melbourne, Australia (Melbourne College)
  Mollie Hibbard        D             Sr        Satellite Beach (Satellite)
  Anna Holdiman         D             Fr        Waverly, IA (Waverly-Shellrock)
* Elizabeth Ichite      S             Sr   **   Tallahassee (Florida)
  Izehi Ileso           TJ            Sr-R *    Gothenburg, Sweden (Angeredsgymnasiet/Iowa Central CC)
* Karly Jackson         PV            So-R *    Orlando (Bishop Moore)
* Lakitta Johnson       T             Jr-R *    Ocala (North Marion)
  Kaitlyn Kelly         D             So        Port Orange (Spruce Creek)
* Kellion Knibb         T             So   *    Saint Catherine, Jamaica (Saint Jago)
* Alejandra Martinez    H             Jr-R      Potomac, MD (Winston Churchill)
  Maggie McCloskey      D             Jr        Gainesville (Saint Francis Catholic)
  Katherine McCoy       D             So        Altamonte Springs (Lake Brantley)
  Alex Midgett          D             So        Orange Park (Ridgeview)
* Sydnee Over           MD            Fr        Windsor, CT (Windsor)
  Allyson Pagan         D             Sr        Melbourne (Holy Trinity Academy)
* Georgia Peel          D             So   *    Surrey, England (Gordon's)
* Marecia Pemberton     S             Sr-R ***  Basseterre, Saint Kitts & Nevis (C.F.B. College)
  Christina Phipps      D             So-R      Jacksonville (Bishop Kenny)
  Jande Pierce          S             So-R *    Stone Mountain, GA (DeKalb School of the Arts)
  Ariadna Pulido        D             Jr        Parkland (Douglas)
* Colleen Quigley       D             Jr   **   Saint Louis, MO (Nerinx Hall)
* Victoria Reiman       T             Fr-R      Jacksonville (Bolles)
  Teresa Ristow         D             Jr        Melbourne (Holy Trinity Academy)
* Grete Sadeiko         M             Fr-R      Turi, Estonia (Turi Uhisgumnaasium)
  Madison Schmidt       PV            Fr        Sarasota (Riverview)
* Nicole Setterington   H             Fr        London, Ontario, Canada (Oakridge)
  Michelle Sewell       TJ            Jr        London, England (Cypress Bay)
  Haley Slocum          D             Fr        Orlando (Bishop Moore)
  Dana Slomins          D             So        Melbourne (Holy Trinity Academy)
  Bianca Smith          S             Sr   ***  Fort Lauderdale (Fort Lauderdale Christian)
  Megan Smith           D             Fr        Memphis, TN (Wharton)
  Jensen Swopes         D             Jr        Altamonte Springs (Bishop Moore)
  Carly Thomas          D             So        Tallahassee (Chiles)
  Kayleigh Tyerman      D             Sr-R **   Central Point, OR (Crater/Cal Poly-SLO)
* Katja Vangsnes        T             So        Oslo, Norway (Wang Academy)
* Hannah Walker         D             Jr-R      Harpenden, England (Birmingham)
  Sage Watson           S-H           So   *    Medicine Hat, Alberta, Canada
  Hannah Welsh          HJ-M          Fr        Dunedin (Dunedin)
  Courteney West        D             Fr        Great Falls, VA (Langley)
* Chelsea Whalen        T             Sr   ***  Liverpool, Nova Scotia, Canada (Liverpool Regional)
  Sarah White           D             So        Saint Petersburg (Saint Petersburg)
  Alexandria Woodruff   PV            Fr-R      Lake Mary (Lake Mary)
* Chelsi Woodruff       D             Jr-R *    Winter Park (Trinity Prep)
* Pippa Woolven         D             So-R      Marlow, England (Birmingham)
* Anne Zagre            S-H           Jr-R *    Brussels, Belgium (Catholic Institute)

2014-15 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
* Hannah Acton          PV      Jr   **   Bloomington, IN (Bloomington South)
  Marianne Aguilar      D       Fr        Southwest Ranches (Archbishop McCarthy)
  Kassel Ardaman        D       Jr        Orlando (Doctor Phillips)
  Hollis Bartlett       D       Jr        Fort Myers (Fort Myers)
* Bridget Blake         D       Fr-R      Orlando (Doctor Phillips)
  Chantelle Brodie      D       Jr        Stuart (Martin County)
  Kiera Brown           S       Fr-R      Chesapeake, VA (Great Bridge)
  Isabella Campos       D       So        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Brittany Carey        D       Jr        Fort Lauderdale (Westminster Academy)
  Sarah Chandler        S-H     Sr   **   Lorton, VA (South County)
  Kali Cilli            D       Fr        Pembroke Pines (Pembroke Pines Charter)
  Stephanie Cook        PV      So-R      Clermont (East Ridge)
  Julia Corley          D       So        West Palm Beach (King's Academy)
  Rachel Davis          D       Jr        Tampa (Newsome)
* Kali Davis-White      S       So   *    Lauderdale Lakes (Boyd Anderson)
  Stacey Drilling       HJ      Jr   **   Jacksonville (Bishop Kenny)
* Der'Renae Freeman     S-LJ    Jr   **   Winter Garden (West Orange)
* Kala Funderburk       S       Jr-R      Saint Petersburg (Lakewood/Memphis)
  Alison Gollnick       T       Fr        Sarasota (Riverview)
  Christine Griggs      D       Jr        Ponte Vedra Beach (Episcopal)
  Sophia Guinazu        D       Fr        Wellington (Palm Beach Central)
* Linden Hall           D-MD    Sr   ***  Melbourne, Australia (Melbourne College)
  Madison Harris        D-MD    Fr        Ochlockonee Bay (Wakulla)
* Elizabeth Ichite      S       Sr-R ***  Tallahassee (Florida)
* Karly Jackson         PV      Jr-R **   Orlando (Bishop Moore)
  Lexi Jackson          D       Fr        Saint Johns (Creekside)
* Chelsea Jarvis        MD      Fr        Saint Helens, England (Carmel College)
* Lakitta Johnson       T       Sr-R **   Ocala (North Marion)
  Kaitlyn Kelly         D       Jr        Port Orange (Spruce Creek)
  Annie Kennedy         D       Fr        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Kellion Knibb         T       Jr   **   Saint Catherine, Jamaica (Saint Jago)
  Sasha Ann Lebert      T       Jr        
  Araceli Leon          D       Fr        Fort Myers (Estero)
  Alejandra Martinez    M       Sr   *    Potomac, MD (Winston Churchill)
  Alex Midgett          D       Jr        Orange Park (Ridgeview)
* Sydnee Over           MD      So   *    Windsor, CT (Windsor)
* Georgia Peel          MD      Jr   **   Surrey, England (Gordon's)
* Jogaile Petrokaite    LJ      Fr        Raseiniai, Lithuania (Zemaitis Gymnasium)
  Christina Phipps      D       Jr-R      Jacksonville (Bishop Kenny)
  Jande Pierce          S       Jr-R *    Stone Mountain, GA (DeKalb School of the Arts)
  Bella Poole           D       Fr        Ponte Vedra Beach (Ponte Vedra)
  Ariadna Pulido        D       Sr        Parkland (Douglas)
* Colleen Quigley       D-SC    Sr   ***  Saint Louis, MO (Nerinx Hall)
  Bridget Reid          D       Fr        Jacksonville (Bishop Kenny)
* Victoria Reiman       T       So-R *    Jacksonville (Bolles)
  Amanda Rigdon         PV      Fr        Merritt Island (Merritt Island)
  Teresa Ristow         D       Jr-R      Melbourne (Holy Trinity Academy)
  Tara Rooney           D       Fr        Vernon Hills, IL (Vernon Hills)
* Grete Sadeiko         M       So-R *    Servere, Estonia (Turi Uhisgumnaasium)
  Madison Scanlan       D       Fr        Tampa (Robinson)
  Madison Schmidt       PV      So        Sarasota (Riverview)
  Andrea Serpa          D       Fr        Fort Walton Beach (Niceville)
* Nicole Setterington   H       So   *    London, Ontario, Canada (Oakridge)
  Katie Slater          D       Fr        Estero (Estero)
  Haley Slocum          D       SO        Windermere (Bishop Moore)
  Dana Slomins          D       Jr        Melbourne (Holy Trinity Academy)
  Sara Steele           D       Fr        Fort Walton Beach (Choctawhatchee)
* Helene Swanepoel      H-R     Fr        Wellington, South Africa
  Jensen Swopes         D       Sr        Altamonte Springs (Bishop Moore)
  Briana Thaler         PV      Fr        Fort Lauderdale (Saint Thomas Aquinas)
  Carly Thomas          D       Jr        Tallahassee (Chiles)
  Kayla Thomas          MD      Fr        Jacksonville (Stanton)
* Katja Vangsnes        T       Jr   *    Oslo, Norway (Wang Academy)
* Sage Watson           S-H     So-R *    Medicine Hat, Alberta, Canada
* Hannah Welsh          HJ-M    Fr-R      Dunedin (Dunedin)
  Courteney West        D       So        Great Falls, VA (Langley)
  Alexandria Woodruff   PV      So-R      Lake Mary (Lake Mary)
* Chelsi Woodruff       D-SC    Sr-R **   Winter Park (Trinity Prep)
  Pippa Woolven         D-SC    Jr-R *    Marlow, England (Birmingham)
  Kiara Wright          HJ      Jr        Houston, TX (Clear Lake/Southern California)
  Forever Young         D       Fr        Daytona Beach (Seabreeze)

2015-16 Roster - By Name

L
T                                    PY
R Name                  Pos     Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------
  Hannah Acton          PV      Sr   ***  Bloomington, IN (Bloomington South)
  Marianne Aguilar      D       So        Southwest Ranches (Archbishop McCarthy)
  Julia Anzano          D       Fr        Mahwah, NJ (Mahwah)
  Lauren Aronson        D       Fr        
  McKoya Banton         H       Fr        
  Hollis Bartlett       D       Sr        Fort Myers (Fort Myers)
  Mackenzie Baysinger   D       Fr        Rockledge (Rockledge)
  Bridget Blake         D       So-R *    Orlando (Doctor Phillips)
  Kiera Brown           S       So-R      Chesapeake, VA (Great Bridge)
  Isabella Campos       D       Jr        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Sarah Candiano        D       Fr        Fort Myers (Evangelical Christian)
  Carmela Cardama Baez  MD      Fr        Vigo, Spain (Universidade de Vigo)
  Brittany Carey        D       Sr        Fort Lauderdale (Westminster Academy)
  Kali Cilli            D       So        Pembroke Pines (Pembroke Pines Charter)
  Stephanie Cook        PV      Jr-R      Clermont (East Ridge)
  Julia Corley          D       Jr        West Palm Beach (King's Academy)
  Rachel Davis          D       Sr        Tampa (Newsome)
  Shaquania Dorsett     S       Fr        
  Stacey Drilling       HJ      Jr-R **   Jacksonville (Bishop Kenny)
  Melissa-Maree Farrington
                        M       Jr        
  Der'Renae Freeman     S-LJ    Sr   ***  Winter Garden (West Orange)
  Kala Funderburk       S       Sr-R *    Saint Petersburg (Lakewood/Memphis)
  Gleneve Grange        T       Jr         (New Mexico JC)
  Christine Griggs      D       Sr        Ponte Vedra Beach (Episcopal)
  Darien Halliday       D       Fr        Palm Coast (Flager-Palm Coast)
  Madison Harris        MD      So        Ochlockonee Bay (Wakulla)
  Alyssa Hatton         D       Fr        Orlando (Bishop Moore)
  Shauna Helps          S       Fr        
  Megan Hutchinson      D       Fr        
  Lexi Jackson          D       So        Saint Johns (Creekside)
  Fatema Jaffer         D       Fr        Longwood (Lake Mary)
  Chelsea Jarvis        MD      So   *    Saint Helens, England (Carmel College)
  Mulern Jean           H       Sr         (Ely/Charleston Southern)
  Kaitlyn Kelly         D       Sr        Port Orange (Spruce Creek)
  Annie Kennedy         D       So        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Kellion Knibb         T       Jr-R **   Saint Catherine, Jamaica (Saint Jago)
  Sasha Ann Lebert      T       Sr        
  Jessica Lonas         D       Fr        Sarasota (Riverview)
  Cecilia McMillan      D       So        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Alex Midgett          D       Sr        Orange Park (Ridgeview)
  Safia Morgan          HJ      Fr         (Immaculate Conception)
  Georgia Peel          MD      Sr   ***  Surrey, England (Gordon's)
  Jogaile Petrokaite    LJ      So   *    Raseiniai, Lithuania (Zemaitis Gymnasium)
  Jande Pierce          S       Sr-R *    Stone Mountain, GA (DeKalb School of the Arts)
  Bella Poole           D       So        Ponte Vedra Beach (Ponte Vedra)
  Bridget Reid          D       So        Jacksonville (Bishop Kenny)
  Amanda Rigdon         PV      So        Merritt Island (Merritt Island)
  Teresa Ristow         D       Sr-R      Melbourne (Holy Trinity Academy)
  Tara Rooney           D       So        Vernon Hills, IL (Vernon Hills)
  Grete Sadeiko         M       Jr-R **   Servere, Estonia (Turi Uhisgumnaasium)
  Madison Schmidt       PV      Jr        Sarasota (Riverview)
  Andrea Serpa          D       So        Fort Walton Beach (Niceville)
  Nicole Setterington   H       Jr   **   London, Ontario, Canada (Oakridge)
  Katie Slater          D       So        Estero (Estero)
  Haley Slocum          D       Jr        Windermere (Bishop Moore)
  Sara Steele           D       So        Fort Walton Beach (Choctawhatchee)
  Carly Thomas          D       Sr        Tallahassee (Chiles)
  Kayla Thomas          MD      So        Jacksonville (Stanton)
  Katja Vangsnes        T       Sr   **   Oslo, Norway (Wang Academy)
  Hannah Welsh          HJ-M    So-R *    Dunedin (Dunedin)
  Courteney West        D       Jr        Great Falls, VA (Langley)
  Peta-Gay Williams     H       Fr         (Saint Jago)
  Alexandria Woodruff   PV      Jr-R      Lake Mary (Lake Mary)
  Kiara Wright          HJ      Jr-R      Houston, TX (Clear Lake/Southern California)
  Forever Young         D       So        Daytona Beach (Seabreeze)
  Melissa Zyla          D       Fr        Fairfield, NJ (West Essex)