Year-by-Year Women's Volleyball Rosters

Year-by-Year Women's Volleyball Rosters

1967 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Alyn Airaghi                                                                                           Spring, 1968
* Gloria Bennett                                                                                         Spring, 1968
* Nancy Cotton                                                                                           Spring, 1968
* Pam Haizlip                                                                                            Spring, 1968
* Sue Hoffman                                                                                            Spring, 1968
* Marian King                                                                                            Spring, 1968
* Avis Latham                                                                                            Spring, 1968
* Cherri Lee                                                                                             Spring, 1968
* Ann Moose                                                                                              Spring, 1968
* Arlene Nicholson                                                                                       Spring, 1968
* Joan Olsson                                                                                            Spring, 1968
* Ava Rosen                                                                                              Spring, 1968
* Marcelle Wise                                                                                          Spring, 1968

1968 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Patti Abbott                                                                                           Spring, 1969
* Alyn Airaghi               *                                                                           Spring, 1969
* Carol Ellsworth                                                                                        Spring, 1969
* Sue Hall                                                                                               Spring, 1969
* Sylvia Iglesias                                                                                        Spring, 1969
* Paula Jones                                                                                            Spring, 1969
* Avis Latham                *                                                                           Spring, 1969
* Arlene Nicholson           *                                                                           Spring, 1969
* Joan Olsson                *                                                                           Spring, 1969
* Darleen Roche                                                                                          Spring, 1969
* Sue Sprawls                                                                                            Spring, 1969

1969 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Patti Abbott               *    
* Gloria Bennett             *    
* Carol Ellsworth            *    
* Carolyn Hess                    
* Margaret Kane                   
* Marian King                *    
* Harriet Maines                  
* Whitey McQuillen                
* Lucy Moody                      
* Karen Moore                     
* Arlene Nicholson           **   
* Joan Olsson                **   
* Sally Ray                       
* Pat Reid                        
* Sue Sprawls                *    

1970 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Patti Abbott               **   
* Melanie Blajian                 
* Kathy Blankenship               
* Linda Crutchfield     Fr        
* Barbara Eatmon                  
* Laura Gibbons                   
* Pam Hughes                      
* Whitey McQuillen           *    
* Jan Middleton                   
* Lucy Moody                 *    
* Pat Reid                   *    
* Darlene Towne                   
* Wendy Wood                      

1971 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Patti Abbott               ***  
* Linda Crutchfield     So   *    
* Barbara Eatmon             *    
* Laura Gibbons              *    
* Gail Heller                     
* Nancy Helms                     
* Charlene Law                    
* Jan Middleton              *    
* Pat Nicholson                   
* Sue Ray                         
  Chris Roa                       
* Pat Sargeant          Fr        Saint Petersburg (Northeast)
* Wendy Wood                 *    

1972 Roster - By Name

L
T                                  PY
R Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------------
  Charlene Blair                        
* Linda Crutchfield           Jr   **   
* Denise Doucette                       
* Nancy Helms                      *    
* Charlene Law                     *    
* Chris Martinez              Jr        Miami
* Kathy Monroe                          
* Bobbie Parr                 Fr        Atlanta, GA
* Sue Ray                          *    
* Peggy Reed                            
* Pat Sargeant          5-5   So   *    Saint Petersburg (Northeast)
* Cindy Thuma           5-5   Jr        Fort Lauderdale (Fort Lauderdale/Broward CC)
* Dawn Wilson           5-7   Fr        Miami (Miami Palmetto)

1973 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Debbie Belcher                  
* Linda Crutchfield     Sr   ***  
* Laura Davis           Fr        Oak Ridge, TN
* Denise Doucette            *    
* Pam Griffin           Fr        Fort Lauderdale (Chaminade)
* Chris Martinez        Sr   *    Miami
* Yvette McKinney                 Miami
* Pat Sargeant          Jr   **   Saint Petersburg (Northeast)
* JoAnne Sharpe         So        Miami
* Jeanne Signell                  Livingston, NJ
* Cindy Strauss                   Miami (Killian)
* Mayda Valdez                    Miami (Miami)
* Dawn Wilson           So   *    Miami (Miami Palmetto)
* Sharleen Zorn                   Miami (Southwest)

1974 Roster - By Name

L
T                                     PY
R No Name                  Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
--------------------------------------------------------------------------------------
* 16 Carolyn Doctor        5-4   Jr        Miami (Jackson)
* 33 Pam Griffin           5-4   So   *    Fort Lauderdale (Chaminade)
* 26 Barb Harris           5-5   Fr        Fort Walton Beach (Choctaw)
*  9 Peggy Harstvedt       6-0   Fr        Fort Walton Beach (Choctaw)
* 12 Terry Hume            5-10  Fr        Coral Gables (Coral Gables)
* 24 Pat Hurley                            Ridgefield, CT
* 17 Suzie McDonald        5-5   So        Opa-Locka (Carol City)
* 14 Yvette McKinney       5-7        *    Miami
*  7 Pat Sargeant          5-5   Sr   ***  Saint Petersburg (Northeast)
* 19 Jeanne Signell        5-7        *    Livingston, NJ
* 32 Cindy Strauss         5-4        *    Miami (Killian)
* 13 Mayda Valdez          5-7        *    Miami (Miami)
* 31 Lisa Wallace          5-2             Asheville, NC (Asheville)
* 10 Dawn Wilson           5-7   Jr   **   Miami (Miami Palmetto)
* 15 Roberta Ziegler                       Pompano Beach
* 25 Sharleen Zorn         5-9        *    Miami (Southwest)

1975 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 20 Laura Davis                   5-7   Jr   *    Oak Ridge, TN
* 16 Carolyn Doctor                5-4   Sr   *    Miami (Jackson)
  32 Pamela Flynn                  5-6   Fr        Jacksonville
* 17 Pam Griffin                   5-4   Jr   **   Fort Lauderdale (Chaminade)
* 26 Barb Harris                   5-5   So   *    Fort Walton Beach (Choctaw)
*  9 Peggy Harstvedt               6-0   So   *    Fort Walton Beach (Choctaw)
* 12 Terry Hume            SP      5-10  So   *    Boca Raton (Coral Gables)
  18 Elizabeth Hunt                5-10  Fr        Miami
* 25 Michelle Hurd         SP      5-10  Fr        Miami
  24 Janis Mahoney                 5-10  Fr        Jacksonville
* 15 Charlotte Martin      SP      5-8   So        Hawthorne, CA (Hawthorne/Manatee CC)
* 33 Suzie McDonald                5-5   Jr   *    Opa-Locka (Carol City)
*    Candi Orsini          SP      5-5   So        Saint Petersburg
  13 Debbie Price                  5-5   Jr        Bradenton
  19 Debbie Riley                  5-2   Jr        Sarasota
* 11 JoAnne Sharpe                 5-4   Sr   *    Miami
* 14 Kim Weekley                   5-7   Jr        Pensacola
* 10 Dawn Wilson                   5-7   Sr   ***  Miami (Miami Palmetto)

1976 Roster - By Name

L
T                            PY
R Name                  Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-----------------------------------------------------------------------------
* Sharon Bjork                    
* Diana Connell                   
* Carol Conrad                    
* Laura Davis           Sr   **   Oak Ridge, TN
* Nancy Griffin                   
* Pam Griffin           Sr   ***  Fort Lauderdale (Chaminade)
* Barb Harris           Jr   **   Fort Walton Beach (Choctaw)
* Peggy Harstvedt       Jr   **   Fort Walton Beach (Choctaw)
* Terry Hume            Jr   **   Boca Raton (Coral Gables)
* Michelle Hurd         So   *    Hialeah
* Nancy Kinnunen                  
* Charlotte Martin      Jr   *    Hawthorne, CA (Hawthorne/Manatee CC)
* Patricia O'Neal                 
* Candi Orsini          Jr   *    Saint Petersburg
* Debbie Price          Sr        Bradenton
* Yolanda Restrepo      Fr        Cali, Columbia
* Debbie Riley          Sr        Sarasota
* Sue Usher             Fr        Roanoke, VA

1977 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*    Barb Harris                   5-5   Sr   ***  Fort Walton Beach (Choctaw)
* 19 Terry Hume            SP      5-10  Sr   ***  Boca Raton (Coral Gables)
* 18 Janice Hunt           SET     5-5   So        Miami
* 25 Michelle Hurd         SP      5-9   Jr   **   Hialeah
* 15 Charlotte Martin      SP      5-8   Sr   **   Hawthorne, CA (Hawthorne/Manatee CC)
* 10 Candi Orsini          SP      5-5   Sr   **   Saint Petersburg
* 32 Yolanda Restrepo      SET     5-5   So   *    Cali, Columbia
* 17 Margaret Stephens     SET     5-1   Fr        Winter Park (Winter Park)
* 14 Marsha Tiller         SET     5-2   Fr        Marianna
* 24 Nancy Townsend        SP      5-11  Fr        Tampa
* 13 Sue Usher             SP      5-10  So   *    Roanoke, VA
* 12 Margie Wessel         SP      5-7   Fr        Miami (Pace)
* 33 Velma Wright          SP      5-5   Jr        West Palm Beach

1978 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Barbara Barnes                5-10  Fr        Cincinnati, OH
* Joy Blanchard         H-S     5-5   Fr        Mount Pleasant, SC (Bishop England)
* Cordelia Campbell             6-0   Fr        North Miami Beach
* Janice Hunt           SET     5-6   Jr   *    North Miami Beach
* Linda Johnson                 5-5   Fr        Quincy
* Yolanda Restrepo      SET     5-5   Jr   **   Cali, Columbia
* Margaret Stephens     SET     5-1   So   *    Winter Park (Winter Park)
* Nancy Townsend        H-S     6-0   So   *    Tampa
* Sue Usher             SP      5-10  Jr   **   Roanoke, VA
* Margie Wessel         H       5-7   So   *    Miami (Pace)
* Velma Wright          SP      5-5   Sr   *    West Palm Beach

1979 Roster - By Name

L
T                                          PY
R Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
-------------------------------------------------------------------------------------------
* Barbara Barnes                5-10  So   *    Cincinnati, OH
* Joy Blanchard         H-S     5-5   So   *    Mount Pleasant, SC (Bishop England)
* Julie Brown           H       6-1   Fr        Mobile, AL (Wright)
* Cordelia Campbell             6-0   So   *    North Miami Beach
* Alicia Cross          H       5-10  Fr        Indianapolis, IN (Ben Davis)
* Camy Davies           H-D     5-4   So        Coral Springs (Coral Springs)
* Miranda Davis                                 
  Janice Hunt           SET     5-6   Sr   **   North Miami Beach
  Linda Johnson                 5-5   So   *    Quincy
* Jamie Kuhn            H       5-7   So        Fort Myers
* Barbara Mellen        H-S     5-6   So        New City, NY (Clarkstown North)
  Gwen Petrie                                   
* Yolanda Restrepo      SET     5-6   Sr   ***  Cali, Columbia
* Stacey Saunier                5-11  So        Miramar (Miramar)
* Margaret Stephens     SET     5-1   Jr   **   Orlando (Winter Park)
* Nancy Townsend        H-S     6-0   Jr   **   Tampa
* Sue Usher             SP      5-10  Sr   ***  Roanoke, VA
* Margie Wessel         H       5-7   Jr   **   Miami (Pace)
* Velma Wright          SP      5-6   Sr-R **   Riviera Beach

1980 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
   2 Joy Blanchard         H-S     5-5   Jr   **   Mount Pleasant, SC (Bishop England)
* 11 Julie Brown           H       6-1   So   *    Mobile, AL (Wright)
*  7 Alicia Cross          H       5-10  So   *    Indianapolis, IN (Ben Davis)
*  1 Camy Davies           H-D     5-4   So   *    Coral Springs (Coral Springs)
*  5 Jamie Kuhn            H       5-7   Jr   *    Fort Myers
* 13 Shannon Lages         H       5-11  Fr        Marietta, GA (Osborne)
*  8 Barbara Mellen        H-S     5-6   Jr   *    New City, NY (Clarkstown North)
* 10 Rhonda Petty          H       5-8   Jr        Peoria, IL (Manual/Illinois Central CC)
*  3 Marie Sanders         S       5-4   Fr        LaPorte, IN (LaPorte)
*  9 Margaret Stephens     D       5-1   Sr   ***  Winter Park (Winter Park)
* 14 Sally Summer          H       5-8   Fr        Miami (North Miami)
* 15 Nancy Townsend        H-S     6-0   Sr   ***  Tampa
* 12 Margie Wessel         H       5-7   Sr   ***  Miami (Pace)

1981 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  2 Joy Blanchard         H-S     5-5   Jr-R **   Mount Pleasant, SC (Bishop England)
* 11 Julie Brown           H       6-1   Jr   **   Mobile, AL (Wright)
*  7 Alicia Cross          H       5-10  Jr   **   Indianapolis, IN (Ben Davis)
*  1 Camy Davies           H-D     5-4   Jr   **   Coral Springs (Coral Springs)
*  6 Carol Forsten         H       5-8   Fr        Somerton Park, Australia (Brighton)
* 13 Shannon Lages         H       5-11  So   *    Marietta, GA (Osborne)
*  9 Gloria McIntosh       H       5-8   Jr        Mississauga, Ontario, Canada (Sheridan College)
*  8 Barbara Mellen        H-S     5-6   Sr   **   New York, NY (Clarkstown North)
*  5 Karyn Palgut          H       5-8   Fr        Broadview Heights, OH (Brecksville)
* 10 Rhonda Petty          H       5-8   Sr   *    Peoria, IL (Manual/Illinois Central CC)
*  3 Marie Sanders         S       5-4   So   *    LaPorte, IN (LaPorte)
* 14 Sally Summer          H       5-8   So   *    Miami (North Miami)
*  4 Lisa Warman           H       5-8   Fr        Edgewood, KY
* 15 Mary Williams         H       5-10  So        Detroit, MI (Marion)
* 12 Jackie Young          D       5-5   Fr        Aruba, Netherlands Antilles (Bonnabel)

1982 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 10 Shelly Birkholz       H       5-10  Fr        Roscoe, IL (Hononegah)
*  2 Joy Blanchard         S       5-5   Sr-R ***  Mount Pleasant, SC (Bishop England)
  11 Julie Brown           H       6-1   Sr   ***  Mobile, AL (Wright)
*  7 Alicia Cross          H       5-10  Sr   ***  Indianapolis, IN (Ben Davis)
*  1 Camy Davies           D       5-4   Sr   ***  Coral Springs (Coral Springs)
*  6 Carol Forsten         H       5-8   So   *    Somerton Park, Australia (Brighton)
*  9 Donna Krai            S       5-7   Fr        Broadview Heights, OH (Brecksville)
* 13 Shannon Lages         H       5-11  Jr   **   Foster City, CA (Osborne)
*  5 Karyn Palgut          H       5-8   So   *    Broadview Heights, OH (Brecksville)
*  3 Marie Sanders         S       5-4   Jr   **   LaPorte, IN (LaPorte)
* 14 Sally Summer          H       5-8   Jr   **   Miami (North Miami)
*  8 Mary Williams         H       5-10  Jr   *    Detroit, MI (Marion)
* 12 Jackie Young          D       5-5   So   *    Aruba, Netherlands Antilles (Bonnabel)

1983 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
  10 Shelly Birkholz       S-H     5-10  So   *    Roscoe, IL (Hononegah)
* 11 Julie Brown           MH      6-1   Sr-R ***  Mobile, AL (Wright)
*  6 Carol Forsten         OH      5-8   Jr   **   Somerton Park, Australia (Brighton)
*  7 Colette Housh         S-H     5-11  Fr        Lisle, IL (Lisle)
*  9 Donna Krai            S-H     5-7   So   *    Broadview Heights, OH (Brecksville)
* 13 Shannon Lages         OH      5-11  Sr   ***  Foster City, CA (Osborne)
*  1 Stacy Moneymaker      MH      6-3   Fr        Niceville (Niceville)
*  4 Joan Morris           OH      5-10  Fr        Hollywood (South Broward)
*  5 Karyn Palgut          OH      5-8   Jr   **   Broadview Heights, OH (Brecksville)
*  3 Marie Sanders         S       5-4   Sr   ***  LaPorte, IN (LaPorte)
* 15 Lisa Smith            OH      5-8   Jr        Bradenton (Manatee/Furman/Manatee CC)
* 14 Sally Summer          OH      5-8   Sr   ***  North Miami (North Miami)
*  8 Mary Williams         OH      5-10  Sr   **   Detroit, MI (Marion)
* 12 Jackie Young          DS      5-5   Jr   **   Aruba, Netherlands Antilles (Bonnabel)

1984 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 10 Shelly Birkholz       OH      5-10  So-R *    Roscoe, IL (Hononegah)
* 11 Kim Britt             S-OH    5-7   Fr        Indianapolis, IN (Ben Davis)
*  6 Carol Forsten         OH      5-8   Sr   ***  Somerton Park, Australia (Brighton)
   7 Colette Housh         S-OH    5-11  So   *    Lisle, IL (Lisle)
* 14 Jametta Jackson       OH      5-9   Fr        Charleston, SC (Garrett)
*  9 Donna Krai            S-OH    5-8   Jr   **   Broadview Heights, OH (Brecksville)
*  4 Joan Morris           OH      5-10  So   *    Hollywood (South Broward)
*  5 Karyn Palgut          OH      5-8   Sr   ***  Broadview Heights, OH (Brecksville)
* 15 Lisa Smith            OH      5-8   Sr   *    Bradenton (Manatee/Furman/Manatee CC)
*  1 Sherry Smith          MH      5-10  Fr        Houston, TX (Clear Lake)
*  8 Julie Todd            MH      5-11  Fr        Germantown, TN (Germantown)
* 12 Jackie Young          DS      5-6   Sr   ***  Aruba, Netherlands Antilles (Bonnabel)

1985 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 11 Kim Britt             S       5-7   So   *    Indianapolis, IN (Ben Davis)
*  7 Lynne Fullhart        OH      5-8   Fr        Muncie, IN (Burris)
* 13 Valene Harris         OH      5-11  Fr        Dunedin (Dunedin)
* 14 Deanne Kaleta         MH      5-10  Fr        Riverside, IL (Riverside Brookfield)
*  9 Donna Krai            S-OH    5-9   Sr   ***  Broadview Heights, OH (Brecksville)
*  1 Wendy Markham         OH      5-10  Sr        Cedarburg, WI (Cedarburg)
*  4 Joan Morris           MH      5-10  Jr   **   Hollywood (South Broward)
* 10 Gina Muensterman      OH      6-2   Fr        Madison, IN (Madison Consolidated)
*  5 Marianne Tobolski     OH      5-11  Fr        Mishawaka, IN (Mishawaka)
*  8 Julie Todd            MH      5-11  So   *    Germantown, TN (Germantown)
* 12 Twanna Walker         OH      6-0   Fr        Jacksonville (Sandalwood)

1986 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 11 Kim Britt             S       5-7   Jr   **   Indianapolis, IN (Ben Davis)
*  1 Nancy Gaspadarek      S       5-7   Fr        Lansing, IL (Marion Catholic)
* 14 Deanne Kaleta         MH      5-10  So   *    Riverside, IL (Riverside Brookfield)
* 15 Maria Magoulas        OH      5-8   Fr        Rio Piedras, PR (Antilles)
*  4 Joan Morris           OH      5-10  Sr   ***  Hollywood (South Broward)
* 10 Gina Muensterman      OH      6-1   So   *    Louisville, KY (Madison Consolidated)
*  5 Julie Plattner        OH      5-11  Fr        Springfield, IL (Sacred Heart Academy)
*  8 Julie Todd            MH      5-11  Jr   **   Germantown, TN (Germantown)
* 12 Twanna Walker         OH      6-0   So   *    Jacksonville (Sandalwood)

1987 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 12 Cathy Copeland        OH      5-11  Fr        Gainesville
*  1 Nancy Gaspadarek      S       5-7   So   *    Lansing, IL (Marion Catholic)
* 14 Deanne Kaleta         MH      5-10  Jr   **   Riverside, IL (Riverside Brookfield)
*  2 Shannon Kelly         OH      5-8   Fr        Miami (Westminster Christian)
* 15 Maria Magoulas        DS      5-8   So   *    Rio Piedras, PR (Antilles)
* 11 Jennifer Marraffino   S       5-5   Fr        Boca Raton (Boca Raton)
*  9 Debbie Meyer          OH      5-10  Fr        North Palm Beach (Cardinal Newman)
* 10 Maggie Philgence      MH-OH   5-10  Fr        Saint Croix, Virgin Islands (Country Day)
* 13 Marci Rard            S-MH    5-11  Fr        Naples (Naples)
*  6 Gabrielle Reece       MH      6-3   Fr        Seminole (Keswick Christian)
*  7 Marybeth Sutcliffe    OH      5-10  Fr        Chicago, IL (Mother McAuley)
*  8 Julie Todd            MH      5-11  Sr   ***  Germantown, TN (Germantown)

1988 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
   8 Stacy Booth           OH      5-11  Fr        Spanish Fort, AL (Bayside Academy)
* 12 Amy Bronson           MH      5-11  Fr        Miami (Westminster Christian)
   5 Malaka El Shahawy     OH      5-10  Fr        Sarasota (Sarasota)
*  1 Nancy Gaspadarek      S       5-8   Jr   **   Lansing, IL (Marion Catholic)
* 14 Deanne Kaleta         MH      5-11  Sr   ***  Riverside, IL (Riverside Brookfield)
*  2 Shannon Kelly         OH      5-8   So   *    Miami (Westminster Christian)
* 15 Maria Magoulas        OH      5-8   Jr   **   Rio Piedras, PR (Antilles)
* 11 Jennifer Marraffino   S       5-5   So   *    Boca Raton (Boca Raton)
*  9 Debbie Meyer          OH      5-10  So   *    North Palm Beach (Cardinal Newman)
* 10 Maggie Philgence      OH      5-10  So   *    Saint Croix, Virgin Islands (Country Day)
*  6 Gabrielle Reece       MH      6-3   So   *    Seminole (Keswick Christian)
*  7 Marybeth Sutcliffe    OH      5-10  So   *    Chicago, IL (Mother McAuley)
*  3 Sonia Trevino         OH      5-8   Jr        Mission, TX (Mission/San Jacinto JC)
* 13 Twanna Walker         OH      6-1   Jr   **   Jacksonville (Sandalwood)
   4 Rebecca White         MH      5-10  Fr        Carbondale, IL

1989 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 12 Amy Bronson           OH      5-11  So   *    Miami (Westminster Christian)
*  1 Nancy Gaspadarek      S       5-8   Sr   ***  Lansing, IL (Marion Catholic)
   2 Shannon Kelly         OH      5-8   Jr   **   Miami (Westminster Christian)
* 15 Maria Magoulas        DS      5-8   Sr   ***  Rio Piedras, PR (Antilles)
* 11 Jennifer Marraffino   S       5-5   Jr   **   Boca Raton (Boca Raton)
*  9 Debbie Meyer          OH      5-10  Jr   **   North Palm Beach (Cardinal Newman)
* 10 Maggie Philgence      OH      5-10  Jr   **   Saint Croix, Virgin Islands (Country Day)
*  6 Gabrielle Reece       MH      6-3   Jr   **   Seminole (Keswick Christian)
* 14 Bianca Stevens        OH      6-1   Fr        Saint Croix, Virgin Islands (Central)
*  7 Marybeth Sutcliffe    OH      5-10  Jr   **   Chicago, IL (Mother McAuley)
*  3 Sonia Trevino         OH      5-8   Sr   *    Mission, TX (Mission/San Jacinto JC)
* 13 Twanna Walker         OH      6-1   Sr   ***  Jacksonville (Sandalwood)
*  8 Vicki Zinkil          MH      6-1   Fr        Stevensville, MI (Lakeshore)

1990 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 12 Amy Bronson           OH-MH   5-11  Jr   **   Miami (Westminster Christian)
*  3 Jen Cichy             OH      5-10  Fr        Rockville, MD (Wooton)
*  1 Kristine Cousins      OH      5-9   Jr        Miami (Sunset)
*  2 Brandi Cumin          S       5-8   Fr        San Clemente, CA (San Clemente)
* 11 Jennifer Marraffino   S       5-5   Sr   ***  Boca Raton (Boca Raton)
* 13 Jen McCall            S-OH    5-11  Fr        Littleton, CO (Heritage)
*  9 Debbie Meyer          OH      5-10  Sr   ***  North Palm Beach (Cardinal Newman)
* 10 Maggie Philgence      OH      5-10  Sr   ***  Saint Croix, Virgin Islands (Country Day)
*  6 Gabrielle Reece       MH      6-3   Sr   ***  Seminole (Keswick Christian)
* 14 Bianca Stevens        OH      6-1   So   *    Saint Croix, Virgin Islands (Central)
*  7 Marybeth Sutcliffe    OH      5-10  Sr   ***  Chicago, IL (Mother McAuley)
   8 Vicki Zinkil          MH      6-1   So   *    Stevensville, MI (Lakeshore)

1991 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 11 Deanna Bosschaert     OH      5-10  Fr        Dundas, Ontario, Canada (Berkeley Prep)
*  3 Jen Cichy             DS      5-10  So   *    Rockville, MD (Wooton)
*  4 Adria Ciraco          OH      5-10  Fr        East Quogue, NY (Westhampton Beach)
*  1 Kristine Cousins      OH      5-8   Sr   *    Kingston, Jamaica (Sunset)
*  2 Brandi Cumin          S       5-8   So   *    San Clemente, CA (San Clemente)
*  9 Jennifer Jones        MH      5-11  Fr        Austin, TX (John H. Reagan)
*  5 Catie Lotarski        OH      5-10  Fr        Chicago, IL (Saint Francis de Sales)
* 13 Jen McCall            S       5-11  So   *    Littleton, CO (Heritage)
* 12 Luiza Ramos           OH      5-8   Fr        Fortaleza, Brazil (Fort Myers)
* 14 Bianca Stevens        MH      6-1   Jr   **   Saint Croix, Virgin Islands (Central)
*  8 Vicki Zinkil          MH      6-1   So-R *    Stevensville, MI (Lakeshore)

1992 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 11 Deanna Bosschaert     OH      5-10  So   *    Dundas, Ontario, Canada (Berkeley Prep)
   6 Valerie Broussard     MH      5-11  Fr        Saint Martinville, LA (Episcopal)
*  3 Jen Cichy             DS      5-10  Jr   **   Rockville, MD (Wooton)
*  4 Adria Ciraco          MH      5-10  So   *    East Quogue, NY (Westhampton Beach)
*  1 Sherry Cowling        S       5-9   Sr        Miami (Miami Lakes/Syracuse)
*  9 Jennifer Jones        OH      5-11  So   *    Austin, TX (John H. Reagan)
*  5 Catie Lotarski        OH      5-10  So   *    Chicago, IL (Saint Francis de Sales)
* 13 Jen McCall            S       5-11  Jr   **   Littleton, CO (Heritage)
   7 Sonia Preocanin       OH      6-2   Fr        Hamilton, Ontario, Canada (Hills Park)
* 12 Luiza Ramos           OH      5-8   So   *    Fortaleza, Brazil (Fort Myers)
* 14 Bianca Stevens        MH      6-1   Sr   ***  Saint Croix, Virgin Islands (Central)
*  8 Vicki Zinkil          MH      6-1   Jr-R **   Stevensville, MI (Lakeshore)

1993 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 11 Deanna Bosschaert     OH      5-10  Jr   **   Tampa (Berkeley Prep)
*  6 Valerie Broussard     MH      5-11  Fr-R      Saint Martinville, LA (Episcopal)
*  4 Adria Ciraco          OH      5-10  Jr   **   East Quogue, NY (Westhampton Beach)
*  1 Patty Diamond         S       5-10  Fr        Livonia, MI (Stevenson)
*  5 Catie Lotarski        OH      5-10  Jr   **   Chicago, IL (Saint Francis de Sales)
* 13 Jen McCall            S-OH    5-11  Sr   ***  Littleton, CO (Heritage)
*  7 Sonia Preocanin       OH      6-2   Fr-R      Hamilton, Ontario, Canada (Hills Park)
* 12 Luiza Ramos           OH      5-8   Jr   **   Fortaleza, Brazil (Fort Myers)
* 10 Franci Rard           OH      5-7   Sr        Naples (Naples/Georgia)
   9 Heidi Sorensen        MH      5-11  Fr        Lyons, CO (Longmont)
*  8 Vicki Zinkil          MH      6-1   Sr-R ***  Stevensville, MI (Lakeshore)

1994 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 15 Laura Arnold          OH      5-8   Fr        Stuart (Martin County)
* 11 Deanna Bosschaert     OH      5-11  Sr   ***  Tampa (Berkeley Prep)
*  6 Valerie Broussard     MH      5-11  So-R *    Saint Martinville, LA (Episcopal)
*  4 Adria Ciraco          MH      5-10  Sr   ***  East Quogue, NY (Westhampton Beach)
*  1 Patty Diamond         S       5-10  So   *    Livonia, MI (Stevenson)
  14 Susan Hawks           MH      6-2   Fr        Tampa (Chamberlain)
* 13 Susan Johnson         MH      6-1   Fr        Fort Wayne, IN (Northrop)
*  5 Catie Lotarski        OH      5-10  Sr   ***  West Chicago, IL (Saint Francis de Sales)
*  8 Maureen McCarthy      S       5-9   Fr        Quincy, MA (North Quincy)
*  7 Sonia Preocanin       OH      6-2   So-R *    Hamilton, Ontario, Canada (Hills Park)
* 12 Luiza Ramos           OH      5-8   Sr   ***  Fortaleza, Brazil (Fort Myers)
*  9 Heidi Sorensen        MH      5-11  Fr-R      Lyons, CO (Longmont)

1995 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
   3 Nicole Allen          MH      6-0   Fr        Fort Myers (Fort Myers)
* 15 Laura Arnold          OH      5-8   So   *    Stuart (Martin County)
*  6 Valerie Broussard     MH      5-11  Jr-R **   Lafayette, LA (Episcopal)
*  1 Patty Diamond         S       5-10  Jr   **   Livonia, MI (Stevenson)
* 14 Susan Hawks           MH      6-2   Fr-R      Tampa (Chamberlain)
* 13 Susan Johnson         MH      6-1   So   *    Fort Wayne, IN (Northrop)
*  8 Maureen McCarthy      S       5-9   So   *    Quincy, MA (North Quincy)
*  5 Christy Minko         DS      5-7   So        Fort Myers (Estero)
   9 Paola Pichardo        DS      5-8   So        Fort Lauderdale (South Plantation)
*  7 Sonia Preocanin       OH      6-2   Jr-R **   Hamilton, Ontario, Canada (Hills Park)
*  4 LaToya Presberry      OF      5-8   Fr        Detroit, MI (Cass Technical)
* 12 Sarah Rickertsen      OH      5-9   Fr        Helena, AL (Pelham)
* 10 Holly Schneider       OH      5-11  Fr        Fort Wayne, IN (Northrop)

1996 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 15 Laura Arnold          OH      5-8   Jr   **   Stuart (Martin County)
*  1 Patty Diamond         S-OH    5-10  Sr   ***  Livonia, MI (Stevenson)
*  3 Courtney Dipert       DS      5-5   Fr        Lisle, IL (Lisle)
* 14 Susan Hawks           MH      6-2   So-R *    Tampa (Chamberlain)
* 13 Susan Johnson         MH      6-1   Jr   **   Fort Wayne, IN (Northrop)
*  8 Maureen McCarthy      S       5-9   Jr   **   Quincy, MA (North Quincy)
*  5 Christy Minko         DS      5-7   Jr   *    Fort Myers (Estero)
*  4 LaToya Presberry      OH      5-8   So   *    Detroit, MI (Cass Technical)
* 12 Sarah Rickertsen      OH      5-8   So   *    Helena, AL (Pelham)
* 10 Holly Schneider       OH      5-10  So   *    Fort Wayne, IN (Northrop)
* 11 Aisha Thornton        MH      6-2   Fr        Country Club Hills, IL (Hillcrest)
*  7 Kensy Zulueta         S       5-7   Fr        Mission Viejo, CA (Calvary Chapel)

1997 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 15 Laura Arnold          OH      5-8   Sr   ***  Stuart (Martin County)
*  2 Fiona Bolten          S       5-9   Jr        Tampa (Berkeley Prep/Kentucky)
*  3 Courtney Dipert       DS      5-5   So   *    Lisle, IL (Lisle)
* 14 Susan Hawks           MH      6-2   Jr-R **   Tampa (Chamberlain)
*  1 Kate Hemlepp          OH      5-11  Fr        Boca Raton (Spanish River)
* 13 Susan Johnson         MH      6-1   Sr   ***  Fort Wayne, IN (Northrop)
*  5 Christy Minko         DS      5-7   Sr   **   Fort Myers (Estero)
*  4 LaToya Presberry      OH      5-8   Jr   **   Detroit, MI (Cass Technical)
* 12 Sarah Rickertsen      OH      5-8   Jr   **   Helena, AL (Pelham)
* 10 Holly Schneider       OH      5-10  Jr   **   Fort Wayne, IN (Northrop)
* 11 Aisha Thornton        MH      6-2   So   *    Country Club Hills, IL (Hillcrest)
*  9 Jennifer Werrick      OH      6-0   Fr        Lakeland (Jenkins)
*  7 Kensy Zulueta         S       5-7   So   *    Mission Viejo, CA (Calvary Chapel)

1998 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
   6 Luana Ruiz Azevedo    OH      5-10  Fr        Sao Jose dos Campos, Brazil (Colegio Integrado Objectivo)
*  2 Fiona Bolten          S       5-9   Sr   *    Tampa (Berkeley Prep/Kentucky)
*  8 Norisha Campbell      MH      6-4   Fr        Universal City, TX (Judson)
  16 Melissa Crews         DS      5-10  Fr        Fernandina Beach (Fernandina Beach)
*  3 Courtney Dipert       DS      5-5   Jr   **   Lisle, IL (Lisle)
* 14 Susan Hawks           MH      6-2   Sr-R ***  Tampa (Chamberlain)
*  1 Kate Hemlepp          OH      5-11  So   *    Boca Raton (Spanish River)
*  5 Elizabeth Pound       MH      6-1   Fr        Neptune Beach (Episcopal)
* 12 Sarah Rickertsen      OH      5-8   Sr   ***  Helena, AL (Pelham)
* 10 Holly Schneider       OH      5-10  Sr   ***  Fort Wayne, IN (Northrop)
* 11 Aisha Thornton        MH      6-2   Jr   **   Country Club Hills, IL (Hillcrest)
*  4 LaToya Washington     OH      5-8   Sr   ***  Detroit, MI (Cass Technical)
*  9 Jennifer Werrick      OH      6-0   So   *    Lakeland (Jenkins)
*  7 Kensy Zulueta         S       5-7   Jr   **   Mission Viejo, CA (Calvary Chapel)

1999 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  6 Luana Ruiz Azevedo    OH      5-10  So        Sao Jose dos Campos, Brazil (Colegio Integrado Objectivo)
* 13 Erica Bunch           OH      6-2   Fr        Crawfordville (Wakulla)
*  8 Norisha Campbell      MH      6-4   So   *    Universal City, TX (Judson)
*  3 Courtney Dipert       DS      5-5   Sr   ***  Lisle, IL (Lisle)
*  4 Kristin Frye          MH-OH   6-0   Fr        Fort Wayne, IN (Northrop)
   2 Martha Hamilton       OH      5-11  Fr        Scarborough, Ontario, Canada (Pope John Paul II)
* 10 Jamie Hibbard         S       5-8   Fr        Fort Wayne, IN (Elmhurst)
* 14 Dawn Hough            MH      6-2   Fr        Brandon (Durant)
*  5 Elizabeth Pound       MH      6-1   So   *    Neptune Beach (Episcopal)
* 12 Alex Sevillano        DS-OH   5-8   Fr        Clearwater (Clearwater)
* 11 Aisha Thornton        MH      6-2   Sr   ***  Country Club Hills, IL (Hillcrest)
* 15 Tara Visser           S       5-10  Fr        Grand Haven, MI (Grand Haven)
*  9 Jennifer Werrick      OH      6-0   Jr   **   Lakeland (Jenkins)
*  7 Kensy Zulueta         S       5-7   Sr   ***  Mission Viejo, CA (Calvary Chapel)

2000 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  2 Jennifer Anderson     S       5-9   Fr        Minier, IL (Olympia)
*  6 Luana Ruiz Azevedo    DS-OH   5-10  Jr   *    Sao Paulo, Brazil (Colegio Integrado Objectivo)
* 13 Erica Bunch           OH      6-2   So   *    Crawfordville (Wakulla)
*  8 Norisha Campbell      MH      6-4   Jr   **   Universal City, TX (Judson)
*  4 Kristin Frye          MH-OH   6-0   So   *    Fort Wayne, IN (Northrop)
*  3 Martha Hamilton       OH      6-0   So        Scarborough, Ontario, Canada (Pope John Paul II)
* 10 Jamie Hibbard         S       5-8   So   *    Fort Wayne, IN (Elmhurst)
* 14 Dawn Hough            MH      6-2   So   *    Brandon (Durant)
*  7 Cerina Pele           OH      5-10  Fr        Gardena, CA (Bishop Montgomery)
* 11 Marie Persson         OH      6-1   Jr        Jacksonville (Great Mills/College of Southern Maryland)
*  5 Elizabeth Pound       MH      6-1   Jr   **   Neptune Beach (Episcopal)
* 12 Alex Sevillano        DS-OH   5-8   So   *    Clearwater (Clearwater)
*  9 Jennifer Werrick      OH      6-0   Sr   ***  Lakeland (Jenkins)

2001 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  2 Jennifer Anderson     S       5-9   So   *    Minier, IL (Olympia)
*  6 Luana Ruiz Azevedo    OH-S    5-10  Sr   **   Sao Paulo, Brazil (Colegio Integrado Objectivo)
*  9 Chrissy Bloomgren     OH      5-9   So        Rancho Santa Margarita, CA (Santa Margarita Catholic/Emory)
* 13 Erica Bunch           OH      6-2   Jr   **   Crawfordville (Wakulla)
*  8 Norisha Campbell      MH      6-4   Sr   ***  Universal City, TX (Judson)
* 15 Aisha Carr            OH      6-0   Fr        Dallas, TX (Skyline)
*  4 Kristin Frye          OH      6-0   Jr   **   Fort Wayne, IN (Northrop)
* 14 Dawn Hough            MH      6-2   Jr   **   Brandon (Durant)
   1 Ashley Meyer          MH      6-0   Fr        Luling, LA (John Curtis Christian)
*  3 Kameelah Omar         DS      5-5   Fr        Rockford, IL (Guilford)
  11 Mary Beth Patrick     OH      5-10  Jr        Middleburg (Middleburg)
*  7 Cerina Pele           OH-S    5-10  So   *    Gardena, CA (Bishop Montgomery)
*  5 Elizabeth Pound       MH      6-1   Sr   ***  Neptune Beach (Episcopal)
* 12 Alex Sevillano        OH      5-8   Jr   **   Clearwater (Clearwater)

2002 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 11 Carly Adams           S-OH    6-1   Fr        Miami (Ransom Everglades)
*  2 Jennifer Anderson     S       5-9   Jr   **   Minier, IL (Olympia)
*  6 Trenesha Biggers      MH      6-2   Jr        Jacksonville, IL (Jacksonville/College of Southern Idaho)
* 13 Erica Bunch           OH      6-2   Sr   ***  Crawfordville (Wakulla)
*  5 Aisha Carr            OH      6-0   So   *    Dallas, TX (Skyline)
* 10 Cathy Cline           DS      5-8   Jr        Lake Worth (John I. Leonard/Pasco-Hernando CC)
* 17 Ashley Denbow         OH      5-11  Fr        Austin, TX (Westlake)
*  4 Kristin Frye          OH      6-0   Sr   ***  Fort Wayne, IN (Northrop)
* 14 Dawn Hough            MH      6-2   Sr   ***  Brandon (Durant)
*  1 Ashley Meyer          MH      6-1   Fr-R      Luling, LA (John Curtis Christian)
*  3 Kameelah Omar         DS      5-5   So   *    Rockford, IL (Guilford)
* 16 Jennifer Orlowski     OH-DS   5-11  Fr        LaPorte, IN (LaPorte)
*  8 Cerina Pele           OH-S    5-10  Jr   **   Gardena, CA (Bishop Montgomery)
* 15 Kristen Rust          OH-MH   6-2   Fr        Cincinnati, OH (McAuley)
* 12 Alex Sevillano        OH-DS   5-8   Sr   ***  Clearwater (Clearwater)

2003 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
  11 Carly Adams           OH-S    6-0   So   *    Miami (Ransom Everglades)
*  2 Jennifer Anderson     S       5-9   Sr   ***  Minier, IL (Olympia)
* 22 Nikki Anthony         OH      6-2   Fr        Pickens, SC (Pickens)
*  5 Aisha Carr            MB      6-0   Jr   **   Dallas, TX (Skyline)
* 10 Cathy Cline           DS      5-7   Sr   *    Lake Worth (John I. Leonard/Pasco-Hernando CC)
*  6 Kim Crawford          L-DS    5-7   Fr        Fort Myers (Fort Myers)
* 21 Lindsay Curtiss       L-DS    5-8   Jr        Canal Point (Glades Day/Nova Southeastern)
* 13 Sarah Griffin         OH      5-11  Fr        Hereford, TX (Hereford)
* 33 Renee Hill            OH      6-1   Jr-R      Spring, TX (Klein/Iowa)
* 18 Cassie McLaughlin     MB-O    6-1   Fr        Cary, IL (Cary-Grove)
* 12 Ashley Meyer          MB      6-1   So-R *    Luling, LA (John Curtis Christian)
*  3 Kameelah Omar         DS      5-5   Jr   **   Rockford, IL (Guilford)
*  8 Cerina Pele           L-DS    5-10  Sr   ***  Gardena, CA (Bishop Montgomery)
* 15 Kristen Rust          OH      6-2   So   *    Cincinnati, OH (McAuley)
*  1 Amanda Santos         MB      6-0   Jr        Minas Gerais, Brazil (Carrier/College of Southern Idaho)
* 14 Jessica Skower        S       6-1   Fr        Naples (Naples)

2004 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 22 Nikki Anthony         LS      6-2   So   *    Pickens, SC (Pickens)
*  5 Aisha Carr            MB      6-0   Sr   ***  Dallas, TX (Skyline)
*  6 Kim Crawford          L-DS    5-7   So   *    Fort Myers (Fort Myers)
* 13 Sarah Griffin         L-LS    5-11  So   *    Hereford, TX (Hereford)
* 33 Renee Hill            OH      6-1   Sr-R *    Spring, TX (Klein/Iowa)
*  7 Danielle MacDonald    MB-OPP  6-1   Fr        Holly Hill (Spruce Creek)
* 18 Cassie McLaughlin     OPP     6-1   So   *    Cary, IL (Cary-Grove)
* 12 Ashley Meyer          MB      6-1   Jr-R **   Luling, LA (John Curtis Christian)
* 15 Kristen Rust          LS      6-2   Jr   **   Cincinnati, OH (McAuley)
*  1 Amanda Santos         MB      6-0   Sr   *    Minas Gerais, Brazil (Carrier/College of Southern Idaho)
*  4 Andreza Santos        MB-OPP  6-1   Jr        Minas Gerais, Brazil (Carrier/College of Southern Idaho)
*  2 Lauren Scott          MB-OPP  6-1   Jr        Corona, CA (Norco/Barton County CC)
* 14 Jessica Skower        S       6-1   So   *    Naples (Naples)
* 10 Lauren Walker         L-DS    5-7   Fr        Missouri City, TX (Hightower)
* 21 Summer Weissing       LS-L    5-9   Fr        Boca Raton (Olympic Heights)

2005 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  6 Kim Crawford          DS      5-7   Jr   **   Fort Myers (Fort Myers)
* 13 Sarah Griffin         OH      5-11  Jr   **   Hereford, TX (Hereford)
* 18 Gabrielle Rivera      OH-MB   6-3   Fr        Guaynabo, PR (Academica)
*  3 Marrita Royster-Crockett
                           OH      5-11  Fr        Tallahassee (Florida)
* 15 Kristen Rust          LS      6-2   Sr   ***  Cincinnati, OH (McAuley)
*  4 Andreza Santos        OH      6-1   Sr   *    Minas Gerais, Brazil (Carrier/College of Southern Idaho)
*  2 Lauren Scott          MB-OH   6-1   Sr   *    Corona, CA (Norco/Barton County CC)
* 14 Jessica Skower        S       6-1   Jr   **   Naples (Naples)
*  1 Makini Thompson       OH      6-0   So        Quincy, MA (North Quincy/Long Beach State)
*  7 Zrinka Tomic          S       5-11  Jr        Vinkovci, Croatia (Mutija Anton Relkadic/Garden City JC)
* 10 Lauren Walker         DS      5-7   So   *    Missouri City, TX (Hightower)
* 21 Summer Weissing       L       5-9   So   *    Boca Raton (Olympic Heights)

2006 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  8 Nikki Baker           S       5-10  Fr        Findlay, OH (Findlay)
*  5 Brianna Barry         MB      6-3   Fr        Winter Springs (Winter Springs)
*  3 Caitlin Belvin        S       5-7   Fr        Winter Park (Winter Park)
*  2 Jackie BonSalle       OH      6-3   Fr        Albuquerque, NM (Saint Pius X)
*  4 Brittany Byrd         DS      5-4   Fr        Orlando (Lake Highland Prep)
*  6 Kim Crawford          DS      5-7   Sr   ***  Fort Myers (Fort Myers)
* 13 Sarah Griffin         MB      5-11  Sr   ***  Hereford, TX (Hereford)
*  9 Alex Plummer          DS      5-10  So        Woodbury, MN (Cretin-Derham Hall/Birmingham Southern)
* 14 Jessica Skower        OH-S    6-1   Sr   ***  Naples (Naples)
*  1 Makini Thompson       OH      6-0   Jr   *    Quincy, MA (North Quincy/Long Beach State)
*  7 Zrinka Tomic          S       5-11  Sr   *    Nustar, Croatia (Mutija Anton Relkadic/Garden City JC)
* 10 Lauren Walker         DS      5-7   Jr   **   Missouri City, TX (Hightower)
* 21 Summer Weissing       DS      5-9   Jr   **   Boca Raton (Olympic Heights)
* 15 Malorie Wessel        OH-DS   5-7   Fr        West Chester, OH (Mount Notre Dame)
* 23 Lauren Young          MB      6-2   Fr        Ben Wheeler, TX (Van)

2007 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  8 Nikki Baker           S       5-10  So   *    Findlay, OH (Findlay)
*  5 Brianna Barry         MB      6-3   So   *    Winter Springs (Winter Springs)
*  2 Jackie BonSalle       OH      6-3   So   *    Albuquerque, NM (Saint Pius X)
* 13 Mira Djuric           OH      6-2   Jr        Belgrade, Serbia (Medicine/Oregon)
*  7 Ashlee Moon           DS      5-7   Jr        Murrieta, CA (Murrieta Valley/Orange Coast College)
*  6 Stephanie Neville     OH      6-2   Fr        Cambridge, Ontario, Canada (Jacob Hespeler Secondary Sch)
* 12 Jordana Price         MB      6-1   So-R      Mountain Home, ID (Mountain Home/College of Southern Idaho)
*  3 Lauren Richardson     OH      6-1   Fr        Ocala (Saint John's Lutheran)
* 10 Jenna Romanelli       DS      5-4   Fr        Lighthouse Point (Cardinal Gibbons)
* 11 Lauren Rosenthal      S       5-10  Fr        Colorado Springs, CO (Colorado Springs Christian)
  22 Allison Sharp         DS      5-11  Fr        Tampa (Plant)
*  1 Makini Thompson       OH      6-0   Sr   **   Quincy, MA (North Quincy/Long Beach State)
* 21 Summer Weissing       DS      5-9   Sr   ***  Boca Raton (Olympic Heights)
* 15 Malorie Wessel        OH-DS   5-7   So   *    West Chester, OH (Mount Notre Dame)
*  4 Taylor Wilson         DS      5-7   Fr        Tarpon Springs (Countryside)
* 23 Lauren Young          MB      6-2   So   *    Ben Wheeler, TX (Van)

2008 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  8 Nikki Baker           S       5-10  Jr   **   Findlay, OH (Findlay)
*  5 Brianna Barry         MB      6-3   Jr   **   Winter Springs (Winter Springs)
  13 Mira Djuric           OH      6-2   Sr   *    Belgrade, Serbia (Medicine/Oregon)                    Shoulder surgery
   9 Alliya Drzewiecki     OH      6-2   Fr        Toledo, OH (Saint Ursula Academy)
*  2 Drew Dudley           DS      5-9   Fr-R      Mason, MI (Okemos)
*  7 Ashlee Moon           DS      5-7   Sr   *    Murrieta, CA (Murrieta Valley/Orange Coast College)
*  1 Rachael Morgan        OH      6-2   Fr        Tauranga, New Zealand (Otumoetai College)
*  6 Stephanie Neville     OH      6-2   So   *    Cambridge, Ontario, Canada (Jacob Hespeler Secondary Sch)
* 15 Abby Niekamp          MB      6-1   Fr        Celina, OH (Marion Local)
* 12 Jordana Price         MB      6-1   Jr-R *    Mountain Home, ID (Mountain Home/College of Southern Idaho)
*  3 Lauren Richardson     OH      6-1   So   *    Ocala (Saint John's Lutheran)
* 10 Jenna Romanelli       DS      5-4   So   *    Lighthouse Point (Cardinal Gibbons)
*  4 Taylor Wilson         DS      5-7   So   *    Tarpon Springs (Countryside)
* 23 Lauren Young          MB      6-2   Jr   **   Ben Wheeler, TX (Van)
  11 Courtney Zuber        DS      5-7   Fr        Tallahassee (Leon)

2009 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  8 Nikki Baker           S       5-10  Sr   ***  Findlay, OH (Findlay)
*  5 Brianna Barry         MB      6-3   Sr   ***  Winter Springs (Winter Springs)
* 13 Mira Djuric           OH      6-2   Sr-R *    Belgrade, Serbia (Medicine/Oregon)
*  2 Drew Dudley           DS      5-9   So-R *    Mason, MI (Okemos)
* 20 Duygu Duzceler        S       5-10  Fr        Istanbul, Turkey (Private Bahcesehir)
* 22 Sareea Freeman        MB      6-4   Fr        Fresno, CA (Sunnyside)
*  1 Rachael Morgan        OH      6-2   So   *    Tauranga, New Zealand (Otumoetai College)
*  6 Stephanie Neville     OH      6-3   Jr   **   Cambridge, Ontario, Canada (Jacob Hespeler Secondary Sch)
* 12 Jordana Price         MB      6-1   Sr-R **   Mountain Home, ID (Mountain Home/College of Southern Idaho)
*  3 Lauren Richardson     OH      6-0   Jr   **   Ocala (Saint John's Lutheran)                         Neurocadiogenic Syncope
* 10 Jenna Romanelli       DS      5-4   Jr   **   Lighthouse Point (Cardinal Gibbons)
*  4 Taylor Wilson         DS      5-7   Jr   **   Clearwater (Countryside)
*  7 Fatma Yildirim        OH      6-0   Fr        Istanbul, Turkey (Yuzyil Isil)
  23 Lauren Young          MB      6-2   Sr   ***  Ben Wheeler, TX (Van)                                 Torn ACL
* 11 Courtney Zuber        DS      5-7   Fr-R      Tallahassee (Leon)

2010 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  9 Visnja Djurdjevic     OH      6-1   Jr        Zitiste, Serbia (Zrenjaninska Gimnazija/Tulane)
* 20 Duygu Duzceler        S       5-10  So   *    Istanbul, Turkey (Private Bahcesehir)
*  8 Patricia Figueiredo   S       5-9   Jr        Rio de Janeiro, Brazil (Centro Educacional Da Loga/Missouri State-West Plains)
* 22 Sareea Freeman        MB      6-4   So   *    Fresno, CA (Sunnyside)
* 12 Marija Milosavljevic  MB      6-4   So        Bajina Basta, Serbia (Zrenjaninska Gimnazija/Tulane)
*  1 Rachael Morgan        OH      6-2   Jr   **   Tauranga, New Zealand (Otumoetai College)
   2 Katie Mosher          DS      5-9   Fr        Fort Myers (Bishop Verot)
* 14 Ashley Neff           MB      6-3   Fr        Kennesaw, GA (North Cobb)
*  6 Stephanie Neville     OH      6-3   Sr   ***  Cambridge, Ontario, Canada (Jacob Hespeler Secondary Sch)
* 10 Jenna Romanelli       DS      5-4   Sr   ***  Lighthouse Point (Cardinal Gibbons)
* 15 Amanda Saxton         MB-OH   6-0   So        Orlando (Lake Highland Prep)
*  3 Jekaterina Stepanova  OH      6-2   Jr        Riga, Latvia (Murjanu Sport Gymnasium/Missouri State-West Plains)
*  4 Taylor Wilson         DS      5-7   Sr   ***  Clearwater (Countryside)
*  7 Fatma Yildirim        OH      6-0   So   *    Istanbul, Turkey (Yuzyil Isil)
* 23 Lauren Young          MB      6-2   Sr-R ***  Ben Wheeler, TX (Van)
* 11 Courtney Zuber        DS      5-7   So-R *    Tallahassee (Leon)

2011 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
*  9 Visnja Djurdjevic     OH      6-1   Sr   *    Zitiste, Serbia (Zrenjaninska Gimnazija/Tulane)
* 20 Duygu Duzceler        S       5-10  Jr   **   Istanbul, Turkey (Private Bahcesehir)
   8 Patricia Figueiredo   S       5-9   Sr   *    Rio de Janeiro, Brazil (Centro Educacional Da Loga/Missouri State-West Plains)
* 22 Sareea Freeman        MB      6-4   Jr   **   Fresno, CA (Sunnyside)
* 12 Marija Milosavljevic  MB      6-4   Jr   *    Bajina Basta, Serbia (Zrenjaninska Gimnazija/Tulane)
*  1 Rachael Morgan        OH      6-2   Sr   ***  Tauranga, New Zealand (Otumoetai College)
*  2 Katie Mosher          L       5-9   Fr-R      Fort Myers (Bishop Verot)
* 14 Ashley Neff           MB      6-3   So   *    Kennesaw, GA (North Cobb)
* 15 Amanda Saxton         MB-OH   6-0   Jr   *    Orlando (Lake Highland Prep)
  11 Kalee Schlabach       DS      5-8   Jr        Arcadia (DeSoto/South Florida CC)
*  3 Jekaterina Stepanova  OH      6-2   Sr   *    Riga, Latvia (Murjanu Sport Gymnasium/Missouri State-West Plains)
* 23 Elise Walch           MB-OH   6-5   So        Stuart (Martin County/Wisconsin)
* 10 Sarah Wickstrom       S       5-11  Fr        Stuart (Jensen Beach)
*  7 Fatma Yildirim        OH      6-0   Jr   **   Istanbul, Turkey (Yuzyil Isil)

2012 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
   6 Sarah Burrington      MB      6-5   Fr        Ruskin (Riverview)
*  9 Caroline Dadowski     L       5-6   Fr        Pittsburgh, PA (Mount Lebanon)
* 13 Laura Dadowski        L       5-5   Fr        Pittsburgh, PA (Mount Lebanon)
* 20 Duygu Duzceler        S       5-10  Sr   ***  Istanbul, Turkey (Private Bahcesehir)
* 22 Sareea Freeman        MB      6-4   Sr   ***  Fresno, CA (Sunnyside)
* 35 Mara Green            MB      6-1   Fr        McDonough, GA (Eagle's Landing Christian Ady)
* 24 Olivera Medic         OH      6-1   Jr        Subotica, Serbia (Western Wyoming CC)
   8 Leah Mikesky          OH      6-1   Fr        Schulenburg, TX (Schulenburg)
* 12 Marija Milosavljevic  MB      6-4   Sr   **   Bajina Basta, Serbia (Zrenjaninska Gimnazija/Tulane)
*  2 Katie Mosher          L-DS    5-9   So-R *    Fort Myers (Bishop Verot)
* 14 Ashley Neff           MB      6-3   Jr   **   Kennesaw, GA (North Cobb)
* 23 Elise Walch           OH      6-5   Jr   *    Stuart (Martin County/Wisconsin)
*  5 Nicole Walch          OH      6-2   Fr        Stuart (Martin County)
* 10 Sarah Wickstrom       S       5-11  So   *    Stuart (Jensen Beach)
*  7 Fatma Yildirim        OH      5-11  Sr   ***  Istanbul, Turkey (Yuzyil Isil)

2013 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 12 Sarah Burrington      MB      6-5   Fr-R      Ruskin (Riverview)
*  7 Izzy Carmona          RSH     6-3   Fr        Titusville (Holy Trinity Academy)
*  9 Caroline Dadowski     L       5-5   So   *    Pittsburgh, PA (Mount Lebanon)
* 13 Laura Dadowski        L       5-6   So   *    Pittsburgh, PA (Mount Lebanon)
* 11 Aurora Davis          DS      5-9   Sr        Groveland (South Lake/State College of Florida)
* 35 Mara Green            MB-RSH  6-1   So   *    McDonough, GA (Eagle's Landing Christian Ady)
*  3 Hailey Luke           S       6-0   Fr        Altamonte Springs (Lake Brantley)
* 24 Olivera Medic         OH      6-1   Sr   *    Subotica, Serbia (Western Wyoming CC)
*  8 Leah Mikesky          OH      6-1   Fr-R      Schulenburg, TX (Schulenburg)
*  2 Katie Mosher          L-DS    5-9   Jr-R **   Fort Myers (Bishop Verot)
* 14 Ashley Neff           MB      6-3   Sr   ***  Kennesaw, GA (North Cobb)
* 23 Elise Walch           RSH     6-5   Sr   **   Stuart (Martin County/Wisconsin)
*  5 Nicole Walch          OH      6-2   So   *    Stuart (Martin County)
* 10 Sarah Wickstrom       S       5-11  Jr   **   Stuart (Jensen Beach)

2014 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 12 Sarah Burrington      MB      6-5   So-R *    Ruskin (Riverview)
*  9 Caroline Dadowski     L-DS    5-5   Jr   **   Pittsburgh, PA (Mount Lebanon)
* 13 Laura Dadowski        L-DS    5-6   Jr   **   Pittsburgh, PA (Mount Lebanon)
   3 Gabrielle Dixon       RSH     6-2   Fr        Melbourne (Holy Trinity Academy)
  35 Mara Green            MB-RSH  6-1   Jr   **   McDonough, GA (Eagle's Landing Christian Ady)
* 20 Karlie Hauer          OH      5-11  Jr        Andover, MN (Andover/Minnesota)
*  4 Katie Horton          OH      6-1   So        Westland, MI (Wayne Memorial/Ohio)
* 22 Karyn Israel          S       6-0   Jr        Huntington Beach, CA (Edison/Minnesota)
*  7 Milica Kubura         OH      6-4   Fr        Belgrade, Serbia (Third Belgrade)
*  8 Hailey Luke           S       6-0   So   *    Altamonte Springs (Lake Brantley)
*  2 Katie Mosher          L-DS    5-9   Sr-R ***  Fort Myers (Bishop Verot)
  11 Kacey Saunier         DS      5-6   Fr        Orlando (Winter Park)
* 14 Mercedes Vaughn       MB      5-11  Jr-R      Folcroft, PA (Academy Park/Southern Idaho)
*  5 Nicole Walch          OH      6-2   Jr   **   Stuart (Martin County)
* 10 Sarah Wickstrom       S       5-11  Sr   ***  Stuart (Jensen Beach)
*  1 Cecilie Woie          L-DS    5-5   Fr        Alsvag, Norway
* 21 Kiara Wright          MH      6-1   Jr        Houston, TX (Clear Lake/Southern California)

2015 Roster - By Name

L
T                                             PY
R No Name                  Pos     Hgt   Cl   Ltr  Hometown (Prior School)
----------------------------------------------------------------------------------------------
* 10 Christina Ambrose     OH      5-11  Fr-R      Winter Park (Winter Park/Purdue)
*  6 Brianne Burkert       S       6-1   Fr        Richardson, TX (Pearce)
* 12 Sarah Burrington      MB      6-5   Jr-R **   Ruskin (Riverview)
*  9 Caroline Dadowski     L-DS    5-5   Sr   ***  Pittsburgh, PA (Mount Lebanon)
* 13 Laura Dadowski        L-DS    5-6   Sr   ***  Pittsburgh, PA (Mount Lebanon)
* 35 Mara Green            MB-RSH  6-1   Jr-R **   McDonough, GA (Eagle's Landing Christian Ady)
* 20 Karlie Hauer          OH      5-11  Sr   *    Andover, MN (Andover/Minnesota)
*  4 Katie Horton          OH      6-1   Jr   *    Westland, MI (Wayne Memorial/Ohio)
   2 Ameije Ismaili        L-DS    5-5   Fr        Palm Harbor
* 22 Karyn Israel          S       6-0   Jr-R *    Huntington Beach, CA (Edison/Minnesota)
* 21 Melanie Keil          MB      6-0   Jr        Berlin, Germany (Coubertin Gymnasium/Nebraska)
*  7 Milica Kubura         OH      6-4   So   *    Belgrade, Serbia (Third Belgrade)
*  8 Hailey Luke           S       6-0   Jr   **   Altamonte Springs (Lake Brantley)
  33 Caroline Mooney       L-DS    5-8   Fr        Tallahassee (Chiles)
* 11 Kacey Saunier         L-DS    5-6   Fr-R      Orlando (Winter Park)
* 14 Mercedes Vaughn       MB      5-11  Sr-R *    Folcroft, PA (Academy Park/Southern Idaho)
*  5 Nicole Walch          OH      6-2   Sr   ***  Stuart (Martin County)
*  1 Cecilie Woie          L-DS    5-5   So   *    Alsvag, Norway